Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » II. János Pál - az Ember /1. rész/ fórum

II. János Pál - az Ember /1. rész/ (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: II. János Pál - az Ember /1. rész/

17. pöttike (válaszként erre: 5. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 2. 10:04

Bocs, de látszik, hogy a fórumokon nem vagyok jártas. Szóval van a 15. bejegyzés, de átmásolom Neked külön is.

R. H. 72-nek üzenem, hogy a Duna tévé ismétli a II. János Pál életéről szóló lengyel olasz tévésorozatot. V rész, ma a második következik, ha ráérsz délután 14. 45-kor megnézheted. Még érdemes belekezdeni, nem maradtál le túl sokról.

Szombaton 15. 45-kor. Ha érdekel az utolsó két rész jövő heti közvetítési időpontját is megnézem.

2010. ápr. 2. 10:03

R.H.72-nek üzenem, hogy a Duna tévé ismétli a II. János Pál életéről szóló lengyel olasz tévésorozatot. V rész, ma a második következik, ha ráérsz délután 14.45-kor megnézheted. Még érdemes belekezdeni, nem maradtál le túl sokról.

Szombaton 15.45-kor. Ha érdekel az utolsó két rész jövő heti közvetítési időpontját is megnézem.

2010. ápr. 2. 09:59

II. János Pál karizmatikus egyénisége rányomta bélyegét munkássága idejére. Teljesen mindegy, hogy a fiatal embert, a fiatal papot, vagy a ranglétrán nagyon korán felemelkedő főpapot nézzük. Támadási felülete szerintem nem igen volt, illetve a szokásos - ragaszkodás a papi nőtlenséghez és az abortuszellenesség. A Vatikánon belül, illetve főpapi körökben voltak körök, melyek ellenezték a felvilágosult, modern pápa elképzeléseit. Az élet bebizonyította, hogy neki volt ezekben a dolgokban igaza. Kellett, hogy kimenjen az emberek közé, élőbbé tegye a hívőkkel a kapcsolatot. Még úgy is, hogy folyamatosan kitette magát a merényleteknek. Nem nagyon lehetett hallani panaszkodni, pedig rengeteg testi baja volt.

Életrajzi filmjét is láttam többször, de ami igazán megérintett, az az általa bevezetett pápai keresztút, melyet azóta is ilyen formában végeznek a Colosseumban. A másik, a halála. Aggódva imádkoztunk mi is idehaza azért, hogy adasson meg neki a kegyes halál, ne kelljen annyit szenvednie. Még láttuk, amint szobájából végignézi a keresztutat. Megrendítő élmény. S haláltusája során Zsófival elmentünk imádkozni érte a templomba. Sajnos zárva volt. Onnan elmentünk édesanyámhoz, végig imádkoztuk az utat. Innen tudjuk, hogy édesanyám 16 Miatyánkra, Üdvözlégyre és egy könyörgésre lakik a templomtól. Amikor elhunyt és bejelentették, lélekben mi is ott voltunk a Szent Péter téren a sokadalommal. Nagyon nagy űr maradt utána.

Lady Blakeney ismét nagy munkába fogott, s ha kijavított gépelési hibáitól eltekintünk, II. János Pál megismertetésével nagyon sok emberrel ismerteti meg egy egyszerű lengyel fiatalember hihetetlen életútját. Gratulálok az első részhez és várom a továbbit is.

Aki szerette és ismerte, vagy nagyra értékeli a cikk olvasása után, ma este fél tízkor mondjon imát érte. 2005. április 2-án halt meg valamivel fél tíz után. Éppen öt éve, nagypénteken!

Mi egyébként ilyen értelemben párhuzamot szoktunk vonni boldog Apor Vilmos püspök halála és a pápa halála között. A püspök Győrben asszonyokat, lányokat, gyerekeket védelmezett a püspökvár pincéjében az orosz katonák túlkapásaitól. Ott lőtte meg egy részeg orosz tiszt. Ő is április 2-án halt meg. Nem érdekes egybeesés?

14. Lady Blakeney (válaszként erre: 13. - Kavicska)
2009. nov. 10. 11:59

Én köszönöm, hogy elolvastad a cikkemet.

Nagyon jó lehetett neked, hogy ezt mind láthattad élőben. Én is szívesen megnézném, bár valószínűleg sosem fogok oda eljutni.

2009. nov. 10. 02:47

Nagyon tetszett ez az iras! Koszonom!

En voltam a szulovarosaban, a hazban ahol elt a templomban, az iskolaban! Nagyon nagyon meghatarozo elmenye volt az eletemnek!

Nekem II. Janos mindig olyan emberi es mindenfele felvett dolgoktol mentes szemely volt! Belulrol fakadt erezni lehetett a hitet!!! Szerintem nagyon nehez dolga van most Bendeknek, hiszen egy "megismetelhetetlen" elodje volt!

2009. nov. 7. 19:28
Megtörtént az évszámok javítása. Köszönet érte a Moderátornak!
11. Lady Blakeney (válaszként erre: 10. - Barai)
2009. nov. 7. 18:07
Dehogy haragszom. Inkább köszönöm, hogy szóltál. Így legalább tudtam lépni a javítást illetően. Remélem a Moderátorhoz eljutott a levelem, mert már volt rá példa, hogy valamelyiket nem kapta meg.
10. barai (válaszként erre: 9. - Lady Blakeney)
2009. nov. 7. 17:48
Ne haragudj, nem rosszból szóltam:))
2009. nov. 7. 17:43

Elnézést kérek az évszám hibákért mindenkitől, aki olvassa a cikkemet.

Néhány gépelési hiba becsúszott:

1820 helyesen 1920

1838 helyesen 1938

1858 helyesen 1958

1878 helyesen 1978.

Már írtam a javítás ügyében a Moderátornak.


Mentségemre annyit, hogy a naplómat Erzsébet királyné életéből írom, ahol csupa 1800-as évszámot használok. úgy látszik nagyon arra áll a kezem.

Mégegyszer elnézést.

2009. nov. 7. 17:29

1920. május 18.-án született.

1958-ban szentelték püspökké!

2009. nov. 7. 17:12
Jó, csak a dátumokkal valami baj van! 100-év nem kis idő:)) 1878 helyett 1978 kellene!
2009. nov. 7. 17:05
igen nagyon jó,hogy valaki vette a fáradtságot és ezt megosztotta velünk.én is szívesen olvasom az ilyen jellegű cikkeket.csak a dátumok!!!!!!!
2009. nov. 7. 16:58

Nekem is nagyon tetszenek az ilyen életrajzi történetek, mert a valóságból íródnak, pláne, ha azokat film formájában lehet megtekinteni...


De sajna én nem láttam a volt Pápáról szóló életrajzi alkotást, de ha lenne még valamelyik TV-csatornán, és esetleg Valaki itt felhívná rá a figyelmem, akkor örömmel nézném meg filmet...



Már várom a folytatást...

2009. nov. 7. 16:37
Huu ez nagyon érdekes volt!!! Várom a folytatást!!
2009. nov. 7. 16:18
hat..igen.varom a folytatast!
2009. nov. 7. 16:18
láttam, élettörténetét a tv-ben, nagy hatással volt rám, én tisztelem Öt munkásságáért és azért amitt értünk tett, még akkor is ha, olysok mindennel megvádolták.
2009. nov. 7. 16:03
Mindannyian ismerjük Őt, hisz néhány éve még itt járta köztünk zarándokútját a Földön. Kivételes egyéniségű ember volt. Többek között a "legek pápájának" is nevezték. Hogy miért? Íme néhány adat. Ő volt a legfiatalabb /58 éves/, akit valaha pápává választottak. Az első nem olasz pápa 455 év után. Egyedülálló teljesítményként 104 pápai látogatást tett Olaszországon kívül. 201 bíborost nevezett ki. Szentté avatott 469 embert, 1340-et pedig boldoggá. Ő volt az első pápa, aki meglátogatott egy zsinagógát, és aki elzarándokolt Auschwitzba. Több, mint 20 alkalommal kíséreltek meg ellene merényletet.

Ugrás a teljes írásra: II. János Pál - az Ember /1. rész/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook