Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha másfél éves csemetém csikorgatja a fogát? Le lehet szoktatni? Vagy csak a bújó félben lévő nagyrágó foga zavarja-e? fórum

Mit lehet tenni, ha másfél éves csemetém csikorgatja a fogát? Le lehet szoktatni? Vagy csak a bújó félben lévő nagyrágó foga zavarja-e? (tudásbázis kérdés)


2007. júl. 18. 10:07
"bújó félben" - pontosan azért.
2007. júl. 17. 17:14
Enyém is gyakoról. majd elhagyja.:D
2007. jún. 7. 01:01
Ennyi idős korban még simán lehet, hogy furcsának találja, hogy a szájában annyi új "jövevény" van, amik töve ráadásul viszkethet és fájhat is. Ha viszont később is megmarad v. éjszaka csinálja, akkor vmilyen elfojtott feszültségre, ki nem élt agresszióra utal. Ebben az esetben szerintem jobb megkeresni az okátés kezelni, megoldani a problémát mert ez neki sem jó.
2007. jún. 6. 11:19

Nekem a férjem csikorgat és olyan iszonyú hangosan, hogy nem tudtam aludni tőle...

Fogorvos készített fogsínt neki, ami védi a fogait (a csikorgatás ugyanis olyan erős - amit éber állapotban nem tud csinálni - hogy kilazulhatnak a fogak idővel).

Remélem az ilyen kicsiknek még elmúlik magától.

2007. máj. 20. 22:01

Szió!

Az enyém is csinálta ezt, úgy 8-12 hónaposan, de nem tartott sokáig, leszokott róla!

Annyira nem is volt zavaró ( inkább vicces :) ), hogy aggódjak miatta!

2007. ápr. 25. 16:00

Szia!

Sajnos nem igazán tudsz tenni semmit csak azt hogy elviseled. :-))))) Majd leszokik róla, most ez az újdonság neki. :-)

6. ipi
2007. márc. 31. 14:51
Hát, köszi mindenkinek! Úgy tűnik valóban időszakos a dolog. Mindenkinek kívánok hozzá türelmet! Üdv Ipi
2007. márc. 25. 15:02

Az én fiam is csikorgatja. Kiráz a hideg tőle, amint meghallom azt a hátborzongató, zizegő hangot. Kórházban voltunk és nagyon makacs, kínzó betegségen esett át, azóta csinálja ezt. Mondjuk korábban is észrevettem, de azóta gyakrabban.

Most 15 hónapos, és 16 foga van. Nem vettem még észre, hogy jönne még neki a maradék. Ezért valószínűleg az átélt traumák hozták elő ismét neki ezt a rossz szokást. Remélem hamarosan leszokik róla...:)

2007. márc. 23. 17:40
Nekem mindegyik gyerkőc csikorgatta a fogát. Jó régen, úgyhogy lehet, hogy másfél éves korukban. :-))) De maguktól elhagyták. Ne törődj vele, el fog múlni! És szerintem a fogacskáknak nem lesz semmi bajuk tőle. Bár néha én is úgy éreztem kitörik a foguk! :-))
3. ipi
2007. márc. 22. 12:25

Hááát, szerintem ahhoz már hozzászokhatott volna. (14 hónaposan 16 foga volt...) Viszont inkább az a gyanus, hogy olyan feszültségből vagy fájdalomból teszi. Mondjuk én csak amiatt aggódom, hogy ne pattogjon le a fogzománca...

Azért köszi! Szép napot!

2007. márc. 20. 21:09
Semmit nem tudsz vele csinálni, az én kisfiam is másfél éves ő is csikorgatja a fogát. Szerintem tetszik nekik, hogy sok fogacska van:)
1. ipi
2007. márc. 20. 21:06
Mit lehet tenni, ha másfél éves csemetém csikorgatja a fogát? Le lehet szoktatni? Vagy csak a bújó félben lévő nagyrágó foga zavarja-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook