Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
1336. dzsoji625 (válaszként erre: 1335. - Liba71)
2012. márc. 15. 20:30
Igen tornáztatom. Én is úgy, hogy próbálok arra nézni vele, amerre nem nagyon akar
1335. Liba71 (válaszként erre: 1334. - Dzsoji625)
2012. márc. 15. 20:17
Szia! Te tornáztatod? Hogyan? Én az ellenkező irányba próbálom erőltetni, amerre nem akar menni.
1334. dzsoji625 (válaszként erre: 1333. - Liba71)
2012. márc. 15. 20:12
Szia! Ha még csak 2 napja műtöttek, akkor még ne aggódj! Engem kb két hete műtöttek, műtét után 4 napig jó volt, utána visszacsúszott befelé (talán még jobban, mint műtét előtt). Nagyon elkeseredtem, de most úgy látom, mintha kezdene javulni. Gondolom idő kell az izmoknak, hogy húzódjanak, meg mittudomén... Tegnap voltam egy buliban, egy csomó kép készült, és csak 1 képen látszott igazán a kancsalságom
1333. Liba71
2012. márc. 15. 19:40
Sziasztok. Engem 13-án műtött Sényi doktornő. Kifelé voltam kancsal. A doktornő szerint jó lett, középen van, egy kicsit most befelé húz. Akkor? Nagyon furi. Ma délelőtt sokat sírtam, mert nagyon bökött, nehéz mozgatni kifelé. Nem is megy együtt nagyon a két szem. Azért remélem még alakul. A férjem szerint mos t befelé bandzsítok. Pedig annyira bíztam a műtétben. Nem értem, mikor mindenki olyan jókat írt.
2012. márc. 12. 21:16
üdv mindenkinek ma voltam második alkalommal Deák Adrea doktornőnél Szegeden kelemeset csalódtam nem tom sokan írták hogy egy picit leereszkedő én velem teljesen rendes volt megbeszéltünk mindent. elmondtam neki mi a bajom megvizsgált. adott időpontot műtétre áprilisban lesz.
1331. m.melus (válaszként erre: 1330. - Liba71)
2012. márc. 11. 06:21
Nem lehet azt kérni,hogy altatásban legyen?Én magamnak biztos nem engedném,hogy csak érzéstelenítsék,tudod mikor nézném végig,hogy jön felém a műszerekkel....Á borzalmas lehet,na meg a szuri előtte szembe!Hát köszi!Én is egyre idegesebb vagyok ahogy olvasom itt a negatív tapasztalatokat,,de hála Istennek más fórumon olvasok ez mellett jókat is,fát rizikós dolog ez az biztos,én is nagyon féltem a lánykámat,remélem nem lesz szükség több műtétre.
1330. Liba71
2012. márc. 10. 14:58
Sziasztok! Én hétfőn megyek Sényi doktornőhöz. Eddig nem féltem, de most elolvasva az utolsó 2 oldalt, elég jól beparáztam. Már nekem is 4-5-ször műtötték a szemem, legutóbb kb. 14 éve, Baján. Már a kórházban láttam, hogy nem lett jó a műtét. Azóta persze csak romlott, és nagyon zavar. Soha, senki nem szólt meg emiatt, legalábbis szemembe nem mondták. Azonban mostanában nagyon nem jól érzem magam miatta. Sokat fáj a fejem, talán ezért is. Nekem a doktornő mondta, hogy most lesz egy műtét, aztán majd lehet, hogy szükség lesz még egyre. Baján érzéstelenítéssel csinálták, borzalom volt. Talán ezért is halogattam idáig. Most altatásban lesz, ha minden igaz. Már most el kezdtem összepakolni. Félek. Légyszi, szorítsatok értem. Köszi mindenkinek.
1329. rizsa31 (válaszként erre: 1328. - Dzsoji625)
2012. márc. 10. 13:29

Engem is ezzel "ijesztget" a szemorvosom.


Tarts ki,majd kiderül idővel,hogy mi lesz.


Gondolom,5 percenként rohansz a tükörhöz megnézni.Vagy a kezedben hordod a tükröt?

1328. dzsoji625
2012. márc. 9. 21:02
Szerintetek az elképzelhető, hogy műtét után még rosszabb lesz, mint előtte?:S:S:S Komolyan én úgy látom:( Egyébként anno, amikor Szegeden akartam megműttetni, Deák Andrea ezzel ijesztgetett. Basszus nehogy igaza legyen:S
2012. márc. 9. 15:21
Sziasztok! engem egy hete műtött Sényi doktornő. Ma voltam egy hetes kontrollon . nekem váltó kancsalságom volt gyerekkorban műtöttek. Én is azt hittem h nem sikerült a műtét vagyis a műtött szem szépen áll:) na de a domináns szemem néha össze van zavarodva de a doktornő meg nyugtatott hogy 6 hét kell hogy rendbe jöjjön és az agyam megszokja azúj álapotot na de a lényeg lefényképezte és a vaku mind a két szememen ugyan oda esik és ez a lényeg hogy a nézővonal azonos:)))) azt hiszem sikerült a műét 6 hét múlva megyek kontrollra ja és megkérdeztem hogy romolhat e ez az álapot azt mondta nem de ha mégis akkor kifelé fogok kancsalítani de ezért kell járni hozé vissza kontrollra hogy ezt kiszűrje nem kell már tornáztatnom sem max ha tévét nézekk akkor ugy üljek hogy a műtütt szemmmel nézzem. piros még de már nem vészes de a lényeg gyerekek hogy nem vagyok kancsaal:) nekem is csúnya heges volt a gyerekkori műtét helye elősször ezt lazította fel a doktornő és csak utánna vartta hátrébb az izmot. Szóval nekem is azt hiszem ez a 3. műtétem és most végre sikerült. Szorítok mindenkinek hogy élje meg hogy párhuzamosak legyenek a szemei.
1326. bolla52
2012. márc. 8. 22:28
még most sem hiszem el,hogy megszűnt.Szerintem egy tanult kép van a fejemben és attól már nem tudok szabadulni.Hát ennyire szexepiles a dolog:)
1325. bolla52
2012. márc. 8. 22:26
egyébként meglehetősen érdekes,de bennem olyan gátlásokat idézett elő a kancsalság,hogy még most sem tudok az emberek szemébe nézni pedig állítólag már párhuzamos.
1324. rizsa31 (válaszként erre: 1323. - Bolla52)
2012. márc. 8. 22:21
Hát az nagyon rossz érzés,tényleg.
1323. bolla52 (válaszként erre: 1322. - Rizsa31)
2012. márc. 8. 22:19
Persze,rendszeresen és nem csak gyerekkoromban amikor még hecc a csúfolódás,de a lányomat is csúfolták ezért akarta annyira a műtétet.
1322. rizsa31 (válaszként erre: 1321. - Bolla52)
2012. márc. 8. 22:15
Megkérdezhetem,hogy volt esetleg olyan,hogy beszóltak miatta?
1321. bolla52 (válaszként erre: 1318. - Rizsa31)
2012. márc. 8. 22:13
Jó persze együtt lehet vele élni,de tényleg sok keserűséget éltem már át emiatt.ez mégsem olyan mintha van egy nagyobb anyajegy a hasadon.
1320. rizsa31
2012. márc. 8. 22:12

Múltkor egy helyen a portás kifelé nézett mindkettővel.


Meg ismertem egy nőt,aki kancsal volt.És akkor én nem voltam az,és csodálkoztam,mert eléggé társaság központja volt.

1319. bolla52
2012. márc. 8. 22:10
Nekem a tompa látó szemem a vizsgálatok alapján nagyon vacak,pedig látok vele.A "jó" szemem viszont tényleg nagyon jó a legapróbb betűket is elolvasom a táblán.Azt mondták ezért nem lenne szerencsés szemüveget hordani mert akkora a különbség a két szem között hogy a szemüveggel folyton fájna a fejem.
1318. rizsa31 (válaszként erre: 1314. - Bolla52)
2012. márc. 8. 22:09

A kis kancsalság egyértelműen szexepil,pl Oroszlán Szonja.

Erős kancsalsággal is van közéleti szereplő:a Terror Háza igazgatónője,egy riporter az RTLklubon,meg az a magyar színész(szerepelt az Üvegtigrisben is).

1317. rizsa31 (válaszként erre: 1314. - Bolla52)
2012. márc. 8. 22:02

Nekem olyan szinten áll befelé,hogy ó borzalom.A mázlim,hogy nem nagyon járok emberek közé,meg hogy diákkoromban rendben volt.Konkrétan ezért még nem szóltak be az utcán,mert ott helyben meghalnék!


A környezetem nem zavarja,legalábbis nem mondják.

2012. márc. 8. 22:00
Ti amúgy a tompalátó szemetekkel egyáltalán nem tudtok olvasni? Mert nekem kicsit nehezen, de azért megy. Pedig én baromi kancsal voltam és nem is engedtem a tapasztást.
2012. márc. 8. 21:57

Én nem akarok senkit elszomorítani, de szerintem semmit nem fog már változni. Nekem 2 műtétem volt már és egyik után sem változott semmit.

Persze kívánom, hogy ne így legyen!

1314. bolla52
2012. márc. 8. 21:40
dzsoji625,ne keseredj el!hidd el még sokat fog változni.Engem gyerekkoromban 3-4szer műtöttek mert annyira kancsal voltam befelé,bár ne tették volna ugyanis 17-18 éves koromra elkezdtem kifelé kancsalítani, ráadásul csak úgy tudták megoldani hogy mindkét szememet megoperálták, szóval az én szemizmaim már olyan hegesek lehetnek,hogy csodálkozom hogy tudom őket mozgatni.:)Lehet,hogy ezen jót kacagna a doktornő,ha netán olvassa ezúton is üdvözlet.Én biztos vagyok benne,hogy jó kezekbe voltatok,vagytok.Faramuci dolog ez a kancsalság de szerintem se szabad belenyugodni abba hogy ez a szexepiled és a többi hasonló kedves dumába,Valaki próbáljon meg ezzel együtt élni évekig és akkor mondja ezeket.Lehet,hogy bizonyos idő elteltével csak esztétikai megoldás születik dehogy helyre rak benned egy csomó mindent az biztos.
1313. m.melus
2012. márc. 8. 21:22
ahhha.
1312. dzsoji625
2012. márc. 8. 21:13
Sajnos nem tudom letapasztani mindig, amikor itthon vagyok, mert se olvasni nem látok vele, meg mást se nagyon.... nem esek el vele, de többet nem tud... Nem azért kell takarni, hogy jobban lássak vele, hanem, hogy tornázzon. Azt mondta a doktornő, hogy takarjam le a jó szemem, a kancsallal pedig nézzek erősen kifelé, ha fáj, akkor is. Befelé húz és gondolom, ha erőltetem vele a kifelé nézést, akkor talán jobb lesz. Remélem!
1311. m.melus
2012. márc. 8. 20:59
Nagyon szorítok neked, hogy igaza legyen a doktornőnek és tényleg 6 hónap múlva szépen álljanak a szemeid!Az egy óra matricázás szerintem semmit nem érhet, úgyhogy próbáld meg szerintem tapasztani amikor otthon vagy mindig!De azt sem értem, hogy egyáltalán miért kell tapasztanod, mikor én úgy tudom,hogy a kétszemes együtt látás ha 6 éves korig nincs helyrerakva,mármint a kancsal műtét nincs elvégezve akkor onnantól nem is lesz,mert utána az agy már feladja a rosszabb szemet és egy szemmel látó lesz az illető.Szerintem már az sem olyan gáz, ha nem lát az egyik szemével, legfeljebb nem kell menni 3D-s moziba,de ne csússzon be meg ne álljon erre arra, hogy minden bunkó céltáblája legyen az ember!!!!Miért talál ki a természet ilyen dolgokat én sem értem,hogy a lányomnak miért lett ilyen.A 42. hét végén született, sima úton, soha semmi káros dolgot nem csináltam terhesen,és mint egy porcelán babára úgy vigyáztunk és vigyázunk a mai napig is,mindent megteszünk érte,az egész családban nincs szemüveges,nekem olyan sas szemem van,hogy az már valami.Egyszerűen föl nem fogom,hogy miért veri az Isten ezt a szegény tündért ezzel és persze a többi sorstársait is.Jó mert ha koraszülött valaki akkor tudjuk,hogy gáz lehet a szemével, tudjuk az okát, na de az én lányom!!!!Hát majdnem 10 hónapig bent volt!!!!Nagyon félek, hogy csúfolás tárgya lesz a jövőben az oviban vagy a suliban!Nem akarom,hogy ez az életvidám barátságos, okos kislány egy zárkózott és depressziós felnőtt legyen!!!Jajj mindjárt bőgök!
1310. dzsoji625
2012. márc. 8. 19:58

buzast, semmi gond, hogy válaszoltál, mindenki véleményére kíváncsi vagyok!


Ma visszamentem Sényi doktornőhöz. Neki az a véleménye, hogy még ne keseredjek el, 6 hónap, mire "lecseng" a dolog és szerinte még "beállhat" a szemem és szerinte jobb, mint volt. Bár hozzátette, hogy kell majd még egy műtét (amiről eddig szó sem volt!!!). Múlt héten a belső izmokat gyengítette, legközelebb a külső izmokat erősítené. De én már nem tudom, hogy mi legyen. Az előző műtétre is azt mondták, hogy kis semmiség az egész, rögtön rendben lesz tőle a szemem (igaz, rendben is volt 4 napig). Szóval ezek után nem tudom... Mindegy, most lesz időm gondolkodni, mert a másik műtétet kb fél év múlva csinálná... Ja meg azt mondta, hogy nem jó a szemüvegem (pedig pont ő írta fel 3 hónapja!!!). Még annyit mondott, hogy tornáztassam a szemem, takarjam le a jót, amikor otthon vagyok és a kancsallal nézzek, legalább napi fél órát, próbáljak vele tévézni, stb.

Végülis meg tudott vigasztalni a doktornő, de akkor is olyan csalódott vagyok. Igazából nem lett megoldva a problémám, pedig mióta küzdök érte....:(. Hazafelé jövet egy kirakati tükörben megnéztem magam és bizony olyan, mint volt... A műtétre már csak az emlékeztet, hogy még piros a szemem, ennyi... eredményt nem látok:((((((((


m.melus, szerintem Nektek nincs mitől félni, gyerekkorban jól szoktak sikerülni a műtétek, ez a gyerekeknek van igazából "kitalálva". Nekem tompalátó már a kancsal szemem, szinte nem is használja az agyam, és ezért lehet, hogy hiába is műtögetik... Bár abban van valami, amit írsz. nem tudom, hogy miért csúszik vissza ilyen hamar, amikor arréb varrják a szemtartó izmokat? Elengedi a varrás? Vagy mi történik ilyenkor? nem tudom...

1309. m.melus
2012. márc. 8. 17:21

Mit mondanak erre az orvosok???

Nekem azt mondta a konzultáción a dokinő, hogy ugye hátrébb varrják a szem tartó szalagot és így már nem fog bemenni középre,viszont őrizzük meg az összes papírt mert lehet,hogy 50 év múlva,ne adj Isten esetleg kifelé fog húzni a szeme, mert annyira megerősödik a külső megerősített izom,hogy kifelé húz majd és a leendő orvosának tudnia kell majd,hogy mit csináltak a szemével 2012-ben.Na de akinek 1 hét múlva már megint rossz a szeme az hogy a jó nyavajába lehet???!!!!Meg attól,hogy hátrébb varrják az izmot attól miért erősödne meg az az izom?Mert még ha bevagdosnák akkor értem!,de hát nem lesz bevagdosva úgy tudom!!!Azt mondta,hogy visszafordítható műtét!!A vagdosás az gondolom nem az!!!Jajj nyugtassatok már meg, mert én idegbajt kapok mindjárt!!!

1308. m.melus (válaszként erre: 1307. - Buzast)
2012. márc. 8. 17:15

Hát én ezt nem értem!Nem hátrébb varrják azt a tartóizmot?elengedi a varrás?Vagy kinyúlik a szalag????Ne idegeljetek már azzal,hogy a 4 éves lányomnak is lehet 1 hét múlva már szüksége lesz a következő műtétre???

26.án műtik, mind a két szemével jól lát, csak külön használja őket.amelyiket épp nem használja az beszalad!!!Hát én össze kaparom magam,ha 1 hét múlva már be is fog neki csúszni újra!!!!!

1307. buzast (válaszként erre: 1306. - Dzsoji625)
2012. márc. 8. 15:29

Szia!


Bocs, hogy válaszolok, hiszen nem engem kérdeztél.

Mivel már 3 műtéten is túl vagyok (nemsokára jön a negyedik), így van egy pici tapasztalatom. A 3. műtétem után rögtön a tükörbe nézve azt láttam, hogy javult a szemem. Rá egy hétre már úgy állt, mint a műtét előtt és azóta se javult semmit! :-(((

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook