Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1396. *gyönci* (válaszként erre: 1395. - Greenarrow)
2013. márc. 28. 13:46
Gratulálok, nagyon boldog lehetsz... Nekem nem lesz műtét... marad a méregdrága szemüveg, míg élek. :(((
2013. márc. 27. 17:22
Végeztem srácok! :) 25-30-fokos kancsalságból Dr. Szamosi Anna 0 fokot hozott ki! A csodájára járt más orvos is, hogy gyönyörű lett! :)))) Nagyon boldog vagyok, elsőre így sikerült. Már csak azért imádkozom, hogy így is maradjon mindig! Nagyon vérbe van a jobb szemem külseje, ugyanis a külső izmot műtötték meg. Ezzel együtt , aminek nagyon nagyon örülök, a kettős látásom is megszűnt. Mégegyszer leírom, h mi volt az én esetem: Kifelé voltam kancsal. Tompa látó vagyok , viszont tudtam fixálni pár percig , tehát középre húzni! Április 19.-e kontroll. Írok majd akkor is, meg ha változás van akkor is.
1394. mikiller
2013. márc. 17. 15:46
Jah, július másodikán újra meg leszek zaklatva egy kis szikés beavatkozással. A doki újabb utazásra indul a koponyám körül.... :) Remélem ez már a végső állomás lesz.
2013. márc. 17. 08:31
Sziasztok! Voltunk kontrollon mindent rendben találtak,szépen gyógyul a kiscsaj.Mindenkit szeretnék bátorítani aki műtét előtt áll.
1392. Tam1981
2013. márc. 15. 20:22

Sziasztok!

Lézeres kancsalság elleni műtétről tudtok valamit ?

Esetleg valakinek van tapasztala ?

1391. kismiújság (válaszként erre: 1385. - Krisz06)
2013. márc. 9. 19:43
Szívesen! :)
2013. márc. 7. 07:41
Sziasztok.Tegnap meg volt a műtét.Minden rendben volt.Ébredés után volt egy kis nyafi,de hamar megnyugodott és játszottak egy aranyos kislánnyal,amíg haza nem mehettünk.A gyerekek jól viselik a műtétet.Nagyon büszke vagyok a kis 5 és fél éves tündérkémre.Köszönöm a Heim Pál kórház szemészeti osztályának a gondos ápolást.
1389. *gyönci*
2013. márc. 6. 14:58
Debrecenben tud valaki dokit aki kancsalsággal műt? Hódos márta kivételével... (Kenézy, OTI)
2013. febr. 27. 19:04

No, megvolt a vizsgálat! :) Meg is van a műtét időpontja! Március 26. Viszont rengeteg vizsgálaton kell végigmennem, hogy altathassanak egyáltalán, ha valami is sántít a kértek közül, akkor nem altathatnak. Ettől félek... Pl vérnyomásommal is voltak problémák régebben. Hála Istennek Nagybátyám az altatóorvos, ennyi nyugtat... meglátjuk mi lesz.

Nem mondott 100% -ra semmit a doktornő, de nyilván a 100% - os eredmény a célja. Írok amint van valami.

1387. greenarrow (válaszként erre: 1384. - Streetball)
2013. febr. 27. 03:53
Háromszor? Még mindig kifelé kancsalít? Egyébként köszönöm szépen! :)
1386. Krisz06
2013. febr. 26. 14:47

Sziasztok!


A 6 éves kislányom bal szemét műtötték, ő befelé kancsalított. A műtétet Dr. Véghseő Andrea végezte. Köszönettel tartozunk neki, mert az utólagos vizsgálatok szerint minden nagyon jól sikerült. Mindkét szemével majdnem ugyanolyan jól lát szemüvegben és kialakult a térlátása is. Állítólag ez olyan jó hír, hogy valószínű, hogy később nem kell ismét műteni. Jó szívvel ajánlom mindenkinek Domsa Ptrícia doktornőt. Mi a műtét óta hozzá járunk, mivel őt javasolták és ő segített a tanácsaival, információival abban, hogy bele merjünk vágni a műtétbe és nagyon elégedettek vagyunk vele. Türelmesen meghallgatott és válaszolt minden kérdésemre mindezért pedig nem várt semmit. Sajnos a másik doktornőtől ebben nem kaptunk számunkra megfelelő segítséget, mivel csak műtét előtt 2 nappal találkoztunk és akkor is nagyon sietősen.

1385. Krisz06 (válaszként erre: 1358. - Kismiújság)
2013. febr. 26. 14:32
Köszönöm a nevet, nagyon sokat segítettél vele.
1384. streetball (válaszként erre: 1382. - Greenarrow)
2013. febr. 26. 13:46

Szia!


Én is tompalátó vagyok a kifelé kancsalító szememre. (Amit már háromszor műtöttek.) Persze, hogy lehet műteni! Szorítok Neked!

1383. streetball (válaszként erre: 1377. - Mikiller)
2013. febr. 26. 13:45
Na igen... Bár én inkább Angelina Jolie. :-)
2013. febr. 24. 21:41

Sziasztok. Leírom a helyzetemet, hogy ha valaki hasonló problémákkal rendelkezne, az megtalálja a választ rá! :) (Én sokáig kerestem hasonló kollégát, de nem találtam!) Nos, 20 éves vagyok , kis koromban könnycsatorna elzáródás miatt műtöttek meg 11 alkalommal, amiről kiderült, hogy a mostani problémámhoz semmi köze nincs. A lényeg az, hogy tompa látó vagyok és a jobb szememmel kifelé kancsal. Ez rengeteg kellemetlenséget okozott nekem, mivel alapvetőleg egy társasági ember vagyok, nem szerénykedem, megmondom az őszintét, hogy szeretik ha a társaságban ott vagyok és kicsit felvidítom a kedélyeket mivel állandóan szóval bírom őket tartani és nem unatkoznak. Mindenkivel jól kijövök, de a kérdést sose tudom elkerülni, "Mi baj a szemeddel? Miért piszkálod? Miért van csukva? Nyisd már kis had lássam!" És ilyenkor görcsbe szorul a gyomrom és mintha minden bátorságom, önbizalmam, jókedvem elillanna. Belül pedig nagyon nagyon várom , hogy haza érjek a végén és végre ne kelljen piszkálnom, csukva tartanom a szemem és hogy ne kelljen hunyorognom és egyéb módszereket használnom a kancsalságom eltakarásához. Itt azért még beszúrnám gyorsan, hogy tudom kontrollálni az az egyenesbe húzni a két szemem ( valaki tudja még ezt rajtam kívül?? ) viszont ha elbambulok, nem figyelek rá, mert valami elvonja a figyelmem akkor rögtön kikúszik a szemem jobbra. Eléggé visszataszító tud lenni! Ti tudjátok a legjobban! :) Tehát, mindez idáig nem tudtam, hogy a korrigálásra van lehetőség. Annyit hallottam csak, hogy tompa látást ilyen korban kb lehetetlen gyógyítani. Így a kancsalság orvoslásához fűzött reményeim is minden alkalommal elillantak. Egészen múlt hét keddig. Amikor is kijelentette egy videóba egy kedves orvos ( kérdeztek tőle, az illető 43 éves, tompalátó, kifelé kancsal. Tehát a szitu olyan mint az enyém ), hogy a korrekciós műtét minden további nélkül megoldható! :) (tehát tompa látó marad, de nem lesz kancsal) Jövőhéten megyek Budapestre, Dr. Szamosi Annához (SE Mária utcai klinika) vizsgálatra és nagyon várom már, akár már azonnal befeküdnék, hogy végre felszegett fejjel járjak az utcán, belenézzek a barátaim és barátnőm szemébe ( neki egyébként elmondtam, nincs vele problémája, de támogat! :) hozzáteszem senki nem vette észre. Bár hogy is vennék? Mindig csukva van a szemem, hunyorgok, piszkálom. Viszont ezt állandóan megjegyzik!) és az egyéb előnyöket kiélvezzem ami ezzel jár. Tehát most szerda (2013.02.27) vizsgálat, aztán többet fogok tudni mondani a dologról! Már a remény boldoggá tesz! :)


Még egyszer akkor! Aki TOMPA LÁTÓ, AKÁRMENNYI ÉVES, KANCSAL AKÁRMERRE és zavarja őket, azok ne halogassák , mert van rá mód! Konkrétan itt most a tompa látó kollégáknak tudtam érdekeset/újat mondani, mert feltételezem, hogyha én sem tudtam róla, hogy megoldható, pedig állandóan ez után kutattam, akkor lehet, hogy más sem!


Szerdán mindenképpen írok, hogy mire jutottam!


Ui:. Ha valami még eszembe jut, akkor írom! :)

1381. forgi77 (válaszként erre: 1376. - Streetball)
2013. febr. 15. 20:49

Helló

Beszéltem a doktornővel és kedden már megyek is hozzá vizsgálatra. Utána jelentkezem.

2013. febr. 13. 22:51
Sziasztok!Nemsokára lesz a kislányom műtétje.5 és fél éves,váltva kancsalít kifelé.Szeretnék olyan szülővel beszélni akinek a gyermekét hasonló problémával műtötték. Kiváncsi vagyok hogyan sikerült és milyen volt a gyógyulás. köszönöm
1379. mikiller (válaszként erre: 1378. - Babika88)
2013. febr. 13. 20:28

Oda megyek még egyszer.. Nem nagy cucc, befekszel, másnap altatásban megműtenek, utána 1 napig le van ragasztva a szemed, másnap vizsgálat, aztán go home.. 1-2 hét táppnéz, 3 hét sport és emelgetés nélkül, aztán ennyi, én múlt héten estem neki az edzéseknek. Olyan mintha valaki összevert volna és jól be lenne gyulladva a szemed, kellemetlen,de nem fáj igazán.



Remélem amúgy a legközelebbi műtét után már nem kell több..


Figyi rontani nem ronthatnak, nekem már most jobb csak kisebb az eredmény a vártnál.

1378. babika88
2013. febr. 13. 15:37
Sziasztok! Kancsalsággal születtem, még sosem voltam elég bátor a műtéthez. Most viszont nagyon határozottnak érzem magam... Hogyan zajlik egy ilyen műtét? És milyen utána? Hosszú a gyógyulási idő? A Mária utcai szemklinikáról már sok jót hallottam, javasoljátok? köszönöm ha válaszoltok :)
1377. mikiller (válaszként erre: 1376. - Streetball)
2013. febr. 11. 20:20
Jah hogy a fene vinné el.. nem baj, nyár végén már két ungarise Brad Pittel gazdagodik az ország :)
2013. febr. 11. 13:53

Kedves forgi77!

Én Sényi doktornővel nagyon meg vagyok elégedve. Profi, kedves, segítőkész. Ő nagyon jó választás lehet neked.


Mikiller! Az én sztorim nagyon hasonlít a tiédhez. Nyáron én is megyek újra. :-( Így jártunk...

1375. forgi77
2013. febr. 8. 06:49
Sziasztok! Én új vagyok itt a fórumon. Nekem is 4 évesen műtötték a szemem kancsalság miatt, mindkettőt most 35 éves vagyok és a bal szememmel kifelé kancsalítok. Szeretném, ha adnátok nekem tanácsot, hogy kihez forduljak ezzel. Olvasgattam, hogy sokan dicséritek Domsa Patríciát meg Sényi doktornőt. Megírnátok nekem hol lehet őket elérni? Köszönettel Kriszti
1374. mikiller
2013. febr. 5. 18:07
Rácssztem, sajna maradt 20 fok eltérés műtét után 3 héttel.. nyáron újra műtenek.. hogy nekem elsőre semmi nem jön össze. :P
1373. mikiller
2013. jan. 25. 19:57

Január 15.-én műtött engem Dr. Fodor Magdolna (Budapest, Mária utcai klinika) ezzel a problémával (jobb szemem tengelye 30 fokkal tért el az egyenestől, ami szerintem lejtőben is sok néha ( :), mindkét izomzatot műtötték), az egész fél óra volt, alaposan kiütöttek valami cuccal, amitől a 9:30-as műtét után 15 óra körül ébredtem, marha jó /nem irónikusan írom, tényleg, biztos a nyugtató meg a sok cucc még dolgozott bennem/ kedvvel és farkas éhesen meg szomjasan amúgy :D.. Még gyógyulgatok, műtét után másnap reggel 10-12 fokot állapított meg, de mondta hogy ez még javulhat.


A felírt szemcsepp (napi 5X) és szemgél (napi 3X) valamely alkotóelemére, vagy a két gyógyszer kombójára tele lett az arcom kiütésekkel, fel is hívtam őket, a mai vizit helyett szerdán fel is kellett menni. Szerencsére még táppénzen vagyok, a háziorvosom erre a hétre még pihit írt elő így ez nem volt gond.


Most még nem tudni hogy mi van, látok különbséget a két szemállás között amúgy még mindig, de sokkal-sokkal jobb már most mint volt, csak én szeretném ha vizuálisan más által nem észlehető szintre csökkentenék az eltérés mértékét (hisz pont ez a lényeg, hiszen én sem merek belenézni más szemébe, és ez a párkeresést szinte teljesen ellehetetleníti, hisz sok nő azt nézi először egy férfin és már itt bukik a mutatvány).


Legközelebb február 5.-én kell visszamennem, akkorra azt mondta meg tudja mondani kell-e még műteni vagy sem. Nem esnék hanyatt ha kéne, csak legyen jó..


A szobatársamat Sényi doktornő műtötte (előttem 30 perccel), neki ez volt a második műtétje (neki születése óta ilyen a szeme, nekem szakközép másodikban állt be egyik napról a másikra, amúgy szemüveges vagyok), neki !!2!! fokot állapítottak meg.


Szeretnék én is kontaktlencsét szemüveg helyett (sportolok, nekem a mozgás nagyon fontos, de így sok mindent nem lehet amit aktívan kipróbálnék), de hát azt addig nem igazán van értelme amíg ferde szemmel nézek a többiekre :)..

1372. streetball (válaszként erre: 1371. - M.melus)
2012. nov. 20. 14:43
Köszönöm szépen! Azért ezt nagyon jó hallani. :-)
1371. m.melus (válaszként erre: 1369. - Streetball)
2012. nov. 18. 09:30

Amikor a lányomat műtötte a Knézy doktornéni akkor a szobatársunkat a Sényi műtötte,így a mai napig kapcsolatban vagyok az anyukával,hogy hogyan alakul a kicsi szeme.Amikor jöttek haza én is kérdeztem,hogy ő mennyit adott, készítettek borítékba neki pénzt és amikor oda akarták adni rászólt a doktornő,hogy ez nem az a hely ahol ilyent elfogadnak!Tehát nem kell fizetni!Én sem adtam a Knézy doktornéninknek,tökéletes ellátást kaptunk,ja csak a kórháznak kellett 5000 forintot kifizetnünk egy éjszakáért egy nagyágyért, mert ugye bent aludtunk!Ezen kívül nem volt tenyértartogatás és összeráncolt szemöldök:-)Gusztustalan is lenne,ha gyerekek műtétéért kérnének, de a lányomat már műtötték Szekszárdon is nem a szemére,hanem más problémára, és ott sem fogadtak el pénzt!

Hozzáteszem,hogy felnőtteknél nem tudom mi a tarifa,vagy,hogy egyáltalán van-e?.

1370. vorosj
2012. nov. 15. 07:39
Sziasztok, 12.-ém műtött Sényi doktornő kancsalsággal ha bárkinek kérdése volna szívesen válaszolok :)
2012. nov. 12. 14:00
Többen kérdezték már, de még senki nem válaszolt rá... Talán most. :-) Sényi Katalinnak adtatok "hálapénzt"? Ha igen, akkor kb. milyen nagyságrendű összeget? Mikor adtátok neki?
1368. Theny
2012. okt. 20. 12:24

Mik a tapasztalatok a műtétekkel?

Gyakori hogy ha valakinek kifelé áll utána befelé fog? Illetve ha befelé utána kifelé?

Nálatok milyen volt? Nagyon köszi a választ!!!!!

Jöv héten lenne nekem a műtétem. Félek, hogy utána befelé fog elmozdulni.

1367. m.melus (válaszként erre: 1366. - Hencilla)
2012. okt. 9. 16:20

Az az altató orvos vizsgál majd aki a műtétnél is ott lesz,így tuti,hogy a tömő utcában megnéz.Feltesz egy csomó kérdést és meghallgat:-)

Én Baja mellett lakom és mielőtt felmentünk itt kellett kérni beutalót vérvételre a bajai kórházba és a vér eredménnyel mentünk fel!

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook