Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sziámi harcoshal fórum

Sziámi harcoshal (beszélgetős fórum)


1 2
45. noreszx (válaszként erre: 44. - Biusmius)
2013. márc. 14. 19:58
szerintem nem fontos nekem van egy 72,literes aksim abban van egy sziámi nagyon szép több másfajta hallal . és van egy gömb aksiban is növény van benne szépen berendezve nincs melegitö és semi baja szobában 19 20 fok körül van 9 literes a kss aksi és szépen elvan benne
2013. febr. 20. 16:04
Sziasztok! Szeretnék venni egy harcoshalat viszont ma voltam kereskedésbe érdeklődni azt mondták gömbakváriumba ne tartsam és mondták vízmelegítő is kell mindenképp. Viszont sok helyen azt olvastam ,hogy nem fontos a vízmelegítő. Nektek is van vagy nem fontoss?
2013. febr. 3. 08:25

sziasztok !!


az lenne a kérdésem hogy nekem van egy pár gupim ,neon és moli páncélos harcsa etra az aksimba be lehet közé teni egy sziámi harcos bettat?? vagy kinyir mindent ??

2012. okt. 6. 07:22

sziasztok


néhány napja én is a szerencsés betta tartók közé léphettem egy szép fiúcskával. nála nem tapasztaltam h ugrálna, viszont rengeteget képes enni XD én meg nagyon szeretem etetni mert olyan aranyos amikor eszik, szóval ha nem akarom h elhízzon vissza kell fognom magam. vettem neki betta tápot azt mondták adjak neki 3 morzsát. az télleg elég neki? szárított tubifexből és szárított dafniából mennyit adjak neki?

2012. szept. 8. 12:00

Sziasztok


Nekünk az egyik sziámi harcosunk egyszer kiugrott, amikor nem voltnk itthon.Majdnem kiszáradt, de amikor visszarakuk a vízbe "feltámat. :-)

Úgyhogy szerintem le kell fedni de kell legyen az akvárium vize fölött friss levegő mert onnan is levegőzik...

Mi rátettünk egy kartont, amin vannak rések hogy legyen levegő is de ne ugorjon ki.

2011. jan. 29. 17:46
A sziámi harcoshalam gyakran harcias lesz a tükörképe láttán, főleg esete amikor felkapcsolom a világítást az akváriumban. Nem is zavarna, mert csak pózol ,meg menekül. Az a zavaró, hogy a többi halat kergeti közben. Van valami ötletetek, mit tegyek hogy ne tükröződjön annyira az akvárium fala?
39. 484b000711 (válaszként erre: 38. - Szabi24000)
2010. jún. 17. 14:02
Köszi :)
38. szabi24000 (válaszként erre: 31. - 484b000711)
2010. jún. 17. 12:40

Bélprobléma.A gyógytáppal etetni min. 2 hétig

de ha nem jön helyre, akkor továdd

37. szabi24000 (válaszként erre: 32. - Xdittax)
2010. jún. 17. 12:37

3.:a főzött tojássárgáját egy kis pohárban, kis

adagot összetörni az ecset favégével,az akváriumvízből egy keveset a pohárba,és az ecset festő végével a vizen lebegő részt belecseppenteni

2010. jún. 17. 12:18
ja, és a kedvence a tubifex. Nálam ezt eszi 8 éve
35. szabi24000 (válaszként erre: 20. - Sziamiharcos)
2010. jún. 17. 12:16

Naponta 1 alkalommal etesd, lehetőség szerint élő

eleséggel, szárazat csak hetente egyszer, vagy csak ha véletlenül elfogyik az élő!!!

34. szabi24000 (válaszként erre: 18. - 42af71f255)
2010. jún. 17. 12:13

Figyu, én úgy hallottam, hogy 10 bettából 9 úgy

döglött meg, hogy kiugrott és kiszáradt, úgyhogy

ilyeneket ne mondjál, jóvan?

33. 484b000711 (válaszként erre: 32. - 484b000711)
2010. máj. 5. 20:08
Nekem csak hím van, szép piros, lila csíkokkal.
2010. máj. 5. 20:07
Még nem próbáltam tenyéeszteni, mert attól féltem hogy összevrekszik a hím és a nőstéy. A kishalakkal sem tudom hogy mit kezdenék. Bár érdekes lehet milyen színűek lennének.
2010. ápr. 24. 09:56
Az milyen betegség a sziámi harcoshalnál amikor időnként összetekeredik és olyan mintha az egyik oldala bénult lenne? Az én halam hetekig feküdt így, már nagyon sajnáltam. Néhány napja pusztult el. Most van egy másik, nagyon szép.
2009. nov. 10. 18:42

Vannak neki benne kis golyók az akv. alján. Azokat szokta pöckölgetni.

Nézek majd neki növényt bele.


Azt figyeltem meg hogy a vize valahogy olyan "kocsonyás" lett. Ez a buborékoktól van?


Játszottunk ma tükörrel. Baromi pipa lett,azóta pörög :)


Köszi a válaszokat!

29. 42af71f255 (válaszként erre: 28. - Sziamiharcos)
2009. nov. 10. 18:22

Oké,majd szólok!:)


Először én is lestem,amikor tiszta hab lett az akvárium...de aztán leszokott róla..

Először mindig egy levél alá fújta...:)


Szerintem egyedül nehezebben betegszik meg,mintha lenne benn vki vagy vmi...de azért sztem nem ártana neki valami az akváriumba...mert a csupasz víz nem lehet valami szórakoztató...ha megbetegszik valamiben,akkor az csak az lehet,hogy elment az életkedve...;)


Sztem szerezz bele valami olyan díszt vagy növényt,ami nem sérti meg(bár nekünk van éles kő benne,de nem lett semmi baja)...vagy nem kell annyira félteni!

28. sziamiharcos (válaszként erre: 27. - 42af71f255)
2009. nov. 10. 14:57

Ha megtudsz vmit akkor írd meg légyszi :)


Ma reggelre telefújta az akvárium vízét kis buborékokkal. Ez miért van? Ez az a habfészek?


A másik kérdésem a betegségekre vonatkozna.

Sushi egyedül van az akváriumban, így is elkaphat vmit. Heti vízcsere mellett, nincs már benne homok / kavics sem / mű-és élőnövény sem.


Bocsi a hülye kérdésekért :)


Szép napot!

27. 42af71f255 (válaszként erre: 26. - Sziamiharcos)
2009. nov. 10. 14:31
Mi csak a bettatápot..de lehet megkérdezem mit lehet még adni neki,ne legyen már olyan egyhangú a kaja..:)
26. sziamiharcos (válaszként erre: 22. - 42af71f255)
2009. nov. 9. 12:53

Jézus, Mózes :)

Neked sem kell a hülyeségért a szomszédba menni :)


Adtok más tápot is nekik mint a speckó betta tápot? Ha igen, milyen mennyiségben és arányban?

25. sziamiharcos (válaszként erre: 23. - Mese)
2009. nov. 9. 08:59

Köszönöm a tanácsokat!


Jól rámijesztettél a dekorációkkal kapcsolatban, kiszedtem mindet :) Csak az alján vannak a dekor gömbök :) Abba már csak nem akad bele!

2009. nov. 6. 22:39
Nekem van egy kedves sziámi harcos halam. A 26 °C-os vizet úgy látom szereti. 20 l-es az akvárium.
23. mese
2009. nov. 6. 21:43
Nekem 2 alkalommal is volt ilyen halam, jelenleg nics, de én a dekorációval kapcsolatban, ami műanyag növény, azt tapasztaltam, hogy szakítja az uszonyát. Mindkettőnél így volt. Pedig nem állt fenn uszonyrodhadás.Szóval óvatosan a műanyag növénnyel,olyat tegyél be dekorációnak, aminek a végei, éle egynes, vagy lekerekített, de nem cakkos, vagy tüskés.
22. 42af71f255 (válaszként erre: 20. - Sziamiharcos)
2009. nov. 6. 21:33

Jó neve van!:)


Én akarok majd egy Jézust is,ha Mózessel valami lesz...:)(bocsi a szemellenzős hívőknek!):)


Adhatsz neki 2 naponta is,de akkor egy picivel többet!


Ha nem annyira piszkos és algás a vize akkor csak az aljáról a kakis részt kell leszívni gumicsővel,de ha már a akvárium is zöldül,nem árt kitakarítani az egészet!:)


A miénk is csak azért aktív,mert kergeti az algaevőt harcsát...:)

21. e7d58500d8 (válaszként erre: 20. - Sziamiharcos)
2009. nov. 6. 15:03

Szia!


Nics semmi baj a haladdal!

Nekem is van ilyen halam, és néha olyan hülye pózokat vesz fel, hogy tényleg olyan mintha elpusztult volna. Ennek ellenére él és virul, már legalább 2 éve:)

2009. nov. 6. 11:19

Sziasztok!


Tettem fel a halcskámról (Sushi a neve) képeket !!

Remélem látszik belőle vmi :)


Köszönöm a válaszokat!


Napi 1x ?! Ahol vettem ott azt mondta a srác hogy 2 naponta!

De akkor kap napi 1x picit.


Mindig csak a fele vízét kell lecserélni?

7L-es akváriumban van egyébként.


Az nem baj hogy nem vmi aktív? Tegnap azt hittem hogy kimúlt szegényke, mert csak lebegett a víz felszíne alatt mozdulatlanul hosszú percekig. Úgy megijedtem :(


Üdv

19. 42af71f255 (válaszként erre: 15. - Sziamiharcos)
2009. nov. 5. 21:41
És szerintem nem káros rá a műnövény,és azt könnyebb kezelni..nekünk igazi van,de sokat sz@rozunk vele!:)
18. 42af71f255 (válaszként erre: 17. - Sziamiharcos)
2009. nov. 5. 21:39

Szia!

Igen,lehet gömbakváriumban is tartani..nem ugrik ki,nekünk is olyanban van..:)


Mi is betta tápot adunk neki,napi 1x,nagyon keveset..mert tényleg elég neki annyi,ha sokat adsz,elhízhat...(tényleg!)


Nem kell nagyon félteni,nem kényes hal,ha szellőzteted nem kell lefedni,nem fog megfázni!:)


Szerintem jobb az ha spéci vízkezelőd van,az a tuti...és szerintem minden vízcserekor kell beletenni a vízbe.

Ha csak a felét cseréled a víznek akkor abba a vízbe is kell,amit majd beleöntesz...mert a klórt azért nem szereti!!!!


Asszem ennyi!

2009. nov. 5. 18:40

Sziasztok!


Kérésem az lenne,hogy szellőztetéskor ti letakarjátok vmivel az akváriumot (télen) hogy ne fázzon meg azalatt a kis idő alatt is akár?


Hány naponta kell etetni és mivel / mennyit adni neki ???

Mindenhol mást hallok és mást olvasok :(


Van spéci betta tápja.


Illetve még egy kérdés: csak a spéci betta vízkezelő jó neki, vagy lehet venni mást is ????


Köszi


u.i.: bocsi a sok idétlen kérdésért :)

2009. nov. 5. 18:04

Nekünk sok más hal mellett van egy gyönyörű sziámi fiúnk is.

Nem bánt senkit,lefedett akváriumban van és jól el van a többi hallal.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook