Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális munkás képzés levelezőn - hová érdemes? fórum

Szociális munkás képzés levelezőn - hová érdemes? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
120. doooori
2010. szept. 30. 22:21
utolsó válaszoló kérdésére én is kíváncsi lennék, ugyanez a problémám!
2010. máj. 15. 14:07

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy szociális alapismeret érettségi vizsgára melyik könyvől, könyvekből érdemes felkészülni a sikeres vizsga érdekében?


Csak a Szociális alapismeretek tankönyvből?(Horváth-Lazáry-Vass)

Csak ezt találtam vagy van más is amit jó lenne tudni?

válaszotokat köszönöm előre is!

118. griamila (válaszként erre: 117. - Skygirl)
2009. nov. 12. 13:09
Legalább van kivel gyakorolni a nyelvet és pár év múlva perfekt leszel!:)
117. skygirl (válaszként erre: 116. - Griamila)
2009. nov. 12. 13:07

INTERNET!!!!!!!! Csodás találmány!!!!! Komolyabban, írtó nehéz amikor pl. üres lakás vár, az esti kv "együtt", majd egyedül alszom. Borzasztó!


Már kint voltam amikor elvált, azóta szervezzük, meg gyűjtünk hogy együtt lehessünk itt, nemm otthon, az ki van zárva. Nagy bizalom és őszinteség kell. Egyre nehezebb, én baromi féltékeny vagyok, de titkolom. :-)


Bulgár, lengyel ismerősőm van, de barát csak angol. :-))

116. griamila (válaszként erre: 115. - Skygirl)
2009. nov. 12. 12:52

Még annál is bátrabb vagy, sőt vakmerő!:))


Párod mit szól a helyzethez és hogyan tudtok fenntartani egyáltalán párkapcsolatot így???


Nem gondoltatok arra, hogy együtt menjetek ki?


Hát nagyon érdekes, amiket írsz és totál le vagyok döbbenve, hogy egyedül...!

Én biztos nem bírnám ki, hogy sehol egy magyar!

Vagy lehet, hogy épp az a szerencse?!:)

A külföldiek biztos összetartóbbak.

115. skygirl (válaszként erre: 114. - Griamila)
2009. nov. 12. 12:28

Nem éri meg többször hazajönni, mert drága innen. Meg mindig rossz visszajönni, ha hosszabb időt töltök otthon. Tudod, nekemm a párom is otthon van. MÉG! Nem ismerek magyart vagy magyarul beszélőt. A lakótársam is cseh vot. Most meg indiaikat várok. Szóval tök egyedül errefelé. Lengyelek rengetegen vannek. Tényleg szerencse is kellett, a kollégáim tök szuperek, kibírják, amikor nem értem és mr nem ordítva próbálják ismételni, hanem másképeen fogalmazzák. Mindig mondom alap, egyszerű angol please! :-)


Nem zavar, kérdezz. Szívesen vlaszolok, tényleg nincsen ngítíom. Szerintem elkeseredett voltam nagyon bele sem gondoltam, hogy mi lesz. Itt jöttem rá, hogy anyám egy kiló kenyeret sem tudnék venni, ha nem önkiszolgáló lenne a bolt. a kasszánál, meg ugye látni az összeget. Az első 2 napban nem volt cigim sem, mert nem mertem elmenni a boltba.

De ari vagy!

Köszi

114. griamila (válaszként erre: 113. - Skygirl)
2009. nov. 12. 11:43

Ment a válasz!:)


Amúgy engem minden érdekel, mert ugye az ember sosem tudhatja, hogy mikor lesz szüksége a megszerzett információkra.


De a honvágy kérdést valóban én is leginkább úgy értettem, hogy a szeretteid hiányát hogy bírod, szóval nem rossz kint "egyedül"?


Csak 3-4 havonta engednek haza?:(((

Bár gondolom, hogy többször nem is nagyon lenne értelme az utazási költségek miatt....

És hogyan intézed el, van ott magyar nyelvű segítő vagy tényleg csak Te egyedül vagy kint magyar?

Azért akkor nagyon bátor vagy ám!;)

113. skygirl (válaszként erre: 112. - Griamila)
2009. nov. 12. 10:06

szia! Ment válasz!


Erre magyar nincsen, tudtommal. mindenki kedves, nem érezte 1x sem, hogy bajuk lenne a külföldiekkel nagyon sokan vagyunk, talán megszokták, segtőkészek nagyon az itteniek.

Honvágy? Az nincs! Szeretteim után vágyok minden pilanatban. Próbálok 3 havonta hazamenni de nem mindig jön össze. Pl most jan végén, febr. elején megyek megint. :-(((

Gondolkodsz ilyesmin vagy csak érdekel? Ami nem baj, nincs titok ebben!

112. griamila (válaszként erre: 111. - Skygirl)
2009. nov. 12. 09:31

Hát igen, az itthoni lehetőségekhez képest mindenképpen jobb!

De: nincs honvágyad???


Hogyan bánnak kint a magyarokkal, idegenekkel?

111. skygirl (válaszként erre: 108. - Griamila)
2009. nov. 11. 21:42

azért nem érdemes magyarra átszámolni, mert a dolgok elérhetősége más sziten van anyagilag.

de a takarítótól kezdve, bocsi nem akarok senit megbántani, a nagyfőnökig mindenki kocsival jár dolgozni. a rezsi nekem az 1/4-ét teszi ki a fizumnak, de én közösen bérelek házat valakivel. egyedül drága, nagyon drága. Küldök haza is pénzt, hülye hitelek, és kényelmesen megélek. hozzáteszem, hogy a minimál felett van ÉPPEN HOGY CSAK a fizum. Van túlóra lehetőség, így össze- vissza van fizum, mert persze vállalok. Kollégáim 700 font körülből, az ugye 210 ezer körül mozog, élnek meg normálisan, tó. nélkül. Ez a nem mindegy.

110. skygirl (válaszként erre: 104. - Spinneli)
2009. nov. 11. 21:34
Tervben van. "csak" az angolnak jobban kellene menni. Suli februártól. :-)
109. griamila (válaszként erre: 102. - Skygirl)
2009. nov. 11. 18:43
KÖSZII!:)
108. griamila (válaszként erre: 101. - Skygirl)
2009. nov. 11. 18:35

Valahogy sejtettem!:D:D


De semmi gond, ha legalább megfizetik!:))


Tehát felesleges a fősuli, de azért nem árt egy OKJ, ahhoz hogy itthon előbb gyakorlatot szerezzen az ember....

Angolul még nem vagyok középfokon (sajnos), de nagy úr a szükség. Csak érdeklődtem!:)


Amúgy mennyi a lóvé havi szintem magyar forintba átszámítva kb és abból mennyi megy el lakásra-rezsire, illetve mennyid marad?

107. mezeizse (válaszként erre: 106. - Spinneli)
2009. nov. 11. 14:08
Nekem is ez a véleményem!!! :)
106. spinneli (válaszként erre: 105. - Mezeizse)
2009. nov. 11. 09:20
én szocpedesként végeztem, de effektíve majdhogynem semmilyen különbség nincsen a szoc munkához mérve.
105. mezeizse (válaszként erre: 89. - Griamila)
2009. nov. 11. 09:17
Elég nekem a szociálpedagógus végzettség... :D Még néha sok is :)
104. spinneli (válaszként erre: 101. - Skygirl)
2009. nov. 11. 09:14
ha Angliában dolgozol, érdemes megcsinálnod a kinti szoc regisztrációt-azzal már vállalhatsz normális szociális munkát is.
103. spinneli (válaszként erre: 100. - Griamila)
2009. nov. 11. 09:12
Pécs esetleg Szeged.
102. skygirl (válaszként erre: 99. - Griamila)
2009. nov. 10. 22:48
küldtem privit!
101. skygirl (válaszként erre: 98. - Griamila)
2009. nov. 10. 22:44

tök őszintén akarod hallani? Hát jó!


Sz.rt pucolunk! :-)


mosdatás, öltöztetés, etetés-itatás, toligálás, kézkörmök, pelenkázás, lefektetés ilyesmi, pörgős


Abszolút nincsen szükség fősulira, de még okj-ra sem. Beszélj kicsit angolul de te közép fokon vagy, ha jól emlékszem, legyen referenciád itthonról, hogy volt közöd a szoc szférához, és lóvé


egyébént szoc gondozó, annak is az asszisztense vok. néha kinyílik a bicska a zsebemben, amikor teljes komolysággal oktatnak, hát én ezt tudom, de majd lesz ez így sem!!!

100. griamila (válaszként erre: 96. - Spinneli)
2009. nov. 10. 22:16
Értem, de akkor mit ajánlanál?:)
99. griamila (válaszként erre: 93. - Skygirl)
2009. nov. 10. 22:13
ja és melyik volt az a kiközvetítő ügynökség???:)))
98. griamila (válaszként erre: 93. - Skygirl)
2009. nov. 10. 22:11

Köszi a beszámolót, de még mindig nem tudom: végül is mit csinálsz ott kint az időseknél pontosan, milyen feladataid vannak???

Szociális gondozó vagy?

Mert akkor tök felesleges lenne nekem a szociális munkás fősuli, ha elég oda egy OKJ is!!!

VÁLASZOLJ LÉGYSZII ŐSZINTÉN!!:)

97. spinneli (válaszként erre: 77. - Griamila)
2009. nov. 10. 19:35
Én aránylag hamar elhelyezkedtem az első munkahelyemen, Budapesten elég sok lehetőség van ebben a szférában, vidéken már nehezebb.
96. spinneli (válaszként erre: 77. - Griamila)
2009. nov. 10. 19:33
nappalin, én még szociálpedagógusként végeztem, szerintem nagyon jó oktatást, kaptunk, viszont azóta mind oda járóktól, mind volt tanáraimtól azt hallom, hogy nagyon csökkent a színvonal (több okból), úgyhogy nem ajánlom.
95. skygirl (válaszként erre: 85. - Bri*)
2009. nov. 10. 18:38

Én a 3. évtől éreztem, hogy a sok általam hülyeségnek tartott óra, kezd összeállni valamivé a fejemben, akkor szerettem bele a suliba. Rájöttemm, hogy "ezek" gondolkodni tanítanak. És tényleg a munkámban onnantól kezdve vettem hasznát, előtte nem éreztem értelmét az egésznek.

Nekem is volt olyan kedvenc előadóm aki miatt randit is mondtam le. Egyszerűen hihetetlen okos, érdekes hölgyemény.

94. skygirl (válaszként erre: 88. - Griamila)
2009. nov. 10. 18:27

Nekem szerencsém volt, az ott megismert csoporttársaimmal mi régi motorosok vagyunk a szakmában, így cserélgettük egymás munkahelyén a kilincset gyakorlat címmel. Volt kamu is. Suli, tanulás,munka mellet nem nagyon van ideje az embernek gyakorlatra járni. és még a csaldosokról nem is beszélek. Mi havi 1 hetet jártunk suliba. (oldd meg a melóhelyeden!) Az 1. évben csak hospitálás volt, a 2. évtől minden félévben volt gyakorlat, megjelenéssel, részvétellel, terep- és esetnaplóval lezárva, órszámokra nem emlékszem, de mintha 60 óra rémlene. A suli segített az elején, de jobb, ha magának oldja meg az ember. Az utsó nagy gyakszi 180 órás volt, keress valamit a szakmában, dolgozz ott 180 órát és ugynúgy zárd le mint ahogy fentebb írtam. Ja tereptanárnk jellemzést kellett írnia rólad. És adagold be mh-en. Na ezért ne megy a becsületes gyakorlat szerintem snkinek sem. 180 óra? Több mint egy hónap!!!!!!!!!!!!!

nekem nincsen negatív emlékem, a gyakorlatokról, mert olyan sokon nem jelentem meg, fő az ismerettség. De szakmailag bele kell vetni magd légy készen, a tudás legyen meg. Ebben pl jobb az esti vagy levelező. Tuti, a többség szakmabeli.

Mi lazára vettük, ha görcsölünk, szerintem együtt megyünk a bolondok házába a csajokkal, mert azért nem könnyű végig csinálni a 4 évet. Bár akinek nincs valamilyen szociái előélete az jobban teszi ha tiszteséges kislányként végig csinálja a gyakszit, mert a könyv az csak a vizsgák egy részére elég. Tudás mellett a gondolkodás, intuíció a szoc. munka alapja. ezeket tapasztalat útján éri el az ember.

93. skygirl (válaszként erre: 87. - Griamila)
2009. nov. 10. 18:08

Szia!

Köszi, szerintem is jól tettem.


Hú, bonyolult sztori! megismerkedtem egy angol anyanyelvű pasival, aki mellett "kénytelen" voltam ráállni az angolra. pasi ment, angol maradt. Mh-i problémák, kiléptem, minden nélkül az otthoni helyzetben. Szakmában kersgéltem melót, nevetséges fizetéseket ajánlottak. kellett a lóvé, felhívtam egy ügynökséget, baby-szitterkednék, meló keresés közben. Ők rákérdeztek, nem szeretnék-e külföldre menni? Dehogynem, csak ugye pénz. Szóval valahogy így röviden.

Idősek otthonában dolgozom -soha nem akartam- angol inkább az alapok alatti mutogatás volt. Hihetetlen, itt a kezem-lábam ( a testem :-) ) használom, meg az összeszedett angolt és lényegesen többet keresek. Otthon meg a rengeteg sulival a se..em törölhettem. Többszörösen többet. Szóval a közép eléééééég! első nap az akcentsusos angol Hogy vagy-ot sem értettem. komolyan!!! Nem igaz hogy az angolok nem segítenek, nekem cssk angol ismerőseim, mostmár barátaim is vannak. Segítenek minden csipp-csupptól kezdve a tényleg problémáig, most pl lakást keresünk, meg munkát a páromnak, aki a hellóig jut el angolul. Én vidéken, nagyon vidéken lakom, lehet ezért okék az emberek. Érkezésemkor munka, lakás, de milyen lakás? vaó várt, csurig pakolt hűtővel, konyhaszekrénnyel, felhúzott ágyneművel.A nagyfőnök várt a vasúton. Mi kell még? Az indulásnál eldőlt, kell ez nekem.

Bocsi, hosszú voltam,ne tom bátor vgy vkmerő esetlg elkeseredett voltam, de nekem mindenesetre tényleg bejött.

92. skygirl (válaszként erre: 84. - Mezeizse)
2009. nov. 10. 17:48
Nem néztem soha utána, de valami olyasmi rémlik aki ált szoc muki, az fősulit végzett, aki "sima" szoc. munkás az egyetemi végzettséget bír. Hülyeséget beszélek? Lehet, de ciki lenne.
91. griamila (válaszként erre: 86. - Mezeizse)
2009. nov. 10. 14:53
Én is várom erre a választ!:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook