Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 27 hós gyermekem már majdnem teljesen szobatiszta volt, de ahogy megszületett a testvérke, még csak nem is szól, hogy "baleset" történt... fórum

27 hós gyermekem már majdnem teljesen szobatiszta volt, de ahogy megszületett a testvérke, még csak nem is szól, hogy "baleset" történt... (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 5. 16:04
Nemcsak kitartás. Rengeteg türelem,kedvesség.Bevallom,nem nagyon sikerül.Nagyon sokszor elfogy a türelmem.Az én drága kislányom teljesen kifordult magából.Sajnos azt kell mondanom,hogy minden amit leír a 'tudomány ',hogy milyen hatással van az újszülött a tesóra,nálunk igaz minden szó.
10. bocaka (válaszként erre: 9. - Lengyelnehajni)
2009. nov. 5. 08:16

Nalunk legalabb nem tiltakozik a pela ellen.

Akkor kitartas, ez a megoldas, ugye?

2009. nov. 4. 08:40

Mi is ugyanezzel a problémával kínlódunk,tehát nem vagy vele egyedül.

Minden éjszaka becsurgat,pelust nem hajlandó venni.

3 takaró van egyfolytába váltásba.+ a sok ágynemü,meg pizsimosás.

8. Belle Morte (válaszként erre: 7. - Bocaka)
2009. nov. 4. 07:43

Szia!


Szerintem is jó, ha beszélsz vele őszintén. Meg majd megszokja a kicsit is, hogy nem csak Ő van már. Hidd el,igényelni fogja, mint a "nagy fiúk. :)

7. bocaka (válaszként erre: 6. - Szabokisandi)
2009. nov. 4. 07:23

Koszi,pont ezt a pl.-t mondtam en is a ferjemnek, csak masodik ferjjel.

En turelmes vagyok, csak azert elgondolkodtat. A pelat mar visszaadtuk ra, de sajnos nem zavarja.

Pedig a kis huncut, ha pelus nelkul pisil be, es rakerdezunk, hogy hova pisiltel? Akkor siman megmondja, hogy mikor, hol, milyen tevekenyseg kozben alkotott.

6. Szabokisandi (válaszként erre: 2. - Bocaka)
2009. nov. 4. 07:11

Szerintem már meg tudod vele beszélni, hogyha nem szól, akkor muszáj lesz rá újra pelenkát adni, hiszen hideg van és nem hagyhatod, hogy bepisiljen, mert meg fog fázni. Hiába minden figyelem, mégis csak az "egykeség" után osztoznia kell rajtad a kicsivel. Mivel nekem is van, tudom, hogy a kicsi elsőbbséget élvez.

Egyszer egy kisgyerekekkel foglalkozó ismerősöm azt mondta, hogy úgy kell elképzelni a gyerekek fejében lezajló dolgokat, amikor kistesó érkezik, mintha velünk az történne, hogy a férjünk hoz egy másik feleséget is a házhoz, és azt mondja: Téged attól még ugyanúgy szeretlek.... :))

Mi is zajlik abban a pici fejecskében???

Ha kell, rakd vissza rá a pelust, szerintem hamar rájön, hogy nem jó ez így neki. Aztán ha belejött a kistesózásba, próbáld meg újra.

Sok sikert!

2009. nov. 4. 07:06
Ez gyerekenként változó.Nálunk még előfordul,hogy a nagy(4 éves) akkor akar velem játszani,amikor a kicsik(20 hósak) fennt vannak.Néha megdugja az orrát,hogy miért nem csak vele foglalkozom,de pár perc,és játszik velünk.A legfontosabb most a türelem.A bilit majd Ő fogja kérni,mert nem szeretik,ha vizes a bugyijuk.Lehet,hogy most egy kicsit hagynod kellene ezt a dolgot,és később megint megpróbálni.
4. bocaka (válaszként erre: 3. - Ba21036ade)
2009. nov. 4. 06:55

Pont ezt csinalom, nagyon szivesev segit es elvezi is. Ha sir a baba, o mondja, hogy vegyuk fel, meg adjunk neki cicit.

Tudom, hogy ez lelki dolog, de meddig tartson?

2009. nov. 4. 06:53
Szia.Így védekezik a kistesó ellen.Eddig Ő volt a középpontban,most a pici.Próbáld meg bevonni a kicsi körüli teendőkbe,hogy ne érezze "kirekesztettnek" magát.Most egy kicsit többet kell vele törödnöd hogy érezze,nem csak a kistesó a fontos.
2009. nov. 4. 06:49

Tudom,hogy ez valamilyen szinten normalis, de meddig? Nem feltekeny, csak az az egeszseges feltekenyseg van benne, ami illik is. Szereti is a tesokajat, figyelmet is kap, tenyleg boven.

De ez a bili dolog lassan aggasztani kezd.

2009. nov. 4. 06:48
27 hos gyermekem mar majdnem teljesen szobatiszta volt, de ahogy megszuletett a testverke, meg csak nem is szol, hogy "baleset" tortent...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook