Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1666. player900
2014. aug. 5. 16:37

Sziasztok 18 éves vagyok, születésem óta kancsalítok

kifelé! Régebben nem zavart , de már napról napra egyre jobban zavar. Szerintem igy nem lehet teljes életet élni. Voltam szemészeten is ahol azt mondták hogy szemüveg kéne mert azért kancsalítok mert rövid látó vagyok. Kérdeztem a kedves doktornőt

a műtétről de el küldőt a pics..

Azt szeretném kérdezni hogy mennyire hatásos egy ilyen műtét nekem még csak az első lenne.

Mennyi lenne az ára...

Gondolom műtét előtt különböző vizsgálatokon kell részt venni, meg oldható lenne hogy itt a közelbe a vizsgálat a műtét meg pesten?


Ti hogy vagytok evvel ti hogy tudjátok viselni?

Gondolok itt fiúk nektek könnyen megy igy a csajozás?

2014. aug. 4. 09:41
Nekem is küldjetek egy pár képet, hogy kinek milyen. Leginkább a kifelé kancsalított kollégák érdekelnek, hisz nekem is így volt. :) Jó lenne egy kis viszonyítási alap.
1664. nefi101 (válaszként erre: 1659. - Bpdc)
2014. júl. 4. 12:06

Ha míniszus vagy, akkor véleményem szerint először lézer. Öreg korunkra vátozik a diptroia sajnos rossz irányba, ezért hozzá kell számolni azt, ha most párhuzamosra hozzák a szemed, később szemüveg viselésével változik a szög.

Ha nem ez a sorrend, majd újra mehetsz újabb kancsalság elleni műtétre. Sokszor ezt az orvosok "elfelejtik" mondani, hogy ezzel is számolni kell. Ők megműtenek bármikor, de a Te tested, a Te felelősséged. ;)

1663. realiti (válaszként erre: 1661. - Strabi)
2014. jún. 23. 21:25
Picit nekem is kifele áll de csak pár fokot.Ha másra nézek nekem is párhuzamosnak látszik.Picit nekem is rózsaszin de majd elmulik.Amugy stabilnak néz ki a helyzet nem kalandozik.Ezzel már ki lehet békülni.Egy másik doktornő mondta pár hete hogy ha teljesen nulla lenne akkor a kettőslátás még inkább valószinü.amugy ugyis csak egy szemmel nézünk.Küldtem most privátot is.
1662. strabi (válaszként erre: 1659. - Bpdc)
2014. jún. 23. 13:40

Szerintem minden kérdésedre választ kaphatsz Domsa doktornőtől.

A sportolást illetően szerintem 2-3 hét után már nem kell kímélned magad, de ezt is inkább ő mondja meg.

1661. strabi (válaszként erre: 1660. - Realiti)
2014. jún. 23. 13:37

Szia realiti!

Bocsánat, hogy eltűntem, kicsit el voltam havazva.

Egyébként minden oké, bár szerintem egy kicsit tovább romlott a szemem állása, ha távolra nézek eléggé széttart. Közelre jó, mikor valakivel beszélgetek, mindkét szemem rá néz. :)

A sarkok még mindíg rózsaszínűek, sokan megkérdezik a mai napig, hogy mitől van.

Privát üzi nem jött.

Nálatok mi a helyzet?

1660. realiti
2014. jún. 15. 16:29
Strabi mi van veletek?Küldtem privát üzenetet is!
1659. bpdc (válaszként erre: 1655. - Realiti)
2014. jún. 13. 11:54

Sziasztok, friss vagyok a forumon és műtét előtt vagyok egy hónappal. Domsa Patrícia fogja csinálni, mindkét szememen. 7es hasábom van és kettőslátásom. Rejtett kancsalság, születésem óta, de csak mostanra jutottam el oda, hogy nem tudják a szemizmaim már önerőből kiigazítani a képet, ezért elég durva kettőslátásom van, amellett, hogy rövidlátó is vagyok -4D és hozzá 0,75 cylinder.


A kérdésem: a műtét után mennyi ideig nem sportolhatok, tehát mennyi ideig tart a gyógyulás? (jégkorong, hegymászás, surf)

Van*e olyan köztetek, akinek kancslműtéte ÉS lézeres műtéte IS volt?

Ha van ilyen, milyen sorrendben történt és milyen tapasztalatok voltak?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Szép napoot mindenkinek!

1658. mandulínyó (válaszként erre: 1657. - Buddhistaberry)
2014. jún. 11. 15:07
Nekem kb. 1 hét volt, amíg nem hajolgattam és emelgettem, következő héten is csak mértékkel. Én picit több mint két hét után álltam munkába újra, és mivel számítógéppel dolgozom sokat, azért próbáltam visszafogni a monitor bámulását. Éppen ma volt 6 hete a műtét, és most már egyáltalán nem érzek nyomást vagy szúrást. Türelmesnek kell lenni, de szerintem két hét a kritikus, plusz kettő amikor azért figyelni kell. Persze mindez egyéntől is függ és attól is, hogy hányadik műtét, és mennyire rontották el az előzőleg. Sok sikert!
2014. jún. 10. 17:09
Értem, köszönöm az információkat. 23-án megyek konzultációra, remélem nem lesz semmi kizáró ok a műtéttel kapcsolatban. Mennyi idő a lábadozás amúgy? Az nem érdekel, hogy vörös a szemem, az hogy nem emelhetek/hajolhatok, már sokkal inkább.
1656. mandulínyó (válaszként erre: 1653. - Realiti)
2014. jún. 10. 11:18

Sziasztok!


Még nekem is piros a szemem és engem is páran kérdezgetnek, amit már egy kicsit unok. :)Azt mondom allergia és kész. Nekem plusz egyet írt fel a doktornő a jobb szememre, az olvasás kicsit nehezen megy szemüveggel és nélküle is, jó távolra kell tartanom a papírt, akkor ok. Az állása viszont még mindig tökéletes. Realiti kedves, ne akard, hogy egy évvel idősebbek legyünk. ;) És tudod, nekem ez a negyedik műtétem volt, szóval, ha most úgy érzed nem is tökéletes, még bőven lehet az, de biztos vagyok benne, hogy jó lesz ez!!!

1655. realiti (válaszként erre: 1654. - Buddhistaberry)
2014. jún. 7. 22:23

Üdvözöllek.

Szerintem 4-5 név az ami kb felmerülhetett.Csak az én szempontomból beszélhetek mert vannak köztünk olyanok akiket ugyan ott mütöttek más más eredménnyel.A mária uti klinika ahogy én tudom nagyon felemás eredménnyel dolgozik.Engem tavaly műtöttek ott de nem hogy jobb nem lett ,de az miatt nem lehetett ugy müteni ahogy kellett volna.De olyat is tudok akinek 1 éve volt a mütét és szépen áll.Amikor én ott voltam akkor is szurtak el beteget.Annyit mondott a doktornő"upsz egy kicsit tulhuztuk".

Dr. Domsa Patrícia szemész-gyermekszemész Mobil: +36-20-937-6078 patriciadomsa@gmail.com www.rubrica.hu www.rubricagyogymuhely.tumblr.com

Valóban a tb még állja a mütétet,Nekem ez az idő kb 1 hónap volt ,ami a vizsgálat és a műtét közt eltelt.De nagyon sokan olyanok keresik fel a doktornőt akik már valahol másutt már poruljártak.

Remélem tudtam érdemben segiteni.Szép napot!

2014. jún. 7. 14:02

Sziasztok


Visszaolvastam viszonylag sokat, de azért lenne pár kérdésem.

Az első, hogy kit ajánlanátok kancsalság elleni műtétre? Elég sok név merült fel, a legötbbre írtatok pozitívat-negatívat, de ahogy láttam, Dr. Domsa Patrícia mindenkinél jó munkát végzett. Ő hol elérhető, hogyan lehet hozzá időpontot kérni?

A másik, hogy a doktornőnél a tb fizetné a műtétet?

Illetve, az előzetes vizsgálatnak és a műtétnek nálatok kb. milyen átfutási ideje volt? Június végére lemegy az összes vizsgám, utána jó lenne szeptembertől párhuzamos látással előadásra járni.


Előre is köszi.

1653. realiti (válaszként erre: 1652. - Strabi)
2014. jún. 7. 08:57
Sziasztok.Ma néztem a jobb szemen nagyon lassan mulik a pirosság.A balon már egész jónak mondható.Strabi a szemüveget tekintve szerencsés vagy a szemüveget tekintve.Anélkül nem nagyon látok igy annak jó és rossz oldalát "élvezem" .A szemüveg mivel elég nagy a dioptria kissé meg huzza kifele a jobb szemet,de nélküle meg nem tudok létezni.Hát reménykedek hogy marad normális elviselhető keretek közt.Tavaly nem egész 2 hónap alatt megközelitettem a műtét elötti állapotot.Ha csak elméleti sikon nézem és azt hogy a doktornő mit és hogyan műtött,erre nem hiszem hogy sor kerül.Lennék egy évvel idősebb ,akkor biztosat tudnák.
1652. strabi (válaszként erre: 1649. - Realiti)
2014. jún. 6. 13:21

Szia!

Én nem is használtam műkönnyet, egész jól átvészeltem a lábadozást, eltekintve a cérna kikandikálásától... :)

A szemüveget nem erőltetem, mert ugyan úgy látok mint azelőtt, a domináns szememre nem kell lencse a másikra meg csak távolra, de korábban sem hordtam sosem. Abban, hogy javul a látásom nem igazán reménykedtem, mert nem volt fontos.

Csak az a fontos, hogy egyenesen álljon.

Kitartás!

1651. greenarrow (válaszként erre: 1650. - Greenarrow)
2014. jún. 5. 21:09
... és ilyenkor is nagyon kicsi a kancsalsági fok.
1650. greenarrow (válaszként erre: 1649. - Realiti)
2014. jún. 5. 21:08
Hát én nem, mivel tompalátó vagyok ez kizárt. Viszont már az is nevezhető látásjavulásnak, hogy nem látok kettőt csak nagyon ritkán (leginkább amikor tényleg nagyon fáradt már a szemem) és csak picit csúszik el a kép. Mondjuk általában ilyenkor kancsalítok is, de hála istennek azt is tudom "kontrollálni" csak kicsit jobban kell összpontosítani! :)
1649. realiti (válaszként erre: 1648. - Strabi)
2014. jún. 5. 18:38
Szia.Nálam semmi különös.A pirosság nagyon lassan szünik,már csak néha kell mükönny.Kérdeztem a doktornőt mikor lehet vagy érdemes másik szemüveget csináltatni?Annyit mondott hogy kb. a hó vége felé.Isten bizony mondom hogy lelkileg sokkal jobban megvisel a dolog mint fizikailag.Mondta a doktornő hogy ez csak kozmetikai műtét volt nem látás javitás,de tegye a szivére a kezét mindenki.Titkon azért ebben is reménykedik az ember.
1648. strabi
2014. jún. 5. 15:32

Sziasztok!

Tegnap voltam a doktornőnél, mert - ahogy korábban írtam - egy cérnadarab kikandikált a jobb szememben. :) Csepegtetett és levágta, így mostmár nem birizgál. A jobb szemem belső csücske ezáltal még pirosabb, meg is szokták kérdezni úton-útfélen, hogy mi történt vele, de a bal az már alig, sőt annak inkább rózsaszín a sarka mint piros.

A szemállás olyan mint 2-3 hete, közelre jó, távolra kissé széttart.

Nálatok mi újság?

1647. realiti
2014. máj. 28. 08:23
Szerintem menny el több helyre és kérd ki más véleményét is.Ettöl függetlenül igen van olyan hogy a dioptriás szemüveg mozgatja a kancsalodni vágyó szemet.
1646. Valamiss (válaszként erre: 1645. - Realiti)
2014. máj. 27. 21:16

Sziasztok.


Voltam szemészeten és az orvos azt mondta hogy azért kancsalitók mert rövid látó vagyok.


Még nem voltottam ki a szemüveget, de szerintettek ha fel veszem nem fogok kancsalitani?


Mert látam olyant hogy nem kancsalitott az emberke de ha le vette akkor egyből kancsalitot.

1645. realiti (válaszként erre: 1642. - Mentatea57)
2014. máj. 27. 18:11
Legyen neked igazad!! Ő nem.
1644. mandulínyó (válaszként erre: 1638. - Strabi)
2014. máj. 27. 16:32
A hétvégén nekem is volt ez a jobb szememnél, de mára megszűnt. Most viszket. :) A teremtő közelség elég költőien hangzott Strabi. ;) Hát, nekem még azt is szokni kell, hogy tudják, hova nézek. Hehe
1643. mandulínyó (válaszként erre: 1640. - Pottyosmamut)
2014. máj. 27. 16:28

Szia!


Április 30-án műtöttek Strabival és Realitivel együtt. Szerintem jó sok infót leírtunk azóta itt. :) Nekem még mindig kicsit piros a szemem, de mostanra már egyre kevesebben kérdezik meg, hogy miért. 1 hónapot szánj rá, de ez nem azt jelenti, hogy nem csinálhatsz semmit, csak kímélni kell magad, de a nyári szünet szerintem tökéletes lesz erre. Műtét után 1 hét volt nekem, ameddig tényleg semmit nem csináltam. Sok sikert!

2014. máj. 27. 15:52
Nem mindegyik orvos műt a Molnár-féle módszerrel! Dr. Sényi Katalin biztos hogy nem!
1641. realiti (válaszként erre: 1640. - Pottyosmamut)
2014. máj. 27. 15:35
Üdv.Jó helyen vagy.Ha vissza olvasol egy kicsit mindenre választ kapsz.Van itt kudarc és siker is szép számmal.Ami a lényeg hogy ki milyen módszer szerint műt.A Mária utcai klinikán a Molnár módszert alkalmazzák ami azon áll hogy össze vagdossák a szemizmot és várják a gyógyulást.Vagy bejön vagy nem. [link]
2014. máj. 26. 22:30

Sziasztok,

elhatározottnak láttam az időt arra hogy megműtessem a szemem én is.

24 éves vagyok fiú jobb szemem húz kifele durván.

Rakhatok fel képet ha érdekel valakit.

Fősulis vagyok még, tb kártyám van.

Mennyibe kerülne a műtét vagy ingyenes esetleg, valamit jól gondolom, hogy Pesten kellene megejteni a műtétet? Valami jól bevált hely? Orvos ajánlások? Valamint mennyi idő ez az egész kb? Fontos lenne hogy szeptember elejére már ne legyen semmi gondom, bajom :).

Üdv.

1639. realiti
2014. máj. 26. 19:04
Nekem a jobb külső szemizmom hasonló.Vettünk műkönnyet ,ha érzem hogy kicsit kezd kaparni már cseppentek is.Amugy egyre többet ill tovább birja.Este ujra ránéztem mit irtál akkor már értettem.Egy vessző hiánya miatt kuszálódott számomra öszze.
1638. strabi (válaszként erre: 1637. - Realiti)
2014. máj. 26. 14:00

:) igen, ez tényleg idétlenül hangzik...

Arra gondoltam, hogy amikor valakivel szemben állok, beszélgetek 1-2 méteren belül, akkor jól álljon, hiszen olyankor teremtek szemkontaktust. Ha a távolba nézek, onnan úgyse néz vissza rám senki, tehát majdnem mindegy hogy áll a szemem.

Bocs a kacifántos fogalmazásért. :)

Egyébként nekem napok óta bök a varrat, mikor pislogok karcolja a szemhéjam belsejét. Nektek van hasonló tünet?

1637. realiti (válaszként erre: 1636. - Strabi)
2014. máj. 23. 13:27

A lényeg, hogy az emberi kontaktus teremtő távolságban jól álljon.

Hát hazudnák ha azt mondanám hogy ezt értem.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook