Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1546. nusildi (válaszként erre: 1531. - Greenarrow)
2014. febr. 24. 11:50

Váu! Nagyon szép szemed van! :D


Sziasztok, én sajnos 1 éves korom óta kancsal vagyok, 12 éves koromban ledobtam a szemüveget, mert a jobb szememmel jól láttam, a ballal meg ugye már nem néztem. Most így 32 évesen szeretném megműteteni, de nem tudom, merre induljak. Az a baj, hogy most már a jobb szemem is gázos, mert nem látok vele jól estére nagyon elfárad. Mennék fizetősbe is, mit ajánlotok???

1545. greenarrow (válaszként erre: 1542. - Odi007)
2014. febr. 23. 18:13

Szia! :) Bocsi a késésért.


Nos. 2013.Márius 27.-én volt a műtét. Dr. Szamosi Anna.

Hány fokos volt? Mennyi a legnagyobb :D Gyakorlatilag a jobb szemem kint volt teljesen a sarokba, ahogy én fogalmaztam doktornőnek " úgy éreztem, ha tudna körbefordulna ". Egyébként 25 fokot állapítottunk meg közösen, hozzávetőlegesen a doktornővel. 1 hónap alatt már teljes értékűen, szúródás nélkül tudtam mozgatni mindenfelé. Varrat magától kijött. Az erős pirosság is ennyi idő után szűnt meg. ( Enyhén a mai napig piroskás de csak a szem belső részén ha elnézek pl balra akkor látni kicsit )


Bármi kérdésetek van nagyon szívesen segítek a továbbiakban is! :)

1544. Lakatalin (válaszként erre: 1543. - Cristal6996)
2014. febr. 23. 09:36
Köszönöm!Szűkség lesz rá!
1543. cristal6996 (válaszként erre: 1541. - Lakatalin)
2014. febr. 22. 08:29
Szia Lakatalin!Minden jót és kitartást kivánok nektek!Mi tavaly ilyenkor készültünk a műtétre.Hihetetlen hogy mår eltelt azóta majdnem egy ėv.
1542. odi007 (válaszként erre: 1531. - Greenarrow)
2014. febr. 20. 21:50
szia.tokeletes lett.hany fokos volt a kancsalsagod.arra lennek meg kivancsi mikor mutottek és ki es hogy mennyi ido volt a gyogyulasod?koszi.
1541. Lakatalin (válaszként erre: 1540. - Cristal6996)
2014. febr. 11. 21:31

Köszönöm,hogy ilyen figyelmes vagy.Még mindig várakozó állásponton vagyunk.Szeptemberben tág pupillával vizsgálták,akkor azt mondták határeset.Azt mondták, hogy decemberben eldől, hogy mi lesz.Nos, decemberben dupla értékű lett a kancsalság(mint szept.-ben),amire azt mondták,hogy lehetetlen,és nagyon leszidtak minket,hogy nem használja a gyerek a szemüveget.Pedig szegény majdnem még abban is alszik....Én meg úgy gondoltam, ha lehetetlen, akkor talán valamelyik vizsgálatot nem jól végezték el.

Mentünk újra januárban,megint tág pupillával.Szegény gyereknek már, ha bogár repül a szeme felé, is összerezzen, annyira retteg a szemcseppentéstől....Ide már hívtak egy olyan orvost, akinek nagyobb a tapasztalata.(utána kérdeztem, tényleg így van)

Majd áprilisban kell újra mennünk, akkor állítólag megmondják, hogy kell-e, de valószínűleg kell műteni.Viszont továbra is egy-egy arányban tapaszolunk.

Szegény kicsi fiam.Már több, mint másfél éve használja a tapaszt.Azóta nincs normális élete.Azt gondoltuk segítünk vele, de nem lett jobb.Annyira sajnálom Őt.Nagyon rossz.Dühös vagyok az orvosokra,a sorsra,mindenre.De már úgy is mindegy.Csak végre már túl lennénk rajta.

1540. cristal6996 (válaszként erre: 1539. - Lakatalin)
2014. febr. 7. 09:27
Szia Lakatalin!Nålatok mi ûjsåg?Mit mondott az orvos a kisfiad szemėre?
1539. Lakatalin (válaszként erre: 1531. - Greenarrow)
2014. febr. 6. 21:04
Szeriem tökéletes!
1538. Anonymus6
2014. febr. 6. 20:47

Sziasztok!


Nos így pár nap elteltével enyhült a fájdalom és kicsit magamra is találtam. Leírnám rövid történetem. Kezdem az elejéről.Én egy Budapesten élő 22 éves srác vagyok. Születésem óta vagyok kancsal, és mint sorstársaim elég sokat éreztem magam hátrányban minden téren. Kisebb koromban csúfoltak, ahogy az a gyerekeknél megszokott mindig a "gyengébbet" bántsuk, mert az a könnyebb. Viszont kifejlődött bennem az akaraterő a legmagasabb szinten. A bizonyítási vágy a mai napig bennem van, hogy megmutassam azoknak akik lenéztek, bántottak és megvetettek-e miatt lássák, hogy sokkal többre viszem az életben mint ők. 3 éves lehettem tán mikor elvittek a Heim Pál gyermekkórházba, ahol az orvosom (nevét sajnos nem tudom ) próbálta kezelni a dolgot, ami lássuk be hagyott némi kívánni valót maga után. Felírt 3 dioptriás szemüveget, úgy, hogy a jobb szememen ami nem kancsal a mai napig úgy látok, hogy nem szükséges szemüveg. Nos szüleim becsülettel próbálták végig csinálni a "kezelést" de legalább is elkezdték. Itthon neki mentem mindennek mert olyan erős volt a szemüveg. Visszavittek akkor az orvos közölte felír egy másikat. Ugyan az következett be mint az előzőnél és szüleim jobbnak látták, hogy ha nem viselem tovább. Hozzá tenném, ez volt a legjobb döntésük, mert mára lehet, hogy meg is vakultam volna. Takarás sem segített, mivel nem is a szemüveget, hanem a szememet kellet leragasztani, és egy hét után már a bőröm is jött vele. Gondoljatok bele, egy 3 éves gyerek akinek szó szerint lejön az arca. Nem hibáztatok senkit mert lényegében teljes életet tudok élni azóta is. 1994 -95ben ennyire volt képes az orvostudomány.

A műtétre körülbelül egy éve szántam rá magam, mert, nagyon hiányzik egy tartós párkapcsolat, és sokszor megkaptam, hogy a kancsalság miatt féltek hozzám közeledni , ha nem is mondták ki, én éreztem. Nos belevágtam a dologba. 2013 októberében voltam először vizsgálaton tele reményekkel tűzdelve. Időpontot csak 2014. februárjára kaptam. Nos mivel munkám nem volt el kellett vállalnom azt ami jött, hogy legyen TB. Papír újrahasznosító cégnél válogattam ez idáig a papírt kint a hidegben.. Nem embernek való higyjétek el. Egy dolog motivált, hogy végig fogom csinálni. Nos a műtéten amint ugye olvastátok túl vagyok. Hozzátartozóim látnak javulást és én is úgy érzem, hogy sikerült, bár nem az igazi, viszont jobb mint volt és ez nekem már siker. Köszönöm a jó szókat amit írtatok ,én is csak jókat kívánok Nektek és rengeteg erőt. :)

1537. cristal6996 (válaszként erre: 1535. - Anonymus6)
2014. febr. 5. 15:59
Szia szorítunk Neked!Gyôgyulj meg hamar!
1536. greenarrow (válaszként erre: 1535. - Anonymus6)
2014. febr. 5. 13:16

Szia!:)


Nem kell mozgatni, fejedet forgasd és úgy próbálj nézni. Ez természetes.

1535. Anonymus6
2014. febr. 5. 12:13

Sziasztok!


Tegnap túlestem a műtéten.. Vegyesérzéseim vannak, bővebben egy hét múlva kontroll után tudok mondani. Akkor elmesélek mindent...


Nektek is nagyon fájt utána? :( Meddig fog fájni?? Úgy értem minimum hány nap, hét? :(


Ja annyit még hozzá tennék, nekem csak a bal szememet műtötték mert az volt kancsal, remélhetőleg csak volt, és kialakul az együtt látás. Reménykedem, mást úgysem tudok tenni.. Szép napot mindenkinek :)

2014. febr. 5. 11:00

Off

Huh, most látom, hogy rengetegen írtatok privátot. Most néztem meg mert eddig fel sem tűnt mivel kifejezetten csak emiatt a forum miatt regisztráltam. Ezentúl olvasni fogom, most már látom, hogy hol van! :D

1533. greenarrow (válaszként erre: 1532. - Cristal6996)
2014. febr. 5. 10:43

Szia! :)

Köszönöm. Küldtem privátot is, de akkor az már nem aktuális! :)

1532. cristal6996 (válaszként erre: 1531. - Greenarrow)
2014. febr. 5. 10:37
Szia greenarrow!Szerintem tõk jô a szemed,ne aggôdj tovåbb!
2014. febr. 5. 10:29

Halihó! :)


Nálam ilyen a helyzet.


[link]


Mit szóltok? :) Csak őszintén!

1530. odi007 (válaszként erre: 1529. - Nefi101)
2014. febr. 3. 08:56
Mi tartott fél évig?ugy tudom a beverzett szem 3hét alatt meggyógyul.az önbizalmad javult azóta?köszi a választ.
1529. nefi101 (válaszként erre: 1528. - Odi007)
2014. febr. 1. 15:59
Az utolsó műtétem 2013. októberében volt, még fél évig gyógyulgat. A fotón láthatod, az utolsó kép a mostani. Viszont mivel plusz 3-as a szemem, idősebb koromra valószínűleg magasabb lesz a diptria, és akkor újra kéne műteni, mivel a szemüveg bizony kihúzza a szemet továbbra is. Egyelőre azon gondolkozom, lézeresztetni kéne a szemem, és utána a kancsalságot műteni. Igazából így lenne logikus...
1528. odi007 (válaszként erre: 1524. - Nefi101)
2014. jan. 31. 12:50
Szia.engem az érdekelne hogy mikor volt az utolsó műtéted és hogy változott e valamit a szemed azóta.köszi
1527. odi007 (válaszként erre: 1521. - Ricco 82)
2014. jan. 31. 12:46
Szia.Kifejtenéd kicsit bövebben hogyan zajlott le a műtét,mennyi idő kellett a gyógyuláshoz és hogy hény fokos volt a kancsalságod és mennyi lett.köszönöm.
1526. nefi101 (válaszként erre: 1521. - Ricco 82)
2014. jan. 24. 10:48
Neked hány fokos volt a szemed, mikor műtöttek és most hogy áll? Nagyon kíváncsi vagyok ezekre, ha nem nagy kérés, megosztanád velünk? :)
1525. nefi101
2014. jan. 24. 10:47
Kattintsatok a nevemre, és ott már látható a fotó.
1524. nefi101
2014. jan. 24. 10:45

Kérdeztétek hogy vagyok, gondoltam összegzem eddigi állapotomat, az adatlapomnál láthatóak a változásokról készült fotók:

[link]


1. műtét 4 évesen (Mária u-ban, Molnár dr.), kb. 35. fokból 15 fok


2. műtét 30 évesen (Mária u., Szamosi dr. --> műhiba, teljes szemizom elvágás) 15 befeléből 35 fok kifelé kancsalítás


3. műtét 31 évesen (Heim Pál, Domsa dr.) --> helyreállítás, szemizom méretre vágás, visszavarrás szemgolyóra) 35 fok kifelé kancsalításból kb. 1 fok kifelé.

1523. nefi101 (válaszként erre: 1515. - Realiti)
2014. jan. 24. 09:49
Szamosi Annáról egy véleményen vagyunk. Én még mindig azt mondom, keress más orvost, más eljárást! (Előző hsz-eimben leírtam, én mit és kit javaslok. ;)) A lényeget elfelejtitek, hogy a mária utcai klinikán az a módszer, ahogy műt Szamosi me Sényi, az hosszútávon nem hoz maradandó eredményt, és elvághatják a szemimot, mint nekem. Azért ez szerintem elég durva!
1522. Ricco 82 (válaszként erre: 1520. - Anonymus6)
2014. jan. 23. 12:13
Szia! Én is féltem/izgultam műtét előtt,főleg bent a korházban,de teljesen feleslegesen.mert a műtét teljesen fájdalom mentes!! :) (engem altattak...) A Sényi doktornő és a többi kollégája előtt le a kalappal,nagyon jó orvosi csapat,szerintem az ország egyik legjobb szemorvosai. Jó kezekben leszel majd. Sok erőt és bátorságot kívánok neked
1521. Ricco 82 (válaszként erre: 1519. - Odi007)
2014. jan. 23. 12:07
Szia! Csak is pozitív tapasztalatom van róla.Nagyon jó szakember ő is,ráadásul a Sényi doktornőnek a kollégája.Nagyon normálisak! Mindenkinek merem ajánlani a Mária utcai Klinikát!!!!!!!!!
1520. Anonymus6
2014. jan. 19. 21:16

Sziasztok !


Februárban fognak műteni és , hát eddig nem izgultam viszont, ahogy telik az idő egyre jobban rám jön a félsz. Dr. Sényi Katalin fog operálni, hónapokkal ezelőtt voltam nála mert sok pozitív dolgot hallottam róla, és mostanra kaptam időpontot. Szóval , Nektek mi a véleményetek róla, mik a tapasztalataitok érdemes belevágnom a dologba, avagy sem? Minden hozzá szólásra kíváncsi vagyok, kérlek írjatok, köszönöm :)

1519. odi007 (válaszként erre: 1415. - Ricco 82)
2014. jan. 7. 21:15
szia.engem 2 honap mulva fog műteni a maneschg otto.mik a tapasztalataid vele kapcsolatban?köszi
1518. cristal6996 (válaszként erre: 1516. - Randi2013)
2014. jan. 6. 09:02
Szia!A kislányomat a Túri Éva főorvosnő műtötte.A Domsa Patriciával sokszor együtt vannak a műtőben.Kérd ki a tanácsukat,kiváló orvosok.
1517. Randi2013 (válaszként erre: 1496. - Nefi101)
2014. jan. 5. 23:09

SziaNefi101!

Érdeklődnék milyen a szemed? A Patríciát ajánlották nekem is a Rózsavölgyi Medical Centerben, de mivel a kislányom szeméről van szó,és nem az enyémről, még jobban félek... nem tudom bele merjünk e vágni...

Még óvis, de a szemüveg miatt folyamatosan csúfolják. Gondolom ez a sulban sem lenne másként.

Üdv.

Andi

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook