Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha van köztetek bérszámfejtő, kérem segítsen! fórum

Ha van köztetek bérszámfejtő, kérem segítsen! (tudásbázis kérdés)

2009. nov. 27. 20:28
Köszi!
2009. nov. 27. 19:50

Bocsi, a köszönés lemaradt. Szóval Szia!

A vgkielégítésbe egyébként a felmondási idő is beleszámít.

11. ikocsis78 (válaszként erre: 10. - VTünde)
2009. nov. 27. 19:34
Igen, sőt a GYES ideje is beleszámít.
2009. nov. 27. 10:06

Szia!


Ha még olvasol: a végkielégítési időbe beleszámít a tgyás, gyed is?

9. ikocsis78 (válaszként erre: 8. - VTünde)
2009. nov. 5. 15:39
Köszi, nagyjából rendben vagyunk. Vigyázok magunkra. :) Ha van kérdésed írj nyugodtan. Sok sikert!
2009. nov. 5. 15:37

Köszönöm az info-kat, utána nézek a dolgoknak, lehet hogy még lesz kérdésem:)


Minden rendben Veletek ugye?

7. ikocsis78 (válaszként erre: 4. - VTünde)
2009. nov. 5. 15:04

Azt elfelejtettem, hogy írásban kérheted, hogy a szabadságodat letölthesd. Bár általában a munkáltatók inkább kifizetik egyben a szabadságot, mert így kevesebb járulékot kell kifizetni a cégnek, neked meg mindegy, ha van másik munkahelyed, akkor legalább egyben megkapod a pénzt.

Ha a szabadságodat letöltetik, akkoris dolgozhatsz a másik munkahelyeden folyamatosan.

A GYES melletti munkavállalásnak egyébként nincs feltétele, a jobszabály biztosítja a lehetőséget a kismamáknak.

A kipuhatolásra nincs receptem, én simán megkérdeztem feltételes módban a főnökömtől, hogy tudne-e foglalkoztatni, ha vissza szeretnék menni. Korrekt volt, mert megmondta, hogy sajnos nem. De ez jól jött, mert így kaptam végkielégítést és a másik helyem a gyerek szempontjából job volt.

6. ikocsis78 (válaszként erre: 5. - VTünde)
2009. nov. 5. 14:57

A HR Portálon a munkaügyi szakértő válaszolt pár kérdésre, szerintem nézd meg, ezt onnan idéztem:


"Mi lesz azokkal a kismamákkal, akik GYES mellett dolgozni szeretnének, de a munkáltatójuk csak a GYES lejártát követően tart igényt rájuk?


A GYES-en lévő munkavállaló eredeti munkaviszonyának megtartása mellett vállalhat más munkát akár teljes munkaidőben is. Azzal, hogy a kismama más munkáltatónál vállal munkát, még nem veszíti el munkaviszonyát és felmondási védelmét az eredeti munkáltatójától. Vagyis, ha a GYES melletti munkája nem nyeri el kellőképpen a tetszését, továbbra is igényt tarthat a foglalkoztatására az eredeti munkáltatójánál. Amennyiben a GYES lejártát követően az új munkáltatójánál kíván tovább dolgozni, eredeti munkaviszonyát fel kell mondania. "


[link]


Én bérszámfejtőként dolgoztam (most 9 hetesen veszélyeztetett terhesség miatt itthon vagyok). De ezekben a kérdésekben a munkaügyi jogász a legmegfelelőbb információforrás. :)

A fizetésnélkülit egyébként biztosan megigényelted te is, mert az volt az alapja már a GYED igénylésének is! A kérdés az, hogy meddig, de ilyenkor ált. 3 éves korig szokták írni róla a papírt, de a munkahelyeden meg tudják mondani ezt.

A felmondási tilalom egyébként a Munka Törvénykönyvében le van írva, hogy a gyermek 3 éves koráig + utána 30 napig tart.

2009. nov. 5. 14:10

Egy ismerősöm ezt írta Nekem a "másodállásról":

Az első dolog amit tisztázni kell, hogy a fizetés nélküli szabadságot meddig igényelted meg.

Ha a GYES végéig, akkor a jelenlegi jogszabályok szerint megteheted amit mondtam, mert ahonnan eljöttél szülni ott fizetés nélküli szabin vagy, tehát nekik semmilyen költséggel nem jársz.


Én nem tudom, meddig igényeltem meg...ilyenről még nem is hallottam.

2009. nov. 5. 13:57

De örülök, hogy írtál, köszönöm.


Kérdeznék még: tehát kapom a GYES-t, állományban vagyok egy munkahelyen és elmehetek dolgozni egy másik munkahelyre anélkül, hogy felmondanék?

Ez furcsa Nekem. ennek van valami feltétele?

Bárszámfejtő vagy TB ügyintézőként dolgozol?


Azt ők döntik el, hogy kifizetik vagy letöltetik? Ha letöltetik, akkor is dolgozhatok folyamatosan a másik unkahelyemen? Ez most még nem tiszta Nekem...bocsi.


Szted hogy puhatoljam ki, ha nem akarok vissza menni? Egyébként nem úgy ismerem a főnököt, mint aki felmondana...nem szokása.


Előre is köszi a segítséget!

3. ikocsis78 (válaszként erre: 2. - VTünde)
2009. nov. 5. 13:50

Szia!


GYES mellett dolgozhatsz teljes munkaidőben is anélkül, hogy a jelenlegi munkahelyeden fel kellene mondanod (Én is így csináltam). Csak nem árt tudatni velük. Fel nem mondhatnak, a GYES lejáratáig.


A szabadságodat nem befolyásolja az, hogy közös megegyezéssel vagy felmondással jössz el. (Már ha mindenképpen fel akarsz mondani. Írásban is felmondhatsz, nem kell személyesen) Ha megszünteted a munkaviszonyodat, akkor ki kell fizetniük a felgyűlt szabadságodat vagy egyösszegben vagy úgy, hogy elkezdik letöltetni veled a szabadságodat (azaz dolgoznod nem kell, csak havonta kapod a szabadságra járó bért).

Amúgy érdemes lenne kipuhatolni, hogy egyáltalán visszavennének-e, mert ha nem, akkor ha ők mondanak fel neked, akkor jár min. 30 nap felmondási idő + esetleg végkielégítás is (attól függ, mióta vagy munkaviszonyban).

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert!

2009. nov. 5. 13:41

Sziasztok!


Felvázolom, miben kérek segítséget.

GYED-en vagyok, ami 2010.01.18-án jár le.Muszáj dolgoznom menni, mert magas a lakáshitel.Jelenleg állományban vagyok,de a cégemhez nem szeretnék visszamenni, ha egy mód van rá.Keresek állást, de a GYED-et szeretném kihasználni, tehát leghamarabb 01.19-től mennék el dolgozni.


Kérdéseim:

1. Muszáj-e bemennem a munkahelyemre felmondani, ha találok állást vagy elég ha postán küldöm?

2. Ha felmondok, ill. ha közös megegyezést kérek (bár ez postán gondolom elég érdekes) mindkét esetben hogy alakul a felhalmozódott szabadságom?

2009. nov. 5. 13:38
Ha van köztetek bérszámfejtő, kérem segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook