Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
1305. bolla52
2012. márc. 7. 17:41

Sziasztok!

Túl vagyunk a műtéten,nagyon jól viselte a lányom és ráadásul nem kellett bent maradnia!!!!:)

Egyébként ő is úgy látja hogy nem változott semmit,de ez természetes kell hogy helyre álljanak az izmok, ne izgulj!!Engem 10 éve operáltak a Margitszigeten,a műtétek után is úgy láttam nem változott semmi, de idővel helyre jött,legalábbis azt mondják úgyhogy NYUGI!Üdvözlet minden műtéten átesett Hősnek,a műtét előtt állóknak kitartás, Sényi doktornőnek pedig hála és köszönet!!!!

1304. dzsoji625
2012. márc. 7. 14:37
sajnos nem csak én látom úgy hogy visszacsuszik.... akit kérdeztem, mindenki azt mondja hogy megint beljebb van! és még egy hete sincs hogy műtöttek!!!!! holnap visszamegyek!!!!
1303. m.melus (válaszként erre: 1302. - Dzsoji625)
2012. márc. 6. 14:03
Hívd fel az orvost!!!!
1302. dzsoji625
2012. márc. 6. 12:41
Sziasztok! Múlt csütörtökön műtöttek és mintha máris kezdene visszacsúszni:S:S:S:S:S:S Lehetséges, hogy egy hetet se bírt és hiábavaló volt minden fáradozásom?:S Nagyon remélem, hogy csak beképzelem a dolgot, de határozottan úgy látom, hogy kezd befelé állni:(:(:( Bele fogok betegedni, ha visszaromlik
1301. 64089b6941 (válaszként erre: 1298. - Adriennnn)
2012. márc. 5. 22:14

Menj el dokihoz, majd ő megmondja. :)

Amúgy ha valamelyik doki is elvállalja a műtétet, szerintem attól nem kell félned, hogy rosszabb lesz.

1300. m.melus (válaszként erre: 1299. - Bolla52)
2012. márc. 5. 06:23
Erre mondják,hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond:-)Sógornőmnek 29 évesen derült ki,hogy veseköve van, és sírva fakadt a recepción,hogy bent kellett aludnia:-)
1299. bolla52
2012. márc. 4. 22:32

Sziasztok!

Nagyon köszi mindenkinek a megnyugtató hozzászólásokat,remélem mihamarabb túl leszünk rajta!egyébként 18 éves a "kicsike"de állítom nehezebb vele mintha 4 lenne...Sajnos nálunk már sem a nyalóka sem az édes sztorik nem jöhetnek szóba.Azt hiszem az első nap amikor csak a megbeszélés van az altató orvossal és a vizsgálatok,utána haza hozom de a műtét napján bent kell maradnia,ebből nem engedek, remélem a saját érdekében megérti majd.Ahogy itt leírtátok többen nem is nagyon lesz más választás.Egy estét ki lehet bírni akár milyenek is a körülmények, nem igaz?Tényleg milyen állapotokra lehet készülni?Ne értsetek félre nem akarok kényeskedni de nálunk is az jön be ha tudja a tényeket és kész!!!

1298. Adriennnn
2012. márc. 4. 11:52

Sziasztok..én egy 16éves leány vagyok ...és engem is nagyon zavar a kancsalságom..az önbizlmam is sokat csökken tőle...bár egyszer meg volt műtve kisebb koromban és sokat segített rajta...de van amikor fáradt a szemem és jóbban észrevehetőbb...:(

szerintetek érdemes még egy probálkozás? vagy lehet csak rontana a helyzeten?:(

1297. 64089b6941 (válaszként erre: 1296. - M.melus)
2012. márc. 4. 09:33
Jaa, így már ez is más. :D
1296. m.melus (válaszként erre: 1295. - 64089b6941)
2012. márc. 4. 07:11
Nagyon rossz evő a lányom,iszonyat válogatós,úgyhogy ritkán kap édességet,csak akkor,ha szépen megeszi a reggelit vagy ebédet.Úgyhogy nagyon örül egy nyalókának:-)
1295. 64089b6941 (válaszként erre: 1294. - M.melus)
2012. márc. 3. 23:03

Ja, akkor oké! :)

Hmmm, nyalóka? Engem anno egy egész játékbolttal sem lehetett lekenyerezni... :D

1294. m.melus (válaszként erre: 1293. - 64089b6941)
2012. márc. 3. 20:13

Persze mondtam neki azt is, hogy kicsit rosszul lesz,de nem úgy,hogy megijedjen.Elég lesz majd ha akkor szomorkodik, tudja, hogy kis tűszúrást fog érezni,de olyankor csak ökölbe kell szorítani a másik kezét és már vége is!Beszéltem neki arról is,hogy le lesz ragasztva a szeme és nem szabad majd a kötést piszkálni és azt is tudja,hogy ha valami fáj akkor kap majd gyógyszert..Sokat beszélünk erről,de a java még hátra van.

Nagyon jól viseli a vizsgálatokat,mindig beígérek neki egy nyalókát,vagy valami meglepetést,ha okosan viselkedik,de hát a vizsgálatok nem fájnak ugye!Hát már most gyomor idegem van:-)

1293. 64089b6941 (válaszként erre: 1292. - M.melus)
2012. márc. 3. 19:03
Melus, arra azért figyelj, hogy ne úgy add elő, mintha Disney Worldbe mennétek. Mondd el neki a kellemetlenségeket is, de magyarázd meg neki, hogy mennyivel jobb lesz neki utána. Mondd neki, hogy lehet, hogy ha felébred, utána hányni fog, fájni fog a szeme, de majd kap gyógyszert, amitől elmúlik. Meg ne mondd azt neki a vérvételnél sem, hogy "egyáltalán nem fog fájni". Nem szabad hazudni, csakis az igazat! :) Lehet, hogy nehezebben barátkozik meg így vele, de jobban fogja viselni!
1292. m.melus
2012. márc. 3. 13:43

Bolla!

Mennyi idős a lányod?Az enyém négy éves, és ő sem nagyon akar hallani arról,hogy bent alszunk a kórházban, de mondtam neki, hogy ez nem is kórház lesz hanem klinika és hogy sok kisgyerek lesz még ott akikkel tud majd barátkozni!Hozzáteszem,hogy ő egy nagyon barátságos fajta ,imád ismerkedni és kb 2 perc alatt köt új barátságokat a játszótéren is:-)

Esetleg mesélj neki sztorikat,hogy te amikor kislány voltál bekerültél a kórházba és hogy milyen jó volt, nálam ez bevált,sőt még azt is meséltem neki,hogy én egyedül voltam bent ,de sok kisgyerek volt és nem féltem, hanem sokat huncutkodtunk.Próbálj neki ilyen sztorikat mesélni,hátha akkor jobban rááll.Én az itthoni vérvételtől meg az ottani kanül berakástól félek, mert gondolom altatni azon keresztül fogják.Gondoltam elviszem magammal egy véradásra addig,hogy anya is milyen ügyes és hogy ez egyáltalán nem fáj.

2012. márc. 3. 09:44
Szia dzsoji625:) Milyen véletlenek vannak:D Én egészen jól vagyok a szemem kicsit szúr a varratok miatt csúnya véres a fejem nekem már nem fáj tegnap fájt nagyon. Figyi neked mit mondtak miket lehet és miket nem lehet csinálni például emelni? hajat mosni? kell e neked tornáztatni? Jah ma reggelre nagyon csúnya volt a szemem de csöppentek bele gyakran 5x1 cseppet írtak de én félóránként csöppentek attól egész jó. Télleg én voltam előtted? neked hogy ment? üdv: Anikó
1290. dzsoji625
2012. márc. 3. 09:37

Anibaba0000, akkor Te voltál előttem:) Engem 1 órakor műtöttek, én voltam az utolsó. Még láttam is, amikor kitoltak Téged a műtőből:) Nekem is úgy volt, hogy kedden műtöttek volna, de átrakták csütörtökre. Te hogy érzed magad? Én egyre szarabbul, nagyon fáj és lüktet a fejem és nagyon piros, meg szerintem kezdek lázasodni is. DE párhuzamos a két szemem és ez minden szenvedést megér!!!!!


Bolla52, nem tudom, hogy "bejárósoknál" hogy van pontosan. De szerintem elmehettem volna a bejelentkezés napján. Nekem 11-re kellett menni. Az a két vizsgálat összesen, amit aznap csináltak, tartott vagy negyed órát... Úgyhogy szerintem azt megcsinálják, utána elengednek. De ha az én véleményemet kérdezed, szerintem jobb lenne bent maradni, úgy legalább "hangolódna" kicsit a lányod, de legalábbis a műtét után jó lenne ott aludni. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy én mit csináltam volna, ha olyan állapotban elküldtek volna haza.... Én elég kótygos voltam végig, már a műtét előtti napon is, mert én is nagyon félős vagyok és kértem, hogy szedáljanak le, amennyire csak lehet:). Folyamatosan kaptam nyugtatókat. Teljesen kb a műtét után este "józanodtam" ki.

2012. márc. 3. 08:47

Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek én is a tapasztalatomat. 2010.03.01.-én műtött engem is a Sényi doktornő. Fórumon olvastam róla. Írtam neki egy emailt problémámról. % évesen mind 2 szemet műtötték kancsalsággal , jobb szemen kb 10-12 fokos kancsalság maradt. takarás, szemüveg. Látásommal semmi gond szerencsére , váltó kancsalság alakult ki ami azt jelenti mind 2 szemet tökéletesen használom de ha fáradt vagyok, fejem fáj, szél fúj, akkor szépen besétál a szemem... doktornő válaszolt az emailomra másnap adott időpontot a Tömlő utcai klinikára. Ja hozzá teszem 3 orvosnál voltam akik lebeszéltek a műtétről hogy ne bántsuk mert lehet hogy kifelé fogok kancsalítani...Meg hogy ez a szexepilem:D Doktornő megvizsgált nagyon sokféle műszerrel... de ő sem akart rábeszélni a műtétre de le sem azt mondta gondoljam át nem nagyon vészes a kancsalságom. De én hajtahatatlan voltam . megbeszéltük a műtét időpontját egy belső 3mm-es gyengítésben maradtunk. 2012.20.27.-én lett volna a műtét de csúszott 2 napot az időpont mert nem volt alatató orvos. műtét előtti napon be kellett mennem betegfelvételre de mivel nem lakom messze Pestől így én haza mentem, másnap vissza 8 órára itt megvizsgáltak kaptam egy nyugtatót és 12óra 30 perckor mentem a műtőbe ott beszéltem a doktornővel nyugtatott hogy minden rendben lesz. Felfeküdtem a műtő asztalra egy csomó kütyüt rám raktak kaptam valami koktélt vénába és mikor felébredtem már csal egy kötés emlékeztetett mindenre. kicsit szúrt a szemem. felvittek az osztályra és másnapig semmi ne történt, majd reggel levették a kötést csöppentettek bele és leküldtek a doktornőhöz. Ő azt mondta hogy szép lett és hogy félt a műtétemtől mert a gyermek kori műtét helye csúnya heges volt. Ezt fellazította és a szemtartó egyenes izmot rögzítette hátrébb 3mm-el. Megnézte 2 orvos is megvizsgált és azt mondta hogy egy hát mű

múlva menjek mutassam meg kaptam szemcseppet de csúnya piros.. na de kit érdekel a lényeg hogy párhuzamos lett a két szemem véégre... Úgyhogy mindekinek ajánlani tudom hogy ha elég elszánt akkor műtesse meg magát én 35 évig éltem komplexusokkal mindíg kissebbségi érzetem volt nem mertem senkinek a szemébe nézni de ez elmúlt 35 évet kellett erre várnom és rákellett találnom Sényi doktornőre. Akinek nagyon nagyon hálás vagyok.

1288. bolla52 (válaszként erre: 1286. - Dzsoji625)
2012. márc. 3. 08:20

Szia!

Nagyon kedves vagy,hogy válaszoltál köszönöm.Már nagy izgalomban vagyunk...Tulajdonképpen mi is vidékiek vagyunk de nagyon közel lakunk Budapesthez,ezért gondoltuk hogy "bejárunk".A műtét napján pedig tudunk Pesten aludni.A bejelentkezés napján tulajdonképpen el is mehettél volna? Csak az altató orvossal kell beszélni ugye?Ezt hány óráig lehet megtenni,mikor kell odaérni?A műtét napján meddig voltál "kótyagos" az altatástól?A lányom nem is a műtéttől fél hanem a kórháztól,már annyira rágörcsölt hogy készen vagyok:)Egyetlen éjszakát sem akar kórházban tölteni!!!Szerinted?

1287. m.melus (válaszként erre: 1286. - Dzsoji625)
2012. márc. 2. 21:06
Gratulálok a szép szemedhez!!!:-)Remélem a lányom is jól tűri majd 26.-án!
1286. dzsoji625 (válaszként erre: 1284. - Bolla52)
2012. márc. 2. 17:16

Szia!

Túl vagyok a műtéten! Mivel vidéki vagyok, ezért nekem bent kellett aludnom két éjszakát, de amúgy tényleg nem muszáj... Szerdán lejelentkeztem a felvételen, onnan elküldtek a 31-es szobába, ott átnézték a papírjaimat, majd felküldtek a 2. emeletre, ott kaptam egy ágyat. Aznap igazán semmi nem történt, 2 vizsgálat volt összesen, az altatóorvos nézett meg + plusz egy általános szemvizsgálat (pupillatágítás, szemfenékvizsgálat, stb....) Másnap reggel (azaz tegnap) kaptam egy nyugtató bogyót és várnom kellett a soromra. Sokat kellett várnom, kb délben kerültem sorra. Akkor bekísértek a műtőbe, ott Sényi doktornő megnézte a szemem, megsimogatott és azt mondta, hogy ne izguljak, pár perc és búcsút mondhatok a kancsalságnak. Lefektettek a műtőasztalra, a következő, amire emlékszem, hogy felébresztenek, kb fél órát aludtam. Volt egy kötés a szememen, azt hamarosan le is szedték, visszavittek a szobámba. Kb óránként becsöpögtették. Ma reggel még megnézett Sényi doktornő, azt mondta, hogy tökéletes lett. Én addig bele sem mertem nézni a tükörbe, de most belenéztem, és tényleg szuper:) Igaz nagyon piros, de kaptam egy nagyon jó szemcseppet és máris múlik a pirosság! Megkaptam a zárójelentést és hazaküldtek:) Jövő héten majd valamelyik nap vissza kell mennem ellenőrzésre, ennyi az egész:) Bármilyen kérdésed van még ezen kívül, szívesen válaszolok!

1285. kismiújság (válaszként erre: 1283. - Buzast)
2012. márc. 2. 08:06
Nem,egyáltalán nem volt kínos.Cukik voltak,a szüleik meg tök rendesek,megértők,estefelé már beszélgettünk,rajzoltak nekem,meg együtt ropiztunk az ágyam szélén. :)
1284. bolla52 (válaszként erre: 1269. - Dzsoji625)
2012. márc. 1. 23:28

Szia!

Túl vagy a műtéten?Leírnád milyen volt?A lányomnak is hamarosan esedékes a műtét és jó lenne megnyugtatni,nagyon izgul szegény.Minden érdekel,a hétfői lejelentkezéstől kezdve.Nekünk azt mondta a dr.nő,nem kell bent maradni egyik nap sem a kórházban,ez nálunk kardinális kérdés,tehát feltétlenül számítok a válaszaidra.Köszönöm.

1283. buzast (válaszként erre: 1282. - Kismiújság)
2012. márc. 1. 09:50

Engem is ott fognak műteni...


Nem volt kínos a sok gyerek között felnőttként?

1282. kismiújság (válaszként erre: 1281. - Buzast)
2012. márc. 1. 09:26
Igen,a Heim Pálban.
1281. buzast (válaszként erre: 1273. - Kismiújság)
2012. márc. 1. 09:04

Szia!


Téged is gyerekkórházban műtött?

1280. buzast
2012. márc. 1. 09:04

Dr. Domsa Patrícia a Kanizsai utcában rendel!

Telefonszáma: 06209376078


www.rubrica.hu-n is megtaláljátok az elérhetőségeit.

1279. kismiújság (válaszként erre: 1278. - Eva1981)
2012. febr. 28. 20:09
eva1981,ott van,keresd nyugodtan! :)
1278. eva1981
2012. febr. 28. 12:57

Sziasztok!


Köszönöm a segítséget.


A Bem utcában már nem rendel.

Ha esetleg ott keresné valaki.


Remélem a Kanizsai utcában megtalálom.

1277. Zsú1965 (válaszként erre: 1275. - M.melus)
2012. febr. 27. 15:57

Én nem rég voltam egy ilyen tanfolyamon (nem nála, de ha előbb rátalálok, hozzámegyek), tehát nem sokat tudok mondani a saját tapasztalatom alapján, de bizakodó vagyok, hogy elkerülöm a szemüveget, mert már rövid a kezem:))))


Szerintem vedd fel vele a kapcsolatot, a youtube-n is találtam vele riportot. Nem volt drága a tanf., néhány óta, és 4e Ft. Egy esélyt megér.

1276. m.melus (válaszként erre: 1274. - Kismiújság)
2012. febr. 27. 14:54
Én ezt találtam a neten.
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook