Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Androgén alopecia hajhullás.... fórum

Androgén alopecia hajhullás.... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. máj. 28. 14:08

Sziasztok!


2-3 éve vettem észre, hogy nem normális a hajvesztésem. Próbáltam Varga cseppet, Hélia-D cseppet, Biovánnét szedtem sokái, most a VitalErbumot szedem, meg annak a cseppjét használom. 2.kúra, állítólag3-4 kell, hogy változást észleljen az ember. Valaki ismeri ezt a terméket? Vélemény?

Hogy van-e bajom? Állítólag a vérvizsgálat alapján minden oké, de mivel Hollandiában vagyok, ezt majd bemutatom M.o.-n is.

olvastam a kommenteket, a PCO-t, ami rám illene: pattanás, nem vészes, de a hátamon inkább. Nem vagyok elhízva és a mesim is megjön, de az viszont elég sűrűn( szintén egy jel) 21-24 naponta. Szőrősödés is van,szerintem, mert Anyumnak és nővéremnek a negyede sincs ami nekem van és plusz még olyan helyeken is, ahol nekik egyáltalán nem nőtt. Dokinál voltam korábban, nem vettek komolyan. Júliusban megyek haza, akkor újra megpróbálom.

2013. jan. 7. 20:11
már évek óta küzdök a hormonális okok miatti hajhullással. töbször írtam ide is..... próbáltam az alpicortot is... most voltam ujra bőrgyógyásznál, nekem a plantur 39 hajszeszt írta fel és cipromix fogamzásgátló tablettát. valakinek ezzel tapasztalata? egyáltalán létezik hatásos dolog az ilyen típusú hajhullásra? vagy bele kell törődni... én nem bírok, még csak 26 éves vagyok, és rengeteg és vastag erős szálú hajam van/volt :( csak a fejem tetején van már alig és egyre jobban látszik...... :(
50. tuskoledi (válaszként erre: 49. - Tuskoledi)
2010. júl. 15. 21:35
Ja, és elkeserítő statisztikát is láttam egy bőrgyógyászatos könyvben, hogy a nők hajhullásának 99%-a ilyen típusú...Ez szomorú...
49. tuskoledi (válaszként erre: 48. - Agneees)
2010. júl. 15. 21:34

Szia Ági!

Az az igazság, hogy kiderült, nekem is ez a bajom, a tesómnak már fel is írták az Alpicort szeszt, így ő csak a sampont használja, én a planturnak a szeszét. A bedörzsölésnél vettem észre, hogy jobban hullik a hajam, de az tiszta sor, hogy a "nyugalmi helyzetben lévő" hajhagymák már kihullanak - olvastam valahol:-(

48. agneees (válaszként erre: 47. - Tuskoledi)
2010. júl. 13. 20:54
Szia! én is ezt használom, de én eléggé megijedtem tőle, mert eleinte még jobban hullott a hajam... azóta csak a sampont használom, mert nem merem használni.. most mást próbálok éppen, és szüneteltetem, majd később visszatérek rá.
2010. júl. 10. 13:25

Sziasztok!

A tesómnak ez a baja (37 éves), volt vérvételen, az jó lett. Bőrgyógyászaton rögtön kiszúrta az orvos, ahogy belépett a rendelőbe. A plantur 39 koffeines sampont és hajszeszt ajánlották neki, bár az ára igen borsos, 4 ezer körül van. Kíváncsian várjuk a hatást, bár állítólag legalább 4 havi mindennapos használat kell a látványos eredményhez. Valakinek van ezzel tapasztalata?

2010. jan. 24. 17:21
én nem tudom,h mi az,gysz de alapos bel kivizsgállat segitene
2010. jan. 16. 11:00
Bocs, Dec.2án kezdtem el használni :-)
44. sárgakörte (válaszként erre: 42. - Kerkira)
2010. jan. 16. 10:36

Szia kerkira!

De. 2-án kezdtem el használni a kerastaset, lelkisimeretesen, egy napot sem hagytam ki. Csökkentettet a hajhullásomat, de nem állította meg. Viszont apró hajszálak nincsenek és hajmosásról hajmosásra egyre ritkább a hajam.

Az első ampullák bedörzsölésénél olyan 200 szál hullott ki, 5.héten már csak 70-80 szál.

Jelenleg 50 szál az átlag naponta, de hajmosásnál nem számolom, mert az továbbra is ijesztően sok.

2010. jan. 14. 12:28
annyian mondogatják ezt a pco-t. de ahogy a tüneteit végigolvastam, nálam a hajhulláson kívül semmi más tünet nincsen
42. kerkira (válaszként erre: 41. - Sárgakörte)
2010. jan. 14. 12:21

Szia!

Neked az aminexiltől csökkent a hajhullásod? A fene se érti már komolyan mondom.

Nekem ha lehet mégjobban felerősítette a hullást, viszont rengeteg új kis hajam nőtt. Már vagy 2 hete fejeztem be a 6 hetes kúrát, de most is jelennek meg az apró kis hajszálak egyre-másra. Bár nekem azok is kihullanak :(((

Mióta is használod?

2010. jan. 10. 13:39

Esetleg a Saw Palmetto kapszulát próbálta már valaki androgén alopecára? Néhány hónapja gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom, de aztán mégsem lett belőle semmi. (Nem akarok össze-vissza szedni mindenfélét) Nagyon érdekelne, hogy van-e róla tapasztalat?

Jelenleg aminexil-t használok, lucerna tablettát és yadine fogamzásgátlót szedek, csökkent a hajhullásom de sajna, kis hajszálakat még nem látok növekedni. Tudom, mindenhez idő kell, de akkor is.....

40. 5e48d37001 (válaszként erre: 39. - Annika21)
2010. jan. 4. 22:04
Nálam is dettó ez van.A hajvonalamnál a honlokomnál alig van haj,pont ahogy leírtad.Igen Én trükközök,elöl is hosszú a hajam és oldalt van választékom,így nem látszódik.Most hajráfokat fogok venni,azokkal is jól lehet trükközni,vagy hajpánttal.
39. annika21 (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2010. jan. 3. 19:44

néztem a képeket,nem semmi amennyit nőtt!!!!

engem sokan kinevetnek mikor mondom hogy hullik a hajnam.mert derék középig ér hátul és nagyon dús.viszont elöl a fufrumnál,az a 3 cm-es vonalban végig alig van.persze nem látszik annyira mert igyekszem úgy fésülni meg úgy elcsatolni.de mikor valakinek konkrétan megmutatom csak szörnyülködik.dehát pont ez az androgén alopecia...

anonima ránézésre neked sem látszik semmi különös,egyik képen sem,de gondolom te is próbálsz trükközni a hajaddal

38. 5e48d37001 (válaszként erre: 37. - Annika21)
2010. jan. 1. 13:08

Neked is Boldog Új Évet!

Örülök,hogy van jkavulás,Nálam is van,vannak új hajszálaim,nálam a ricinus olaj vált be,Lucernakapszula és a Hair Clinic.Az alpicort,neocapil és a többi hormonális szesz semmit nem csinált.Pedig állítolag Androgén alopecia-m van nekem is.

Töltöttem fel a naplómba képet a változásokról amit ezekkel elértem

Mégegyszer BUÉK

2010. jan. 1. 12:12

hajhullásmentes boldog új évet mindenkinek!

van valakinél valami pozitív változás?


nekem amióta a kátrányos meg kénes sampont használom alpicort f hajszesszel azt hiszem nem hullik.hordok sapkát és nem kötöm szoros copfba a hajam. és látom a kicsi hajszálakat,bár sűrűsödni nem igen akar.de előre félek a tavasztól mert akkor nagyon szokott hullani.meg ilyen még a nyár vége is.....

de reménykedek.amugy találkozott már valaki a fent említett samponokkal??mi lehet a pozitív hatásuk?

2009. dec. 9. 13:09

Sziasztok!


Túl vagyok a vérvételeken meg az ultrahangon. A cukorterhelés eredménye jó lett. Az ultrahangon szerintem nem találtak semmit. Mindjárt utánanézek.Azt írta, hogy a Douglasban szabad folyadék nincs. A kismedencében körülírt kóros terime nem látható. Hát ebből kell valamit kihámoznom. A hormon eredmények még nincsenek meg. Kb. két hét múlva megyek vissza akkor majd okosabb leszek. Szerintem nem vagyok PCOS. Levágattam rövidre a hajam, bár most mintha nem hullana annyira. A szemöldököm sem nő olyan hamar vissza.Nemsokára jelentkezem.

35. marlenee (válaszként erre: 15. - Rovely)
2009. dec. 8. 13:39
Szia, elég sokáig, kb másfél évig szedtem a diane 35-t, nem voltam semmi hatása. Itt az előbb olvastam, hogy egy hölgy 8 évig szedte - jó lenne valami másra átállni, lehet minden megoldódna. Az endokrinológusnál nem teljesen jók a leleteim, azt hiszem a prolaktinom magasabb a kelleténél, így MR re megyek (sorry, nem CT re), de PCOS semmilyen más tünetét nem mutatom, ha erről lenne szó. Fura, hogy azért imádkozom, hogy legyen valami gubanc velem... akkor legalább tudnám, mit kell gyógyítani:)
34. annika21 (válaszként erre: 30. - Globus)
2009. dec. 4. 20:37
igen detergens szulfurátumot irtak,fel és kétrényos sampont. azóta nem viszket a fejbőröm az tény. látom hogy vannak apró hajszálaim, de nem akar sűrűsödni.azt mondta úgy kell hajat mosni hogy pár percig rajt hagyom a sampont lemosom, és újból megmosom, megint pár percig rajt hagyom. én csak 1x mostam hajat,erre mondta hogy nem jól mosok.de a koliba soxor nincs is lehetőségem,hogy fél óráig zuhanyozzak.
33. d9d8721118 (válaszként erre: 32. - 5faebefd67)
2009. dec. 1. 15:14
Nekem nem csökkent. Amikor labort vetettem akkor volt mondjuk 3-as érték, nemrég vetettem le akkor meg 8 a testosteron. Még egy férfinak is kevesebb. Szóval nekem nem csökkent. Nekem peteérésem sem lett tőle, pedig elég régóta szedtem.
32. 5faebefd67 (válaszként erre: 31. - D9d8721118)
2009. nov. 30. 15:15

De a merckformin lecsökkenti az inzulintermelést, ezáltal csökken a férfihormon, és beindul újra a petérés, ami a magas ffhormon miatt gátolva volt.

Neked nem csökkent a tesztoszeronod a mettől?

2009. nov. 30. 14:38

Hát, én senkit nem akarok elkeseríteni, de tényleg... De amig PCO van, addig van hajhullás is. Mivel a szervezet termeli a férinemihormont, és elnyomja a nőit, ezért hullik. Pont ezért nevezik androgénnek.

Kenhettek, szedhettek akármit, ha az a hormon csak termelődik.

Mikor konferencián voltunk 2 éve, akkor még nem nagyon volt ismert a Forcapil, pult alól adták merthogy nekem amúgy is jót tenne. Kaptam kapszulát, meg sprayt. Mondanom sem kell, semit nem ért. Aztán elkaptam egy dokit nálunk akinek elmondtam az egész életemet a PCO-val kapcsolatban. "Megnyugtatott", hogy esélytelen bármilyen kezelés amig PCO-m van. Pedig ő P.hD.-zett bőrgyógyász és kozmetológus, tudja mit beszél. Annyi pénzem lenne, amennyit beleöltem ezekbe... Többek között javasolták, hogy teljesen ki ne hulljon, használjam az Alpicort F-et, amiben női hormon van. Ugye alaposan kezet kell mosni utána, mert ott is nőhet szőrzet, ahova cseppen. Aztán használtam a Hair mixet, meg isten tudja mit. Közben bőszen szedtem a különböző hajvitaminokat. Semmi. 24 évesen ott tartok, hogy alig van hajam, ráadásul foltosan hullik. nálunk egyébként aki hajhullással jön, elküldik góckutatásra. Többek között PCO kizárása miatt nődokihoz. Sokan ilyenkor jönnek rá, hogy PCO-juk van.

Ha gondoljátok szívesen segítek bármiben, én nap mint nap találkozom ilyen betegekkel.

30. globus (válaszként erre: 12. - Annika21)
2009. nov. 29. 22:18

Szia, ez nem a d. sulfuratum?

Hogyhogy rosszul mostál hajat, elmondták, hogyan kell helyesen?

2009. nov. 29. 22:11

Sajnos amig valakinek PCO-ja van, a haja is hullani fog. Nekem is van, szedem is rá a Merckformint. Attól jobban nem kezdett el hullani, de már alig van hajam... Sajnos ez ezzel jár. Hiába kenek rá valamit, vagy szedek gyógyszert. Pedig ráadásként bőrgyógyászaton dolgozok, tehát el lehetnék látva jótanácsokkal, de azt mondták, erre nincs megoldás.

Amióta babát várok, még jobban elkezdett hullani :(

28. zebracsikó (válaszként erre: 26. - S.Nikolett80)
2009. nov. 29. 17:36
nekem dr.Garamvölgyi Zoltán apja, Garamvölgyi György a nőgyógyászom, nagyon kedvelem, és a fiáról is jókat hallottam.
27. 5faebefd67 (válaszként erre: 26. - S.Nikolett80)
2009. nov. 29. 17:13
Ez egy terheléses cukor vizsgálat, 75g cukrot oldanak fel vízben. Vérvétellel megállapítják az éhgyomri és cukros lötty utáni két órás cukor és inzulin értékeket. Ha ilyen régóta nem menstruálsz akkor van valami gond.
2009. nov. 29. 10:03

Sziasztok!


Most akadtam erre az oldalra, mert már nagyon el vagyok keseredve és ezért kutakodtam egy kicsit a neten.

A problémám az, hogy valószínű hormonzavarom van és most már a hajam is nagyon el kezdett hullani.

Kedden megyek az endokrinológiára az I.Nőire Garamvölgyi Zoltán Dr-hoz. Ha tud valaki róla valami infót írjon. A tesztoszteron szintem nem jó, már kamasz korom óta. Diane 35-öt szedtem 8 évig. Kisebb nagyobb kihagyásokkal. Szőrösödésem is van és elhízott is vagyok. Tele van a puttonyom. Remélem tudnak valami olyan gyógyszert adni, ami nem fogamzásgátló és szinten tartja a tesztoszteronomat, mert szeretnénk még egy babát. Most hogy itt olvasgatok azon is csodálkozom, hogy már van egy 5 éves fiam. El sem akartam hinni, hogy terhes vagyok. Ja a legjobb részt kihagytam: 2009. január 14-én volt utoljára menceszem. Most 29 éves vagyok. Valami nagyon nincsen rendjén, de a dokik csak küldözgetnek. Remélem most kiderül valami az endokrinológián és segíteni is fognak. Hajhullásra én a Regaint használtam egy időbe kb.12 éve. akkor még Svájcból hozattuk. Nekem bevált.Bocs, hogy ilyen sokat írtam, de ki kellett magamból adni. Szorítsatok kedden. Az inzulinrezisztenciát hogy állapítják meg?

Üdv mindenkinek.

25. rovely
2009. nov. 27. 15:21
Mert a Mecoformintól hullhat a haj??
24. teltzsu (válaszként erre: 21. - 5faebefd67)
2009. nov. 25. 13:01
A hajgyógyász - akihez járok - mondta, hogy nagyon sok Merckforminos páciense van...
23. teltzsu (válaszként erre: 21. - 5faebefd67)
2009. nov. 25. 13:00

Én a Merckformintól fél év alatt ledobtam 13 kg-t. Persze, diéta és rendszeres mozgás is volt mellette. (Szóval a nevem már nem igazán aktuális... :P)

Júniusban megállt a fogyás, viszont felerősödött a hajhullás és visszatért a cukoréhség...a kezelőorvosom nem mondott rá semmit, közben meg is szűnt az endokrin rendelés, ahová jártam, így átmentem az Irgalmasokhoz. A főorvos asszony, akihez kerültem, nagyon készséges, remélem, most már jó kezekbe kerültem. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook