Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1575. greenarrow (válaszként erre: 1574. - Realiti)
2014. ápr. 13. 11:42

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Na tessék! :D Nagy nehezen sikerült szegényt rávennem, mert már több mint egy éve megzavaritom nap mint nap ! :D


Nos. Első kettő relatíve távolabbról készült, a következő 3db "fél" távolról. Az utolsó pedig közelről.


Mit szólsz/szóltok?

1574. realiti (válaszként erre: 1573. - Greenarrow)
2014. ápr. 13. 08:40
Ez egyszerü.Ne te csináld a képeket hanem a barátnőd és akkor középre tudsz nézni mert lesz kontrol.
1573. greenarrow (válaszként erre: 1572. - Realiti)
2014. ápr. 12. 20:09

Tehat azt mondod h az elsonel mindketto kicsit jobrafele van, tehat kicsit jobbra neztem? Mert ha csak a jobb oldali van kifele a bal meg kozepen , akkor gyanus h kicsit kiall nem pedig arra neztem. Ez a legnagyobb bajom , hogy keptelen vagyok magamrol eldonteni. Baratnom erre azt mondta , hogy olyan hulye kepeket vagyok kepes kesziteni rola, h ne is csodalkozzak! :)


Mellesleg nincs valami olyan poz , amirol te es mas is keprol el tudja donteni 100%ra -hogy az rendben van-e vagy sem? :D

1572. realiti (válaszként erre: 1571. - Greenarrow)
2014. ápr. 12. 19:43
Az első két képen tényleg olyan mintha picit kifele lenne ,de a harmadiknál tökéletes.Olyan mintha az első kettőnél picit félre néznél és nem középre.
2014. ápr. 12. 11:59

Na még küldök 3-at kiváncsiágból! :D Ezek tegnapiak.


[link]


[link]


[link]



Szóval. Mintha a jobb szememnél több lenne a fehér rész a belső részen illetve kevesebb a külsőn a bal szememhez viszonyítva... tehát mintha kicsit kijjebb állna. Ezt a szememet (jobb) műtötték ha esetleg valaki elfelejtette volna! :) És pont kifelé állt.

( első képen valóban a jobb oldalit kell nézni, mivel tükörbe lett fényképezve, a többinél a ball oldalit mivel a telefon fényképezője letükrözte )


Megbeszéltük már, hogy ne parázzak, de ez nekem valahogy szembetűnt és gondoltam kiket kérdezzek meg ha nem titeket! :)

2014. ápr. 3. 19:34

Köszönöm szépen mindannyiótoknak a kedves szavakat! :) Sokat jelent!


Egy év eltelt már, jobb lenne már megnyugodnom és nem csak ezzel foglalkoznom állandóan, pláne, hogy teljesen rendben van, ahogy ti is mondjátok.


Köszönöm nektek!

1569. realiti (válaszként erre: 1565. - Greenarrow)
2014. ápr. 3. 09:59
Én csak azért szurkolok hogy ez az állapotod hosszu évekig igy maradjon.Szép lett.Sajna nekem még futnom kell pár kört .
1568. 4bf60aa120 (válaszként erre: 1565. - Greenarrow)
2014. ápr. 2. 19:31
Nagyon szívesen! :D Nyilván idő kell, hogy elfelejtse az ember. Ez el fog múlni. :) Csatlakozom az előttem íróhoz, én is sok sikert és boldogságot kívánok!
1567. realiti
2014. ápr. 2. 19:23
Szép napot mindenkinek.Voltam vizsgálaton Domsa doktornőnél,nem mondom hogy boldog vagyok az eredménytől.Tavaly juli.2 volt a műtét.Lentebb leirtam mindent.Most 22 ill.17 fok az eltérés. 25 fok miatt műtötték meg.A zárójelentésbe egymásnak ellentmondó műtétek vannak leirva.Vagy igy műtöttek vagy elirták ,nem tudni.Az uj időpont ápr.30.Háát nem vagyok tul nyugodt mert kicsit bonyolultabb lesz ,mint multkor.Csak reménykedem hogy a szenvedésnek husszutávu eredménye lesz és nem egy hónap mint a másiknál.
2014. ápr. 2. 15:44
Szia greenarow!Rögzítened kell azt a képet a fejedben hogy már nem vagy kancsal.Mindig īgy gondolj magadra.Az én kislányomat is akkor műtötték amikor téged.Én már eljutottam odáig hogy már nem is emlékszem milyen volt kancsalon.Sok sikert,neked is menni fog.Tényleg szépek a szemeid,légy boldog.
1565. greenarrow (válaszként erre: 1564. - 4bf60aa120)
2014. ápr. 2. 09:16
Akkor most már rá kell jönnöm, hogy ez tényleg Pszichés! :D Köszönöm a véleményt!
1564. 4bf60aa120 (válaszként erre: 1563. - Greenarrow)
2014. ápr. 2. 07:43
Nem vagyok orvos, de szerintem teljesen rendben van. Én nem látok semmit magyarán. :D Eszembe nem jut a kancsalság, ha nézem a képet, ill. a szempárt.
2014. ápr. 2. 00:48

Kernek szepen oszinte velemenyt! :) hogy latjatok?

[link]

2014. ápr. 1. 14:07
Sziasztok!Olvassátok el a 16. oldalon aszpartám hozzászólásåt.Minden benne van,ami fontos.
1561. Lakatalin (válaszként erre: 1553. - Nefi101)
2014. márc. 31. 21:26
Köszönöm a bíztatást.Szorgosan csináljuk, amíg csak az orvos azt mondja, hogy már nem kell.
1560. greenarrow (válaszként erre: 1559. - Szineslufi)
2014. márc. 31. 21:06

Azok az emberek annyit is érnek! Annyira utálom , mikor bármilyen testi adottságáért kinevetnek valakit! Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, bár sajnos rengeteg ilyen jár-kel az utcán.


Mellesleg ismerek egy ilyen lánykát, mint te. ( egyből az ő képe ugrott be, gyakorlatilag a szomszédom. ) Egyáltalán nem nevetséges ez a dolog. Mindennek tetejébe még kedves is és csinos. :)

2014. márc. 31. 17:06

Sziasztok!

Örülök, hogy meg találtam ezt az oldalt, és hogy ennyi pozitív dolgot olvashattam a kancsalság műtéséről. Engem már kétszer műtöttek, de nem sok silerrel. Konkrétan én semmi változást nem látok a szememen. A bal szememre a szemhéj úgy negyedére rá van "esve" és normálisan egyik irányban sem tudom mozgatni. Mozog az valamennyire, de nagyon keveset. Nekem ez a kancsalság születésemtől meg van. Nagyon zavar és mindig is csúfoltak vele. Egy hónapja voltunk egy szemésznél, ő azt mondta, hogy a szem izmait nem szabad sokszor műteni, mert hogy a többszöri műtés már nem ajánlott. Akkor nagyon el keseredtem. Elkezdtem keresgélni, és olvastam olyanról is, hogy nyugodtan lehet műteni egy szemet akár több alkalommal is, nincs konkrétan meg határozva hogy mennyi műtétet lehet el végezni rajta. Nagyon el vagyok keseredve, hogy ha ki megyek az utcára mindenki a szememet nézi, és mindenki kinevet miatta.

1558. Kristóf6
2014. márc. 31. 13:29
Köszönöm, hogy válaszoltatok :), hát engem nem zavarna már a kancsalság, mert megpróbálom elfogadni magam úgy, ahogy vagyok.(több kevesebb sikerrel) Ami zavar az, csak az emberek hozzáállása. Pedig én nem akarok olyan sokat az élettől , csak egy biztos megélhetést legyen az akár utcaseprő is , és békében élni a többi emberrel. Viszont remélem előbb utóbb én is megtalálom ami nekem való, nem szeretnék elveszni, ahogy senkisem.
1557. micuska25
2014. márc. 31. 12:16

Sziasztok.

Mostanában gondolkodtam el azon hogy mit lehetne kezdeni a szemeimmel mivel kifelé kancsalitok.Tudni kell hogy kicsinek 3-szor műtötték a szemem akkor még befelé volt a kancsalságom részletesebben nem tudom mert kb.4 éves lehettem.Igazából akkor látszik leginkább amikor fáradtak a szemeim vagyis én akkor veszem észre leginkább.Szerintetek 3 műtét után érdemes belevágni egy 4.be?28 éves vagyok és elég önbizalom romboló amikor megjegyzéseket tesznek mások.Érdekes felvetés az interjú sikeressége is,erre eddig nem gondoltam de lehet ez is az oka annak hogy nem sikerül elhelyezkednem....

1556. greenarrow (válaszként erre: 1555. - Kristóf6)
2014. márc. 30. 21:51

Szia. Sajnos magamból kiindulva csakis azt tudom mondani amit te is érzel. Én is pontosan ugyan így éreztem. Meg műtettem. Látom neked már volt egy, hát ne gátoljon, ha ennyire zavar vágj bele megint! Nekem hiába mondják itt fórumon illetve ismerőseim, friss ismerőseim ( gyakorlatilag idegenek ), hogy jó, én mindig látom benne a hibát. Hát nagyon remélem igazuk van a megkérdezetteknek. Gondolkodom rajta, hogy elmegyek megnézetni legalább, hogy bemérjék van e. Ha a gép és az orvos is azt mondja, hogy tökéletes így egy év elteltével is ( 27.-én volt egy éve ) akkor megnyugszom... legalábbis egy ideig. Amikor egy ember beszél velem erről és megnyugtat akkor kb 2-3 hétig nem is nézegetem. Aztán jön egy emberke, aki kerüli a tekintetem, akkor már rögtön arra gondolok h tuti kancsal vagyok és azért. Sajnos rá kell jönnöm, hogy ez már inkább pszichés. Bár a helyzeten nem változtat. Valamivel egyé letre meg kéne magam nyugtatni. Műtét előtt nem görcsöltem ennyit, mert tökéletesen tisztába voltam vele, hogy iszonyat kancsal.


Na de elkalandoztam... A te esetedbe próbáld meg a második műtétet, ha olyan vagy mint én ( márpedig nagyon gyanús, hogy igen ) más megnyugtatni nem fog! Addig kell sajnos csinálni míg a kívánt eredményt el nem éred.

1555. Kristóf6
2014. márc. 29. 09:28
Sziasztok :)Először is üdvözlök mindenkit és örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Így kicsit úgy érzem olyanok között vagyok akik hasonlóak mint én, legalább is külsőleg. :) Na röviden rólam, születésem óta kancsal vagyok, és mindig hátrányban éreztem magam miatta sajnos.Önbizalmam legtöbbször nagyon kicsi, vagy szinte semmi volt . Viszont kitartó voltam és végig jártam a kötelező Iskolákat általános, szakma, érettségi. Volt műtétem is, de sajnos nem lett olyan, amilyennek én szerettem volna, hogy legyen. Ettől még kevesebb az önbizalmam és kezdek teljesen belebolondulni dolgokba. Viszont amit szeretnék kérdezni az az, hogy Ti , ha elmentek egy állás interjúra, akkor nem érzitek e miatt hátrányba magatokat, vagy, csak én vagyok ilyen ? Tudom úgy is a munka alapján fognak megítélni, hogy milyen ember is vagyok, de még is szeretném, ha segítenétek, hogyan kezeljem ezt? Szeretném leküzdeni a félszt bárhogyan. Tapasztalatok is érdekelnének, köszönöm! :)
1554. manó2000 (válaszként erre: 1552. - Almamag)
2014. márc. 27. 07:52

Nálunk a családban több kancsal is van és szépen boldogulnak az életben. Korábban szó volt műtétről, de végül nem lettek megműtve.

Ha nem muszáj szerintem ne műtest meg.


Régen hallottam egy könyvről, amiben a szemet tornáztatják. Címét nem tudom, talán érdemes utána nézni.

1553. nefi101 (válaszként erre: 1541. - Lakatalin)
2014. márc. 27. 07:04
A tapaszolast csinaljatok, meg ha nem konnyu is! Nekem 9 honapos koromtol volt 4 eves korig plusz szemuveg. Kicsi korban javulhat a legtobbet. Nekem kettos latasom volt es teljesen kint volt a szemem. 4 eves koromra rz elmult, kancsal voltam befele, de nem addigra felere csokkent! Csinalni kell!
1552. almamag
2014. márc. 25. 19:41

Sziasztok!

23 éves vagyok, kb. 2 éves korom óta kancsal.

7 évesen voltam műtve, akkor 35 fokból kb. 15 fok lett, majd 20 évesen újra megműtöttek, akkor 25 fokból lett 6 fok. Azóta megint 14-18 fokokat mérnek az orvosok, változó, hogy melyik mennyit.

Kérdésem, hogy találtam orvost, aki megműtene, viszont olyat is, aki azt mondja, hogy a 3. műtét már nagyon kiszámíthatatlan, mert annyira hegesek az izmok, hogy egyre nehezebb belőne, plusz félő, hogy "túlkorrigálják" és befelé kancsalságból kifelé kancsalítás lesz.

Ti mit tennétek a helyemben, melyik orvosra hallgatnátok? Aki már 2x műtött, ő mondja azt, hogy egyelőre ne legyen 3. Aki műtene, nála meg pont sok ember járt úgy, hogy műtét után X hónappal az ellenkező irányba kezdett elmenni a szeme.

Igazából zavar a kancsalság, de messze nem annyira, mint régebben. Komplexusos, önbizalomhiányos vagyok miatta, de van egy barátnőm, aki szeret így is, őt azt mondja, hogy szerinte teljesen felesleges megműttetnem megint a szemem, szépek a szemeim és alig észrevehető, neki fel sem tűnik, stb, de ha nagyon ragaszkodom a műtéthez, támogat. Nem tudom mit tegyek, melyik orvosra hallgassak. Szerintetek?

1551. cristal6996 (válaszként erre: 1550. - Realiti)
2014. márc. 23. 10:28
Szia realiti!Szerintem a legjobb helyen leszel.Irjál majd hogy mit mondott a doktornő.
1550. realiti
2014. márc. 21. 20:06
No jön a második felvonás.Tavaly júli.2-án volt a műtétem a mária uti klinikán.Másfél hónapig csodás volt az eredmény.Szemüveg nélkül sokkal jobban láttam,de persze nem ezért volt a műtét.2fok az eltérés szuper!Majd hétröl hétre lassan huzodott kifele a jobb szemem.Amit a doktornő elmondott maradéktalanul betartottam.Első kontrolnál 6 fok, most kb 15-20fok szemüveggel.Műtét elött 25 volt.A bizalmam teljes mértékben megrendült a doktornőbe amiért is nem mentem vissza a februári kontrolra.Előző irásaimban részletesen leirtam hogyan mentek a dolgok.Beszéltem Domsa doktornővel,két hét mulva lesz a vizsgálat.A többi akkor derül ki.
1549. Bountysy (válaszként erre: 1546. - Nusildi)
2014. márc. 15. 19:57
Szia, én 42 évesen operáltattam, életem egyik legjobb döntése volt. Domsa Patriciát nagyon tudom ajánlani, Bp. Sok sikert - gyönyörű leszel :)
1548. greenarrow (válaszként erre: 1547. - Odi007)
2014. márc. 9. 17:40

szia


Mária utcai klinikán műtöttek. Mindenki azt mondja tökéletes. De nézd meg, pár hozzászólással lentebb van a kép. Várom a véleményed :)

1547. odi007 (válaszként erre: 1545. - Greenarrow)
2014. febr. 25. 22:11

Szia.

Koszi a valaszt.25fok az nem is olyan sok.nekem 35fokot allapitottak meg.egy honap mulva mutetenek.kicsit parazok a mutettol.A mutet ota valtozott a szemed?ugy ertem h nem e ment vissza picit sem?Hol mutottek?koszi

1546. nusildi (válaszként erre: 1531. - Greenarrow)
2014. febr. 24. 11:50

Váu! Nagyon szép szemed van! :D


Sziasztok, én sajnos 1 éves korom óta kancsal vagyok, 12 éves koromban ledobtam a szemüveget, mert a jobb szememmel jól láttam, a ballal meg ugye már nem néztem. Most így 32 évesen szeretném megműteteni, de nem tudom, merre induljak. Az a baj, hogy most már a jobb szemem is gázos, mert nem látok vele jól estére nagyon elfárad. Mennék fizetősbe is, mit ajánlotok???

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook