Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1726. pajti (válaszként erre: 1725. - Kiza20)
2015. márc. 4. 20:32

Köszönöm, hogy írtál.

Jobbulást kívánok és örülök, hogy jól sikerült a műtéted. :)

Igen, én is olvasgattam és a kettejük nevével találkoztam leggyakrabban. Lehet felveszem mindkettőjükkel a kapcsolatot, hogy mit mondanak.

1725. Kiza20 (válaszként erre: 1723. - Pajti)
2015. márc. 4. 18:34
Kedves pajti! Engem pont most februárban műtött Sényi doktornő, 2 hete, még lábadozom, de szerencsére elmondhatom, hogy minden jól alakult, én a jobb szememmel kancsalítottam kifelé, 15-20 fokot. Remélem múlt időben is marad, bízom benne, hogy igen! :) Olvasva a hozzászólásodat sok mindenen túl vagy már a szemeddel kapcsolatban, és bonyolultabb helyzetben is vagy, mint én, de eddigi tapasztalataim Sényi doktornővel nagyon jók, viszont ha te bizonytalannak érzed magad, akkor ajánlom neked még Dr. Domsa Patríciát, személyes tapasztalatom nincs vele, viszont sok jót olvastam róla, Sényi doktornő mellett ő még nagy hozzáértő. Remélem tudtam segíteni, sok sikert!
1724. pajti
2015. márc. 2. 00:10
Egyébként attól függően melyik szememmel nézek, a másik befelé áll. Ez nem csak esztétikailag zavar, hanem sokszor előbb érzem, hogy fáj a szemem és a fejem, ilyenkor a látásom is rosszabb lesz. Nem tudok koncentrálni és összpontosítani. Ekkor még jobban kancsalítok, mint egyébként. Egyre hamarabb és egyre gyakrabban áll így a szemem sajnos.
1723. pajti
2015. márc. 1. 22:57

Sziasztok!


24 éves vagyok és már kétszer volt kancsalság miatt műtve a szemem. Mindkét alkalommal Sényi doktornő műtött. 2010-ben mindkét szememen a belső szemmozgató izmokat 5-5 mm-rel kijjebb varrták (30 foknál nagyobb volt a kancsalsági szögem). Utána 2013-ban újra megműttettem, akkor is mindkét szemem meg lett műtve, de akkor részleges átmetszéssel. Nagyjából 10 fok körüli volt akkor a szög. A műtétek utáni napon nagyjából párhuzamosnak volt mondható a szemállás. Aztán pár nap múlva befelé kancsalítottam újra. Így nagyjából most is 5-10 fok közötti lehet a befelé igazítás. Ha kipihent vagyok épphogy látható, aztán pár óra elteltével már zavaróan kancsalítok. Valószínűleg az is rátesz, hogy a munkám számítógéphez kötött. A doktornő az altatások előtt mindig megkérdezte, hogy akkor ugye csak a bal szememet műti? Nem tudtam hova tenni a kérdést. 5 perccel a műtét előtt változtatni? Lehet akkor lett volna jó, bár ez már csak feltételezés. Több mint 10 dioptriás volt a szemem, a bal volt a rosszabb. Azóta 2014-ben lézeresen megműtettem. Maximum fél dioptria, ha kellhet jelenleg, így nem írtak fel szemüveget, hogy küzdjön a szemem. Nem tudom mitévő legyek. Menjek vissza a doktornőhöz, hogy újra nézze meg a szemem? Mondván a szöget akkor szemüveg nélkül mérte. Aztán ugye hordtam szemüveget. Most ez a változtató tényező nem áll fenn. Vagy keressek fel másik doktort, aki szintén a terület szakértőjének mondható. Valakit tudnátok ajánlani?

Várom a javaslataitokat, véleményeiteket és előre is köszönöm.

1722. Kiza20 (válaszként erre: 1721. - Greenarrow)
2015. febr. 1. 12:14
Írtam üzenetet! :)
1721. greenarrow (válaszként erre: 1714. - Kiza20)
2015. jan. 26. 00:21
... illetve engem is Sényi Doktronő műtött. Azt mondják, hogy tökéletes lett! :) Várom a képeket. :)
1720. greenarrow (válaszként erre: 1714. - Kiza20)
2015. jan. 26. 00:19

Szia! :)


Tudnál küldeni képet a szemedről, kíváncsi vagyok te mit látsz kancsalnak rajta. Kifejezetten érdekel hisz én is 20 évesen ( két éve ) voltam ilyen helyzetbe mint te.

2015. jan. 17. 10:50
szemorvoshoz kell elmenni,mertcsak o tud segiteni.
1718. mandulínyó (válaszként erre: 1713. - Realiti)
2015. jan. 16. 11:31
Boldog új évet Neked is! Ezúton is még egyszer köszönöm a sok biztatást és hogy felvezettél erre a fórumra. ;)
1717. mandulínyó (válaszként erre: 1715. - Nefi101)
2015. jan. 16. 11:30

Szia!

Nekem csak a jobb szememen van +1-es üveg, de szemüveg nélkül élek, csak a számítógéphez használom. De elmegyek hamarosan kontrollra, mert a térlátásom nem tökély, persze csoda lenne, ha ezek után az lenne. :)

1716. nefi101
2015. jan. 9. 10:34
Dioptria.
1715. nefi101 (válaszként erre: 1712. - Mandulínyó)
2015. jan. 9. 09:37
Szia! Olvastam a régebbi hsz-eidet, és érdeklődnék, mi lett a a közel-távollátásoddal? Nekem ugyanis változott/változik folyamatosan a dipotria.
1714. Kiza20
2015. jan. 6. 19:40

Sziasztok!

Előszöris szeretném elmondani a problémámat, 20 éves vagyok, a jobb szememmel kifelé kancsalítok, nem olyan nagyon vészes,(főleg inkább mások szerint) viszont engem nagyon zavar, hogy nem tudok senkire ránézni anélkül, hogy ez eszembe ne jutna. Leginkább fáradtságnál, vagy ha alkoholt fogyasztok akkor látszik igazán mi is a helyzet... Egyébként a bal +1,5 a jobb -1.5 dioptria, és a bal szemem a domináns értelemszerűen. Egyszer műtöttek Baján, javitott a helyzeten, de nem hozta rendbe, ennek már kb. 18 éve, onnantól kezdve folyamatosan jártam szemészetre, takartam évekig, tornáztattam stb, ez biztosan sokat segített. Viszont elhatároztam, hogy megműttetem, amire február közepén fog sor kerülni a Mária utcai klinikán Dr. Sényi Katalinnál, vele ilettve a műtéttel kapcsolatban szeretnék véleményt kérni! :) A válaszokat előre is köszönöm

1713. realiti
2014. dec. 19. 22:15
Minden kedves sorstársamnak nagyon Kellemes karácsonyt és Boldog új évet kivánok.Remélem kommentjeinkkel segitettünk másoknak döntésben és a hogyan továbban.Kellemes fájdalommentes gyógyulást kivánok mindenkinek aki ide látogatott!
1712. mandulínyó (válaszként erre: 1710. - D.A.)
2014. nov. 5. 10:16
Kedves D. A., gratulálok NekedT Én is gyors gyógyulást kívánok! Azt pedig csak megerősíteni tudom, hogy aki gondolkodik a műtéten, nyugodtan vágjon bele. Bár én Domsa Patríciára esküszöm, mert nekem ő volt az, aki 4. orvosként úgy műtötte meg a szemem, hogy úgy is maradt. Ez már több mint fél éve történt, de mindennap áldom érte a nevet. :) (A Mária utcai klinikával nincs tapasztalatom, de jó hallani az ilyen élményeket.)
1711. realiti (válaszként erre: 1710. - D.A.)
2014. nov. 2. 19:52
Ennek örülök!A korházi személyzettel nekem sem volt problémám ,igaz a nővérkék közül volt aki anyáskodott volt aki kb.a reggeli vizitnél vette volna észre hogy nem vagyunk ott!Kivánok rövid és tartós gyógyulást neked!
1710. D.A.
2014. okt. 27. 20:07

Sziasztok!


Október 16-án volt kancsalság ellenes műtétem a Mária utcai Klinikán. Ma voltam kontrollon vissza. A műtét előtt sokat tájékozódtam ezzel kapcsolatban. Sokat olvastam ezt a fórumot is, hogy információt szerezzek. Csak azért regisztráltam, hogy leírjam a tapasztalaimat, mert ez a minimum, amit megtehetek.

Szóval, a megelőző vizsgálatra való időpontegyeztetéssel meggyűlt a bajom, döcögősen ment. Aztán, amikor először voltam ott, akkor fordult az egész. Nem kis tömeg várakozott a különböző vizsgálatokra. Ahogy máskor is, amikor csak ott jártam, ma is. Ennek ellenére az asszisztenstől kezdve, aki felveszi a bejelentkezéseket, az ápolókon, az orvostanhallgatókón át az orvosokig nagyon türelmesek és segítőkészek, pedig mindenki pörög ezerrel, hogy minél előbb el legyenek látva a "betegek". Illik megemlítenem, hogy a fekvő osztályon dolgozó nővérek is ugyanígy minden elsimerést megérdelmnek. Mindenki a legmesszemenőbbekig udvarias és kedves. Meghallgatnak és válaszolnak is, nem néznek le senkit sem. Engem Dr. Knézy Krisztina vizsgált és műtött, minden tiszteletem az övé és munkatársaié is. Egyetlen rossz szót sem szólhatok rájuk. Még ma is, mikor megláttak, emlékeztek a nevemre is. Az asszisztesnő, aki a bejelentkezéseket veszi fel, vele a korábbi alkalmakkal nem sokat beszéltem, csak pár szót. Mégis, ma amikor meglátott a folyosón, egyből mosolygott és visszaköszönt, meg is állt és megdícsérte, hogy milyen gyönyörű a szemem. Pedig addig egy-két szót ha váltottunk. Ugyanígy az ápolók és a doktornő is. Mindezt hálapénz nélkül és iszonyatos forgalom közepette. Amennyire meg tudom ítélni, orvosi képzettség nélkül, szakmailag is a toppon vannak. Bevontak a vizsgálatokba, képeket mutattak, elmagyarázáták a nem egyértelmű dolgokat. Egyenrangú fél voltam, nem csak egy darab hús, amit meg kell vizsgálni és javítani.

A műtét jól sikerült, ugyan az egyik izmom nagyon rövid volt és a szemem is eléggé bevérzett, de mégis minden kitűzött célt meg tudtak csinálni. A vérzés el is tűnt már a szememről, szép, párhuzamosan áll most a két szemem egymással.


Ha valaki ezt olvassa és még hezitál vele, hogy nekikezdjen-e vagy hogy esetleg a Mária utcai Klinikán vágjon-e bele, akkor csak bíztatni tudom, hogy mindkettőre határozott igen a válaszom. Ugyan, szerencsére nem vagyok nagy kórházjáró, de sokkal rosszabb körülményekre is fel voltam készülve.

1709. Grassy (válaszként erre: 1707. - Csukottszemmel)
2014. okt. 3. 13:11
csukottszemmel írtam prívátot!
1708. greenarrow (válaszként erre: 1707. - Csukottszemmel)
2014. okt. 2. 12:10
Na ezt örömmel hallom én is! :)
1707. csukottszemmel (válaszként erre: 1705. - Grassy)
2014. okt. 2. 08:04
Az én lányomat most műtötték ott. Az én véleményem az, hogy a legjobb hely, ahova viheti az ember. Még nem tudom a sikerességét, 3 hete volt a műtét, de privátin mutathatok fényképeket...
1706. greenarrow (válaszként erre: 1705. - Grassy)
2014. szept. 24. 14:18
Nem is kell ezer oldalakat vissza olvasnod, itt le van írva kb minden. Nekem sikerült, többeknek nem az itt jelen lévők közül.
1705. Grassy
2014. szept. 22. 12:34

Sziasztok műtétre szeretnék menni.

Pest Mária utcai klinikára mi a véleményetek?


Hány embernek végeztek itt sikeres műtétet és,

kinnek rontották el?

2014. szept. 16. 17:19
Pontosan így van. De hidd el mi is úgy csináltattuk volna ha lenne rá lehetőség? Ki akarna kés alá feküdni, ha van más lehetőség? :)
1703. Orsi0725 (válaszként erre: 1702. - Greenarrow)
2014. szept. 16. 10:05
Köszi a választ,az a baj hogy mindenki mást mond,van aki szerint lehetséges ezzel a fajta eljárással a műtét van aki szerint nem :( :/ szerintem az lesz a legbiztosabb ha felkeresek egy szakembert :)
1702. greenarrow (válaszként erre: 1700. - Orsi0725)
2014. szept. 15. 20:46

Szia

Sajnos nem.

1701. player900 (válaszként erre: 1700. - Orsi0725)
2014. szept. 15. 14:59

Orsi0725

Írtam privátot!:)

1700. Orsi0725
2014. szept. 15. 10:07
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy lézeres eljárással meg lehet-e műtettni a kancsalságot?
1699. cristal6996 (válaszként erre: 1698. - Player900)
2014. szept. 11. 14:58
Szia player900!Az én kislányomnak hasonló volt a szeme. A külső egyenes izmot varrtåk 6 mm-rel håtrėbb, mindkėt szemėnél.Minden o.k.azóta.
1698. player900
2014. szept. 11. 12:30

Váltott kancsalságóm van.


Ez a bal szemem:

[link]


jobb is ennyire kifelé áll.


De így szépen össze tudom hozzni ha koncentrálok.

[link]


Szerintettek egy műtétel helyre hozzható ? Nagyon vészes lenne?

1697. player900
2014. szept. 11. 12:23

Sziasztok!


November 19-én megyek pestre (ez még csak a vizsgálat idő pontja)

Az lenne a kérdésem hogy ha magán rendelésre megyek.

És fizetek akkor gondolom nem kell várnom hónapokat a műtétig.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook