Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Irigység? A te munkatársaid milyenek? fórum

Irigység? A te munkatársaid milyenek? (beszélgetős fórum)


13. katmandur (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2009. dec. 18. 14:17

Bár még nincs élettapasztalatom,mégis azt mondom,az irigység mindenhol jelen van.A négyemeletes házban, ahol lakom, az osztélyban, ahová járok, a koleszban. Néhol a testvérek között, a szülők között, ha a gyerek egyiket jobban szereti, mint a másikat. Környezetemben van erre is példa. Mért pont munkatársak között ne lenne?

Csak ügyesen kell kezelni!

Ha bennünk támad fel az irigység, fel kell ismerni, és el kell nyomni, és harcolni kell ellene! Mert nagyon keserű az irigy ember élete........Maga lehet a pokol!

Ha így nézed őket, így állsz hozzájuk, akkor lehet, hogy abbahagyják az irigykedést.

Te meg maradj mindig ilyen segítőkész, és kedves!

2009. dec. 18. 08:48
De vajon miből gondolja némelyik ember,hogy pl.irigyeljük a boldogságát???Ami valójában kirakatboldogság,képmutatás,hazugság,mert annó már egyszer azt is elmondta,hogy összeverekednek néhanap,elmondta,milyen hazugságokkal veszi rá a férjét,hogy helyette kitakarítson,elmondta,utálja,mikor rámászik naponta x-szer,stb.És azt meri mondani,az élete megvalósult álom.Hát én soha ilyen életről nem álmodtam,ahol csak bólogatni lehet!!:)
11. 00346cf747 (válaszként erre: 10. - Stuxx)
2009. nov. 4. 20:21
Ráadásul ez a bizonyos nézegetős típusú kolléga kifelé tökéletesnek látszik, sőt az ellene irányuló panaszok tűnnek alaptalannak. Egyetlen járható út van: rá se nézni, mit csinál, s ha valamit eltrehánykodik, legyen az ő sara :) Nekem volt ilyen kollégám, egy ideig megcsináltam helyette az elhagyogatott dolgokat, aztán szépen leszoktam róla. Volt is felzúdulás... mikor rájött, hogy mi a dolga, mindjárt nem ért rá trécselni.
10. stuxx (válaszként erre: 8. - 00346cf747)
2009. nov. 4. 20:12
Bizony te is jól mondod! :)
2009. nov. 4. 19:52
nem beszélünk személyes dolgokról ha mégis elejtünk pár szót, akkor nem irigykednek, vagyis nem mutatják
8. 00346cf747 (válaszként erre: 5. - Stuxx)
2009. nov. 4. 19:48

Ez igaz! :)

Viszont sehol sem szívlelik az olyan embereket, akik trécselnek egész nap - persze ezért szeretik őket a vendégek-, de dolgozni pl. ettől nem érnek rá. Mindenki tudja, hogy kollektív jellegű munkakörökben jól borsot lehet törni a másik orra alá, főleg ha az lelkiismeretes típusú, szemben a fogjuk meg, és vigyétek"-kel.

Szóval is-is, dolgozni és lazítani, arányosan :)

7. OlíviaAnna (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2009. nov. 4. 19:30
Inkább irigyeljenek, mint sajnáljanak.
6. ba80
2009. nov. 4. 17:50

Szia!

Semmi vész,ilyenek vagyunk mi emberek.Nekem is hasonlóval kell most megküzdenem,szerencsémre azért kerül egy-két segitőkész ember is,és hidd el ők vannak többen ,csak nem merik felvállalni.

Kitartást!

5. stuxx (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2009. nov. 4. 17:43

Szia!


Dolgoztam pár munkahelyen eddig, tény: vannak akik abból merítenek energiát, ha egyfolytában panaszkodnak,kritizálnak, vagy irigykedhetnek.

Hála Istennek, a jelenlegi munkahelyemen jó kis csapat verődött össze az elmúlt években. Ha volt ilyen eset, azt igyekeztünk már csírájában elfolytani. Általában az újak próbálkoznak egy idő után. De előbb-utóbb észre veszik, hogy nálunk az ilyesmi nem téma.

Le is állnak egy idő után. (Ki előbb, ki hamarabb.)

Addig pedig kitartás. Esetleg nevezd nevén a dolgot, és kérdezz kedvesen rá: "Csak nem irigykedsz? :) Tudod, ez nem jó se a te egészségednek, se a kollektívának. Biztos veled is történnek, jó dolgok, csak kicsit biztos el vagy kedvetlenedve és már nem veszed észre :) Szerintem pedig kedves ember vagy :)"

Próbáld ki. Nálunk csodákat művel e pár mondat!

:)

4. lilluska25 (válaszként erre: 3. - Mindy1982)
2009. nov. 4. 17:23
ja csak nehéz hisz sajna beszélni kell egymással...
2009. nov. 4. 17:21

Hali!

Csatlakozom az előttem szólóhoz... :o)

Szerintem is ez a legjobb megoldás, kicsit nehéz, de nem kell velük foglalkozni. Ugyanis az a cél, hogy az ő viselkedésük idegesítsen Téged, viszont, ha idővel észreveszik, hogy ez nem jött össze, abbahagyják. Sok sikert és kitartást! :o)

2009. nov. 4. 17:17

ne foglalkozz veluk,majd abbahagyják, hidd el, a kolleganom is ilyen, mindenkire irigy, féltékeny, de mivel sztem rájott, hogy rohadtul nem érdekel senkit, abbahagyta, jo 2 év volt de sikerult!

irigy volt, mert megnosult a kollegank, irigy volt, mert gyereke szuletett, irigy volt,mret én elkezdtem fogyni, o meg hizni, irigy volt, mert jokat nevetunk mi a munkahelyen, tehát mindenért az volt

2009. nov. 4. 17:14

nemrég(3 honap) egy supermarketbe kerültem,de már nagyon megkedveltek az emberek is,fönök is szeret,én is nagyon szeretek az emberekkel foglalkozni de ugy érzem ez nem tetszik a munkatársaimnak..


(ök persze minden szart észrevesznek,ha a tej nem egyenesen áll,a vevök meg csak dicsérnek..)


az hogy engem kedvelnek és kedves vagyok stb..de nálam ez alap,a segizökészség stb ,de mit tegyek hogy a többiek sem legyenek rám irigyek stb?ha azok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook