Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1276. m.melus (válaszként erre: 1274. - Kismiújság)
2012. febr. 27. 14:54
Én ezt találtam a neten.
1275. m.melus (válaszként erre: 1271. - Zsú1965)
2012. febr. 27. 14:52
Az internetes oldalán találtam róla egy oldalt, hogy milyen frankó és mennyi féle szembetegséget tud gyógyítani,de hogy hol kapok én ebbe betekintést azt nem találtam%Kell talán rendelni egy dvd-t?Vagy részt kell venni egy tovább képzésen????Esetleg Vén Pétertől kell kérni egy időpontot nem tudom hova és ott megnézné a kancsalka lánykámat és meg edzené a szemét?Ebben tud valaki segíteni?
1274. kismiújság (válaszként erre: 1272. - M.melus)
2012. febr. 27. 14:49
A 11.ker.-ben rendel.Kanizsai utca.
1273. kismiújság (válaszként erre: 1270. - Eva1981)
2012. febr. 27. 14:48

www.gyerekszem.hu

Itt találod az elérhetőségeit.

Engem ő műtött,másfél éve,és minden oké velem. :)

Másokról is tudok,ők is elégedettek :)!!!

1272. m.melus (válaszként erre: 1270. - Eva1981)
2012. febr. 27. 14:41

Dr.Dosma Patrícia:


Rendelési hely: 1027 Budapest, Bem J. u. 7.


Időpont egyeztetés: 06-1-336-1111

1271. Zsú1965
2012. febr. 27. 12:57
Sziasztok! Hallottatok Vén Péter szemtornájáról?
1270. eva1981
2012. febr. 27. 10:13

Sziasztok!



Segítségeteket szeretném kérni!

Dr. Domsa Patríciáról mi a véleményetek?

A magánrendelése hol van és milyen telefonszámon tudok bejelentkezni hozzá?


Köszönöm!


Éva

1269. dzsoji625 (válaszként erre: 1268. - Tam1981)
2012. febr. 23. 19:49
Köszi, és Neked minden rendben van azóta a szemeddel? Nem mozdult el vagy ilyenek? Amúgy ma hívtak a klinikáról, nem tudnak megműteni az eredeti időpontban valamiért, hanem 2 nappal később kell mennem....
1268. Tam1981 (válaszként erre: 1262. - Dzsoji625)
2012. febr. 15. 10:17

Szia dzsoji625 !!

Engem pont 2 éve műtött Sényi doktornő !!

Hétfő: bementem reggel 10-re. Megvizsgáltak mégegyszer ahogy már tizezerszer. :) Aztán a nap többi része unalmas volt mert még TV sincs.

Kedd: reggel kapsz egy pici tablettát. valami nyugtató féle lehet. Aztán vársz a sorodra hogy levigyenek a műtőbe.

Ott felfekszel az ágyra, én kaptam inyekciót is meg altató gázt is szippantottam. Aztán felkeltettek, hogy készen vagyunk. Nekem semmi kellemetlen nem volt az ébredésnél sem. A lábamon akartam visszamenni de aztmondták hogy nemkell majd visszatolnak. Visszaértünk a szobába aztán felhivtam mindenkit hogy tulvagyok rajt semmit neméreztem.

Aztán lefeküdtem bólogatni. :)

Egy picit szurt de semmi kellemetlen érzést nem tapasztaltam.

Gyakran kell bele csepegtetni. Tobradex-et (asszem)

Kihangsúlyozom, semmi fájdalmasat nem fogsz érezni, legalábbis én semmi rosszat nem éreztem.

Inkább ide mennék mégegyszer mint egy fogtömésre :)

1267. m.melus (válaszként erre: 1261. - Dzsoji625)
2012. febr. 14. 06:43

Szia!Jajj szegény,el tudom képzelni mit érzel:-)Engem nem műtöttek szemre, másra viszont már többször is,a lányomat fogja a Knézy doktornő március végén műteni kancsalság ellen és megkérdeztem ,hogy mégis mire kell készülni műtét után, kell e fájdalom csillapító,mennyire lesz rosszul...és azt mondta,hogy enyhe bevérzésen kívül a szeme nem fog fájni.az altatás az ami miatt rosszul lehet kicsit.

Saját tapasztalat amikor visznek a műtőbe, hogy kapcsolj ki teljesen, arra gondolj,hogy csak hoztad a tested megjavíttatni,nem fog semmi fájni,mindent altatásban végeznek,ne aggódj!Altatás után meg mindenki máshogy ébred, van aki sír, van aki szerelmes az első emberbe:-)Teljes eufólia:-)Van akinek fáj a feje és hány....Ez tapasztalat is és anyum műtősegéd és hát mesél érdekes sztorikat,hogy hogyan szoktak ébredni az altatásból:-)

Utána csak arra fogsz gondolni, hogy jajj anyám hogy féltem és nem is kellett volna,mert nem olyan szörnyű.Persze a környezettől mindenki ideges már eleve:-)Kitartás, ne aggódj, minden rendben lesz!!!!

1266. buzast
2012. febr. 13. 17:43

Sziasztok!


Az újaknak egy kis összefoglalás...

A kancsalságot 5 fok alatt nem igen szokták műteni nincs értelme. Sajnos a kancsal műtét nagy százalékban nem örök életű garanciát ad, azaz 1,5,10 éve múlva gyakran újra kancsal lesz a beteg. Jó hír, hogy ezt bármikor újra lehet korrigálni.

A kancsal műtétek sokat változtak. Pár éve az izmok megnyiszatolása volt a jellemző, ma már az izmok tapadásának helyét változtatják annak előre vagy hátra helyezésével.


Idézet egy szaklapból:

A műtétet altatásban, általános érzéstelenítés mellett végzik. A beavatkozás a szemizmokon történik. Az alapelv, hogy gyengítsék a kancsalság irányába ható szemizom működését, és erősítsék az ellentétes irányba ható izomét. A gyengítés általában az izom tapadásának hátrahelyezését (idegen szóval: retropositio), vagy húzásának gyengítését (idegen szóval: tenotomia) jelenti. Az erősítés pedig az izom tapadásának előrehelyezését (idegen szóval: antepositio), vagy tapadás mögötti szakaszának kimetszését (idegen szóval: resectio), az izom megrövidítését jelenti. A műtétet általában a kancsal szemen végzik.


Saját tapasztalat: altatásban fájdalommentes, érzéstelenítéssel elég ganyé dolog az opoeráció...


Egynapos sebészet keretében történik a műtét, reggel mész, este jössz. Gyakran gyerekek közé raknak, mivel inkább a gyermekszemészet foglalkozik ezzel a szakterülettel.

1265. rizsa31 (válaszként erre: 1264. - Dzsoji625)
2012. febr. 12. 22:30

Én nem merem magam műttetni.Inkább csak a szakvéleményére voltam kíváncsi egyelőre a drnőnek.


Nekem bazi erős a strabismusom.Olyan szinten befordul a jobb szemem...Családomat-férjemet abszolút nem zavarja,úgyhogy annyira nem erős a motivációm,de azért foglalkoztat a dolog,milyen lenne ,ha...

1264. dzsoji625 (válaszként erre: 1263. - Rizsa31)
2012. febr. 12. 21:46

És Téged mikor műtenek?


Több oka volt, amiért nem ajánlotta először... 10 fokos kancsalságot mért és azt mondta, hogy pont az a határ, az alatt nem nagyon szokott hozzányúlni és szerinte nem vészes a kancsalságom. Azon kívül nem mindegy, hogy mi van rajtam, szemüveggel, kontaktlencsével és prizmával mindig más és más értéket mért. Meg attól is függ, hogy mennyire vagyok fáradt, stb. Gondolom így, hogy nem mindig egyforma a kancsalságom, műteni se annyira egyszerű... Gondosan megvizsgált, elmondta a véleményét, utána én is elmondtam, hogy ez engem mennyire zavar és akkor azt mondta, hogy akkor egy óvatos 3mm-es retropozíciót megcsinál. Csak utána később lehet, hogy ismét elkezd romlani és akkor újabb műtét...

1263. rizsa31 (válaszként erre: 1262. - Dzsoji625)
2012. febr. 12. 21:16

Azt jó lenne tudni,amiket leírtál,mik a vizsgálatok,fájdalmak.

Az altatás állítólag olyan,hogy belezuhansz egy sötétbe,nem tudom...

A doktornő mi miatt nem ajánlotta neked a műtétet?Nekem egyből mondta,hogy jó,mikor legyen az időpont.

1262. dzsoji625 (válaszként erre: 1200. - Barbicz.gorbara)
2012. febr. 12. 20:45

Szia! Bocsi a zavarásért, láttam a hoxa fórumon, hogy Téged már műtöttek kancsalsággal. Engem két hét múlva műtenek és nagyon félek! Le tudnád írni nekem teljes részletességgel a műtét menetét? Mindenre kíváncsi lennék egészen attól, hogy megérkeztél a kórházba, a távozásig… csinálnak e valami kellemetlen, fájdalmas dolgot a műtét előtt? egyáltalán miket csinálnak? Szerinted kérhetem, hogy szedáljanak le már a műtét előtt is? Ugyanis nagyon parás vagyok!....

Megköszönöm, ha válaszolsz!

Dzsoji

1261. dzsoji625
2012. febr. 12. 20:29

Sziasztok!

Nagyjából végigfutottam a fórumot. Egy-két embernek privit is írtam, akit láttam, hogy már műtöttek, de itt is kérném: akit már műtöttek, leírná nekem, hogy ez a műtét nem is olyan nagy dolog és hogy nem kell félnem semmitől?

25 éves vagyok, 2 hét múlva műt Pesten Dr. Sényi Katalin. Már majdnem kész vagyok az elővizsgálatokkal, még a belgyógyászat van hátra. Nagyon félek!!! Akit már műtöttek, az lenne szíves nekem a lehető legrészletesebben leírni, hogy mi fog történni? Mindenre kíváncsi lennék a kórházba érkezéstől kezdve a távozásig (vizsgálatok, csináltak e fájdalmas dolgokat, kapok e altatás előtt valami nyugtatót, stb…)

Én nagyon nehezen jutottam el addig, hogy megműtsenek. Minden kudarc után ráhagytam a dolgot egy időre, évek óta próbálkozom, tucatnyi orvosnál jártam és mindenütt elutasítottak. Sényi Katalinnál jártam legutóbb, aki szintén nem akarta erőltetni a dolgot, de nagyon sokat beszélgettem vele, megértette, hogy ez nekem mennyire fontos és a végén azt mondta, hogy jó, akkor próbáljuk meg.

Most így pár nappal a cél előtt nagyon be vagyok sz@rva, tiszta idegbaj vagyok, azon gondolkodom, hogy talán nem is kéne ezt. Mert azt még tudni kell rólam, hogy már egy sima háziorvosi rendelőben is rosszul vagyok, annyira nem bírom az ilyen környezetet + a műtét eredményessége is kétséges az én helyzetemben (lehet hogy nem változik semmi, lehet hogy rosszabb lesz, lehet hogy egy ideig jó lesz utána visszaromlik, stb… ezeket mondták) De tudom, hogy ha visszalépnék, akkor egy életen át sajnálnám, szerintem életem eddigi legnagyobb kudarca lenne, ha nem próbálnám meg.

Tudnátok egy kicsit bíztatni? Köszönöm

1260. 64089b6941 (válaszként erre: 1259. - Eva1981)
2012. febr. 2. 21:48
Megírtam végre! :)
1259. eva1981
2012. jan. 30. 11:40

Szia!


Nagyon köszönöm!


Várom válaszod!


Üdv.:


Éva

1258. 64089b6941 (válaszként erre: 1257. - Eva1981)
2012. jan. 25. 19:00
Jövő héten írok neked privát üzit, ok?
1257. eva1981
2012. jan. 23. 09:08

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni.

Szegeden tudtok valakit ajánlani aki kancsalság műtétet végez.


Köszönettel!

1256. Maryke69 (válaszként erre: 1255. - M.melus)
2012. jan. 13. 14:32
Szia! Örülök, hogy ilyen jó benyomásaid vannak. Ez már fél siker, ha a bizalom megvan, és a körülmények is megnyugtatóak. Egyébként mi is ugyanilyen érzésekkel távoztunk a klinikáról. Én tegnap küldtem el az e-mailemet, időpontkérés ügyében. Még nem kaptam választ. Remélem a kora tavasszal Mi is túl leszünk a műtéten. Nagyon hasonló a lányok állapota, Sárámnak is nem csak befelé, de felfelé és megy a szeme.
1255. m.melus
2012. jan. 13. 07:36

Sziasztok!!!Megjártam Pestet a lánykámmal!

Voltunk Knézy Krisztina dokinéninél és kicsit nyugodtabb vagyok mint eddig.Nagyon megdícsért,(ami mondanom sem kell,hogy piszok jól esett)hogy ritkán lát ilyen jól karban tartott kancsal gyereket!Mind a kettő szemével tökéletesen el tudta olvasni a leg apróbb betűket is,ill. formácskákat,pedig ilyenkor már a gyengébb szem ugye rossz állapotban szokott lenni.Ez a 10 hónapos kortól való matricázás következménye!A változatosság kedvéért mostmár a "gyengébb" szeme nem csak befelé,hanem kicsit fölfelé is áll,de megnyugtatott, hogy műtéttel ezt szépen tudja majd korrigálni, csak felhívta a figyelmemet arra,hogy ritkán,de előfordulhat,hogy 1,vagy 50 év múlva esetleg a külső izmok megerősítése miatt esetleg kifelé kezd majd húzni, de ezért kell minden papírt megőrizni,ha ő már nem lesz akkor az új orvos lássa,hogy mi lett csinálva a szemével!olyan műtétet csinál majd ami visszafordítható!Megnyugtatott afelől is, hogy az altatás miatt lehet majd kicsit rosszul a lány és nem fog utánna szenvedni, hogy fáj a szeme, egy kis érzékenység előfordulhat, meg be lesz vérezve,de ennyi.2 héten belül kapunk időpontot a tavaszi műtétre.

1254. m.melus (válaszként erre: 1252. - Maryke69)
2012. jan. 10. 20:43
Mi pedig a Dr.Csáki Mónika (Szekszárd)tanácsára ,javaslatára a Dr.Knézy Krisztinához megyünk.Szintén a Tömő utcába.
1253. Ferenc0077 (válaszként erre: 1248. - Buzast)
2012. jan. 10. 14:16
A kilinikára menj ha nem szeretnél fizetni...
1252. Maryke69 (válaszként erre: 1250. - M.melus)
2012. jan. 10. 11:04
Igen Jászberénybe jártunk. 4 kezelés sorozaton voltunk túl, javult is mindig valamennyit, aztán a következő kezelésig mindig vissza is romlott valamennyit. Bíztam benne, aranyos , kedves a Doktornéni, de félek, hogy kifutok az időből, és már nem lehet majd műtéttel korrigálni 100%-ban. Mi a Tömő utcában Dr. Maneschg Ottóhoz kerültünk, Sényi doktornő javaslatára.
1251. m.melus (válaszként erre: 1249. - Maryke69)
2012. jan. 8. 15:10
Azt hallottam, hogy mindenképpen meg kell csinálni öt éves korig, mert 5-6 éves koráig még kialakulhat a kétszemes együttlátás.Utánna már az agy lemond a rosszabbik szemről!!!
1250. m.melus (válaszként erre: 1249. - Maryke69)
2012. jan. 8. 15:08
Szia!Igen a Tömő utca 25-29-es címet kaptuk, szerdán 10-re viszem vizsgálatra és megbeszéljük akkor azt is, hogy mikor műti.Jászberényben voltatok akupunktúrán????Én is sokat gondolkodtam rajta,de végül nem mentünk.Mindenképpen írok majd, hogy mi volt!
1249. Maryke69 (válaszként erre: 1238. - M.melus)
2012. jan. 4. 12:12
Szia! Hasonló cipőben járok én is a kislányommal! Még nincs időpontunk a műtétre, de csak a mi elhatározásunkon múlik, nagyon féltem, bár azt is tudom, hogy számára csak ez a megoldás maradt. (már próbáltuk tapaszolni, akupunktúrával de sajnos nem javult egyiktől sem megfelelően, és ő már 5 éves lesz)Ha túl vagytok a műtéten , légyszi írd le mik a tapasztalataid. A Knézy Krisztina is a Tömő utcában rendel?
1248. buzast (válaszként erre: 1247. - Szegedboy--)
2011. dec. 28. 13:51

Szia!


Ez örömteli hír, reméljük elégedett leszel az eredménnyel!


1 kérdés engedj meg: hol is van pontosan Sényi doktornő MAGÁNrendelése?

2011. dec. 23. 21:14

Sziasztok!

Tegnap voltam Sényi doktornő magánrendelésén, február végére kaptam időpontot és VÉGRE megműtenek!!! Évek óta ezért szenvedek és most úgy látszik, hogy minden rendben lesz:)


Nagyon ajánlom mindenkinek a doktornőt, nagyon emberséges, minden bánatomat meghallgatta, nagyon alaposan megvizsgált, lefényképezte a szemem, stb.


Eddig Szegeden próbálkoztam Deák Andreánál, de semmire nem jutottam vele. Ő azt állapította meg, hogy 3 fok a kancsalságom, amivel nem kell semmit csinálni és konkrétan elzavart. Sényi doktornő megállapította, hogy ez a 3 fok bizony elmegy 10 foknak is, szemüveg nélkül meg még annál is sokkal több... ennyit erről...


Nagyon félek a műtét miatt, de valami hihetetlen módon várom!

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook