Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tüdőembólia.... fórum

Tüdőembólia.... (beszélgetős fórum)

28. tavaszi szél (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2012. jan. 30. 19:57
a 6 az sok? ... én 8mg ot szedek naponta ...
27. 6c5f346e46 (válaszként erre: 26. - Ff36256613)
2009. nov. 15. 14:59
hát nem tudom,az biztos,hogy nem jó egy testrésznek sem,ha szorítja valami,de én jól vagyok,néha fulladok kicsit,de ez idegi alapon is lehet....a gyerek kori traumára vezették vissza,8 éves voltam mikor apukám meghalt váratlanul....
26. ff36256613 (válaszként erre: 25. - 6c5f346e46)
2009. nov. 15. 12:56

Szia!

Nem tudom:( Már lassan 2 éve ezt szedem (Marfarin) a doki szerint ez jó...Azt nem tudtam, hogy mennyi a maximálisan adható, de köszi az infót:)

Te már jól vagy? Nem szokott fájni semmid? Én néha érzem azt a lábam, ahol a trombózis volt:( Állítólag a mozgás jót tesz neki, azt nem szereti a láb, ha lóg, vagy elszorítják a vérkeringést...

25. 6c5f346e46 (válaszként erre: 24. - Ff36256613)
2009. nov. 15. 10:33

szia........

én Szekszárdon szültem,és úgy olvastam,hogy 9 mg a max ami ebből adható,nem lehet,hogy át fognak állítani syncumar-ra???????

24. ff36256613 (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2009. nov. 14. 23:05

A te eseted sem piskóta!

Én Pest megyei vagyok, és a délpesti kórházba (Jáhn Ferenc) tartozom, ott szültem...

Nekem is soknak tűnik a 8 mg. de látod, ennyi kell hogy jó legyen a vérképem:(

Te hol szültél?

23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 22. - Ff36256613)
2009. nov. 14. 20:32

6 mg?????????????jesszus...én 3mgot szedek,2vel kezdtem,de nekem is 1,75 volt az INR,ezért felemelték,de egy kicsit igy is alacsony volt,kiváncsi leszek...

én nagyon fulladtam,engem sem vettek komolyan,aztán valaki végre megnézett,este 10 kor átvittek a belgyógyászatra,ez 3 nappal volt a műtét után.......csináltak egy gyors vérvizsgálatot,az nem mutatott semmit,másnapra azért kiírtak egy átvilágítást,amolyan tüdőszűrő szerűséget és egy sintigraphiát(nem tudom jól írtam-e....)

kaptam egy inekciót,ami miatt nem szoptathattam 24 órát,sőt a baba közelébe sem mehettem,mert sugároztam...készen voltunk,vissza a szülészetre,ekkor még mindig azt mondták,hogy semmi baj...visszaértem a szülészetre,alig át öltöztem,berontott a doki,hanyatt vágott,onnantól kezdve nem is tudom hány napig nem kelhettem fel,jött a mentő,irány a bel osztály,2 hétig voltam bent,addig nem is láthattam a babát..iszonyú volt,főleg,hogy ő is beteg lett,húgyúti fertőzése volt....állítólag a szüléskor kapta és nem ritka....


melyik kórházban voltatok ti???????????

22. ff36256613 (válaszként erre: 20. - 6c5f346e46)
2009. nov. 14. 18:21

Nekem a szülés utáni traumával magyarázta a szülész-orvos, akinél szültem:( Ugye, szüléskor ott bent, a sok vérveszteség, nagy sokk a szervezetnek, ott elszabadult egy vérrög, és elzárta az utat a bal lábamban, lágyéktól köldökig...Dagadt a bal lábam, de akkor a vízvisszatartással ( szoptatás miatt) magyarázták a nővérek. Míg gyerekágyas voltam is panaszkodtam ez miatt, de nem vettek komolyan... Hazaengedtek szombaton, és hétfőn már mentem is vissza, mert dagadt és feszes volt a bal lábam combtól bokáig, lilás árnyalattal, és kemény volt...

Nekem a dokim mondta, hogy többéves tapasztalata azt mutatja, hogy ha valaki abbahagyja, az újfent kaphat a trombózist. Nekem 2 körül kéne lennie az INR-nek, váltózó, most szar volt az eredményem:1,45, ezért nem 6 mg-ot, hanem most 8 mg-ot kell szednem 1 hónapig, utána megint kontroll. Nálad??

2009. nov. 14. 18:03

ma találkoztam azzal az ápolónővel,aki ott volt az akutban a műtét után,a mienk nem egy nagy város,emlékezett rám,ugyhogy beszélgettünk kicsit,nem lepődött meg nagyon,mert azt mondta,hogy mostanában elég sok ilyen esetről hallott a kórházban,és azt mondta,hogy ilyen fiataloknak,mint én,nem szoktak fraxiparint adni,csak a nőgyógyászati műtétek után............

akkor kérdem én,a császár metszés az MIIIII????????????????????????????????????????????

20. 6c5f346e46 (válaszként erre: 19. - Ff36256613)
2009. nov. 14. 17:57

szia.........


akkor neked is emlékezetes volt a szülés...én 2 hétig voltam a belgyógyászaton és én nem is láthattam a kicsit....

miért kell még mindig szedned a marfarint,ha negativ vagy?

mennyit szedsz és mennyi az INRed?????hogy derűlt ki a trombózis,műtöttek????

2009. nov. 14. 16:47

Sziasztok!

Nekem 2 éve volt mélyvénás trombózisom, kisfiam születése után 9 nappal!!!

Azt mondták a szülés szövődményeként lett:(

A belgyógyász dokim el akarta apasztatni a tejem, mert gyógyszer mellett nem szoptathattam volna a 9 napos babámat. Én másfél napig csak bőgtem, majd közöltem a dokival, hogy nem engedem hogy elapasszák a tejem, inkább szúrom magam naponta kétszer, de én szoptatni akarok!!

Így is volt, a kisfiamat velem együtt vissza vették a kórházba, kaptam egy babás szobát, ismerőseim ,rokonok naponta 3-szor jártak be hozzám, hogy segítsenek a kicsit ellátni, mert nem kelhettem fel még tisztába tenni sem:(

10 napig kellett feküdnöm szinte mozdulatlanul, de szoptathattam a babámat. Sajnos, a sok idegeskedés, és mozgáshiány miatt a picim, egyre kevesebbet szopizott, így a tejem elapadt lassanként. Mire 3 hét után haza mehettünk, már pótlásként tápszert is kellet neki adnom:((

Azóta is szedem a marfarint, több mint 2 éve, pedig a genetikai vérvizsgálat azt mutatta ki, hogy nem vagyok rá hajlamos, sőt, nem örökletes...

Havi egyszer kontroll, ilyenkor INR- t néznek...

Ez van:)

18. 6c5f346e46 (válaszként erre: 17. - Boszy28)
2009. nov. 9. 08:28

szia..

én szerencsére megúsztam,a párom tanulta meg elméletben,hogy hogy kellene csinálni,de szerencsére nem került rá sor,hogy megszúrjon,mert azt mondták,hogy a Fraxiparin nem 100%,úgy hogy inkább rá állítottak a Marfarinra,azt mondták,hogy 3 -4 hónapon keresztül ne akarjam magamat reggel este szúrni,mert borzasztóan rossz lenne..így is a 2 hét alatt,amíg szurkáltak,a karom olyan volt,mint akit összevertek,tiszta vér aláfutás volt,és fájt is...utálom a tűket és a gyógyszereket is,de meghalni is utáltam volna:(


remélem összejön a baba és teljesül az álmod,szívből kívánom....mert ennél nincs szuperebb....:)))

17. Boszy28 (válaszként erre: 14. - 6c5f346e46)
2009. nov. 8. 20:56

Amúgy köszi az infót, mindenképp megpendítem a dokimnak.

Szurkolok, hogy leállhass a gyógyszerrel és minden rendben legyen!


Ja, nekem magamnak kellett beadni a Clexane injekciót. :S Még jó, hogy nem félek a tűtől. :o)

16. Boszy28 (válaszként erre: 11. - 6c5f346e46)
2009. nov. 8. 20:54

Szia!


Na, ezt nem tudtam, megkérdezem a dokimat, úgyis érik már a látogatás hozzá.

Nagyon szeretnék már babát, legutóbb sajnos nem maradt velünk :( Gondolom a francos Syncumar miatt.

15. 6c5f346e46 (válaszként erre: 10. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 20:44
akkor hajrá,érdeklődj utána...
14. 6c5f346e46 (válaszként erre: 8. - Bogyobaba)
2009. nov. 8. 20:43
én is kaptam pár napig inekciót,fraxiparint,de mondták,hogy bent kellene maradnom pár napig még a kórházban és akkor a Marfarinnal beállítják az INR szintet,és akkor nem kell szúrnom magam,mert ezt a hasfalba kellene adni,de a császár miatt karba adták és megúsztam a hasamba szurkálást...
13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2009. nov. 8. 20:39
jaaaj,sajnálom..:(
12. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - 3c2c8696c4)
2009. nov. 8. 20:38
köszi...remélem minden rendben lesz,és negatív lesz az eredmény...ha jó lesz az eredményem és abbahagyhatom a gyógyszert,akkor is kell majd INR ellenőrzésre járnom időnként???és akkor mennyi az esélye egy újabb embóliának????ha tudsz kérlek válaszolj..köszi...
11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - Boszy28)
2009. nov. 8. 20:36

szia...


én is járok INR mérésre,havonta egyszer,és nem Symcumart,hanem Marfarint szedek,ami mellett szoptathatok is....téged nem lehetne arra át állítani???és akkor te is vállalhatnál babát...

10. Gavrilo1 (válaszként erre: 5. - Boszy28)
2009. nov. 8. 09:41
Jó ismerősöm három éve szülte a kislányát . A terhessége alatt végig szúrkálta a hasát vérhigítóval. Neki az első gyermeke születése után pár évvel lett trombózisa és azóta szedi a gyógyszert. Már nem fiatalon , majd 40 évesen szülte a másodikat. Semmi gondja nem volt és normál úton szülhetett- csak a hematológusának át kellett állítani a gyógyszerezését.
9. Boszy28 (válaszként erre: 8. - Bogyobaba)
2009. nov. 7. 21:54

Szia!


Tudom, hogy át kell állni szurira, de nekem sajnos ott van a szívritmuszavarom, ami miatt műtöttek 2hete. Talán most már túl vagyok rajta, és a Syncumarról is leállítanak. Nem bánnám, mert unom a kék-zöld foltokat. :S

A belgyógyászom nem helyesli a babát és Syncumart együtt.

8. bogyobaba (válaszként erre: 5. - Boszy28)
2009. nov. 7. 21:24

Sziasztok!

Én is trombózisos vagyok 3X is volt, Syncumart már soha nem hagyhatom abba, hajlam ide vagy oda. Még meg sem nézték. Ha egyszer volt, leállhatsz, ha többször nem. Ki mondta különben, hogy Syncumarral nem lehet baba? Nekem azt mondták igen, csak át kell majd állni a végén szurira.

2009. nov. 7. 21:24

Igen az embóliából meggyógyult, majd lett trombózisa is, aztán szívbeteg lett, amivel megműtötték. Sajnos néhány év múlva meghalt.

Ez már közel 30 éve volt, akkor még nem adtak otthonra ilyen gyógyszert. Igaz gyerek voltam még lehet rosszul emlékszem.

6. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 3. - 6c5f346e46)
2009. nov. 7. 20:58

Van egy szomorú hírem...ha hajlamos vagy a trombózisra,akkor sajna egész életedben szedned kell a gyógyszert....hiába nem szereted...az életed múlik tőlük...sajnálom ha elszomorítalak,de sajna tudom,sok ilyet láttam-tok!

Kitartás, ha szeded a gyógyszert és odafigyelsz hogy jól be legyen "állítva" minden rendben lesz!

2009. nov. 7. 20:54

én is szedek Syncumart, nem valami kellemes, így babát sem vállalhatok :(

Édesanyámnak 3-szor volt trombózisa, neki nem kell semmilyen gyógyszert szednie, remélem engem is levesznek a Syncumarról, ha a kontrollon minden oké lesz (szívkatéteres elektrofiziológiai ablációm volt 2 hete)

A Syncumar szedésénél havonta kell menni vérvételre, ahol az INR-t és a prothrombint nézik.

2009. nov. 7. 20:44

Az én bátyám kb. 19 éves volt, amikor iszonyú fájdalmakkal jött haza az egyetemről, és kb. a 3. tüdőembóliája után jöttek rá, hogy mi a baja. Azóta szed Syncumart, egyszer állították le, akkor trombózisa lett.

Nem tudom, meg lehet-e gyógyulni belőle, de neki nem sikerült, a trombózis után újra beállították a gyógyszert, azóta szedi, néha megy kontrollra.

2009. nov. 7. 20:40

szia...

de meg gyógyult belőle?mitől lett,műtötték????

nekem császárom volt....utálom a gyógyszereket..:(

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. nov. 7. 20:34

Az anyukámnak volt.

Amiatt ne aggódj, ha gyógyszert kell szedned. Inkább szedj gyógyszert, mint komoly bajod legyen!

2009. nov. 7. 20:29

van itt az oldalon olyan,akinek valamikor volt már tüdőembóliája vagy trombózisa????


én sajnos a szülés után kaptam a tüdőembóliát,még mindig szedem a gyógyszereket....július óta...decemberben lesz egy genetikai teszt,amin azt fogják vizsgálni,hogy van-e hajlamom trombózisra,és ha igen,akkor szedhetem egész életemben a vérhígitókat...remélem,hogy minden oké lesz,mert nem szeretnék gyógyszereket szedni egész életemben..:(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook