Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1426. Ricco 82
2013. máj. 29. 22:35
Sziasztok! Ma voltam kontrollol és nagyon -nagyon megvolt elégedve az orvosom a látottakal. Meg én is. Sosem gondoltam volna,hogy valaha is párhuzamosan fog majd a két szemem állni,de végre eljött az idő....:)) Már bele merek nézni az emberek szemébe beszélgetés közben. Nagyon hálás vagyok ezért mindenkinek,aki segítet és támogatott ebben,és örülök neki,hogy erőt,bátorságot merítve belevágtam ebbe az egészbe. Egy álmom valóra vált....:) Végre... Mindenkinek kívánom,AKI EBBEN A CIPŐBEN JÁR,HOGY LEGYEN ANNIRA SZERENCSÉS,MINT ÉN...:))))))))))))))))))
1425. Ricco 82 (válaszként erre: 1424. - Cristal6996)
2013. máj. 28. 17:47
Holnap délután kell mennem majd kontrollra,de megírom,hogy mit mondtak.....:)
1424. cristal6996 (válaszként erre: 1415. - Ricco 82)
2013. máj. 28. 09:37
Szia Ricco 82! Mi újság,mit mondtak a kontrollon?
1423. _Dina_
2013. máj. 21. 10:29
Akkor szerintem felkeresem! :) köszönöm a segítséget! Először a Mária utcában műtöttek, második alkalommal meg Budaörsön!
1422. cristal6996 (válaszként erre: 1418. - _Dina_)
2013. máj. 21. 09:39
Szia!Szerintem is nézesd meg.Olvass vissza a fórumban,pl.aszpartám hozzászólását,neki is a 3.műtét után lett jó a szeme.Érdemes mindent megtenni a párhuzamos szemekért.
1421. nefi101 (válaszként erre: 1418. - _Dina_)
2013. máj. 21. 09:21

Ha nem hagy nyugodni a dolog, igen, menj el egy 3. dokihoz is, és nézesd meg! Olyanhoz, akinek konkrétan a kancsalság a szakterülete, úgyhogy ha

pesti vagy, Neked is a mária utcai klinikát ajánlom. (Elérhetőség az előző hsz-ben.)

1420. nefi101 (válaszként erre: 1419. - Cuncuss)
2013. máj. 21. 09:17

Sényi doktornő is a Mária utcába került. Hívd fel a honlapon található telefonszámot. Ez egy kórház, nem magánklinika, úgyhogy számolj azzal, lesz 3 hónap is, míg kapsz időpontot. Mobilszámot nem hiszem, hogy bárki csakúgy kiad. Nekem megadta a dokim, de azért, mert már megműtött.


[link]

1419. Cuncuss
2013. máj. 20. 10:58

Sziasztok!

Valaki tudna elérhetőségeket megadni Dr. Sényi Katalin doktornőről? Hol tudom elérni? És,hogy Budapesten hol rendel..De inkább egy mobil szám vagy akár e-mail cím érdekelne :))

1418. _Dina_
2013. máj. 17. 17:11

Sziasztok!


Én születésem óta kancsal vagyok sajnos, apu is az volt meg nővérem is! De hát természetesen nálam volt a legcsúnyább! Régen takargatni kellett a szememet, de nem nagyon hagytam (kicsi voltam, azt sem tudtam mi az, mire való) így anyuék nem is nagyon erőltették! :S Ennek a következménye hogy a bal szememmel egyáltalán nem látok, vagy csak vibrálva! Szemészeten a táblán a nagy betűt tippeléssel talán sikerül leolvasni!

2 műtétem volt 15 és 16 évesen, de nem hozott túl sok javulást! Fogalmam nincs hány %-os! Akkor azt mondták mivel gyenge az a szemem, nem is használom így nem lehet már vele mit csinálni! Ha esetleg újabb műtét lenne lehet hogy kifelé állna már a szemem!

Járt még valaki így mint én? Érdemes lenne vajon egy 3. orvos, aki tényleg megbízható? Mivel még fiatal voltam, mindent anyuék intéztek így a dokik nevét sem tudom! :D

1417. realiti
2013. máj. 15. 19:17
Ma voltam vizsgálaton Dr Szamosi Annánál.Mütétre időpont juli2 ha a labor erdmények jók lesznek.
1416. nefi101
2013. máj. 14. 12:48

Műtét után a diptria nem változik. Nektek kellett másik lencsét csináltatni, hiszen a kancsalsági szög megváltozik! Nekem jobban kihúzza, most picit kifelé kancsalítok (eddig befelé volt 12 fokos).

A szemüvegemem amúgy nincs prizma.

1415. Ricco 82
2013. máj. 8. 08:29
sziasztok! én is gyerek korom óta voltam kancsal,nagyon nem szerettem,mert soha nem tudtam belenézni az emberek szemébe....30-éves koromban,tavaly rászántám magam,hogy felkeresem Pesten Dr.Sényi Katalint.Nagyon jókat tudok csak mondanni róla,tavaly októberben ő műtött meg és egy forintot nem fogadott el.sajnos nem lett az igazi a műtétem,hozzá teszem,hogy nagyon nagy volt nálam a kancsalsági szög ,befele... most április 4.-én újra megműtötték,de most a másik szememen is korrigáltak egy kicsit,hogy ne húzza be a másik szemem.NAGYON-NAGYON BOLDOG VAGYOK,MERT MOST SZINTE TELJESEN PÁRHUZAMOS A KÉT SZEMEM.,Én csakis ajánlani tudom Sényi doktornőt,igaz gyerek orvos,de előszőr ő vizsgált meg,ő is műtött,nem kérdezte,hohy minek megyek meg ilyesmi! NAGYON KEDVES HÖLGY!!RITKA AZ ILYEN. másodjára Maneschg Ottó doktor műtött a Mária utcai klinikán,de akkor is ott volt a doktornő is.Most kell majd mennem 22.-én kontrollra,de tényleg mindenkine ajánlom a műtétet. HA VALAKINEK TUDOK EZ ÜGYBEN SEGÍTENI,AKKOR SZÍVESEN SEGÍTEK!!
1414. ibcsy19
2013. ápr. 24. 17:02
sziasztok...nem tudtok mondani olyan orvost aki Kaposváron TBre végzi a kancsalság elleni műtétet? Kétségbe vagyok esve :(....voltam háziorvosnál....elküldött a szemészetre....mondtam , hogy megszeretném műtetni a szemem, de csak megnézték...meg tök bunkók voltak...nem kaptam tűlük semmi segítséget...és nem tudom , hogy most kihez kéne fordulni
1413. nefi101 (válaszként erre: 1412. - Zsüly18)
2013. ápr. 23. 10:55

1. Ez esztétikai műtét, a diotrián nem változtat, úgyhogy véleményem szerint megcsináltathatod.


2. Bátorság: Nem ügy, nem a vesédet veszik ki, úgyhogy hajrá, azt a max. 1 óra műtétet, amit alvó állapotban töltesz, meglátod, megéri. ;) Én nagyon szépet álmodtam, és a műtőasztalon nevetve ébredtem. :)


3. A TB még mindig támogatja, ergó nem kell fizetned érte. ;)

1412. Zsüly18
2013. ápr. 22. 06:41
én 2 éves korom óta vagyok kancsal..2 évesen felszórták a szemem és ez miatt lettem kancsal..azóta szemüveget hordok..azt mondták nem javulhat és nem romolhat..5ös dioptriával kezdtem,most tartok 3,75ös dioptriánál..én bevállalnám a műtétet ha lenne rá pénzem és bátorságom:)
1411. Hawkins*
2013. ápr. 19. 18:59
Debrecenben csináltatta valaki Dr. Balázs Erzsébetnél? [link]
2013. ápr. 19. 15:53
Sziasztok!Örülök hogy ilyen jó híreket írtok.Szeretnék csatlakozni,mi is voltunk a második kontrollon.Minden tökéletes,gyönyörű a kislányom szeme,nagyon boldogok vagyunk.Szép napot mindenkinek!
1409. nefi101
2013. ápr. 19. 12:13

Sziasztok!


Azért regisztráltam ide, hogy mindenkit bíztassak, csináltassa meg a műtétet, adjon magának esélyt, megéri!


1. TB támogatja.

2. A műtét hamar megvan, utána 2-3 hét táppénz, és minden folyhat a régi kerékvágásban (nem jár különösebb fájdalommal, lemondással).

3. Az eredeti állapothoz képest csak jobb lehet (kivétel lehetséges, de egyáltalán nem jellemző).

4. Többször is műthető, ha elsőre nem tökéletes.

5. A Molnár-módszer kiváló, erről videó:

[link]


Fontos tudnivalók:

[link]


Személyes tapasztalat:

Gyerekkoromban (4 évesen) engem elsőként maga Molnár Tanár úr műtött (én voltam a "kísérletetek" másik 2 gyerekkel együtt, úgy bizony. :)). Kettőslátásom volt, teljesen beálló szem, 9 hónapos korom óta szemüveg, folyamatos váltott takarás, majd műtét. Akkor 0 fok lett az eredmény, majd fokozatosan 12 fok eltérésre állt be a szemem 30 éves koromra. Szexepil volt, a szemüveg széthúzta, de mikor hallottam, hogy ez újra megműthető, adtam magamnak egy esélyt. Így visszatértem 26 év után ugyanoda a Mária utcai klinikára, és 1 hónappal ezelőtt meg is műtöttek. Az eredmény: 0 fok, pici véraláfutás még van, de tökéletes. Nem is használok azóta szemüveget (plusz 3-as dioptriám van, de nélküle is jól látok), és tökéletesen elégedett vagyok. Engem Dr. Szamosi Anna doktornő műtött. Nagyon készséges, aranyos és segítőkész. Csak jót tudok mondani. Ma voltam kontrollon, és minden rendben van.


Most fogtam fel, nem vagyok többé kancsal, mehetek nyugodtan a strandra, csinálhatok bármit, szemüveg se kell. :)


Menjetek, és éljetek a lehetőséggel, azért van! ;)

1408. Hawkins* (válaszként erre: 1407. - Greenarrow)
2013. ápr. 19. 11:34
Köszönöm! Ez igen jó hír számomra :)) Egyébként bármekorra fokot műtenek? Mert nekem nem olyan vészes,de mindenképp megakarom csináltatni...
1407. greenarrow (válaszként erre: 1406. - Hawkins*)
2013. ápr. 19. 06:50

Igen, teljes mértékben mutheto a te eseted is, ugyanis amikor engem műtöttek , a szoba társamnak a kórteremben ugyan ilyen volt, hogy tudta kapcsolhatni es mindig a masik alt kifelé , kettős látása neki se volt, es élesen látott mindkettovel! :)

Tehát mégegyszer , igen! :)

Legalábbis Budapesten a Mária utcai klinikán tuti, ugyanis ott voltunk. Épp most úton vagyok kontrollra, 1 hónap telt el a műtét óta es mindenki szerint tökéletes. Nekem nehéz volt elhinni (megszokni) mert csak 20 évig volt így , de mostanra sikerült es en is elhiszem/látom.

Mint írtam 0 fokosra sikerült a közel 30rol! Ezt biztatáskent mondom, nem kezpenzkent, mivel ritkán jon ossze a 0 fok elsőre. En hittem benne , akartam es sikerült! :) mindenkinek így kell. Mára mar a ver is majdnem teljesen eltűnt!

1406. Hawkins*
2013. ápr. 18. 22:55

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt,direkt azért regisztráltam be hogy ebbe a témába tudjak írni.Az a problémám hogy kancsal vagyok,ami nagyon zavar.Kifelé áll az egyik szemem,de úgy hogy tudom váltogatni.Tehát ha a jobbal nézek a bal áll orssz felé,és fordítva.Ha álmos vagyok,vagy alkoholt fogyasztok akkor jobban látszik...Nincs kettőslátásom és semmilyen látási gondom,kifejezetten jól és élesen látok.Attól hogy így váltakozikműthető?Volt/van valaki hasonló helyzetben?Debrecenben megtudják műteni ha jól tudom,egyik ismeerősömnek volt hasonló műtétje és szépen sikerült...Nagyon remélem hogy megtudom csináltani... :/ 21 éves vagyok egyébként. köszönöm a válaszokat előre is!

1405. 4830b3b852 (válaszként erre: 1404. - Levybaba)
2013. ápr. 4. 23:04
Támogatja a Tb!
1404. Levybaba
2013. ápr. 4. 19:34

Megírná nekem valaki a műtét árát akár priviben is?


Engem is műtöttek kicsi korban, sajna nem, vagy csak átmenetileg hozott javulást.

Nem fűzök már hozzá sok reményt, mert volt 3 műtétem. Szerintem már nem vállalnának be, de jó lenne tudni egy árat is.

Előre is köszönöm annak aki tud segíteni.

2013. ápr. 4. 11:45

Sziasztok!

Van itt valaki, akinek 15 fok körüli kancsalsága van/volt? Tudnátok priviben képet mutatni? Nagyon fontos lenne, köszi!

2013. ápr. 1. 18:28

sziasztok! 1998-ban műtöttek kancsalság miatt, majd egy évvel később megint. szépen helyreállt minden, eldobhattam a szemüvegemet. egy rutinvizsgálaton kiderült, nem tudom a két szememet egyszerre használni (nekem fel sem tűnik, így nőttem fel), az "egyik szememmel" közelre, a "másikkal" távolra nézek, cserélgetem. és újra jelentkezett a probléma, hogy a jobb szemem "elúszik" ha a bal szememet használom. az orvosok sajnos ezzel nem tudnak mit kezdeni, nem küldtek el műtétre, mivel gyerekkorban hasznosak ezek a beavatkozások.

nem szeretnék megrémíteni senkit, lehet ez a "régi módszerek" miatt fordulhatott elő :(

a kettős látás elmúlt, ahogy a 3D-filmek élménye is :(

2013. ápr. 1. 13:21

Remélem! :) köszönöm a biztatást! Cseppeket használom, napi 5 alkalommal. Reggel nagyon rossz szokott lenni a helyet, amikor felkelek olyan mint volt kb szerintem, de kamillázom és pár percen belül be áll. Kedden lesz 1 hete, a vörösség szinte el is tűnt. Egyik nap jobb, másiknak rosszabb. Én is azzal nyugtatom magam, amit mondasz, hogy majd hozzászokik. Hisz csak 20 évig a kettőslátáshoz és a kancsalsághoz volt hozzászokva. Szemtornát elkezdem, bár 3 orvossal beszéltem a Semmelweisen, egyik aztmondja csináljam, a másik nem, a harmadik tartózkodik.... mindegy, meglátjuk! :) Ismerőseim szerint nagyon szép, egyenes és hála Istennek ők nem a jót mondják a szemembe , hanem a rosszat is, elhiszem nekik. Meglátjuk mi lesz.


Egyébként nektek is volt ilyen "mélypont", hogy vissza állt egy kis időre, vagy ha nem is vissza akkor kicsit rosszabbodott a műtét utáni állapot óta?

1400. cristal6996 (válaszként erre: 1399. - Greenarrow)
2013. márc. 31. 17:57
Szia!Ne aggódj, az elején még előfordul hogy van egy kis eltérés.A szervezetnek fel kell dolgozni az új helyzetet.Nekünk 25 napos a műtét és gyönyörű.Szorítok neked én is.A cseppeket használd nagyon fontos.
2013. márc. 31. 11:52

Nagyon nagyon drukkolok neked! :) Mindenképp érdemes megpróbálni! Szamosi doktornőt meg csak ajánlani tudom ő műtött meg kedden. Nem mondom, hogy az első naphoz képest nem romlott, mert sajnos igen, de nem számottevőt. Ha ez így beáll akkor tökéletes. Én is vezetek és egyáltalán nincs abban az esetben kettős látásom már. Viszont most hogy írok, mintha egy enyhe lenne, de nem zavaró. ( Mondjuk könnyen mondja az, hogy nem zavaró, akinek 20 éven keresztül kettős látása volt és hozzászokott!) Szó mi szó, meg kell csinálni, csak jobb lehet! :)


Ui:. Kellemes ünnepeket mindenkinek!

1398. realiti (válaszként erre: 1397. - Greenarrow)
2013. márc. 30. 10:04
43 éves vagyok.1974-ben kancsalsági műtétem volt mindkét szemen.A kétszemes látás nem alakult ki a jobb szem rovására.kb 5-6 éve rohamosan kezdett romlani a látásom.Ezzel együtt ajobb szem egyre jobban kifele kancsalodott.Először csak mikor fáradtabb voltam aztán állandósult.Amikor érdeklődtem hogy lehetne-e csinálni valamit csak azt mondták nem érdemes.Most elszántam magam és május 15-re Kaptam időpontot Szamosi doktornőhöz.Már többször kerestem a gondomra megoldást de mindig falakba ütköztem.Ti adtok erőt hogy belevágjak.Tudjátok most már a családfenntartói státusz került veszélybe mert sokszor már kettős látásom is van.Na ez már gáz.Tehát elég összetett a gond.Követem a fórumot hogy alakulnak a dolgok másoknál.
2013. márc. 29. 14:27

Köszönöm. Közben adok egy kis helyzetjelentést. Kicsit rosszabbodott a helyzet, nem vészes de talán 1-2 fokot képes kihúzni, de csak ritkán, majd vissza áll. Ha ettől rosszabb nem lesz már remek.


Egyébként, ha nekem azt mondják, hogy vegyek egy méreg drága szemüveget és abban nem fog látszani akkor megtettem volna, sőt most is megtenném. Nekem semmi bajom a szemüveggel.


Neked nem látszik egyáltalán szemüvegben a kancsalság?


ui:. Debrecent hagyd, semmi bajom az ottaniakkal, csak kicsit nagyobb a füstje annak a helynek mint a lángja... Kiskoromba kompletten tönkretették a szemem , pedig csak egy könnycsatornát kellett volna átszúrniuk. 10x futottak neki.... Mátészalkán egy maszek orvos elsőre megcsinálta. Csak Dr. Szamosi Annát és Sényi doktornőt tudom ilyenekbe ajánlani. Én pl szabolcsi vagyok és felmentem ezért Pestre. Nem bízom már csak valóban hozzáértőkre az ilyet, még ha kicsit kényelmetlenebb is.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook