Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kreatív - Őszi ötletek kiscsoportban fórum

Kreatív - Őszi ötletek kiscsoportban (beszélgetős fórum)


2009. nov. 11. 19:28

fefesteni=kifesteni

mam=mama

Fáradt vagyok, a fogalmazás sem az igazi de remélem éritek:)

12. c8f7404b48 (válaszként erre: 10. - 480a1bea09)
2009. nov. 11. 19:27

Kicsit előre haladok, mikulásra adok tippet:

wc papír gurigát fefesteni vízfestékkel pirosra, piros krepp papírból sapit ragasztani, vattából bolytot és szakállat is lehet csinálni. Fekete filctollal pedig szemet. Mi ezt csináltunk baba-mam foglalkozáson, a lányom akkor 2,5 éves volt, segítséggel meg tudta csinálni.

Most mini csoportos a héten gyurmát formáztak és kukoricát nyomkodtak bele. A másik esernyő formát vágott ki az ovónéni papírból és kis színes ugyancsak papír köröket kellett ráragasztani nekik. Ez is jópofa volt, lett pötyös esernyőnk, ezt labdával is meg lehet csinálni.

Remélem adtam ötletet:)

2009. nov. 6. 06:16
Fesd be a gyerekek tenyerét, kicsit a karjukat is és csinálhattok így őszi fát. Aztán ujjpöttyözéssel jöhetnek rá őszi levelek.
10. 480a1bea09 (válaszként erre: 9. - Kristof2003)
2009. nov. 5. 21:10
igen, én is csináltam már ilyet a nagyokkal, de most manokáim vannak! ezért nehezebb velük tevékenykedni, hogy ne legyen túl nehéz, de a technika se legyen unalmas.
2009. nov. 5. 21:07

Dió= egérkét is lehet készíteni, a nagycsoportos fiam most csinált ilyet

a szeme, szája filctollal van, a füle papír, a farka hosszú fonál:) Nagyon cuki:)

8. 480a1bea09 (válaszként erre: 4. - Ritaanyu)
2009. nov. 5. 20:59
igen a Sün Balázs :)
2009. nov. 5. 20:58

szia!

-rajzoljatok egy nagy fát és ragasszatok rá száraz faleveleket.

-levél lenyomatok is érdekesek

-esetleg rajzolj le bármilyen oszi témáju állatkát,novényt...(suni,madárijeszto,..) és krepp papir galacsinokkal ragaszd teli.minnél szinesebb annál szebb:)

-bábokat kifejezetten szeretik a gyerekek,témáját illetoen ugyanigy gondolkozz az oszi állatkák,madárijesztok,varjuk..stb

hirtelen ennyi jutott eszembe.remélem segitett valamit.esetleg én is szivesen vennék egykét otletet:))

2009. nov. 5. 20:58
bocs a helyesírási hibákért.... kicsit már nem oda figyelek...
2009. nov. 5. 20:56
dió héjjából--- ha a dióhéj nincs széttörve hahnem csak félben van, befestitek pirosra, fekete pöttyöt rá és kész a katica...
2009. nov. 5. 20:55
falevél nyomda( lehullott falevél - befesteni, rányomni a papírra...)krumplinyomda..., só-liszt gyurma süncsalád( sóliszt gyurma, gombócot belőle, fogpiszkálókat beleszúrni, kész a süni! lehet rá papírból kivágott almár befesteni, balatúűzni a tüskéibe.--- viszi haza a gyerekeknek...----van hozzá egy mese is és a gyerekek közben játszanak a sünikkel...
2009. nov. 5. 20:54
ez az almás dolog tetszik :) köszi
2009. nov. 5. 20:51

Szia!


Krumplit ketté vágni, illetve formákat kivágni belőle, belenyomni a festékbe és papírra nyomni, mint a nyomdát. Ugyan ez mehet almával is. Nagyon szép az alma ha szépen félbe van vágva és a mag is benne van. Ugyan így dió is lehet.

2009. nov. 5. 20:47

Mit készítsek holnap a gyerekekkel az oviban, kiscsoportom van. Vizuális nevelés foglalkozás lesz, most semmi igazán jó ötletem nincs.

Már festettünk ujjbeggyel szőlőt, ragasztottunk mozaik technikával körtét, satíroztunk zsírkrétával faleveleket...

Valami őszi téma kéne, amit könnyű kivitelezni. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook