Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy lehet megállapítani, hogy jó-e a vérkeringésem? Vérkép? Vagy másból? fórum

Hogy lehet megállapítani, hogy jó-e a vérkeringésem? Vérkép? Vagy másból? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 4. 16:04

Én az arteriográfiás érvizsgálatot javasolnám első körben. Engem néhány hónapja hívtak fel egy magánrendelőből azzal a "kihagyhatatlan" ajánlattal, hogy csak most, csak nekem mindössze 8000 Ft-ért csinálnának egy arteriográfos vizsgálatot, amely egy rövid, fájdalommentes vizsgálat után kimutatja, hogy milyen állapotban vannak a szervezetemben a nagyerek (artériák), illetve a kiserek. Az egész kb. 5 perc, rövid kikérdezés, és egy vérnyomásméréshez hasonló vizsgálat. Az eredményt azonnal megmondják. A családból több embert is érdekelt volna, de mivel elég borsosnak találtuk az árat, gondoltuk, hogy lecsekkoljuk őket, tényleg működőképes-e a dolog. Én voltam a kísérleti nyúl, ugyanis 5 éve diagnosztizáltak nálam egy érszűkülettel járó autoimmun betegséget, tehát többszörösen kimutatottan radikálisan szűkebbek a nagyereim, mint kellene. Elmentem, természetesen a vizsgálat előtt semmit nem mondtam el, közöltem, hogy semmi problémám, nem szedek gyógyszereket és vártam az eredményt. A szerencsétlen asszisztens háromszor megcsinálta a tesztet, majd halálra vált arccal közölte az eredményt, amit nyilván előre tudtam. Ezután persze elmondtam, hogy ne ijedjen meg, tisztában vagyok a dologgal, de kíváncsi voltam, hogy valóban működik-e a gép. (azért örültem, hogy nem vágott ki azonnal, nagyon kedves volt) Úgyhogy én azóta is mindenkinek csak ajánlani tudom, mert tényleg gyönyörűen kimutatja az erek állapotát és ezért a 8000 Ft nem is olyan ökör összeg, főleg, hogy nem kell beutaló, nem kell sorban állni, várakozni stb...


Bocsi, hogy hosszú voltam és nem reklámnak szántam, úgyhogy cégnevet sem mondok, de ha rákerestek a neten arra, hogy arteriográfos érvizsgálat, számos helyet kiad, ahol megcsinálják. Én csak ajánlani tudom.

11. Zorg27
2009. nov. 4. 14:46

Az érszűkület miatt akár trombózis is kialakulhat ami szintén életveszélyes állapot!

Melegítésre pedig ami serkenti a vérkeringést lehet használni vadgesztenye krémet a végtagokra.

10. Zorg27
2009. nov. 4. 14:43

Doppler vizsgálat:

A vizsgálat a felkarján történő, hagyományos vérnyomásméréssel kezdődik. Eközben a beteg hanyatt fekszik a vizsgálóasztalon, mindkét alsó végtagja szabadon, ruha nélkül kell legyen. Az orvos mindkét alsó végtagján megtapintja a lábhátán és a belbokája mögött pulzáló ereket, majd a vérnyomásmérő mandzsettáját a lábszára köré tekeri. Az ultrahangelven működő kézi Doppler-készülék körülbelül tollnyi méretű vizsgálófejére az ultrahangnyalábok terjedését segítő kocsonyás anyagot rak, majd a vizsgálófejet a lábháti, illetve belboka mögötti verőérre helyezi, keresi bennük a véráramlást. Felfújja a vérnyomásmérő mandzsettát, ilyenkor az erek felett nem lehet hangot hallani. A mandzsettát lassan leeresztve azt figyeli, hogy mikor válik hallhatóvá a láb ereiben a vér áramlása. Amikor meghallja a pulzáló, keringő vér hangját a Doppler?készülék hangszórójában, leolvassa a vérnyomásmérőről a végtagi verőérben lévő, ún. szisztolés vérnyomást.

A mérést mindkét alsó végtagon, a lábháton és a belboka mögött futó verőéren is elvégzi.

9. majmocska (válaszként erre: 5. - Tavasi)
2009. nov. 4. 14:41
Egy fájdalommentes, műszeres vizsgálat, azt nézik hogyan áramlik a vér a végtagok ereiben, nincs-e pl. érszűkület. Azt hiszem háziorvosi beutalóval kell menned Érsebészetre és ott elvégzik ezt a vizsgálatot.
2009. nov. 4. 14:41
Fontos megnézetni, mert ha tényleg nem jó a vérkeringés el is halhat a szövet, vagy akár a végtag is.
7. tavasi (válaszként erre: 6. - Zorg27)
2009. nov. 4. 14:38
Nem lilul csak piszokul fázik, majd lefagy!
2009. nov. 4. 14:36
Lilul is a végtagod, vagy esetleg a szád? Mert ha szederjes vagy akkor még inkább fontos lenne a vizsgálat!
5. tavasi (válaszként erre: 3. - Majmocska)
2009. nov. 4. 14:35

Igen, a végtagjaimban gondoltam!

Nem is hallottam erről a Dopplerről, mi ez?

4. tavasi (válaszként erre: 2. - ZiZi81)
2009. nov. 4. 14:35
Az enyém is, majd lefagy, még nyáron is képes vagyok fázni!
2009. nov. 4. 14:33
Hol jó a vérkeringésed? A végtagjaidban. Azt Doppler nevű műszeres vizsgálattal lehet.
2009. nov. 4. 14:32
Az enyém gyalázatos-mindig hideg kezem,lábam:(
2009. nov. 4. 14:30
Hogy lehet megállapítani, hogy jó-e a vérkeringésem?Vérkép?Vagy másból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook