Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ELTE tolmács és fordító szakának mi az alapszaka? fórum

ELTE tolmács és fordító szakának mi az alapszaka? (tudásbázis kérdés)

16. Zoria
2011. máj. 18. 10:42

Mit találtam?

KÉT HÉT ALATT magyar-angol vagy magyar-német TOLMÁCSVIZSGA! 2011. június 27-től 2011. július 8-ig nyári szuperintenzív előkészítő tanfolyam lesz Budapesten. Kollégiumi szállás van. Jelentkezési határidő: 2011. május 30. Alapfeltétel: felsőfokú nyelvvizsgának megfelelő szintű nyelvtudás /Nem papír!/

Ott van információs hely is, de tudom, hogy azt ide nem írhatom ki... írjatok és akkor továbbítom

2010. jan. 25. 13:14
Remélem nem írok későn, és még hasznát tudod venni a kommentemnek. én elsőéves germanisztikás vagyok. Először egy hároméves BA képzést kell elvégezni. Sokféléből lehet választani. Viszont ha német és angol is játszik, akkor anglisztika vagy germanisztika. Ott is van több szakirány. Ha elvégezted a 3 évet, jeletkezhetsz mesterszakra, ez 2 év. Két nyelv is kell hozzá. Viszont ha ez nem jön össze, mehetsz még egy vagy két éves szakfordítóira, de az már fizetős és elég drága. OŰtt azt hiszem választhatsz 1 nyelvet is, nem kell 2. Remélem tudtam segíteni.
14. //Cicus// (válaszként erre: 13. - A74de3d08a)
2009. nov. 6. 14:55
Háát...ezek közül egyik sem a "szívem csücske" :-D Amire még mennék az az anglisztika...Ami most jelenleg érdekel...de ki tudja mi lesz majd a felvételikor...
13. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - //Cicus//)
2009. nov. 6. 14:42

Például, vagy ha érdekel, akkor "Keleti nyelvek és kultúrák", "Ókori nyelvek és kultúrák", "Romanisztika".

Sok érdekes szak van....

12. //Cicus// (válaszként erre: 11. - A74de3d08a)
2009. nov. 6. 14:33

Köszönöm! :-)


Milyen nyelvszakra gondolsz? Anglisztika talán?

11. a74de3d08a (válaszként erre: 10. - //Cicus//)
2009. nov. 6. 14:29

Értem.

Akkor, ha ennyire biztos vagy a választásodban, :-) akkor valami nyelvszakot kéne választanod szerintem.

Kívánom, hogy teljesüljön a vágyad! :-)

10. //Cicus// (válaszként erre: 8. - A74de3d08a)
2009. nov. 6. 14:17
Jelenleg utolsó előtti évemben járok a gimiben...Tervezek emelt szintű angol és német érettségit, így ha azok 60%-nál jobbra sikerülnek megvan a középszintű nyelvvizsga is. Már régóta kinéztem az ELTE tolmács és fordító szakát...csak most döbbentem rá, hogy valamilyen alapszakot is el kéne ahhoz végezni...aztán nem találtam semmit...Innentől meg már tudod a történteket :-) Meg nézegetem már a sulikat...hisz nem lehet egyből dönteni. A gimit is már általános suli 6. osztályába kinéztem, hogy melyikbe akarok menni. Szerencsére sikerült a vágyam! :-)
9. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - //Cicus//)
2009. nov. 6. 14:08
Igen, hát ez nem ad választ a kérdésedre. :-)
8. a74de3d08a (válaszként erre: 6. - //Cicus//)
2009. nov. 6. 14:06

Lehet másmilyet is, csak akkor pótólni kell majd a krediteket egy adott határidőn belül.

Egyébként hogy állsz?

Van már valamilyen felsőfokú okleveled?

Vagy most kezdenél valamilyen alapszakot?

2009. nov. 6. 14:05

én itt keresgéltem:-) :


[link]

6. //Cicus// (válaszként erre: 4. - A74de3d08a)
2009. nov. 6. 14:03

Megnéztem a honlapot, csak aztán láttam, hogy nem ezt. Ha jól értelmeztem, akkor az alapszakok a bölcsészettudományi, társadalomtudományi, műszaki és agrár tudományterületekhez tartozó alapszakon szerzett BA/BSc oklevél; valamint főiskolai és egyetemi szintű bölcsészettudományi, társadalomtudományi (pl. gazdasági, jogi) műszaki és agrár tudományterületekhez tartozó szakokon szerzett oklevél.

Szóval akkor ezek közül az alapszakok közül kell valamelyiket elvégezni előtte. Ugye? :-)

2009. nov. 6. 13:42

kb. úgy van, ahogy mondtam:-) :


[link]

4. a74de3d08a (válaszként erre: 3. - //Cicus//)
2009. nov. 6. 13:41

Szerintem nem.

Kell legyen egy felsőfokú okleveled.

Egyetemi, főiskolai vagy BSc-s diploma + a nyelvvizsgák.

BME-nek is van ilyen képzése és ott is így van.

Persze ez nem indok.... :-)

Miért nem nézed meg a weblapjukat? :-)

2009. nov. 6. 13:36
Azt én is hallottam, hogy felsőfokú nyelvvizsga kell első idegen nyelvből, a másodikból pedig középfokú...De mivel mesterképzésű a tolmács és fordító szak, gondolom kell lennie alapképzésen valamilyen szaknak, hogy jelentkezhessek a tolmácsra...
2009. nov. 6. 13:33

Úgy tudom, hogy erre a szakra felsőfokú oklevéllel és felsőfokú nyelvvizsgával lehet jelentkezni.

Azt nem tudom, 1 vagy 2 nyelvből.

2009. nov. 6. 13:26
ELTE tolmács és fordító szakának mi az alapszaka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook