Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leszázalékolás? fórum

Leszázalékolás? (tudásbázis kérdés)


29. Thetisz (válaszként erre: 25. - 1eb43cc500)
2012. febr. 10. 15:26

Nem fogja:((((

Akkor már 10 éve halott lenne... Azóta imádkozom érte.

28. banya51 (válaszként erre: 27. - E7a9d373d5)
2012. febr. 4. 20:39
A többi forum közül keresd a"aaaaaszerintetek jogos,hogy a közeljövõben felülvizsgálják a rokkantnyugdíjasokat" cimü bejegyzést, most ott foglalkoznak a témával.
2012. febr. 4. 16:11
hát igen, ez a fórum is lassan kihal, pedig szerintem több ember is van itt, aki felülvizsgálatra vár/várt. Kíváncsi leszek erre az új felülvizsgálati rendszerre, az elmélet jó, de a gyakorlati megvalósítással lesznek gondok. Szerintetek???
2011. dec. 2. 08:49
Miskolcról is megjött 1 hónap után a papír.Maradt a 37%.Elmehetnek ők a ......! Akik eddig megvették a rokkantságukat azok maradnak,meg az alkoholisták,meg a romák! Mi becsületesen dolgozók,akik a munkába rokkantak,esélyünk sincs!
2011. szept. 29. 20:13
Ezek szerint Salgótarjánban még mindig a szokásos "uralom" van.Dr.Tajti Lászlót még most sem lehet kitenni még 67 évesen sem.Pedig ő aztán igencsak jó pénzekért százalékolt le embereket,sőt egyesek szerint falvakat a környéken.Engem 53% ról csippentett le 37%-ra! Ma jött meg a határozat,persze fellebbezek,veszteni nem veszthetek. Egy éve még majdnem majdnem hullaként feküdtem,az agyvérzésem miatt,szerinte ma már a bányában is nyomhatnám a 8 órát,vagy még többet is. Remélem a jó isten majd "megköszöni" neki a munkásságát!
24. 04e95f637a (válaszként erre: 23. - F8db0709b8)
2011. szept. 24. 14:47

a rohadt életbe...:(((

sajnálom

23. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - 04e95f637a)
2011. szept. 24. 14:05

Magára hagyták a beteg embereket.

43%-ra az önkormányzat sem ad semmit,eddig adtak.Tegnap jött az elutasító határozatom:(

2011. szept. 23. 11:04
Sziasztok!Van valaki aki érti ezt a leszázalékolás "dolgot"?Tudna valaki segíteni ez ügyben?
2011. szept. 13. 07:22

Már sokat romlott a helyzet, de egy másik fórumon, ami arról szól felülvizsgálják e a rokkantnyugdíjasokat az egyik hölgy a TV2 naplóban panaszkodott volt arról hiteles papírja, hogy beteg nehezen tud mozogni és a végén 30%-ra vették nem beszélve arról a pénzt, amit a Szakorvosi Intézettől kapott havonta azt megvonták tőle és még visszamenőleg követelték vissza. Ez sajnos mind a becsületes emberek rovására megy, de ezzel szinte senki nem törődik.

Üdv.Ágnes

20. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Kicsilány2)
2011. szept. 13. 06:19

Én is nagyon súlyos gerinc beteg vok,és 40ről felvettek 43ra.....no komment.

levan írva nem vagyok munkaképes,ebben az állapotban,és nem adtak semmit.

2011. szept. 12. 23:54
Amúgy Dr. Ruzsik Zsuzsanna a tisztességes neve.
18. 1eb43cc500 (válaszként erre: 3. - Cservenák Vali)
2011. szept. 12. 23:47

Én voltam tavaly a főorvos asszonynál,én csak csupa jót mondhatok róla. Agyi aneurysmára műtöttek,majd belehaltam,de túléltem. Vannak panaszaim ,de élek és ezt neki is köszönhetem mert megértette az én problémámat. 53%-ot kaptam ,most megyek vissza felülvizsgálatra. Akár hogy is lesz,ő megadta az esélyt a túl élésre. Kedves volt,megértő.

Az én storym vele kapcsolatban egyenlőre ennyi!

2011. aug. 27. 17:12
hát azóta mintha a helyzet romlana
16. Anne57
2010. nov. 29. 18:52

Szervusztok!

Új vagyok itt, de ha valakinek van egy jó ötlete, hogy mit tehetnék, annak nagyon hálás lennék. Nagyon el vagyok keseredve,- és teljesen eladósodva. 2004-ben kezdődött , amikor leszázalékoltak 67% ra,- szép nyugdíjjal. Genetikailag kódolva vagyok a trombózisra+magasvérnyomás+porckorongsérv. Egy év múlva visszaminősítettek 50 %-ra,- csaj segélyt kapok.Fellebeztem,- mindhiába. Próbálok munkát találni, s mert nem vagyok túl ostoba, fel is vesznek,- de 5-6 hétnél tovább nem bírom,- hisz nem bírok állni, járni sem ülni órákig. Mára már az idegeim is cafatokban,- hisz behajtással fenyegetnek. Szerintetek van fórum, ahová én fordulhatnék, hogy ne kerüljek az utcára?

15. Cservenák Vali (válaszként erre: 10. - Kicsilány2)
2009. nov. 7. 08:20
Igen neked teljesen igazad van mert ugyanis én 53 éves vagyok bevan ültetve egy szten a főérbe és ha netalán 10 kg-nál többet emelnék fel akkor azt mondta a kardiológus,hogy leis szakadhat és akkor vége az életemnek reuma artritiszem van köszvényem ezzel százalékoltak le 2007-ben és 5 ös fokozatú volt a terheléses ÉKG-m. Sajnos tudok én is nem is egyet,hogy különösebb baja nincs de van volt pénze,hogy letudta magát százalékoltatni ezt nem tartom jogosnak de aki tényleg beteg azt sem akarják már most leszázalékolni és ez nem igazságos átugranak a ló másik oldalára. Azért Ők is követnek el szabálytalanságot a bátyámnákl is ez történt és végül megkapta az 54 %-ot és persze jogos is volt mert olyan beteg,hogy munkát semilyen körülmények között nem tud válalni és 54 éves.
14. kicsilány2 (válaszként erre: 13. - Gummy)
2009. nov. 6. 12:41

Szerintem is jó a felülvizsgálat, nem azzal van baj, hanem magával a rendszerrel.


Mert tizen-huszonéve boldog-boldogtalant leszázalékoltak, és ma már annyian vannak, hogy aki tényleg beteg, arra már nem futja. Pl. anyám. Szinte hálni jár belé a lélek, mindene mindig fáj, alig áll a lábán, de amíg "megvan keze-lába" addig dolgozzon csak.

13. Gummy (válaszként erre: 11. - Kicsilány2)
2009. nov. 6. 12:32
Az előző hozzászólást a jogosulatlanul lerokkantott emberekről írtam (nem nektek), mert elég sokan vannak. Jó is a felülvizsgálat, mert nagyon sokan elbuknak rajta.
12. Gummy (válaszként erre: 3. - Cservenák Vali)
2009. nov. 6. 12:30
Persze hogy ideges és mogorva. Főleg amikor jogtalanul akarja valaki magát mindenképpen leszázalékoltatni. Azért ez is felháborító! Ezért tart itt ez az ország. Rokkant nyugdíj az kell!!! Aki meg dolgozik, annak meg vonják csak le a fizetéséből a jó sok adót! Mi???
2009. nov. 6. 11:43

Na a tabulátor elküldte...

Októberben elutasították, jött a csekk is, hogy amit májustól JOGOSULATLANUL felvett, 8 napon belül fizesse vissza. És most 3. hónapja vizsgálgatják, mert áttétre gyanakodnak és elsődleges tumort keresnek.


Az utcánkban mindenki le van százalékolva a semmire, mióta az eszemet tudom... Aki beteg, az meg dögöljön meg a munkahelyén. Kb. ez van. Sajnálom nagyon.

2009. nov. 6. 11:41
Én Budapesti "sztorit" tudok. Anyukám. Idén 50 éves. Tavaly nagy nehezen, fellebbezés után leszázalékolták 40%-ra, ez volt régen az 50%. Első körben elutasították, fellebbezésre megkapta. Kapott valami huszonezer ft-ot, ami kevés a gyógyszereire. Nem részletezem, csak a legfontosabbak: több gerincsérv, magas vérnyomás, huszonéve labilis idegrendszer, folyamatos balesetek miatti károsodások (pl. tropa boka, könyök). Na szóval idén volt a kötelező felülvizsgálat. Megalázás mesterfokon. Úgy beszéltek vele, mint egy notórius munkakerülővel (jelenleg 3 műszakban dolgozik, 16 éves kora óta csak amíg gyesen volt, akkor nem dolgozott). Szóval májusban felülvizsgálat. Később jött a határozat, hogy szerintük javult az állapota (ami valójában folyamatosan romlik), már csak 30%, amire viszont nem adnak egy ft-ot sem. Megint fellebbezés, amit októberben elutasítottak. Jött a csekk is, hogy amit JOGOSULATLANULközben áttétre gyanakodnak és elsődleges tumort keresnek... Szeptemberben jött is a levél, hogy azt a pénzt, amit májustól mostanáig kifizettek neki
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 00346cf747)
2009. nov. 6. 11:32

Szerencsére én is ismerek, csak ritka ezért annál értékesebbek :)



Az is igaz amit mondtál, az orvosok is idegesek lehetnek amikor az X. ember szeretné azon a napon leszázalékoltatni magát megélhetőség miatt. Nekik azért gondolom már van tapasztalatuk ebben. :(

sokszor hiába jó indulatú inkább úgy fogalmazom reális a felülvizsgáló orvos, ha tovább megy az anyag és ott áthúzzák, felülbírálják a vizsgáló orvost.

8. 00346cf747 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 6. 11:23

Ismerek ilyen főorvost :)

Azt mondja, igyekszik megtalálni mindenkinél, amiből lehet kihozni valamit, de sajnos, sokan megélhetési forrásként indítják a leszázalékolást. Elbeszélget velük, kiderül, hogy megszűnt a munkahely, vagy felmondtak. Sajnálatos, hogy erre kell kényszerülni, pedig biztosan tudnának munkát végezni, csak éppen másfélét, s hasznosnak is éreznék magukat.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Cservenák Vali)
2009. nov. 6. 11:17

Szinte teljesen mindegy kihez mész 90% ilyen. Ez a feladatuk a mai gazdasági helyzetben amikor a rendes nyugdíjakat sem tudják fizetni.


A legtöbbnek néhány betegségről fogalma sincs. Én nem igazán találkoztam olyan bizottság előtt megjelent emberrel akit valamennyire ne aláztak volna meg. :( Újból mondom TISZTELET ANNAK A KEVÉS EMBERSÉGES ORVOSNAK!

6. SF (válaszként erre: 3. - Cservenák Vali)
2009. nov. 6. 11:13
...hogy ne egy ilyen orvost fogj ki!
2009. nov. 6. 11:13
Jó összeköttetés, vagy nagy adag szerencse. Egyébként szinte lehetetlen.
4. SF
2009. nov. 6. 11:12
A második lépésben a háziorvostól kell kérni egy 4 oldalas beutalót, és az Államkincstárnak ki kell tölteni egy nyomtatványt. Ezután beadni, és sűrűn imádkozni...
2009. nov. 6. 11:12
Ha valaki vagy valakik voltak Salgótarjánban a Ruzsin Zsuzsanna főorvosnőnél leszázalékolás kapcsán az irja meg,hogy mi a vélaménya róla,mert én csak rossz véleménnyel vagyok.Nem orvosnak való az egyszer biztos,nagyon mogorva nem volt az emberhez egy jó szava sem. Ugy kezelt mintha gép lennék.
2. SF
2009. nov. 6. 11:11
Mindenekelőtt jó erős gatyamadzag:-))
2009. nov. 6. 11:10
Leszázalékolás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook