Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mit lehet tenni kancsalság ellen?:(

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egyéb sz&e témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1910. zymy2017-02-21 12:03
Márciusba műt engem meg a doktornő
(válasz Dora__ 1909. hozzászólására)

1909. Dora__2017-02-15 21:42
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy műtött-e valakit Domsa Patrícia doktornő. Nekem két gyerekkori műtét után egy nagyon enyhe fokú kancsalságom van és erősen gondolkodom rajta, hogy megműttetem a szemem. Ma egyeztettem időpontot az első vizsgálatra a doktornővel. Ha bárkinek van tapasztalata a műtéttel kapcsolatban, örömmel venném ha megosztaná velem :)

1908. cristal69962017-01-21 12:45
Minden esélyed meg van rá, hogy jól fog sikerülni a műtét.Ki fogja csinálni? Kb.3 hét alatt múlik el a bevérzés, de már 2 hét után nem vészes.Minden jót Neked!
(válasz zymy 1907. hozzászólására)

1907. zymy2017-01-20 09:37
Sziasztok!

Márciusban műtenek kancsalság ellen, nagyon megköszönném ha segítenétek és mesélnétek arról hogy mi vár rám. Mennyi ideig nem emelhetek utána, van-e esély arra hogy rosszabb lesz mint előtte volt a szemem,illetve mikor múlik el a véres szem,mikor tudok újra munkába állni??? Kösznöm

1906. emike902017-01-13 17:58
Sziasztok!

Volt-e valaki mostanában Dr. Domsa Patríciánál? Mik a tapasztalatok?

Köszi

1905. buzast2016-10-15 07:35
Bocsi, Heim Pâl akart lenni...

1904. buzast2016-10-15 07:34
Domsa doktornő tényleg kiváló szakember. 5 êve engem is ő műtött. Még mindig a Heom Pàlban műti a felnőttetek is?

1903. Milla02132016-09-14 14:17
Az előző hosszászólásom almamagnak ment egyébként, csak azt hittem privát lesz :D

1902. Milla02132016-09-14 14:14
Szia! Én most hétfőn voltam nála, nagyon kedves és mindent elmagyarázott, szóval nekem eddig csak pozitív. Másnap, azaz kedden hívtam a műtéti időpont miatt, azt mondta hogy november 25.én lenne, viszont van egy korábbi amit nemrég mondtak le és az ehét péntekre esik. Szóval én gyorsan döntöttem, így holnapután műtenek :) nem mondom hogy nem izgulok, de örülök is hogy ilyen hamar túl leszek rajta.
(válasz almamag 1896. hozzászólására)

1901. almamag2016-08-24 18:47
Szia, engem abszolút nem zavar vezetésben, lassan 10 éve vezetek, napi átlag 50-100 km-t, balesetmentes vagyok (kop-kop). Én nem érem, hogy fárasztana a vezetés, szeretek vezetni.
A parkolás meg szerintem kancsalnál-nem kancsalnál is csak gyakorlás kérdése. :)
(válasz Whoever 1899. hozzászólására)

1900. almamag2016-08-24 18:44
Köszi, kértem is hozzá időpontot, majd szeptember elején megyek hozzá. Ha valaki tudja, hogy mennyi időn belül jegyeznek elő műtétre, légyszi segítsen.
(válasz cristal6996 1898. hozzászólására)

1899. Whoever2016-08-22 15:26
Sziasztok!

Autóvezetésben mennyire zavar titeket a kancsalság (illetve ebből adódóan a térlátás hiánya)? Milyen sofőrnek tartjátok magatokat?
Orvosok szoktak vezetésre vonatkozóan tanácsot adni? segíthet a térlátáson a műtét (felnőtt esetében)?

Én rettegek a vezetéstől, bár balesetem még nem volt, de érzem, hogy hamar fáradok és félek, hogy egyszer mégis történik valami. A parkolásról meg ne is beszéljünk :)

Ne haragudjatok, hogy némiképp off, de mivel Ti vagytok a legaktívabb kancsalságos csoport, gondoltam egy próbát megérhet :)

1898. cristal69962016-08-17 11:24
Dr.Domsa Patríciában megbízhatsz.
(válasz almamag 1897. hozzászólására)

1897. almamag2016-08-16 22:07
És van olyan, akinek a többedik műtétét csinálta? Nekem a 3. lenne, volt már 2 másnál, aztán majdnem volt egy 3. szintén másnál, de végül az a doktornő nem volt számomra túl meggyőző, így nem mertem a kése alá feküdni..

1896. almamag2016-08-16 22:04
Sziasztok!
Tudtok segíteni, hogy Domsa Patríciánal mennyi időre kapok időpontot műtétre?
Tervezek elmenni hozzá, csak nem tudom, mire készüljek, hogy tervezzek. Köszi!

1895. cristal69962016-08-11 22:25
Szia! Nem kell félni, a gyerekek jól viselik a műtétet.Igen, ahol műtik ott be fog vérezni, de nem olyan vészesen.Utána szépen meggyógyul pár hét alatt.Sok sikert kívánok Nektek!
(válasz Rica11 1894. hozzászólására)

1894. Rica112016-08-10 09:55
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek: jövő héten hétfőn fekszünk be a SOTE-ra műtétre a kislányommal. Dr. Szamosi Anna fogja műteni őt, és szeretném megkérdezni hogy mire számítsak műtét után, bevérzik majd a szemecskéje? Fájdalmai lesznek? Meddig takarják majd neki? ( Mindkét szemét műtik. ) Mit vigyek, amire feltétlenül szükség lesz? A gyerekosztály még nem lesz nyitva, vagy a férfi, vagy a női részlegen helyeznek el minket. A kislányom 5 éves, ez az első -és remélem egyben utolsó- műtéte kancsalság miatt. Minden segítséget köszönök! :)

1893. Tivi2016-08-04 14:37
aug. végén
(válasz zebracsiga 1891. hozzászólására)

1892. Tivi2016-08-04 14:36
igen

1891. zebracsiga2016-06-23 07:55
Sziasztok van valaki, akit mostanában műt Domsa doktornő?

1890. Grassy2016-05-07 11:45
Szia, én először Dr. Szamosi Annánál voltam. Csak rövid időre tudta, megoldani a kancsalságomat. Sőt nem nagyon sokat javított rajta. Ez az állapot nagyjából 2-3 hétig tartott utána, ugyan olyan rossz lett a szemem! Csak így az egyik napról a másikra. Utána elmentem, Dr. Domsa Patríciához és nagyon jó munkát végzet! Külön a kancsalságra van specializálodva. Kb 6-8 hónapja voltam nála, és a mai napig tökéletes a szemem! Ha nagyon fáradt vagyok előfordul, egy kisebb kettős látás még mindig. De szerintem meg lehet szokni. Nekem durva kancsalságom volt, születésem óta kb 25-30 fokos volt kifelé. 90% esélyt mondott hogy jó lesz a szemem. :) Igaz ez fizetős... 40-50 ezer forint de szerintem, ennyit simán meg ér hogy jó legyen a szemed. Azóta lehet, hogy változott is a helyzet, és ingyenes. Remélem tudtam segíteni.:)
(válasz eeeedddd 1889. hozzászólására)

1889. eeeedddd2016-04-25 08:37
Sziasztok!

Mária utcai szakrendelőbe szeretnék menni megnézetni a szemem, mert kancsal vagyok :( kissé elhanyagoltam a foglalkozását a szememnek. Szeretném megkérdezni hogy van-e olyan orvos akinek ez a szakterülete vagy bármelyikhez nyugodtan mehetek, mindegyik ért a szemtengelyferdüléshez? Köszönöm!

1888. Ekonine2016-02-10 09:46
Sziasztok!

Történetünk: Kisfiam lassan 1,5 éves lesz. 7-8 hónapos korától szemüveges (pluszos), de szemüveggel is kancsalít, bár közel sem annyira mint nélküle.

Maneschg dr. úr és Dr. Domsa Patrícia is látta. A Doktor Úr is felvetette a műtéti lehetőséget ill. a doktornő is. Domsa drnő szerint egy ritka, jól korrigálható kancsalsága van a fiamnak, amit szerinte minél előbb meg kellene csinálni, hogy elindulhasson a térlátás.

Nemsokára aktuális lesz egy újabb vizsgálat, ahol fel szeretném vetni a műtétet a doktor úrnak is.

Kérlek, akinek van tapasztalata kisgyermekes műtétettel kapcsolatban a fenti két orvossal, írja le nekem privátban. Kit, miért javasol? Én Maneschg dr-nál tervezem a műtétet, mert eddig nagyon alapos volt és kedves, de itt rengeteg jót hallottam Domsa Patríciáról is (ill. ajánlották őt mások is).

Köszönöm, ha írtok. :)

1887. 8linda82016-02-05 10:09
Nektek műtét után jelentkezett enyhe fájdalom?
Eddig nem fájt, csak éreztem a varratokat, most kicsit fájdogál a belső szemzugomnál. (ott műtötték)

1886. Grassy2016-01-29 23:18
Nem hinnem, remelem jo lesz a szemed ha be gyogyul.:) Nekem nincs tompa latasom, viszon ha tavolra nezek a bal nagyon kicsit gyengebb. Mellesleg az egyik ismerosom volt, lezeres kezelesen. Azert hogy jo legyen a latassa, valamit azonban elrontottak azotta durvan kancsal. De gondolom ehhez 1 az 1milliohoz az eselye. Minden esetre jobb informalodni az adott orvosnnal a kovetkezmenyekrol.
(válasz 8linda8 1885. hozzászólására)

1885. 8linda82016-01-29 16:01
Èn is folyamatosan nèzem ès fotózom magam :))) Azt vettem èszre hogy szemüveg nélkül ha a tàvolba nèzek akkor is egyenes, ha közelre akkor meg nem.
Azóta folyamatosan hordom a szemüveget, aztàn ha meggyógyult csináltatok lencsét.
Jobb szemem nekem is a dominàns, a ballal nem is nèzek, mivel tompalàtó, ès nincs meg nàlam a kèt szemes együtt làtàs. Ha majd ugy lesz pénzem megakarom azt is csinàltatni lézeressel.
Köszi a tanàcsokat remèlem nem fog romlani a szem állásom. :)
(válasz Grassy 1884. hozzászólására)

1884. Grassy2016-01-29 15:37
5,5mm az nem kicsi. Enyémből 2 /2,5mm vágtak le azt hiszem de nem biztos.:) Én a helyedbe hordanám a szemüveget vagy a lencsét. Minden esetre még meg nem gyógyul sokat fog változni.(Evvel nem akarlak, meg rémíteni.) Szóval ne ijedj meg ha lesznek, napok hogy durván kancsalnak látod magadat.

Nekem első párnapba tökéletesnek láttam, aztán mintha a jobb szemem ment volna kifele. Volt hogy oldalra néztem, és mondták hogy durván befelé kancsalítok. Szinte keresztbe mentek a szemeim. Lehet hogy csak én képzeltem be. Mert naponta nézegettem, vagy 50x fényképeztem naponta.

Én ha bal szemel nézek azért látszik szemüvegben is. De mivel a jobb szemem a domináns, ezért azt használom. Vagy pedig mind a kettőt egyszerre. Jobb szemmel kicsit élesebben láttok.:)

Szemüveg nélkül nekem is látszik, de ez nem tud érdekelni. Mert csak alváskor veszem le. Szerencsére jól is áll nekem a szemüveg. Na meg persze elengedhetetlen, mert enélkül már szinte semmit nem láttok.:)
(válasz 8linda8 1882. hozzászólására)

1883. 8linda82016-01-29 11:52
Az jutott még eszembe hogy közelre volt 45, távolra 20 körül. Règ volt màr a vizsgàlat, nem emlékszem pontosan :)
(válasz Grassy 1879. hozzászólására)

1882. 8linda82016-01-29 11:43
Köszönöm, màr egèsz szèpen javul, múlik a pirossàg. Èn ugy emlèkszem 45 fokot mondott az elejèn, de a szemgolyóm az làtszott azèrt :) Azt írtàk a zàrójelentèsre hogy 5,5 mm-el hàtrèbb varrtàk az izmot az ínhàrtyàhoz. Szemüveggel nagyon szèpen egyenesen àll, ha leveszem akkor mèg làtszik, de talàn kisebb fokú úgy is. Azt mondta is az orvos hogy ha nem hordom a szemüveget vagy lencsèt akkor olyan lesz mint volt. Remèlem igy marad. :)
(válasz Grassy 1879. hozzászólására)

1881. flaskamaska2016-01-29 08:27
Köszi a válaszokat mindenkinek!
Szerintetek érdemes pesti orvost keresnem? Debrecen közelebb lenne.
A kettős látás mennyire gyakori utána? El fog múlni?