Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek légyszi! Mi lehetett velem tegnap? Leírom a tüneteket. fórum

Segítsetek légyszi! Mi lehetett velem tegnap? Leírom a tüneteket. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. 274c9996b8 (válaszként erre: 3. - Anka71)
2011. nov. 25. 16:15
Voltal azota orvosnal , ha igen ,mit mondott ? !
65. 80ASIQ (válaszként erre: 64. - Anka71)
2009. nov. 19. 21:26
:)
64. Anka71 (válaszként erre: 63. - Akác56)
2009. nov. 19. 16:47
És képzeld, kiderült, hogy valóban a stressz okozta. Tegnap volt még pár vizsgálat, aztán bár több lépésben vezette le nekem a dokinő, de a lényeg: legvégső soron a stressz volt.
2009. nov. 17. 10:58
Örülök, hogy kicsit megnyugodtál! Epegörcsöt stressz is okozhat! Azt, hogy kinek, - milyen ételtől van epegörcse, azt egyénileg kell kitapasztalni mindenkinek. Egyik embernek a tojástól, hagymától, másik embernek ezektől semmi baja, viszont a nyers gyümölcstől, zsíros, fűszeres ételtől van. Ismerek olyan embert is, akinek minden vanilia tartalmú ételtől (sütik, fagyi) komoly epegörcse van, pedig köve sincs! Gyakorlatilag bármitől lehet, - egyénfüggő!
62. Anka71 (válaszként erre: 61. - Akác56)
2009. nov. 17. 10:23

Köszi, hogy megírtad, kicsit meg is nyugodtam.

Igen, azért nem tér el a májfunkció 10-20 szorosával, ez tény. És nem is sárgultam.

Amúgy holnap viszem vissza a körzetihez a leleteket, mert hétfőn voltam reggel, de nyitáskor már kilencedik voltam, és nem akartam beülni sok tüsszögő emberke közé.

Így inkább időpontot kértem szerdára.

De amúgy: napról-napra jobban vagyok:))))

Viszon érdekelne, hogy mi a fene lehetett, tehát azért kíváncsi leszek a körzeti reakciójára.

Amúgy én már csak egy labort szeretnék majd, kb. két hét múlva, hogy azt összenézzük azzal a nagyon eltérő laborral. De szerintem az új már tökéletes lesz.

61. akác56 (válaszként erre: 58. - 80ASIQ)
2009. nov. 17. 09:49

Igen! Kő nélkül is lehet epegörcs! Pl. meghajlik az epevezeték, nem tud elfolyni az epeváladék és ott pang.

A májfunctió értéke lehet magasabb gyulladástól, de lehet gyógyszertől is. .....ha csak kicsit emelkedett, akkor ilyenről lehet szó.

Fertőző májgyulladásnál 10x 20x magasabbak a májfunctó eredmények és icterus (sárgaság) is megjelenik, először a szem fehérjén! - de ezt már biztos kizárta az orvos!

60. akác56 (válaszként erre: 21. - Nesseun Dorma)
2009. nov. 17. 09:37

Gyomor tükrözést a gyomorfekély kizárása miatt végeznek, - a gyomortáji fájdalom, görcs miatt.

Hasi UH-val látják, hogy van-e kő, vagy nincs!

59. akác56 (válaszként erre: 27. - Nesseun Dorma)
2009. nov. 17. 09:33
Nem a hal! Az olaj, amit a panírozás felszív!
58. 80ASIQ (válaszként erre: 57. - Anka71)
2009. nov. 12. 20:29

Azt hiszem, nagyon hasonlóan gondolkozunk.

Mert azt mondják, hogy ha egy orvos nagyon akar találni valamit, akkor tényleg talál. És akkor az ember élheti az élete hátralevő részét várótermekben. Még egy-két vizsgálatot megcsináltatnék, aztán...

Ki tudja? Lehet, hogy kő nélkül is lehet epegörcs valami szerencsétlen körülmények egybeesése miatt.

Az bizonyosnak látszik, hogy nem vagy halálos beteg. Ilyen értelemben megnyugodhatsz. :)

57. Anka71 (válaszként erre: 55. - 80ASIQ)
2009. nov. 12. 20:22

Ez a mérgezés, amit írsz, érdekes dolog. Fene tudja, miket eszünk össze, nem?

Amúgy hétfőn viszem a körzetihez az ultrahangot, ő akkor fog meglepődni igazán.

És a szokása, hogy a végére jár a dolgoknak, tehát javasolni fogja, hogy orvostól-orvosig járkáljak. Bár azt sem tudom, milyen szakterület lesz, amire küld.

Majd meglátom, mert nem akarok depibe esni attól, hogy orvosi várókban ülök, viszont egy bizonyos fokig meg azért utána kéne járni, hogy mi van.

Az étrendemet pedig lépésről-lépésre felépítem.

És köszi még egyszer!

56. 80ASIQ (válaszként erre: 54. - Anka71)
2009. nov. 12. 20:11

De ha jobban esik tojni, akkor tojjál! :D

Reméljük a legjobbakat!

Most sajnálom, hogy nem vagyok orvos.

55. 80ASIQ (válaszként erre: 50. - Anka71)
2009. nov. 12. 20:09

Szerintem ne szégyelj hülyeséget kérdezni! Mindenhez nem érthet az ember. Én sem tudom a választ. Vesekőnél azt mondanám, hogy előfordulhat olyan, hogy kipisili az ember.

Most az jutott eszembe, hogy vajon nem lehetett-e valamilyen mérgezésed. Romlott kajától vagy nem tudom. Mert ez esetben is kiürül a méreg a szervezetből és utána lehetne felejteni.

Így írás közben nehéz visszanézni, de esedékes még valami vizsgálat? Ne hagyd abba, amennyire lehet, járjatok a végére. Mondom én. Ha semmi, akkor fokozatosan térj vissza a normális étrendedre.

54. Anka71 (válaszként erre: 53. - 274c9996b8)
2009. nov. 12. 19:23
Én is inkább a "tojok rá" verziót részesítem előnyben. De csak, ha vissza tudok térni a normális étkezésre. Mert így nem nagy kunszt jól érezni magam, hogy agyonkíméltem az emésztőkémet egy hete már. (Jelenleg is). Majd ha apránként fel tudtam építeni az étkezésemet, és nem lesz semmi, akkor biztos, hogy tényleg egy rossz álom lesz csak az egész, ami volt.
53. 274c9996b8 (válaszként erre: 52. - Anka71)
2009. nov. 12. 19:16

En a helyedbe tojnek az egeszre :D

Avval a jelszoval hogy ; SEMMI GOND ! Ami volt az veletlen baleset volt.

52. Anka71 (válaszként erre: 51. - 274c9996b8)
2009. nov. 12. 19:13

De pont azért, mert az kézzel fogható lett volna, és mindent megmagyaráz.

Így pedig maradt a bizonytalanság. Hogy ugye, mikor járok így megint? Mit ehetek? Miért rossz a májfunkció?

Esetleg a körzeti doki elkezd küldözgetni máshova is, mert ő addig nem nyugszik, míg valaminek a végére nem jár. Aztán orvostól orvosig járok, begolyózok, ők teszenk szinte beteggé.

Vagy tojok az egészre, és élem az életemet, de egy halvány árnyéka a félsznek akkor is bennem marad.

A kő, az meg kő: kiveszik, volt-nincs. Ugye, érted a lelki vonzatát?:)

2009. nov. 12. 19:10

Miert szivozol arra a "köre!" ? Örulj hogy NINCS !

En kiugranek a börömböl a helyedbe :)

50. Anka71
2009. nov. 12. 19:06
Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek: Nem lehet, hogy az epekő távozik magától, és észre sem vettem?
49. Anka71 (válaszként erre: 48. - 80ASIQ)
2009. nov. 12. 19:05

Hát ez az. Én is jobban örültem volna egy kézzel fogható bizonyosságnak. MÁr belenyugodtam, hogy kő van, endoszkóposan kiveszik, aztán élek és virulok.

De így már más, és akkor mitől lehet a magas vérsüllyedés, meg a túlműködő májfunkció.

Ami tény, hogy jót tett nagyon, hogy egy hétre "parkolópályára" tettem az emésztést, egy hétig csak főtt krumplit (de abból is keveset), és szűrt vizet ittam (3 liter/nap). Ez a diéta biztos, hogy segített. Mondhatni, egész jó a közérzetem.

Hétfőn megyek a körzetihez az ultrahang lelettel, szerintem fog dobni egy hátast ő is:((

48. 80ASIQ (válaszként erre: 46. - Anka71)
2009. nov. 12. 18:19

Bevallom, én is csalódást érzek, hogy nem sikerült követ találni. Netán homok? Vagy ez hülyeség? (A bizonyosság jobb lett volna...)

Más:

Egy ismerősömnek rossz vérképet pajzsmirigy megbetegedés okozott. Azóta megműtötték, jól van.

A bibi csak az, hogy a Te panaszaid mások...

47. 274c9996b8 (válaszként erre: 46. - Anka71)
2009. nov. 12. 18:11

Az csak jo hogy , nincs kö !

Hidd el rendbe jössz es az a kis koplalas csak javadra valik :)

46. Anka71
2009. nov. 12. 17:39

Tényleg senkit nem akarok traktálni a gondjaimmal, de gondoltam, jelentkezek, hogy mi van.

Tegnap ért a nagy paffanás: mégsem epekő:(((

Az UH-s doki legalább 40 percig vizsgált, előlről-hátulról-oldalról nyomorgatott, de nincs kő.

Erre varrjunk gombot, mi?

Pedig a körzeti a labort látva azt mondta, hogy az ultrahang már csak meg fogja erősíteni, hogy kőről van szó.

Mindenesetre, nem vagyok nyugodt, mert a labor eredmények nagyon sz@rok.

És persze, jól vagyok, de 7 napja napi 2 db főtt krumplin élek, tehát igencsak kímélve van az emésztésem, így meg nem olyan nagy kegy, hogy jól vagyok. Mi lesz, ha enni fogok, meg egyáltalán...Nem akarok fiatalon megpusztulni:((((

45. 274c9996b8 (válaszként erre: 35. - Anka71)
2009. nov. 9. 11:39

Remeljuk a legjobbakat !

A magam reszeröl en ezekben az esetekben meg a vizet is kihanytam , annyirra felvolt haborodva a gyomrom ! Aztan 2-3-nap utan ugy eltunt ,mintha soha nem lett volna.

44. Anka71 (válaszként erre: 43. - 00346cf747)
2009. nov. 9. 11:34

Na igen, előjegyzés. Erre nem is gondoltam.

Persze, jelentkezem, megírom, hogy mi lett velem, addig is köszönöm a segítséget, érdeklődést.

43. 00346cf747 (válaszként erre: 42. - Anka71)
2009. nov. 9. 11:23

Gyulladás alatt nem valószínű, hogy műtenek, előjegyzéssel meg jóégtudja mikor...

Kíváncsi vagyok, mi lesz veled, eltárollak a Kedvencek közé :) Nem baj?

42. Anka71 (válaszként erre: 41. - 00346cf747)
2009. nov. 9. 11:22

Nem, épp ez az, hogy mostanában egyáltalán nem koplaltam. Inkább az a fajta vagyok (voltam), aki a "vasszöget is megemészti".

Ezért is taglózott le a dolog.

A körzetim belgyógyász is, ezt a főtt krumpli dolgot ő mondta. Azt mondta, hogy még gyümölcsöt sem, de fehérjét sem ehetek (még egy Activiát sem), amíg ki nem szedik a követ (ami gondolom, pár nap, bár ki tudja, hogy mi van most a kórházakban, lehet, naiv vagyok.

41. 00346cf747 (válaszként erre: 40. - Anka71)
2009. nov. 9. 11:14

Igen, ezt mondta a herbáriás hölgy, hogy ha kő van, akkor ez a gyógyszer bezavarhat, ami nem hiányzik. :)

Bár a görcs terápiája a diéta, tartósan kímélő mégsem hasznos, mert ha az epetermelést visszaszorítjuk, még jobban besűrűsödik. Okvetlenül konzultálj dokival, mielőtt ilyesmibe kezdesz. Azt hiszem, nálam az idióta fogyózás okozta, nem koplaltál véletlenül mostanában?

40. Anka71 (válaszként erre: 39. - 00346cf747)
2009. nov. 9. 11:09

Igen, úgy néz ki, hogy kő van a dologban.

Ahogy én is megpróbálom a mozaikokat összerakni, akkor a következő lehet (csak úgy kilogikázva): A retek gondolom, epehajtó. Viszont ha köves az ember, akkor pont epehajtás az, ami nem kell. Ezért durrantam be a retektől. (Hogy másodszor, tegnap éjjel mitől, azt a fene tudja, bár azt mondta a dokinő, hogy CSAK főtt krumpit ehetek ,vizet ihatok, (aztán szerdán UH, utána amilyen gyorsan lehet, kiszedik a követ.)

39. 00346cf747 (válaszként erre: 5. - 9933e6cc1b)
2009. nov. 9. 10:59
Ez fura, mert pont retekből készül a Raph.col epetermelést fokozó szer :)Én por alakban fogyasztom, rá van írva, hogy ismert kövességben nem alkalmazható. Lehet, hogy ez a fórumindító problémája?
38. 80ASIQ (válaszként erre: 37. - Anka71)
2009. nov. 9. 10:55
Pontosan!
37. Anka71 (válaszként erre: 36. - 80ASIQ)
2009. nov. 9. 10:39

Köszi a bíztatást!

Igazad lehet, mert ha kiszedik a követ, utána már csak jobb lehet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook