Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 Júliusi Babák fórum

2010 Júliusi Babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
44722. zsu0427
2014. nov. 25. 12:51

Sziasztok.

Kivel mi újság? Hogy vagytok?

44721. zsu0427
2014. szept. 8. 07:03

Sziasztok.

Kivel mi újság? Elkezdtétek újra az ovit? Gondolom mellette nagyrészt mindenki dolgozik.

44720. Sylvia81 (válaszként erre: 44719. - Zsu0427)
2014. márc. 15. 22:54

Szia!


Már megint csak én reagálok? :)

Mi megvagyunk. Gyerekek az oviban, én dolgozgatok.

Kiara igazi nagylány, Dorina is nődögél. Ma vacsora helyett a hajával volt elfoglalva, így meg kellett állapítsuk, hogy már ő is kész nő! :D

Az óvoda... Már kiakaszt. Egyszerűen rászálltak a lányomra! Oké, elhiszem, sőt tudom, hogy Dorina egy elvarázsolt hercegnő, meg hogy lassúbb, mint a többiek, és hogy gyengécske is, de én nem hinném, hogy le van maradva. Már ott tartunk, hogy Fiziotherapeutin volt nála (itt nincs olyan gyógytornász, meg alkalmassági-bizottságosdi, meg fejlesztő pedagógiai intézményrendszer, mint otthon). Ki is hoztak egy szép kis eredményt:

- túl gyenge, ezért treníroznom/treníroznunk kell, merthogy nincs elég erő a lábában és a karjában. Tényleg nincs, csak a mászókás körforgós játszótéri kütyüt úgy meghajtotta, miközben rajta ültem, hogy csak lestem. Majdnem futott...

- nem tud tekerni, ezért vegyek neki 3kerekű biciklit - jah, jó hogy nem már a kismotort ássam elő... A normál bicikli pótkerékkel nem jó ám, mert azt talán még le is tudnám cipelni a pincébe...

Nem tudott ollózni (ez igaz, mert egyszerűen nem találta el bal kézzel a jobbkezes ollón a megfelelő szöget, ezért a mozdulat nem ment készségszinten).

Meg amiken kiakadtam: nem tud mászókázni, nem tud labdát dobni, egyensúlyozni.

Komolyan, már azt várom, mikor sütik rá, hogy szellemi fogyatékos...

Jah, hogy az óvoda azért van, hogy ott is fejlesszék a gyereket? De azért mégiscsak én vagyok a szar, mert én vagyok a szar.

Való igaz, szar anya vagyok, mert kétévesen Tagesmutterhez vittem, hogy németül tanulhassak, hogy aztán munkát keressek és dolgozzak, hogy ne haljunk éhen. Szar anya vagyok, mert nem mentem be sírni-ríni az MA-hoz segélyért, hogy aztán itthon meresszem a seggem, meg hasonlók...


De azért köszönjük, jól vagyunk! :)



Veletek mi újság?

44719. zsu0427
2014. márc. 12. 19:41

Sziasztok.

Kivel mi újság? Mindenki elfoglalt?

44718. zsu0427 (válaszként erre: 44717. - Sylvia81)
2013. nov. 20. 18:05

Igen biztos nem fórumoznak, már mindenki elfoglaltabb mint mikor még csak terhesek voltunk. :) Akkor meg 1-2 nap alatt annyit írtunk, hogy ha nem voltam gépnél alig győztem visszaolvasni. :))


Timi anyuméktól Barbikat kap ruhákkal, és egy bugyi atléta szettet (Kittyset). Mi még nem tudom mit veszünk neki, már egy Lego-t vettem neki, amibe állatok is vannak :) Tesóméktól nem tudom mit kap, majd kiderül :)

44717. Sylvia81 (válaszként erre: 44715. - Zsu0427)
2013. nov. 16. 23:27

Egyébként valszeg a többiek nem fórumoznak, csak naplóznak, ezért nem írnak ide sem. :)

Mi viszont néha egész jól elüzengetünk. :)


Timi mit kap? :)

44716. Sylvia81 (válaszként erre: 44715. - Zsu0427)
2013. nov. 16. 23:24

Közben valszeg változott a téma... Ugyanis amikor írtam a bejegyzést, kiment a fejemből, hogy Dorina fényképezője épp nem akar normálisan bekapcsolni, csak elkezdi és fennakad. Közben Felem is megnézte, és semmivel sem jutott tovább, mint én: az egyetlen reset-lehetőség az elemkivétel, ami annyit használ, mint múmiának a revitalizáló krém. :(

Szóval a nagy ajándékok a Jézuskától fényképezők lesznek, még ha Kiara Monster High babát, nagyobb gitárt és zongorát, valamint furulyát akar is. :)

Amúgy a MH babára már többször közöltem, hogy ha a Jézuska olyat hoz, nemcsak a babát gyújtom fel, hanem a karácsonyfát is... Nem is értem, miért röhög ki a gyerek minden alkalommal. :D De akkor sem kap. ;)

44715. zsu0427 (válaszként erre: 44714. - Sylvia81)
2013. nov. 16. 19:56

Úgy látom Szilvi, csak te jársz erre. :D

Jók az ötletek, és szerintem nem viszed túlzásba. :)

44714. Sylvia81 (válaszként erre: 44713. - Zsu0427)
2013. nov. 15. 22:21

Szia!


Há' már megint csak én válaszolok? :D

A karácsony nehéz kérdés... Kapnak sok-sok apró ajándékot (az enyém a megtiszteltetés, hogy kiagyaljam, kitől mit kapjanak, de idén legalább anyósom megoldotta magának), de mivel Kiarának egy fényképezőgépen gondolkodunk (relatíve egyszerűt akarunk, de az is 100 euró körül mozog), Dorinának is kellene valami drágább. Az egyetlen épületes ötletem eddig egy Lego Friends lovasudvar (nagggyon gáz, de nem jut eszembe máshogy a Reiterhof neve, csak lefordítani tudom), ami még mindig jóval olcsóbb, de azért mégiscsak jelentős. Persze most jól jönne, ha Kiara anno semmit sem kapott volna, mert akkor Dorina is kaphatna fényképezőt. De mivel az már van, agyalhatok. :)

Néha nagyon lelkiismeretfurdalásom van, merthogy Kiara egy csomó mindent kap(ott), aztán Dorina meg bele- vagy hozzánő a dologhoz. Mint most pl. a gyerekfényképező. Pedig már ő is igényli, hogy ő kapja az adott dolgot. És sokszor vagy megörökli az ilyesmit, vagy közlöm, hogy használják együtt. A megöröklés még okés is lenne mondjuk unokatesók között, de így, hogy az adott dolog ott figyel a polcon, látja és talán még játszik is vele, már akkor, amikor még "Kiaráé", nincs újdonságértéke.

Na, ez az én dilemmám. :)


Egyébként "apukámtól" kapnak 1-1 lila, angyalkamintás pizsamát, mellé valami játékot, nagymamámtól 1-1 "könyvet", My Style Princess Magnet Buch (mágneses könyv) a neve. Ezek úgy nagyjából már fixek, bár 1 hónapom még van, hogy pontosan kiagyaljam. Na jóóó, annyi már nincs, mert a felhalmozott készletből fogom lezavarni a miki-csomagot is. Ugyanis annyi édesség van itthon, ami még húsvétig sem fogy el, így a mikit csoki-fronton le fogom rendezni 1-1 nagy mikifigurával, 1-1 kis krampusszal, meg 1-1 doboz mikis kindertojással. "Kárpótlásul" viszont kapnak 1-1 kötényt (pöttyös aldi-style, még valamikor szeptemberből), hogy végre dizájnoltan süthessék a karácsonyi kekszeket, a H&M-ből 1-1 fekete bolerót (a karácsonyi outfit részét fogja képezni), és akkor még emellé is kell a készletből valami játék.

Lehet, hogy túllihegem ezt az ajándékozást? :)

44713. zsu0427
2013. nov. 13. 17:18

Sziasztok.

Ki mit vesz a gyerekeknek karácsonyra? Ötletek?


Mindenki jól van? Beszoktatok már az oviba?


Nagy a csend a fórumon. :(

44712. zsu0427 (válaszként erre: 44711. - Sylvia81)
2013. szept. 2. 15:41

Tudom hogy jó a gyerekeknek az óvodában, és kell nekik már 3 évesen a közösség. Mi már úgy sem tudunk, úgy játszani velük mint a gyerekek egymással, nem tudjuk úgy lekötni, meg már kicsit unalmas is lehet nekik itthon. Főleg akinek még nincs tesója.


A szülőt biztos hogy jobban megviseli, főleg akinek nem volt bölcsis előtte, Csak megváltozik az ember élete 3 év 24 órás szolgálat után, furcsa nagyon. :S

44711. Sylvia81 (válaszként erre: 44710. - Zsu0427)
2013. szept. 1. 21:39

Sziasztok!


Tudom, hogy nehéz, de hidd el, minden rendben lesz. És amikor majd csillogó szemmel mesél az óvodáról, tudni fogod, hogy jó döntés volt. ;)

Azt mondják amúgy, hogy az anyukát jobban megviseli az elszakadás, mint a gyereket - és ez így is van, tudom magamról. Eleinte folyton a gyereken jár az anyuka agya. Emlékszem, mikor először hagytam őket ott, megállapodtunk, hogy egy óra múlva telefonálok, de már 5 perc után a telefont tapiztam és az órát néztem. :D


Dorina is holnap kezdi az ovit. :) Már nagyon várja.

Én sajnálom kicsit, hogy vége a Tagesmutteres időszaknak, mert tudom, hogy Sisi sokkal többet tett érte, mint amit az oviban tenni fognak, tenni tudnak.

Cuki volt amúgy Dorina, mert mikor utolsó nap eljöttünk, kicsit pityergett. Nagyon szeretett oda járni, bár szerintem ez döntően Sisi unokájának volt köszönhető, akivel rengeteget játszottak és nagyon sokat tanult tőle. Viszont a kislány is ovis lesz szeptembertől (sajnos nem ugyanabban az oviban), így már nem is lenne délelőttönként játszópajtás.

44710. zsu0427
2013. szept. 1. 19:54

Sziasztok.

Jó ovikezdést mindenkinek, aki holnap kezdi. Aki később azoknak is.

Én személy szerint várom is, meg nem is. De tudom Timi ha megszokja, jó lesz neki.


Kicsit azért szomorú vagyok már most is, hogy részben elválunk egymástól, és kevesebbet leszünk együtt. Nem láthatom az egész napos produkciókat, hallhatom a kis dumáját. És nem vigyázhatok rá egész nap. Féltem azért. :S

44709. zsu0427
2013. aug. 26. 17:13

Sziasztok.

Ha valakinek esetleg óvodai jelre lenne szüksége. Mi innen rendeltünk, vasalhatót és öntapadóst. :)


www.ovisjel.com

44708. zsu0427 (válaszként erre: 44707. - Sylvia81)
2013. júl. 29. 12:49

Vannak gyerekek akiknél a kaka gondot okoz leszokásnál. Ismerősöm kislánya, végülis már szobatiszta 2,5 éves múlt, de kakilni csak pelusba hajlandó.


Nekünk szerencsére nincs gond vele, talán az elején 2szer ment bugyiba, akkor kérdeztem Timit hogy hova kell? válasz az volt hogy "wc-be", azóta oda is megy. :)


Szívesen, máskor is írok, ha látom hogy kérdésed van :)

44707. Sylvia81
2013. júl. 29. 10:56

Végül szóltam a TM-nek, bár rábíztam a döntést és tettem oda pelust is...

Ami most kicsit aggaszt, az a kaki-téma. Eleinte az még beszaladt, mert csak akkor szólt, mikor már kiért, most viszont visszatartja és tiltakozik. Na meg "táncol", mert már baromira kell neki. :( Ezt is mondtam a TM-nek, ma szerintem már semmiképp sem fogja tudni visszatartani.

Ami a legdurvább, hogy még a bilin is visszatartotta, pedig ott van rendesen hasprés.

Na de majd meglátjuk...


Amúgy úgy döntöttem, hogy ma éjjel már nem adok rá pelust - ha csak el nem felejtem. :D 2,5 hete egy baleset sem volt, egy hete a déli alvás pelus nélkül van.



Zsu, köszönöm a véleményedet!!! :)

44706. zsu0427 (válaszként erre: 44705. - Sylvia81)
2013. júl. 26. 22:57

Szia. Látod mondtam :), hogy majd idővel ügyesek lesztek egyik napról a másikra. :)

Gratulálok, ügyes Dorina. :D


Nappalra nekünk sincs azóta sem pelus, baleset 1-2 alkalommal volt még az elején, de azóta szól, vagy szalad egyedül Timi a wc-re.


Déli alvásnál, mióta itthon vagyunk én sem adok rá pelust.

Estére viszont még meghagytam, még ha pisil is elalvás előtt, mert egy héten egyszer előfordul hogy belepisil. Ezt a pisilés dolgot szerintem nem lehet kiszámítani.


Az lenne a jó, ha még pelusban is rakjuk le őket éjszakára aludni, és közben mégis felébred és szól hogy pisilni kell. Ilyen nálunk egyszer fordult még elő.


Én még hagyom az éjszakait, majd ha 1-2 hétig száraz lesz, akkor próbálkozunk talán. :)

44705. Sylvia81
2013. júl. 25. 11:21

Sziasztok! :)


A naplókba ugyan még nem írtam, de ma 2 hete, hogy szobatiszta lett a kisasszony!!! :) ♥

Annyira ügyes volt, hogy csak pislogtam, és ezidáig egyetlen baleset történt, az is a Tagesmutterrel a játszótéren - azt hiszem, ez abszolút bocsánatos. :)

Van viszont egy kérdésem...

Ha alváskor sem megy a pelusba pisi, akkor kb. mennyi ideig adjak rá még pelust biztonságképp?

A pelus másfél hete száraz a déli és az éjszakai alvás után is. Pedig volt, hogy ájultan aludt, annyira fáradt volt. A héten a nagymamám vigyáz a csajokra, így a déli alvásra mondtam neki, hogy próbáljuk pelus nélkül. Nem is volt baleset. Viszont jövö héttöl megint Tagesmutter, merjem megkérni, hogy kockáztasson?

Èn bízom Dorinában, viszont nem akarnám, hogy pont ott történjen kellemetlenség... Ráadásul tudtommal Dorina az ö franciaágyukon alszik... Ha meg nem, akkor a most felújított "gyerekszobában", egy vadiúj ágyon.



Lehet, hogy hülyének néztek, elvégre már van egy nagyobb gyerekem, de vele teljesen más volt minden, ö teljesen más személyiség, és nem voltam vele ilyen szituációban. (Ö egyszercsak nem akarta a pelust éjjelre, viszont még bepisilt, néha többször is.)


Köszönöm a véleményeket! :)

44704. Sylvia81
2013. júl. 8. 09:13

Èn is csatlakozom:

Boldog születésnapot minden (nemisolyan)kisgyereknek. :)


Hihetetlen, hogy elrepült ez a 3 év. Hisz még csak most olvasgattuk egymás sorait, hogy "megyünk a kórházba" vagy éppen "hazajöttünk". Összel meg már oviba mennek... :)

44703. zsu0427
2013. júl. 3. 15:20

Sziasztok!

Nagyon Boldog Születésnapot kívánok minden gyermeknek előre is és utólag is, attól függ kinek mikor van!!! :D

44702. nicho
2013. jún. 27. 14:34

Sziasztok Lányok!

Mi is meg vagyunk ám, csak nagyon ritkán jutok gép közelébe. Nálunk már meg volt a szülinap, nem volt nagy ajándék, mivel futó bicajt már tavaly kapott, a pedálos meg még nagy neki. Szóval egy buszt kapott aminek nyitható ajtói vannak /Bálint kérte/ és egy tűzoltó autó tortát.

A lányom is aug.ban lesz 1 éves, azt még nem tudom Ő mit fog kapni.

44701. Alexa77 (válaszként erre: 44700. - Zsu0427)
2013. jún. 18. 21:05
Köszönöm szépen! :-)
44700. zsu0427 (válaszként erre: 44697. - Alexa77)
2013. jún. 18. 14:05

Én is emlékszem rád. :)

Gratulálok a legkisebb gyermekhez is! :)

Nézz be gyakrabban ha van időd. :)


A medence szerintem szuper ötlet. Biztosan örülnek majd neki a gyerekek. :)


Boldog Szülinapot az 1 éves kislányodnak!!! :)

44699. Alexa77 (válaszként erre: 44698. - Sylvia81)
2013. jún. 18. 07:43
:-)
44698. Sylvia81 (válaszként erre: 44697. - Alexa77)
2013. jún. 17. 23:01

Én még emlékszem Rád, Rátok! :)

És néha betévedek a blogodra is, bár egyre kevesebbszer... Így én tudtam Csengéről is. De hogy már ő is 1 éves... Jajj, de öregszenek ezek a gyerekek. :D

44697. Alexa77
2013. jún. 17. 06:48

Halihó csajok! Talán akad még köztetek, aki emlékszik rám, ezer éve jártam erre utoljára, néha ugyan bekukkantottam és olvasgattalak titeket, de nem írogattam.

Remélem, mindenki nagyon jól van!

Nálunk már utolsó ittjártam óta gyarapodott a család, a harmadik manóm épp ma egy éves. :-)

Látom, harmadik szülinap a téma. Én is gondban vagyok, mit kapjon a kisfiam, annak idején a nagylányom biciklit kapott a harmadik szülinapjára, de Attilámnak az nem lenne nyerő, egyrészt mert ő valahogy nem érdeklődik annyira a nagy bicó iránt, mint anno a testvére, másrészt nem is akarok még egy pótkerekes, 12-es bicót venni, hiszen ott a Rékáé.... Futóbicikli ugyanezért fölösleges.... Nagyon nehéz többedik gyerkőcnek ajándékot venni!

De a legnagyobb gondban az egyévessel vagyok, mert neki aztán tényleg mindene megvan, a két nagytesóról minden megmaradt.... Most épp azon gondolkodom, hogy esetleg kapnak valami nagyobb, csúszdás medencét közösen... Végülis mindjárt itt a két nagyobb szülinapja is...

Remélem, nem bánjátok, hogy benéztem, ha megengeditek, jövök még olykor. :-)

44696. Reno77 (válaszként erre: 44694. - Zsu0427)
2013. jún. 16. 14:47

Nálunk csakis csokitorta jöhet szóba, mogyoró darabokkal. :)

Lehet, hogy én is sütök egyet és egy kisebb csoki tortát csináltatunk. Azt hiszem talán valami autósat. :)

44695. Sylvia81 (válaszként erre: 44692. - Zsu0427)
2013. jún. 11. 23:27

Úgy kb. én is passzolom...

Valszeg nem csinálunk belőle nagy cécót, úgyis mindenhonnan kap valamit. Egy pötyire gondoltam, olyanra, ami kompatibilis Kiara egyik pötyijével (kétféle is van).

Volt ám még valami, de most nem jut eszembe. :)

44694. zsu0427
2013. jún. 11. 11:12

Nálunk biztos nem lenne nyerő :) Apa azt mondta ő már kitalált valamit, de még nem mondta meg. :)


Timit már faggatom milyen tortát szeretne. Lányos anyukák, ti milyen tortát csináltattok a csajoknak?

És a fiús anyukák?


Én már gondolkoztam hogy esetleg valami mesefigurásat, ostyára. (Dóra, Mickey egér, 102 dalmata, esetleg Ponys). Vagy Barbie babásat :)

44693. Reno77 (válaszként erre: 44692. - Zsu0427)
2013. jún. 11. 08:50

Nálunk egyelőre a barkácsasztal a befutó, de ez még változhat.

Gondolom nálatok ez annyira nem lenne nyerő. :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook