Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felér foltok jelentek meg a körmömön, a végein hámlik, és nagyon törékeny. Mit tegyek? fórum

Felér foltok jelentek meg a körmömön, a végein hámlik, és nagyon törékeny. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 3. 10:57
zink hiany okozza.
2013. aug. 3. 10:25
régi
25. cica33
2007. nov. 26. 08:22
vitamin hiány jele...sok-sok vitamint kell bevinni a szervezetbe
24. Loni
2007. jún. 8. 18:00
Azonnal irány a zöldségeshez! Kosarat telerakni friss zöldséggel, gyümölccsel, és enni!!! Ez a típusú körömprobléma a vitaminhiány jele. Gyorsan intézkedj, míg a hajad is rá nem megy. (Hullik, fénytelenné válik, töredezik.)
2007. jún. 8. 17:57

Körmünk gyengeségének, puhaságának lehetséges okai:


Gyakori kézmosás vízben, vagy vegyszerekkel


Tisztítószerekkel és mosószerekkel végzett munka


Körömlakk, körömlemosó túl gyakori használata


Nem megfelelő táplálkozás következtében: A- és B- vitamin, cink, vas és kálcium hiánya


Bőrgyógyászati megbetegedések (pl.: pikkelysömör, foltos hajhullás..stb.), illetve egyéb szervek megbetegedései


A gyenge, töredezett köröm jelezhet fertőzést, hormonális betegségeket, vérszegénységet, csontritkulást.


Hosszanti csíkok a körmökön: alacsony folyadékbevitelt, manikűrözési hibát is jelezhet.


Sok kis fehér pont a körmökön: kálciumhiányt mutat.


Barnás, fekete elszíneződés: lehet egy ütés következménye, de lehet szemölcs, anyajegy, illetve köröm alatti bőrrák jele is.


A körömágy vöröses elszíneződése szívbetegségre, vese illetve májproblémára utalhat.


Sárgás színű körmök lehetnek a dohányzástól és a túl gyakori lakkozás eredménye is.


Körmünk alakja is megváltozhat:


Domború, óraüvegre emlékeztető: lehet öröklött hajlam, de tüdő- és szívbetegség tünete is.


Kanálszerűen felfelé növő köröm, vashiányra utal.


Egyenetlen felszínű köröm reumatikus megbetegedésre, izületi gyulladásra mutathat rá.


Ha valakinek gyenge, töredezetett, kezelhetetlen körme van, vágja rövidre, de jól teszi, ha ápolását manikűrösre bízza.


Szakemberek nem ajánlják a körömcsipesz használatát, körömágyunk tologatását, illetve kivágását.


A körömápolás legfontosabb, nélkülözhetetlen eszköze a melegvíz, szappan, körömkefe, körömvágó olló, reszelő, növényi olaj, kézkrém.

2007. máj. 30. 21:33

Vitaminhiány! nébó-nénó Vitaminhiány!


Gyorsan pótolni sok zöldséggel, gyümölccsel.

21. Rika1
2007. ápr. 13. 23:37
Én azt vettem észre,de ez nem reklám,hogy amikor az aloét ittam,erősebb lett a körmöm.Hatott a bőrömre és a hajamra is:))Ki kell próbálni:))
20. mongi
2007. ápr. 13. 22:48

Sajnos nekem is ugyanilyen problémám van.Már szedtem Revalidot,vitaminokat,sok zöldséget,gyümölcsöt eszek,tejtermékeket is ,egyszóval nem táplálkozom hiányosan,s mégis töredezik a körmöm.Régen nem volt ilyen problémám-bár akkoriban azért több sört ittam:-)))))

Lehet,hogy az a rejtély kulcsa.Ha szereted a sört,s megteheted,szerintem próbáld ki.(Én már nem szeretem,a terhességem óta:-))

2007. ápr. 13. 18:57
Szerintem ,vitamin hiány,egyél sok gyümölcsöt ,tejterméket,olyan dolgokat, miben sok a kálcium,probálj minél egézségesebben táplálkozni ,és egy Revalid kúra sem árt,nekem sokat segitett,ugyanúgy a hajhullásban is ,de igaz nem mindenkinek válik be.
18. ancsi105 (válaszként erre: 4. - Cicumaci)
2007. márc. 21. 12:54
Akkor szedjél revalidot! Az is nagyszerű vagy mandulaolajjal kend be fodrász kellékesben lehet kapni esetleg patikában.
17. gpetra (válaszként erre: 16. - Nívea)
2007. márc. 21. 12:47
A leszólás fel sem merült bennem :)
16. Nívea (válaszként erre: 11. - Gpetra)
2007. márc. 21. 12:13
Az igaz, nem is a tapasztalatodat akartam leszólni, de vannak olyan emberek, akik nem is tudják, h a sárgarépa mi mindenre jó.Én is csak a tapasztalatomat írom és próbálok segíteni:) Nekem az erősítő lakkok semmivel se hatottak jobban, mint a sima olcsó lakkok, csak a pénzem ment rá. Lehet h nem jót vettem? De már nincs ilyen problémám.
2007. márc. 20. 17:34
Én a Revalid kapszulát ajánlom ilyen jellegű problémára!
14. supin
2007. márc. 20. 16:37
Valószinű az étrendedet kell megváltoztatnod!
2007. márc. 20. 14:53

az mind igaz amit atöbbiek irtak és ez mellé van

egy köröm lakk ami erősíti a körmödet.Kenegesd.

2007. márc. 20. 14:51
A fehér folt vitaminhiányt mutat.Én nagy mennyiségben szednék Korall Kálciumot, és C-vitamint,/csak természetes alapút/.Próbáld ki!
11. gpetra (válaszként erre: 7. - Nívea)
2007. márc. 20. 13:56
Ez igaz... Én a tapasztalatomat írtam le, de azt is meg kell említenem, hogy mindez kb. 15 éve volt, amikor még nem volt mindenféle tabletta. Bár a sárgarépa nem új találmány :)
10. baby61
2007. márc. 20. 13:56
Nekem is szokott,ilyenkor en ugy gondoltam ,hogy vitaminhiany,szedtem egy parhetig kalciumot vagy magneB6ot .Javult, most mar nekem is nagyobbak a kormeim .Probald ki artani nem art ha nem is fog hasznalni.Szerintem.
2007. márc. 20. 13:56
Nekem is szokott,ilyenkor en ugy gondoltam ,hogy vitaminhiany,szedtem egy parhetig kalciumot vagy magneB6ot .Javult, most mar nekem is nagyobbak a kormeim .Probald ki artani nem art ha nem is fog hasznalni.Szerintem.
2007. márc. 20. 13:55
Nekem is szokott,ilyenkor en ugy gondoltam ,hogy vitaminhiany,szedtem egy parhetig kalciumot vagy magneB6ot .Javult, most mar nekem is nagyobbak a kormeim .Probald ki artani nem art ha nem is fog hasznalni.Szerintem.
7. Nívea (válaszként erre: 5. - Gpetra)
2007. márc. 20. 13:43
igen, de a sárgarépába is sok az A vitamin, amit olcson szerezhetsz, és vannak karotin tartalmú tabletták, ami szintúgy jó.
2007. márc. 20. 13:41
Élesztő a szép egészséges körmökért és hajért; Kalcium az erős körmökért; sok vitamin és vas, ugyanis valami hiány van a szervezetedben, azt jelzi a kettéváló, gyenge köröm. Nekem pl. ezek együtt hatottak,és még az erősebb hatás kedvéért vastagon lakkoztam a körmömet színtelennel(színes és színtelen is lehet), így kevésbbé tört és erősebb, keményebb lett úgy. A színtelent előnye az, h bárhová kifestheted, mert nem feltünő. Észre sem veszed, de meg is nőtt a körmöd, és ha szeded ezeket amiket írtam, akkor egy kis idő múlva a lakkot is el lehet hagyni. Nekem bejött.
2007. márc. 20. 13:37

Amikor nekem ilyen problémám volt, akkor a doki A vitamin hiányt állapított meg, és kúrára fogott. El is múltak a gondok. Szerintem menj el orvoshoz, ha nagyon zavar. Ellenőrzés nélkül pedig ne szedj semmiképpen A vitamint! (nem is tudom, hogy lehet-e csak úgy venni).

Emellett lehet kapni mindenféle körömerősítő kapszulát, lehet, hogy ezek is beválnának.

4. cicumaci (válaszként erre: 2. - Ancsi105)
2007. márc. 20. 13:30

Szioka!

vitamint természetes uton sokat eszek,nagyon sok gyümölcsöt és zőldség félét,de nem tudom ,mit kezdjek a kőrmeimmel,szeretném ha újra szépek lennének,de ahogy nő 2-3 mm tőrnek is le:((,és a vége válik kettőbe.

2007. márc. 20. 13:27

Egy ideje,a körmöm ,töredezik,és hámlik a vége,és fehér foltok jelennek meg,probáltam erösiteni,körömápoló lakkal,de nem hogy keményedtek volna,hanem még puhábak lettek a körmeim,szeretném ha kissé hosszabak lennének,de nem tudom megnöveszteni őket,tőrnek le:(((

Tud valaki valami jó megoldást??

2007. márc. 20. 13:22

Szia!

Én úgy tudom vashiányt jelent. A kisfiamnak volt és az orvos is ezt mondta. Esetleg egyél céklát, feketeszedret, vitamint.

2007. márc. 20. 13:20
A körmöm felett felér foltok jelennek meg, és a végein hámlik, válik kettőbe a széle. Magyon törékenyek, nem tudom növelni öket:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook