Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet állapotosan...? fórum

Mit lehet állapotosan...? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit lehet állapotosan...?

1 2
50. Dolores007 (válaszként erre: 47. - Csutka1983)
2010. nov. 16. 18:06

Azért nem javasolt, mert a testzsír százalékot a gép úgy méri, hogy gyenge áramot vezet át a testen.

Az eljárást nevezik bioelektromos impedancia analízisnek is, az alkalmazott technika után. Az eszköz egy testtömeg mérésére szolgáló egyszerű mérleg és egy fitness eszköz keverékéhez hasonlít.


A gépre ráállva a műszer nagyon gyenge erősségű elektromos áramot bocsát ki a talpaktól a kezek irányába. A műszer érzékelőinek segítségével meghatározza a test elektromos ellenállását (impedanciáját).


Az impedanciából lehet következtetni a szervezetben akár rejtetten felhalmozott zsírszövet mennyiségére.


Mivel a víz sokkal jobban vezeti az elektromos áramot, mint a zsírszövet, az ellenállás mértékéből hozzávetőlegesen meg lehet becsülni a test összetételének víz:zsír arányát. A vizsgálati eredmények hitelességének korlátját a test víztartalmának változása jelenti.


Persze, ha talpon át mér és szigetelő cipővel áll vki rá, akkor kamu az egész...

49. csutka1983 (válaszként erre: 48. - Kismanó86)
2010. aug. 31. 21:58
De jó, ez nagyon megnyugtató! Azért megkérdezhetem, hogy honnan tudod? Köszönöm!!!
48. Kismanó86 (válaszként erre: 47. - Csutka1983)
2010. aug. 31. 14:18
Semmi bajod nem lesz. Azért nem javasolt, mert fals eredméynt adhat.
2010. aug. 31. 13:16

Lehet-e testzsírszázalék mérést végezni várandósság alatt???

Bementem egy patikába, és megmértem magam, hisz olyan ártalmatlan, az a masina méri az ember vérnyomását, súlyát, szívritmusát, testzsírszázalékát... Csupa ártalmatlan de hasznos szűrővizsgálatocska... És mikor már leszálltam a mérlegről akkor látom, hogy "várandósoknak nem javasolt"... Már késő... Mennyire van okom aggódni, hogy valami rosszat tettem, ki tudja?

2010. aug. 26. 14:12
Sziasztok!én azt hallottam,hogy a hajfestésnél leginkább az a probléma,hogy belélegezzük a káros anyagokat.Teljesen tanácstalan vagyok etéren.Nem akarom túlzásba vinni az óvatosságot,de nem tudom szabad-e festenem a hajamat,illetve ha nem akkor szoptatás alatt sem szabad??
45. Mágika75 (válaszként erre: 43. - Renikem)
2010. jún. 16. 14:33
A www pont antalvali pont com-on érdeklődhetsz bizonyos hatóanyagok a te ill. a babád egészségére gyakorolt hatásáról.
44. Mágika75 (válaszként erre: 43. - Renikem)
2010. jún. 16. 14:30

Gratulálok!

Jó egészséget! Vigyázz magatokra!

43. Renikem (válaszként erre: 42. - Mágika75)
2010. jún. 16. 11:42

:) Már 6 hetes vagyok...és még mindig festem a hajam. Tegnap utána olvastam, semmi baja nem lesz a babának. De kinek mi.

Elkezdtem az Elevitet de 2naponta szedem, azért is amit Te írtál, nem kell a sok mű. csak a kis biztonság max. 3 hónapig, már most próbálok egészségesen enni. Gyümik, zöldség, fehér hús.

42. Mágika75 (válaszként erre: 41. - Renikem)
2010. ápr. 1. 19:52

Az a helyzet, hogy anyáink - inkább már sajnos nagyanyáink - közel sem találkoztak annyi vegyszerrel, mint mi.

E-adalékok - ha kell, ha nem - az élelmiszerekben, kozmetikumok tömkelege, háztartási vegyszerek, szmog, műanyagok, kőolajszármazékok, festékek, stb.

Ezek közül rengeteg felszívódik, zsírban raktározódik (szép magyarsággal). Van, aminek "csak" a kipárolgása, gőze, gáza veszélyes.


Igen, aminek meg kell történnie, meg fog. De fölösleges tovább terhelni a saját ill. még meg sem született gyermekeink testét.

Vajon miért van egyre több allergiás, ekcémás, asztmás gyerek? Vajon miért születnek 900grammos(!) kisbabák?


Mindenkinek lelke rajta! De tudni kell, hogy nemcsak a saját egészségünkkel játszunk, hanem egy(két, három) másik ember(kezdemény)ével is, aki(k)nek nincs választása. Ha akarja, ha nem belepumpálunk egy csomó mérget, még akaratunkon kívül is.


Reni! Soha ne mond, hogy soha! Lehet, mire Te is kisbabát fogsz várni, másképp fogsz gondolkodni. Lehet, hogy te sem vörös hajjal várod majd a babádat.... :-)))


Jó egészséget!

2010. ápr. 1. 12:27

Sajna én még nem vagyok állapotos, de úgy vettem észre, többen ráparáztak, hogy amihez nyúlunk, használunk káros. De kérem szépen anyáink idejébe még net sem volt, hogy riogassák az embertársaikkal (ki,mit hallott stb.)

Aminek meg kell történnie meg fog, ha még steril szobában is élnének az emberek 9 hónapig.

Én biztos vagyok benne, hogy nem fogok lenőtt hajjal mászkálni, (nem mintha pláza cica lennék).


Gratula minden kismamának!

2010. jan. 26. 17:26
Én tejeskávét iszom. egyébként sem birom meginni az erős főzött kávét, csak a mások szerint vizes löttyöt. Szerintem egy gyenge kávé nem árt. Én a harmadik terhességem alatt kezdtem el íly módon kávézni- szinte megörültem a napi reggeli tejeskávémért. Semmi hatását nem érzem sem magamon, sem a kislányomon.
2010. jan. 26. 13:27

Sziasztok!

Van még itt valaki?

Kávézni lehet-e terhesség és szoptatás alatt?

2009. nov. 18. 21:27
hajat lehet hennával is festeni - bio boltban több árnyalat létezik, ha jól emlékszem. Na jó, nem mindenki akar vörös lenni..:-))
37. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Scorpiolady)
2009. nov. 18. 21:17
szerintem a méz OK. főleg, hoyg a házidokim a túlsúlyom miatt azt javasolta cukor helyett a terhességem idejére.
2009. nov. 12. 14:30

Ezen a linken található a mérgező alkotórészek, melyeket a kozmetikai szerek összetevői között megtalálhattok.

Ezek után ki ki döntse el maga, hogy él...



[link]

35. Gagababi (válaszként erre: 31. - Mágika75)
2009. nov. 12. 13:46

Szia. Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy. Neked is hasonló jókat kívánok. Nem festetem én sem a hajam, de rémesen nézek ki. Úgyhogy melír csíkokat fogok, és akkor az nem ér a fejbőrömhöz.



Éppen a napokban fogok találkozni ismét egy szakértővel, aki már korábban elmondta,hogy a babáknak való samponokban is megtalálható az a káros anyag (sls).Ettől régen csípte a sampon a szemüket, erre mit csináltak? Nem kivették az összetevőből, hanem hozzáadtak egy másikat, ami megakadályozza a csípést...tehát most már a baba nyugodtan pislákolhat, de a káros hatás nem szűnt meg.

Érdemes utána nézni a sodium laureth sulfátnak, triclosannak..utóbbi pl. fogkrémben megtalálható.

34. Mágika75 (válaszként erre: 33. - Mágika75)
2009. nov. 11. 21:38

Nem mellékesen néhány vitaminkészítményre (Béres Actival) is rá van írva, hogy várandósoknak ill. a szoptatás ideje alatt nem ajánlott. VITAMIN, nem - maradjunk ennél a példánál - hajfesték.

Ez cseppet elgondolkodtató...

33. Mágika75 (válaszként erre: 32. - Gavrilo1)
2009. nov. 11. 21:35

Azt nem is mondta senki, hogy MEG KELL FOSZTANIA magát a kismamának bármitől is. Mindenki döntse el magának, hogy mit akar vagy nem akar. Aki gyermeket tud vállalni az elég felnőtt - optimális esetben - ehhez a döntéshez is.


Én inkább kihagytam pl. a hajfestést (is). Ha utólag kiderül, hogy mégis van vmi a babára ártalmas anyag benne, akkor kinek a fejét verjem a falba?

Én óvatos duhaj vagyok: jobb félni, mint megijedni. Így most a szokásos szőke helyett barna - és őszülő - vagyok.

32. Gavrilo1 (válaszként erre: 31. - Mágika75)
2009. nov. 11. 20:57
manapság már mindenhol lehet kapni természetes anyagokból készült tisztitószereket, desodort, hajsampont és természetesen hajfestéket is. Szerintem nem kell mindezektől megfosztani magát a kismamának- csupán egy kicsit költségesebb, mint a sima bolti.
31. Mágika75 (válaszként erre: 27. - Gagababi)
2009. nov. 11. 19:00

Sziasztok!

Igen erről van szó! Köszi Gagababi, hogy nem rekedtünk meg - a különben igen fontos - toxoplazmózisnál.


Amikor Csengét vártuk, akkor olvastam egy babás-kismamás újságban, hogy egy újszülött baba szervezetében - az édes kis babahájban - 30-40 féle mérgező anyag kimutatható. Ezek többsége tisztítószer, mosó- és mosogatószer, öblítő, műtrágya (olyan, amit már az 1960-as évek óta nem használnak - tehát ezt már mi is a szüleinktől, nagyszüleinktől kaptuk), olyasmi, amivel a mindennapi életünk során óhatatlanul találozunk.

Van olyan hajfesték, ami a babahájban kimutatható.


Szóval én a 9 hónap alatt illetve amíg a testemből ápláltam/táplálom a gyermekem nem festettem/festem a hajam, babáknak való habfürdőt használtam/használok, nem használtam/használok dezodorokat, parfümöket (természetes anyagokkal is meg lehet oldani, és egy baba inkább az anyukája illatát érezze, mint a parfümöt). Ugye azt nem is kell említeni, hogy nem iszok alkoholt, nem dohányzom.


Nem kell sterilszobába zárkózni a babavárás és a szoptatás ideje alatt. De kerülni kell a fölösleges vegyszerterhelést. Erre kell törekedni a kisgyermekekkel is, és általában életünkben. Van egy csomó minden, amit nem tudunk kikerülni (a levegő, a víz), de törekedjünk arra, hogy szántszándékkal ne mérgezzük tovább a gyerekeinket és magunkat!


Gagababi! Szépséges babavárást!

Jó egészséget mindenkinek!

2009. nov. 6. 20:52

Én a cicust anyuhoz vittem. Nem volt toxoplazmózisom, én a háziorvossal leszűrettem magam, aztán a nőgyógyász később magától megnézette. Ha házi macsek lett volna, itt marad, de mivel ki-be járkált...

A cigit letettem, ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok. De azért hajat festettem, meg főztem (fogtam húst). Igaz nem ettem nyersen, de több ismerősöm igen, és nem lett a babának semmi baja. Ha mondjuk már lett volna toxoplazmám, akkor szerintem eszek... Azért szerintem nem kell túlzásba esni az óvatoskodással!

Kingi, hogy lehet egy babát a túlzott óvatosság miatt elveszteni?

2009. nov. 6. 13:08
28. Gagababi (válaszként erre: 26. - Tarantulla)
2009. nov. 6. 10:48

belélegezve is akár..


Nálunk a cicó ki van tiltva a házból, pontosabban kerti macska, és saját kisháza van az udvaron, de télen beszoktuk engedni a házba, de amióta terhes vagyok, ez megszűnt. Megszoktam simogatni, mert szeretem, de mindig alaposan kezet mosok.

2009. nov. 6. 10:45

Sziasztok! Egészségmegörző programra hívtak meg tegnap estére. Én, mint kismama éltem a lehetőséggel, hogy kikérdezzem az előadást tartó szakembert. Elég elkeserítő volt, hiszen nem csak az élelmiszerek tartalmaznak mérget. (pl. a banán..szép gyümölcs, de amilyen módon kerül ide hozzánk, jobb nem tudni..de az egyik legszennyezetebb gyümi). A kozmetikai szerek. pl a vichi krémek, melyek ipari hulladékot tartalmaznak,(azóta már állítólag betiltották, de ki tudja) vagy a szemspiráll, amiben higany van..a dezodorok, a hajsamponok, a hónaalj stiftek ..és ezek mind a bőrön keresztül bejutnak a vérbe...

Saját magunkat tesszük tönkre..:(

2009. nov. 6. 09:04
Én csak azt nem értem, hogy konkrétan hogy megy be a toxo? Kiszedem lapáttal a macskakakit, nem nyúlok hozzá, nem szagolom meg. Akkor hogyan? Vagy úgy fertőződik meg vki, hogy a macska a fenekét leteszi a kanapára én meg odaülök utána, aztán meg megsimizem a fenekem és utána nem mosok kezet???
2009. nov. 6. 07:25

Én is hozzákotyognék,ha szabad.

Nálunk mindhárom trimeszterben alapból nézik,ha az elsőnél fogékonynak bizonyul a kismama.

A nyers húsról meg annyit,hogy szépen hangzik,hogy ne nyúljak hozzá,csak ugye akkor ki főzi meg a vacsorát??? Utána alapos kézmosás,és kész. Szerintem nem kéne ennyire túlparázni mindent,ez egy természetes állapot,ésszerűen kell viselkedni,és kész.

2009. nov. 6. 06:49

Most csak úgy belekotyogok, mert van egy gondolatom erről a témáról.

Az, hogy mennyi mindent nem szabad terhesség és szoptatás alatt, szerintem kicsit arra hívja fel a figyelmet, mennyi méreg közt élünk. Mert ha azok a dolgok, amik tiltottak terhesség alatt, valóban olyan jók, és hasznosak, miért árt a fejlődő babánk. Vagy mégsem olyan jók, és hasznosak nekünk sem?

Ti nem gondolkodtatok még ezen?

23. kingi7
2009. nov. 5. 20:00

Az állatoknál is van különbség...van aki csokolgatja a panelba,-nos ettől feláll a szőr a hátamon- van aki a kertben tartja, megsimogatja és azonnal kezetmos...nos én például az utóbbi kategóriába tartozom...


Nálam az utolsó harmadban-ok,okozati összefügések miatt- cola lightot ittam, volt, hogy megkívántam 40 fokban egy kicsi sört, azt is megittam-1-1,5 dl volt... egészséges határok, erősödjön a kicsi immunrendszere, had szokja az E betüket :)

22. édesmandula (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2009. nov. 5. 19:39
itt nem jár metró :D de igenis törölgetek, ha meg néznek hát nézzenek :D tudod nem egy embert láttam már folyó orrot kézzel dörgölgetni, aztán lelkesen a bevkocsi fogantyú szélére kenni... :P
21. 59d8fb2d3c (válaszként erre: 19. - Fildus)
2009. nov. 5. 17:30
Neked szerencséd volt, nekem a védőnő mondta, hogyha cica kutya vagy bármi féle kisállatom van, akkor nekem kell kérnem a vérvételnél a toxoplazma vizsgálatot. Azért nem csinálják rutinszerűen tudtommal, mert a toxoplazma vizsgálatot az ÁNTSZ laborjában végzik, nem pedig az adott intézmény laborjában.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook