Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1605. mandulínyó (válaszként erre: 1603. - Strabi)
2014. máj. 8. 14:13

Szia Strabi!


A bal szemem már egész jó, a jobb még picit húzódik, de utóbbi kétszer annyit volt műtve, gondolom, nehezebben gyógyul. A látásom nekem sem tökéletes, az a furcsa, hogy a bal szemere egyáltalán nem kell elvileg egy dioptria sem, és most távolra elég rosszul látok. Amúgy még piros mindkettő, remélem, ahogy felszívódik a bevérzés, a látásom is visszatér. Viszont szép párhuzamos, ezt is szokni kell. :) És Te? Neked milyen és hogy vagy?

1604. realiti
2014. máj. 8. 08:31

Szia strabi!

Gyógyulgatok .Egyre többet birom pihenő nélkül.Mondjuk az érdekes hohy a tavalyi mütét után szemüveg nélkül jobban láttam mint mütét elött.Most mintha ez rosszabb lenne de még nem gyógyult meg egészen.Ami tény hogy tavaly "lazitó" mütét volt ami annyit jelent hogy a szemizmot lazábbra vették és reménykedtünk a jó szerencsében.Nem jött be.Majd ha meg gyógyul akkor meglátjuk milyen szemüveggel lehet még a látást korrigálni.Amugy szépen gyógyul ,egyre nagyobb lyukon kémlelek.Monokli még van,a vörös szin is halványodik.Eddig ennyi.

1603. strabi
2014. máj. 8. 00:18

mandulínyó! realiti!

Hogy vagytok?

Változás?

1602. mandulínyó (válaszként erre: 1601. - Grassy)
2014. máj. 7. 22:00

Szia Grassy!


Ingyenes műtétet valóban sehol nem végeznek, de a társadalombiztosítás által finaszírozottat igen, magyarán, ha fizeted a TB hozzájárulást (van TB kártyád), akkor nem kell már fizetned érte. Én nem vagyok orvos és csak a saját tapasztalaiamat mondhatom. Nekem nem kell szemüveg, mert jól látok, de a térlátásom sosem alakult ki, mert kiskoromban egy betegség miatt a jobb szemem bekancsalított. Nem tudom, hogy a kancsalítás és a rövid/távollátás mennyiben függ össze, de nálam pl. egyáltalán nem. Lehet, hogy a magánrendelésen fizetni kell, de biztos, hogy lelkiismeretesebben látnak el.

1601. Grassy
2014. máj. 7. 20:06

Sziasztok!

Mai nap el mentem szemészetre.(tb-n)

Nos amit mondtak hogy szemüveg kénne ,

mert rövid látó vagyok és nagyon rossz a szemem.

Azt monta hogy a 2szem együt látához muszály a szemüveg és akkor nem kancsalitanák mert hogy azért van mert rövidlátó vagyok.

Kérdezztem a mütétet és le beszélt róla.

Azt monta sehol sem végeznek ingyenes mütétet.

1600. strabi
2014. máj. 6. 14:19

Sziasztok!

greenarrow, a kép részemről is várat még magára egy kicsit... :)

cristal6996, köszönjük a szurkolást :)

Lassan eltelik egy hét. Én már tegnap és ma is bejöttem dolgozni, kicsit égnek a szemeim, úgyhogy igyekszem nem eröltetni. Csak egy kisebb monoklim van a felső szemhélyamon, de már kopik. Ma már sokkel konfortosabban érzem magam, az eddigi napokhoz képest jelentősen szebb és jobb lett. Úgy látjuk, mintha kezdene felszívódni a bevérzés, persze csak kicsit. Hogy pontosan hogyan állnak, azt még nem tudom, mert a pirosságtól nehéz kivenni, réadásul a szemcseppektől homályos a látásom, így nem tudok úgy fókuszálni, mint normális esetben, de hogy jobb lett az biztos.

Mindenkinek jó lábadozást!

2014. máj. 5. 20:33
Én ilyen pontos adatokat nem tudok, de azt látom és érzem, hogy sokkal jobb. Én a 3. műtét után azt mondtam, soha többet, mert annyira fájt - érzéstelenítéssel volt -és mert semmi értelme nem volt. Aztán időnként felmerült bennem a gondolat, de akikhez elmentem szemészek, mind azt mondták, nincs értelme, mert annyira nem nagy fokú és nem valószínű, hogy sikerül. Aztán nemrégen, kb. március elején találtam rá a neten Domsa Patríciára, teljesen más hozzáállású, mint az eddigi szemészek nagy része, akikkel találkoztam, nem beszélt le, nem beszélt rá, egyszerűen természetesnek vette, hogy lehet segíteni. Nagyon gyorsan peregtek az események, és lám már túl vagyok a műtéten. Lehet persze, valamelyest változni fog, de a 6 éves kori műtétemet leszámítva, már most sokkal látványosabb az eredmény, mint eddig. Képet azért még én sem küldenék, mert momentán elég horrorisztikus. :) Realitire hallgatok, igyekszem gyorsan meggyógyulni. :) Aki előtte áll, én is csak biztatni tudom, a kis csapatunknak meg persze, hogy drukkolok ezerrel. És őszintén, baromi sokat segített a műtét előtti pánikban és izgalomban a sok biztatás, amit tőlük/tőletek kaptam. Hajrá fiúk, múljon el a ti monoklitok is! ;)
1598. realiti
2014. máj. 5. 19:59
Most szerintem még nincs értelme a képnek mert elég deformáltak ,de pár adat.Eltérés ami tervezett és megbeszélt?2 fok tul korrekcio.jobb szem belső izom-7.5mm,bal szem külsö izom 4.5mm-rel hátrébb varrva.De szerintem a 2fok csökken,vagy én szokom a látványt.
1597. realiti
2014. máj. 5. 19:50
Van élet sajnos.Sajnos mert van aktualitása ,és szerencsére mert érdekli mindanyiunkat a másik boldogulása.Ha lehet mondani jó kis csapatot hozott össze Dr Domsa Patricia.Most azt érzem hogy dolgozott és nem csak beleturkált.Tudom hogy van és lesz eredménye annak a kellemetlenségnek amit eddig átéltünk .Hinni akarok "strabinak".Nem akarok többet szólni a mult miatt.
2014. máj. 5. 18:05
Olyan helyesek vagytok ahogy izgultok egymásért is.Én mindenkinek nagyon szurkolok!
2014. máj. 5. 17:52
Sziasztok! Látom megy most az élet itt! :) Szívesen megnézném a szemeiteket ha nem nagy kérés, kíváncsi vagyok. Remélem mindenkinek a várt eredmény van jelenleg is és lesz is a jövőben! :)
1594. realiti
2014. máj. 5. 15:20

Sziasztok !

Én mozgok de annyira nem jó neki a szellő.Akkor a legjobb ha ülök és becsukom.De ez igy volt tavaly is.Ahhoz képest Tündi szerint szebben gyógyul.Ennyi idő alatt sajnos jobban nem tud gyógyulni.Nekem is duzzadt és az új élménytől kissé bizonytalan vagyok.Nincs már kettős látásom de elég hamar fárad.Oldalra egyre többet mozdul fájdalom nélkül de még nagyon korlátozott.Amugy én is ugy nézek ki mint egy falusi bucsu után,monoklival és duzzadtan.Amugy tényleg naprol napra jobb többet látok és nagyobbra nyílik .Nektek is jobbulást és remélem találkozunk.Amugy "mandulinyó"neked jobb is ha elmulik a duzzanat és a monokli mert a lányoknak nem áll olyan jól.Mi viszont büszkén hordjuk.Látnád az ellenfelet!

1593. mandulínyó (válaszként erre: 1592. - Strabi)
2014. máj. 5. 12:58

Szia Strabi!

Én csütörtökön tettem egy sétát, mert muszáj volt kicsit levegőznöm, de azóta nem mozdultam ki. Ijesztően festek, a dagadtság nagyjából lement, mert kamillával borogattam, de vámpírszerűen nézek ki és az egyik szemem alatt monokli is van. :) És húzódik is, meg szúr, de gondolom, ahogy gyógyul. A párhuzamos látást még szoknom kell, de egyre jobb. Mindenesetre jó érzés, hogy "helyén" van a szemem és most azon izgulok, hogy maradjon így. Ja, és nézegetem magam folyton, hogy nem ment-e vissza. Kicsit rögeszmés vagyok. ;) Én 14-én megyek kontrollra. Te mikor mész először dolgozni? Én ezt a hetet betegszabin töltöm, de úgy gondolom, talán jövő héten ilyenkor már tudom rendesen használni a szemem, persze nem fogok 10 órát a gép előtt tölteni. Remélem, Realiti is jobban van. Jó pihenést, használjuk ki a "lehetőséget"! :)))

1592. strabi
2014. máj. 4. 20:34

Szia mandulínyó, szia realiti!

Nektek van már valami változás? Nekem ugyanolyan dagi a szemem, mint első nap és állandóan könnyezik, és persze tiszta vérvörös, de az természetes. Ami inkább érdekes, hogy olyanok a szemhélyaim, mintha 5 kilós súlyok húznák lefelé, akkora résen kukucskálok néha, mint Bud Spencer. Persze ki tudom nyitni rendesen, de valahogy kényelmesebb csukva. Nyomom a szemcseppet, attól meg állandóan homályosan látok, úgy meg nem nagyon lehet vezetni, ezért mindenhova hurcolhat a feleségem. Szóval minden okés :) És nálatok?

1591. strabi
2014. máj. 4. 20:18

Szia mandulínyó!

Örülök, hogy megvagy, és remélem, hogy jól vagy. :)

Nekünk 19.-én lesz a kontrol, ha neked is azt az időpontot adta a doktornő, akkor találkozunk. Hárman biztosan ott leszünk, azt nem tudom, hogy a negyedik srác mikorra kapott időpontot. Addig is jó "pihenést". :)

2014. máj. 3. 13:34

Hahó, itt vagyok én is :)

Nekem ez volt a negyedik műtétem. Bár még nagyon kímélem a szemeim és keveset tartom nyitva, de eddig úgy tűnik hogy párhuzamosak. Remélem így is marad. Domsa doktornőt én is csak ajánlani tudom,két hét múlva a kontroll után már többet fogok tudni. .A kórházban nyilván nem volt kellemes, de az ápolók és orvosok maximálisan segítőkészek voltak . Köszönöm nektek és párjaitoknak a bíztatást, sokat segített. Mindegyikőtöknek türelmes lábadozást kívánok, remélem, hogy találkozunk.

1589. realiti (válaszként erre: 1588. - Strabi)
2014. máj. 3. 13:05
Üdv köztünk.Neked is jobbulást.A Franciskát kéne még felfedezni merre van?
1588. strabi
2014. máj. 2. 19:05

Sziasztok! Én új vagyok itt, bár már korábban olvasgattam a hozzászólásokat, amik sokat segítettek nekem. Kifelé kancsal vagyok/voltam. Április 30.-án műtött Dr. Domsa Patrícia engem is, realitivel együtt. Ez volt az ötödik műtétem, és most úgy tűnik tökéletes lett a szemeim állása. Persze ez a műtét utáni friss állapot, idővel romolhat sajnos, de én nagyon bizakodom. Az eddigiek alapján teljesen elégedett vagyok Domsa doktornővel, és abban is biztos vagyok, hogy ha visszaromlik a szemem, arról nem a doktornő tehet. Bátran tudom Őt ajánlani bárkinek.


realiti, szerintem te is bizakodj, valószínüleg a legjobb kezekben voltunk. Hagyd a múltat, koncentrálj a jövőre. Jobbulást, kontrolon találkozunk.

1587. realiti
2014. máj. 2. 18:51
Köszönöm.Elnézést az elirásért még nagyon friss az élmény.
2014. máj. 2. 08:08
Szia realiti! Gyógyulj meg hamar!Minden jót kívánok neked!
1585. realiti
2014. máj. 1. 20:30
Meg volt a mütét.A Mária utcai mütét miatt ,nem lehetett elvégezni a tervezett mütétet.Az ok:a bemetszett szem izom hegefedett és letapadt a szem oldalához.Ezért a másik szemet kellett müteni.Szamosi Anna még tavaly ujra kaszabolta volna az után hogy ujra elértem a kezdeti eltérést.Már bánom hogy először is engedtem neki a műtétet.Többet ártott mint használt.Ha nem csinált volna semmit és azért fizettem volna,még az is jobb lett volna.
1584. Grassy
2014. ápr. 24. 21:41
Szia Greenarrow beszélhetnénk mert lenne egy két kérdésem hogy hogyan zajlik stb...
2014. ápr. 19. 13:52
Azt nem tudom, hogy ott hol lenne érdemes én nem is kerestem a környékemen ilyet, mert nekem megérte elmennem olyan helyre, ahol úgy érzem, hogy a legjobb ellátást kapom. Konkrétan én Nyíregyházáról mentem Budapestre a Mária u.-i klinikára. Engem Dr Szamosi Anna műtött és az itteni és személyes tapasztalatok szerint is tökéletesre sikerült. De Sényi Doktornőt is rengetegen ajánlják. Szerintem neked is érdemes lenne oda menned, nem éri meg spórolni az utazáson ha ilyenekről van szó.
1582. Grassy
2014. ápr. 19. 11:08
Szia szóval ingyenes lenne a mütét? Bocs csak azt hittem kb 300ezer forint és szerinted hol lenne érdemes meg csináltatni? Bocs még1x ha hülyeségeket írok... És Komárom-Esztergom megyébe hol lenne érdemes?
1581. greenarrow (válaszként erre: 1580. - Grassy)
2014. ápr. 18. 21:41

Szia!


Ha nem magánrendelésre mész, akkor TB támogatja, tehát ingyenes.

1580. Grassy
2014. ápr. 18. 20:57

Sziasztok 17 éves vagyok.

Születésem óta kancsalvagyok.

Már nagyon zavar. És szeretném meg mütetni a szemem mennyibe kerülne a mütét?

1579. realiti
2014. ápr. 14. 22:44
Szerintem jó.
1578. greenarrow (válaszként erre: 1576. - Realiti)
2014. ápr. 13. 17:35

[link]


Ezt per pill készítettem , próbáltam úgy, ahogy te mondtad.

1577. greenarrow (válaszként erre: 1576. - Realiti)
2014. ápr. 13. 17:30
Igen így van, egy szemmel nézek. Végül is nem az lenne a lényeg h minden képen egyenesen nézzek, hanem hogy ránézel és azt lásd h egy pontba nézek. Mert most h mondod , előfordulhat h kicsit jobbra felé néztem alapból, tehát mind két szemem kicsit arra néz. Ez jó. (ha így van) Nehezíti a döntésünkben a dolgot az is, hogy a jobb szemem kapásból nagyobb mint a bal.
1576. realiti (válaszként erre: 1575. - Greenarrow)
2014. ápr. 13. 17:02
Az 52-53-as képen biztos hogy középen van.Szerintem az a gondod hogy nem nézel középre.Ezért látod hogy nincs középen a szemed.Amugy te is egy szemmel nézel nem?Ha igen akkor az a gond, hogy nem tudod hova kell nézned.Párhuzamosan ,vagy középre.Mondjuk valaki arcánál.Ha igy van akkor nézz párhuzamosan.pl.A bal szemeddel a másik jobb szemét.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook