Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOS! Hogyan lehet kidugítani egy nagyon náthás 2 éves nóziját? fórum

SOS! Hogyan lehet kidugítani egy nagyon náthás 2 éves nóziját? (tudásbázis kérdés)


23. d0860dee94 (válaszként erre: 22. - Barracuda59)
2009. dec. 26. 22:45

nem baj, azért köszi a hasznos tippeket!

Boldog Karácsonyt amúgy :)

2009. dec. 26. 20:47

Bocsi, most látom, hogy ez egy régebben indult topic:D

azóta már nyilván megoldódott a dolog.

2009. dec. 26. 20:34

Ha holnap is be lesz dugulva az orra és szoktál alkalmazni homeopátiás szereket, akkor érdemes a patikában beszerezni a Sambucus nigra 5CH-t, ebből 2 x 5 golyócskát (tehát reggel-este) pici vizben feloldassz (vagy ha elszopogatja, akkor had szopogassa).

Elég hamar hat, én mindig ezt használom a gyerkőcöknél.

Ha pedig az orrváladéka sárgássá válna, akkor Hydrastis canadensis 5CH 2 x 5 golyócska használata mellett a gyerekorvost kellene felkeresned.

20. rzsi
2009. nov. 20. 19:45
Én a fürdővizébe szoktam mentolos fürdősót tettenni,utánna orrspray fújás vagy porszívózás és bekenem a mellkasát Baby luff mentolos krémmel.meg ha már eszik tejtermékeket jó vöröshagymás körözöttet csinálok neki.
19. sajert
2009. nov. 5. 21:10

Én is szoktam csinálni:

Sterimar vagy Nasivin orrspray (sós vizek), utána porszívóval orrszívás, majd Nasivin orrcsepp. A orrspray, porszívós megoldás cirka óránként, az orrcsepp csak naponta háromszor.

2009. nov. 5. 21:01
Novorin orrcsepp. A legjobb!!!
17. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 5. 19:52
Húúú, ez tényleg nagyon brutál... Bár valószínűleg hatásos, egy kétévessel nem hinném, hogy 1nél többször meg tudod szagoltatni. :(
2009. nov. 5. 19:01
Fluimare vagy Sterimare,és gyakran orrszívóval kiszippantani.
2009. nov. 5. 16:10

Nem fogja szeretni a gyerek, de nálunk eddig bevált:

egy nagy fej vöröshagymát össze kell vágni apróra, egy kisebb fokhagymát is hozzátehetsz. Egy bögrébe kell tenni, aminek a száját le tudod takarni a két kezeddel. Annyi nyílást hagysz, hogy éppen az orra beleférjen, és jó nagyot szippantani a bögréből. Aztán megrázod a hagymát, kicsit felkeveredjen. Megint szippantani kell. Ezt addig ismétlitek, amíg hat az illóolaj, vagy amíg szegényke bírja.

Minden folyni fog, a könnye, a nózija, brutális módon kitakarít, és fertőtleníti a felső légutakat.

Aztán a poharat célszerű kifőzni vagy máshogy fertőtleníteni.

2009. nov. 5. 16:06
mindenkinek köszi a válaszokat!
2009. nov. 5. 16:02
Nekem ami mindig kidugítja: mentolos orrkrém. Patikában recept nélkül kapható, és ha éjszakára bekened neki, reggelre már piros sem lesz a nózija. Elvileg arra való, ha nagyon fáj már az orra a sok zsepizéstől, de nekem mindig ki is dugítja, nem erős, és hatásos. Az orra alá kensz picit, ahol kidörzsölte a zsepi. :) Sok sikert!
12. lmoncsi (válaszként erre: 10. - Tanus)
2009. nov. 5. 15:57
ez nekünk is bevált.
2009. nov. 5. 15:50

A mentolossal óvatosan, mert befulladhat a gyerek tőle!

Sós vizes orrcsepp/spray, majd utána Nasivin vagy egyéb orrcsepp/spray.

10. tanus
2009. nov. 5. 15:47
Sterimar orrspray több féle változatban kapható az a legjobb mert csak tengeri sót tartalmaz már olajos változatban is kapható ha már piros az orra azt ajánlom recept nélkül kapható a patikában
9. d0860dee94 (válaszként erre: 8. - Szilvamama)
2009. nov. 5. 15:44
köszi! azt a spray-t vény nélkül lehet venni?
2009. nov. 5. 15:40
Szia, nekünk az orr-fül-gégész javasolta a következő eljárást: Sterimar befújás (pár percig hatni hagyni)- orrszívás (porszívós) - Nasopax orrspray. Amíg nagyon náthás, fél-egy óránként kiszippantani. Párásítsd a levegőt, kamillát, kínaolajat használva.
7. d0860dee94 (válaszként erre: 4. - Szili84)
2009. nov. 5. 15:39

a mentolosat mennyire bírja a gyerek?

azt hallottam, hogy az kevésbé jó, mert csíphet és az én Törpém nózikája nagyon piri már, pedig full óvatosan törlöm/szívom neki

2009. nov. 5. 15:38
köszi!
2009. nov. 5. 15:38
nem tudom a nevét... sajnos.... de a patikában biztos segitenek...
2009. nov. 5. 15:37
Szia, én a két és fél éves fiamnak a Nasivin orrcseppet vagy orrspray-t szoktam használni, és ami még nagyon jó, az a Azulenol kenőcs, amit az orrába kell beletömködni, mentolos és nagyon hamar kidugítja tényleg.
2009. nov. 5. 15:37
óvatos orrszivás, maj a gyógyszertárban kapható, dirrekt gyerekeknek gyártot pumpás orrspay!!! Kisebb babónál is bevált... lsd lányom!!!
2009. nov. 5. 15:35

Sziasztok!


Ki milyen módszert tudna ajánlani?

Sterimar, nasivin, nasic, baby luuf már megvolt...

2009. nov. 5. 15:34
SOS! Hogyan lehet kidugítani egy nagyon náthás 2 éves nóziját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook