Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Durván, hús alatt beszakadt körömmel mit lehet tenni? fórum

Durván, hús alatt beszakadt körömmel mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 6. 22:33
Köszi a segítséged, igyekszem :)
12. titta
2009. nov. 6. 19:45

A lényeg, hogy ne menjen alá szennyeződés ne akadjon el semmiben! Vigyázz rá nagyon! Ha mosod le majd lemosóval, készülj fel, lehet hogy csípni fog!

Szép estét! :)

11. Gordonka (válaszként erre: 9. - Titta)
2009. nov. 6. 17:41
Egyelőre átlátszó lakkal sokrétegben kilakkoztam, ugye azért ez nem rossz megoldás átmenetileg? Köszönöm.
2009. nov. 6. 17:38
Mindenkinek köszönöm a tanácsot! Titta, elég nehezen jutok el most egy normális manikűrre, de megérdeklődöm, ezekkel a paraméterekkel vállalják-e. Mondjuk nem gondoltam, hogy a manikűr-kezelések ennyire nem egyformák, hogy mázli kell egy jó szakemberhez... Köszönöm a segítséged.
2009. nov. 5. 22:09

Ja, és kérlek az előttem lévő óváson és vigyázáson kívül kapott "jó tanácsokat" ha lehet, ne fogadd el. :)

Tudom, jó szándékkal íródtak, de nem biztonságosak és nem a legpraktikusabbak :) :)

2009. nov. 5. 22:05

Szia!

Szakember vagyok (manikűr pedikűr, műköröm), sok ilyet láttam és kezeltem.

Keress fel egy manikűröst.

A megfelelő kezelés erre, ha porcelán anyagú műkörömmel befedik neked. Ha nagyon jó szakember, akkor tesz alá egy speciális erősítő "hálót", ami láthatatlan.

Annak az egy körmödnek a kezelése maximum 1000 Ft-ból kijön.

Azért ajánlom, hogy hamar kezeltesd, mert a sérült köröm alatt nagyon hamar el tudnak szaporodni a kórokozók és még kellemetlenebb és lassabb lesz a gyógyulás. Ahogy már a többiek tanácsolták, tartsd tisztán és óvd a szennyeződésektől!

Eszter erre a célra nem ajánlom a zselét, mert az puhább mint a porcelán. Valószínűsítem, hogy neked azért jött le, mert nem megfelelő volt a "kezelés" előkészítése... fellevegősödött.


Szép estét mindenkinek!

7. g_eszter (válaszként erre: 2. - Gordonka)
2009. nov. 5. 20:40

volt hasonlo problemam. Eloszor elmentem manikuroshoz es tetettem ra egy vekony reteg zselet,a manikuros reszelovel nagyon ovotosan megreszelte, h ne fajjon,s lehessen ratenni a zselet, az tartott kb 1,5 hetet, de lejott. Utana egy kis pillanatragasztot kentem a koromre, ahol serult, s ez tartott ki heteket. En akkor nagyon belevagtam a kormombe, szinten husig, verzett is akkor rendesen, s 2 honap volt amig lenott.. Probaltam a sebtapaszt, de egyszer ugy beleakadt a megvagott reszben, h azt mondtam soha tobbet.. igy kellett ilyesmihez folyamodnom.

Remelem neked nem lesz vele sok gondod :)

2009. nov. 5. 20:20
Igen, ragtapasz. :( És vigyázz rá!
2009. nov. 5. 20:10
Csakis tapasz. Azzal tudod védeni. Az nagyon fájna, ha nem lenne ott...:(
2009. nov. 5. 20:10
ilyesminél én is a ragtapaszt tudom javasolni, és azzal együtt is vigyázz rá! eltte 96%-os alkoholt adj neki.. Mosogatás csak gumikesztben, nem jó neki, ha elázik.
2009. nov. 5. 20:06
húú, ragaszd le ragtapasszal :(
2009. nov. 5. 20:05
Kb. negyedig van beszakadva, ha tovább szakad, a hús alatt majd fél cm-rel nem lesz köröm, és az nagyon kellemetlen, sőt, szerintem fájdalmas. Van ötletetek, hogy lehet megmenteni a körmöt kb. két hétig, amíg lenő a beszakadt rész?
2009. nov. 5. 20:04
Durván, hús alatt beszakadt körömmel mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook