Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2025. Józsibirka (válaszként erre: 2021. - Buzast)
okt. 25. 08:56

Hogy alakult azóta?


Mesélj neküno!

És a többiek is,

2023. okt. 17. 16:23
Jó lenne tapasztalatokat hallani azoktól, akik már régebben lettek megműtve és nem először, hogy hogy alakult azóta az életük?Tartós maradt-e az eredmény.Illetve azok válaszát, akiknek esetleg nem úgy sikerült, ahogy várták?Mi történt azóta?
2023. Brigibaby78 (válaszként erre: 2022. - Buzast)
2023. okt. 10. 10:50

Szia


Domsa és Körtvélyes doktornő együtt fog műteni.Te mennyit fizettél ha szabad kérdeznem?Nekem 426.000,-Ft árat írtak.

Hogy vagy most egyébként?Tetszik a végeredmény?Nem bántad meg?Nem maradt semmi maradandó, ami látszik pl.pirosság stb?

2022. buzast (válaszként erre: 2018. - Brigibaby78)
2023. szept. 2. 17:05
Domsa doktornő műt?
2021. buzast (válaszként erre: 2020. - Brigibaby78)
2023. szept. 2. 17:04

Szia!


24-én megvolt a műtét. Pár napig kellemetlen volt, mindkét szemem szúrt, könnyezett. 1 héttel a műtét után, azon kívül, hogy a jobb szemem belül nagyon piros, jelentősen csökkentek a kellemetlenségek.

2020. Brigibaby78 (válaszként erre: 2017. - Buzast)
2023. aug. 31. 13:14
Így is bevállalod?
2019. Brigibaby78 (válaszként erre: 2010. - Dora__)
2023. aug. 30. 16:40

Szia!

Hány izmot értintett a műtét?

Mindkét szemedhez hozzá kellett nyúlni?

Nekem 2 hetet mondtak a gyógyulásra.

Mennyit fizettél ha szabad kérdeznem?

Nov.23.ra kaptam időpontot.

Nagyon félek.

2023. aug. 30. 16:38
Szia! Engem így fognak most műteni, ahogy téged.3. műtétem lesz.A balt műtötték 2szer, most a jobbhoz is hozzá akarnak nyúlni.Hát kvra be vagyok szrva ettől,de remélem ennél már csak jobb lesz, mert ezzel tovább élni már nem tudok és nem is akarok.
2017. buzast
2023. aug. 22. 09:41

Sziasztok!


5. kancsalműtétem következik a jobb szememen. Viszont az eredmény érdekében a jó balhoz is hozzá fognak nyúlni. Van itt közületek valaki, akit már így műtött Domsa doktornő?

2016. Napsugár.* (válaszként erre: 2015. - Andi6020)
2023. aug. 6. 21:17
Azt tudom hogy korábban TB alapon a Heim Pál gyermekkórházban meg lehetett műttetni a kancsalságot..40 éves korig, és a Domsa doktornő végezte a műtét. Én úgy tudom ez a lehetőség megszűnt, és már fizetni kell érte.. gyerekek esetében nem tudom lehet ott van TB alapon is. .de nekem adott egy árajánlatot majdnem 400 ezer Ftot írt. 368 ezer.
2015. andi6020 (válaszként erre: 2013. - Napsugár.*)
2023. aug. 6. 17:52
TB által finanszírozott rendelés elérhetőségét keresi. Ez nem az.
2023. aug. 6. 17:32
0670/4301220
2023. aug. 6. 17:31
Dr.Domsa Patrícia a Non Plus Ultra Látásközpontban rendel.
2012. Ildiko12
2023. júl. 3. 13:12

Sziasztok!


Meg tudná nekem valaki adni dr Domsa Patrícia, vagy dr Maneschg Ottó TB által finanszírozott elérhetőségét? (Doktor urat hónapok óta nem érem el, azon a számon, ami nekem megvan). Szeretném megműtetni a szemem, mert nagyon zavar, már nem tudok az emberek szemébe nézni. 😭☹️

2011. Ildiko12
2023. júl. 3. 13:05
Dóra__ Írtam privátban ☺️
2010. Dora__
2023. júl. 1. 13:36

Sziasztok!

El sem hiszem, de 2 napja túlestem a műtéten Domsa Patríciánál Budaörsön :)) Az előttem szólók nagyjából mindent leírtak a műtét menetéve kapcsolatban. Ha bárkinek kérdése van, nyugodtan írjon, az én történetem inkább azért érdekes mert extrém módon féltem. Ha bárkinek tudok segíteni, megnyugtatni stb. annak nagyon örülnék!:)

2023. máj. 11. 13:17
Budaörsön melyik kórházban végzik ezt a műtétet?
2008. Dora__ (válaszként erre: 2007. - Ramn)
2023. máj. 6. 01:40
Nagyon köszi a részletes beszámolót. Hogy sikerült a műtét?
2007. ramn
2023. ápr. 25. 14:16

Sziasztok!

Nekem 2023.04.21.-én volt kancsalsági műtétem Domsa Patríciánál, és leszeretném írni nektek a tapasztalatokat, és mi hogyan történt.

Mikor időpontra elmentem először Domsa Patríciához, akkor először egy kollégája megvizsgált, utána Dr. Nő is.

Mikor megvolt a műtét időpontja, 1 hétnél nem idősebb vérvétel, vizelet és EKG vizsgálatot kellett csinálni, amit el kellett küldeni e-mailen az e-mail címre, de helyszínre is vinni kellett.


A műtét helyszín mostmár Budaörsön található.

A műtét előtt volt egy kis papír munka, és covid vizsgálat, amelynek az ára 25.000ft. volt, amely kötelező. A műtét ára 368.000ft.

Papír munka után lementünk az egynapos sebészeti osztályra ahol kikellett előre fizetni az összeget.

Ott át kellett öltözni egy hálóingbe, amelyben a műtét közben is voltam.

Mivel több ember volt előttem egy kicsit csúsztak a dolgok 3/4 órával.

Közben nyugtatót adtak, infúziót kötöttek, és várakozás volt a műtétre addig.

Mikor eljött az idő betoltak a műtőbe, és altató gyógyszert kaptam, amely pillanatok alatt elaltatott.

A műtét után ébredéstől számítva 4 órát bent kell maradni a kórházban, és utána egyből lehet hazamenni.

Műtét után a nővérkék adnak teát, és háztartási kekszet.

Nekem az érkezéstől, a távozásig körülbelül 8, és 3/4 óra telt el.

Mindenkinek ajánlom Dr. Domsa Patríciát, és csapatát mert nagyon profik. Először féltem, mivel az első műtétem volt, de nem kellett volna.

Műtét után olyan mintha be lenne gyulladva a szem. Vörös, és eléggé viszketős sajnos, de felírnak egy szemcseppet amely eléggé jól kezeli ezt. Vagy is nekem egyre jobban viszi le.

Remélem tudtam segíteni, ha esetleg valami kérdés lenne akkor várom :)

2006. Zillertal (válaszként erre: 2005. - Bcsaba)
2022. nov. 13. 09:40

Én is felnőttként kerültem hozzá.


A rejtett kancsalság kezelésében nála is van Nyugat Európához képest vagy 15-20 év lemaradás, műtétet javasol, amelynek "vannak kockázatai", miközben innen nyugatabbra már rég nem műtik. Persze azért a semminél jobb, mert hiába mentem előtte a rejtett kancsalsággal évtizedeken át a szemklinikára is, bementem reggel 8-ra, sorra kerültem délután 2-kor, aztán semmi sem történt. Az ellátás szinvonala az kb. eritreai vagy jemeni szint, elméletileg van ellátás, gyakorlatilag nincs, és ezért minden hónapban nem kevés TB-t kell fizetni. Többek között emiatt mentem el ebből az országból.

2005. bcsaba
2022. aug. 22. 20:56

Kedves Sorstársak!


Van-e valakinek tapasztalata Maneschg Ottó doktor úrral?

Foglalkozik-e felnőttekkel? (tudtommal gyermekszemész)

Köszi!

2004. bcsaba (válaszként erre: 1999. - B8b2edebaa)
2022. aug. 15. 18:06

Kedves Emese!

Írtam privát üzenetet, beszéljünk, kérlek!

2003. beszelhet (válaszként erre: 2001. - Napsugár.*)
2022. aug. 10. 19:03
Úgy tudom, ma már az nem probléma, a szemtengelyt tudják húzni, igazítani.
2002. Tam1981 (válaszként erre: 2001. - Napsugár.*)
2022. aug. 10. 19:00

Szia Napsugár !!

Nekem ugyanez a problémám :(

Annyi különbséggel, hogy én befelé kancsalítok.

2022. aug. 4. 06:25
Kifelé történő váltott kancsalságom van. Külön külön tudok fókuszálni a szememmel. Ha mondjuk a bal szememmel fókuszálok valamire akkor a jobb kancsalít kifelé, ha meg a jobbal fókuszálok, akkor meg a bal szemem tér ki. Volt valakinek ilyen típusú kancsalsága?
2022. júl. 29. 10:22
Július 19én lézeres látásjavító műtétem volt a Budai Szemészeti Központban. Dr.Nagymihály Attila doktor úr végezte a műtétet. Kancsal is vagyok sajnos. Azt javasolta előbb a lézeres látásjavító műtét utána a kancsalság ellenes. Valaki volt már ebben a szituációban? Dr.Domsa Patrícia doktornőt javasolta erre a műtétre. Mennyi idő múlva lehet menni hozzá?
1999. b8b2edebaa (válaszként erre: 1998. - Dora__)
2022. júl. 9. 19:57

Szia! Szlovákiában, Besztercebányán PROF. Izák


A műtét előtt kaptam a szemembe érzéstelenítő cseppeket és injekciót is szúrtak a szemem alá.

A műtő asztalon letakartak,csak a rossz szemem látszódott ki. Kicsit tudtam is nézelődni közben, már amennyire láttam vele ... nagyon homályosan. Behelyezték a szemhéj nyitót.

Az egész procedúrát éreztem sajnos. Már az elején,amikor felnyitották a kötőhártyát kellemetlen csipkedést éreztem. A többit már, leírtam előzőleg is, hogy akkor volt a legrosszabb, amikor húzták a szemizmomat. Közben a professzor mondta merre nézzek. (Jobbra,fel- jobbra, le) Arra a pontra koncentráltam mindig. Végig mondogattam magamba, hogy ha ezt kibírom,soha többet nem jövök ide vissza.😵😁 A varrást már nem éreztem annyira, örültem hogy vége az egésznek.

Miután végeztek,kaptam a szemembe kenőcsöt és letapasztották a szemem. Kiírták a szemcseppeket, amiket használnom kellett és jöhettem is haza.

1998. Dora__ (válaszként erre: 1997. - B8b2edebaa)
2022. júl. 3. 00:16
Szia Emese! Ki és hol műtött téged? Én még érzéstelenítéses műtétről nem is hallottam csak altatásosról. Milyen volt maga a műtét?
2022. jún. 29. 20:14

Engem kétszer műtöttek ebben az évben.Exotrópiám van és tompalátó vagyok. Csak a bal szemem használom.


Az első operáció március 15.-én volt. Ekkor a jobb szememben a külső izmot gyengítették, hátrébb helyezték. Nem lett sikeres a műtét, ezért újabbat javasoltak. Ez is megtörtént június 7.-én. A második alkalomnál a belső szemizmot rövidítették meg.


Az első három napon úgy vettem észre, hogy sikerült a műtét. De utána a szemem ismét kezdett kifelé sodródni. Az orvos azt mondta, hogy ez normális, mert a műtött izom még gyenge és az agy próbálja megszokni a szem új helyzetét. Most telt el 3 hét az operáció óta.A két szemem még most sincs tökéletes szinkronban, de a két műtét láthatóan javított rajta. Vannak napok, amikor úgy látom a szemem a helyén van és van, amikor úgy látom kifelé megy. Ezt az is befolyásolja, hogy mennyire fáradt a szemem.


A műtétet érzéstelenítéssel csinálták nekem. Körülbelül 20 perc volt az egész művelet. Erős fájdalmat akkor éreztem, amikor húzták az izmot. De kibírható volt, a cél érdekében. Rögtön haza is engedtek, két napig volt enyhe fájdalom a szememben és egy hétig voltak benne a varratok. Az orvos azt mondta egy hónapig ne terheljem magam fizikailag, ne menjek poros környezetbe és a fejemmel forduljak arra, amerre nézni szeretnék.🤔😅

1996. Dora__ (válaszként erre: 1992. - Brigibaby78)
2022. jún. 21. 23:15
Mikor műtenek? Nagy kalappal hozzá! Drukkolok, hogy minden rendben legyen!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook