Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1366. hencilla (válaszként erre: 1268. - Tam1981)
2012. okt. 7. 14:27
Meg tudnád mondani, hogy hova és kihez kellett menned a műtét előtt? Ugyanis engem kedden fog a doktornő műteni, viszont nem tudom, hogy a Tömő utcában vagy valahol máshol fog az altatóorvos megvizsgálni
1365. m.melus (válaszként erre: 1362. - Krisz06)
2012. aug. 31. 16:50
Szia!Aranyos vagy,hogy érdeklődsz!Háát Kedden voltunk a Csáki dokinéninknél,ő itt Szekszárdon a lányom kezelőorvosa, minden rendben, még idő,idő,idő..... szemüveggel szinte tökéletes, én látom néha csak, hogy bemegy, szemüveg nélkül látszik még a kancsalság.Márciusban műtötték akkor azt mondta a Knézy doktornő a Tömő utcában, hogy remekül sikerült a műtét, direkt nem csinálta 100%-ra ,mert ha elkezd dolgozni a külső izom akkor kifelé megy majd a szeme.Belső két tartó szalagot rögzítette neki ugye mind két szemnél 6 mm-rel hátrébb,hogy ne húzza be a szemét.Ez módosítható,helyreállítható műtét, úgyhogy lehet variálni!a lányom meg egy hős volt,okos,ügyes,szófogadó,semmi stressz nem érte a kórházban,sőt visszamenne mert olyan jó volt a babaágyban aludni.....Úgyhogy ha októberi kontrollon a Knézy Krisztina azt mondja, hogy még egy műtét akkor már nem fogok annyira félni.
1364. Zsuzs_19
2012. aug. 26. 14:18
Sziasztok! Jó látni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra nagy segítséget adott! :) Elmesélem atörténetemet, hátha segíthetek én is másnak! Kis koromba befelé kancsalított a bal szemem, megműtöttek, de a műtét után pár évvel elkezdett kifele térni, és végül kinnt maradt, nagyon csúnya volt, romlott a látásom is, szemüveg kellet. Most készültem fel rá lelkileg, hogy újra megoperálják! Sényi Doktornőhöz utalt be a kezelőorvosom. Nagyon rendes, elmondta hogy anno nem volt jól megműtve, ezért tért ki a szemem! 70 fokos kancsalságom volt, nagyon kinnt volt! De már túl vagyok a műtéten júl 17-én volt. A doktornő szerint bizonytalan volt, hogy betudja-e húzni, de sikerült! Operáció után igaz benn volt picit, meg bevérzett mindkét oldalt, de tornásztattuk, voltunk azóta kontrollon, párhuzamos lett, meg varratot is szedett ki a doktornő mert nem szívódott fel, a kettőslátás is kezd múlni, de mikor majdnem meggyógyult újra begyulladt, és nehezen gyógyul, de Doktornő szerint, picit hosszadalmas lesz a gyógyulás, a belső részén a hártya nehezen húzodik vissza a külső fele pedig piros még, de gyógyul! Bízom benne, hogy párhuzamosan marad, de csak 6 hónap után zárhatjuk le teljesen! Érzem az izmokat főleg a külsőt de nem olyan vészes, meg hát aggódom hogy nem e fog kimenni ujra! De nem bánom, hogy megcsináltattam, és reménykedem, bízom a doktornőben! egyenlőre szemüveg nem kell, egész jól látok, kamillával nyugatom, és még cseppengetni kell,de szépen állnak! És várok, hogy a szerevezet feldogozza! :) Ennyi az én kis történetem... :)
1363. Krisz06 (válaszként erre: 1360. - Attila89)
2012. aug. 23. 10:16
Hol műtött a doktornő?
1362. Krisz06 (válaszként erre: 1359. - M.melus)
2012. aug. 23. 10:15
Hogy sikerült a műtét?
1361. Krisz06
2012. aug. 23. 10:15
Sziasztok! Köszönöm a segítséget, azoknak akik megírták véleményüket. Jövő héten megyünk Domsa Patríciához. Aztán meglátjuk ő mit javasol.
1360. attila89
2012. aug. 19. 12:13

Sziasztok! :)

Gyermekkoromban volt kancsalsági műtétem a Tömő utcai klinikán. Sikertelenül.

Tavaly októberben műtött meg Domsa Patrícia doktornő. 50-ből 0 fok lett. A műtét után a vérzés miatt nem jól kivehető az eredmény, de miután letisztult, szépen látszott. Keressétek Domsa doktornőt! Figyelmes és nagyon precíz szakember. Azóta már egy ismerősömet is operált, és csupa pozitív élménnyel távozott.

Minden jót, szép szemet Mindenkinek!

1359. m.melus
2012. aug. 2. 13:31
Budapest Krnézy Krisztina,a lányomat ő műtötte 4 évesen.
1358. kismiújság (válaszként erre: 1357. - Krisz06)
2012. júl. 31. 11:12
Dr Domsa Patríciát keresd fel!
1357. Krisz06
2012. júl. 27. 13:01
Sziasztok! Segítséget, véleményeket szeretnék kérni. A kislányom szeptemberben lesz 6 éves, kb. 1,5 éve vettük észre, hogy nem használja az egyik szemét, néha kancsalított is. Elkezdődött a kezelése és most a Pálfiában műtétet javasoltak Véghseő doktornőt ajánlották. Ismeri valaki, van tapasztalatotok? Szeretném még megkérdezni más szakember véleményét is, tudtok ajánlani valakit Budapest vagy Győr könyékén? Köszi a segítséget előre is.
1356. m.melus (válaszként erre: 1355. - Mandulacska2)
2012. jún. 30. 13:13
Az én védőnőm anno azt mondta,hogy 9 hónapos korig nem kell ezzel foglalkozni,mi 10 hónaposan vittük el Bajára a lányomat szemészhez és a bajai doktornő küldött Szegedre a Deák Andreához.Ő nekünk nem volt szimpatikus,kommunikatív, és akkor még szépeket írok,ezért mentünk át Szekszárdra,itt maximálisan meg vagyunk elégedve a tájékoztatással, az ellátással és az emberséggel,lányom imádja a doktornőt.Csáki Mónikát.Tavasszal töltötte a 4-et a lányom és Csáki doktornő elküldött minket a Semmelweis-re Budapestre a Knézy Krisztinához, ugyanis Szekszárdon ilyet nem műtenek.Egy műtéten túl vagyunk, mind a két szemének a belső izmait 6 mm-el hátrébb varrta, sokat javult,de nem 100%,úgyhogy előfordulhat,hogy még egy műtét lesz.Én úgy tudom,hogy négy év alatt nem kell hozzányúlni,csak tapasz,szemüveg......viszont ha addig a tapasztástól nem jön helyre akkor már nem kell reménykedni,hogy műtét nélkül megússzátok.A műtéttől nem kell félni,a lányom kérdezi,sokszor, hogy mikor megyünk már megint Pestre kórházba, mert olyan jó volt.Műtét után az volt a legnagyobb baj,hogy nem ihatott azonnal,iszonyat szomjas volt,a szemét egyáltalán nem fájlalta.2-3 napig párszor szúrta a varrat,csöpögtetni kellett 2 hétig a szemébe.Jobb ezen kis korban átesni, azt mondják,hogy a nagy gyerek jobban hisztizik ilyen szituban:-))))
2012. máj. 29. 17:04
Sziasztok. Az én kisfiam holnap lesz 6 hónapos, és a védőnő mondta, meg mi is mintha látnánk, hogy kicsit kancsalít az egyik szemére. Én, az anya, mindkét szememre kancsal voltam kiskoromban, műtöttek is. Viszont nem emlékszem, hogy zajlanak az ilyen vizsgálatok, mert anyukám azt mondta, hogy engem olyan 4-5 évesen műtöttek. Ha most látszik, hogy kicsit kancsalít, mit csinálnak? Ill. hallottam a csecsemőkori kancsalságról is, de mintha az 6 hónaposan múlna el. Pécsett lakunk, engem anno Baján műtöttek, akkor az jó kórház volt, legalábbis a szemészet. Most fogalmam sincs, mi hogy működik, hol vannak jó orvosok. Ilyen piciket hogy vizsgálnak.
1354. m.melus (válaszként erre: 1353. - Maryke69)
2012. ápr. 24. 16:46
Jó akkor most megnyugtattál:-)Csütörtökön lesz egy hónapos a műtét,remélem még egy hónap múlva már mi is itt tartunk majd:-)
1353. Maryke69 (válaszként erre: 1352. - M.melus)
2012. ápr. 24. 11:43
Ne aggódj! Mi már lassan két hónapja vagyunk túl a műtéten, az elején még gyakran becsúszott, meg fel is a szeme, főleg, ha nagyon koncentrált, és közelre nézett. Távolra szinte soha nem vettem észre., de épp a napokban jegyeztem meg, hogy a közelre fókuszáláskor is egyre ritkábban, és inkább csak akkor ha még fáradt is mellé. A két szemes nézés még neki sincs meg, remélem idővel ez is rendeződik. Most lesz a második kontroll, remélem csupa pozitívat mond majd a doktorbácsink!
1352. m.melus (válaszként erre: 1351. - Maryke69)
2012. ápr. 23. 21:18
Voltunk a Szekszárdi dokinéninknél is kontrollon pénteken,ő is mindent rendben talált, én viszont már nem vagyok annyira nyugodt,mert bemegy megint a bal szeme,igaz,hogy ritkábban, illetve úgy mondanám,hogy többször néz párhuzamosan mint műtét előtt, de a bal még sokszor bemegy.Ez normális mindkét dokinénink szerint, és hogy neki most fog kialakulni a kétszemes együtt látása.Hát nagyon remélem:-)Egyébként megkérdezte a lánykám,hogy mikor megyünk megint Pestre kórházba, mert olyan jót aludt abban a rácsos babaágyban:-)
1351. Maryke69 (válaszként erre: 1349. - M.melus)
2012. márc. 29. 12:41
Szia! Örülök, hogy minden rendben. A cseppekkel mi a a mai napig harcolunk, pedig tudja hogy kell, ráadásul ő szól ha én elfelejtem, de az a kis nyafi azért jól esik neki amikor be cseppentettem. Én csak javasolni tudom a klinikát minden kisgyerekesnek. Szerintem a nővérek és az altatóorvos hozzáállása nagyon sokat számít, hogy így tudják venni a gyerekek az akadályt, tényleg minden hiszti nélkül, "felnőttként" viselkedve.
1350. Maya9392 (válaszként erre: 1348. - Liba71)
2012. márc. 28. 18:41
Szia.Köszönöm szépen a segítséged artanyos vagy. Akkor nem úgy adnak időponot,hogy sok hónapra, ,mert ezt valahogy nyáron szeretném megejteni érettségi után és fősuli előtt. Megnyugodtam én sem lakom kőzelebb.
1349. m.melus
2012. márc. 28. 14:13
Sziasztok!Kész van a csajszim szeme,hála Istennek minden rendben volt a műtét alatt, mind a kettő belső (orr felőli)szalagot 6 mm-el hátrébb varrta,hogy nem húzza be a szemeit!Nagyon ügyes volt a lányom,ott persze engedett mindent a nővéreknek,nekem már harcolnom kell itthon vele a csepegtetéssel,de nem baj!Szépen gyógyul és most 9-ban párhuzamosnak látom a szemeit,remélem ez már csak jobb lesz.Kedden megyünk vissza kontrollra.Meg dicsérte a dokinéni is,hogy a műtőben is végig mosolygott,nagyon jó fej volt ,mindent megengedett,okosan türelmesen csinált mindent,persze semmire sem emlékszik,de még jó:-)Én mondjuk öregedtem 10 évet,de ez a leg kevesebb!
1348. Liba71 (válaszként erre: 1347. - Maya9392)
2012. márc. 27. 17:20
Szia! A mai világban már nem. Nekem előtte 4-szer műtötték, de persze nem itt. Én is vidéki vagyok. Hétfőn bementem, kedden műtött, szerdán egyedül haza vonattal 200km-re. Persze otthon 1 hétig úgy jártam, mintha a lábamat műtötték volna. Összefolyt minden. De már jó. Írtam a doktornőnek egy e-mail, megadta a telefonszámát, egyeztettünk a vizsgálatra. Ennyi. Írj, mi lesz veled. Szia!
1347. Maya9392 (válaszként erre: 1345. - Liba71)
2012. márc. 27. 15:59
Rendben köszönöm. Ha nem vagyok Pesti akkor is fogadmak gondolom ingyen. Csak azt nem tudom, h az befolyásol-e valamit, h ez a második műtétem lenne.
1346. Maryke69 (válaszként erre: 1343. - M.melus)
2012. márc. 26. 12:31
Szia! szorítok nektek, hogy minden rendben legyen! Az én lányomat 8-án műtötték, már voltunk kontroll vizsgálaton is. Úgy tűnik, jó lett mindkét szeme, pedig szemenként 2 izmot kellett arrébb rakni. Néha még észre veszem, ha közelre néz, hogy befelé megy a szeme, de az orvos szerint, ez még sokat fog javulni, ha elkezdi egyszerre használni mindkét szemét. Nekünk a szemtornát nem javasolta, mozogni párhuzamosan mozog a szeme minden irányba. Ezek a kicsi gyerekek viszonylag jó veszik az akadályt, én azóta felnézek az 5 éves lányomra! A cseppek sokat segítenek! Ma már újra ment oviba!
1345. Liba71 (válaszként erre: 1344. - Maya9392)
2012. márc. 26. 12:26
Szia! Ha a Tömő utcai klinikára mégy, azt támogatja a TB, ha magánklinikára, azt értelemszerűen nem. Előtte érdemes felhívni, vagy e-mailt küldeni, hogy dolgozik-e. A régi leleteket is vidd magaddal.
1344. Maya9392 (válaszként erre: 1333. - Liba71)
2012. márc. 25. 08:05
Szia. Engem is ő műtött 13 évvel ezelőtt.Azóta sokat javult a szemem, de nem tökéletes.:( . Azt szeretném ha mégegyszer megműtemék. CSak azt nem tudom, hogy ezt a TB állja-e vagy nekem kell fizetnem ?
1343. m.melus
2012. márc. 24. 07:01

Sziasztok!Na megjártuk tegnap a Tömő utcát,felvették a lányomat osztályra,utolsó szögmérés....35-40 fokokat mért a Knézy doktornénink,holnap fekszünk be este és hétfőn reggel műtik.

Azt mondta,hogy mindkét szemén a belső szalagot kell gyengíteni,tehát hátrébb helyezni,és így talán nem húzza be annyira!Mondta,hogy nem is akarja rögtön teljesen párhuzamosra állítani a szemeit mert ha a külső szalag elkezd jobban dolgozni akkor nehogy kifelé menjen a szeme!Így is nagyon látványos lesz a változás!

Egyébként a +2+3-as lencséi még abba a tartományba tartoznak, amit kinőhet, így lehet szemcsi sem kell neki pár év múlva!Jajj adná az ég!Mondjuk már úgy meg szoktuk szemcsivel,hogy furi lesz nélküle, de egy tininek tudom,hogy ez zavaró lehet!

1342. Liba71 (válaszként erre: 1341. - Dzsoji625)
2012. márc. 23. 21:15
Szia! Voltam ellenőrzésen 22-én. Minden rendben van. Csak látszatkancsalságom van. Mindenki a vérömlenyt nézi a szememen, és ezért közelebb látszik az orromhoz. Többször lefényképezett a dr. nő, bocsánat, adjunktus nő, és teljesen középen van a vaku villanásakor. Csak még gyakorolnom kell sokat a kifelé nézést, mert nem megy teljesen ki a sarokba, csak félig kb. Ezen kell tornáznom. Kontroll 5 hét múlva. Veled?
1341. dzsoji625 (válaszként erre: 1339. - Liba71)
2012. márc. 20. 20:47
ha 13.án műtöttek (8 napja), akkor még ne keseredj el! Nekem is még csak most kezd helyreállni, 22 napja műtöttek
1340. dzsoji625 (válaszként erre: 1338. - M.melus)
2012. márc. 20. 20:46
Köszi melus! Én is remélem, hogy minden rendben lesz! De szerintem nagyjából olyanra fog visszaállni, amilyen volt. Bár, miután megtapasztaltam, hogy milyen az, ha még rosszabb, azóta már akár azzal is megelégednék, ha olyan lenne, mint volt. Most tűrhetőn áll.
1339. Liba71
2012. márc. 17. 08:56
Sziasztok! 13-án műtöttek. Nagyon zavar, alig tudok nézni a műtött szememmel. Együtt mozog a kettő, de csak egy darabig. Most befelé áll egy kicsit. Próbálom tornáztatni, arra erőltetem, amerre nem akar menni. Ma reggel véres váladék folyt belőle, nem nagyon, de le kellett mosni. Szerintetek? Javulást nem igen látok. Kétségbe vagyok esve. Eddig kifelé, most befelé. Milyen élet ez így? Igaz, hogy a vakuval fényképezve úgy látszik, hogy középen van a két szem, de ha oldalra nézek, az borzasztó. Videóztam, megnéztem. Soha nem lesz már tökéletes?
1338. m.melus (válaszként erre: 1334. - Dzsoji625)
2012. márc. 16. 19:53
Jajj de örülök!!!Remélem pár héten belül tökéletes lesz!!!!!
1337. kisstehen
2012. márc. 16. 18:45
A nyito kerdesre a valasz: latastrening.hu oldalon vannak szemtorna gyak.-ok.ha jol emlexem az oldal cimere.es van ott forum is.
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook