Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mitől lehet evéskényszerünk? fórum

Mitől lehet evéskényszerünk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mitől lehet evéskényszerünk?

1 2
35. lego
2008. aug. 27. 21:18
az evés is egyfajta örömforrás
2008. aug. 8. 12:26
Evéskényszer kialakulhat egy sanyargató diéta után, és mensutáricós napok előtt, közben. De ha valaki stresszes, bánatos, akkor is előjöhet, de van aki pl. olyankor nem tud enni.
33. adri25 (válaszként erre: 32. - Baba0214)
2008. aug. 7. 21:30
Én is így vagyok ezzel,de próbálok rajta változtatni.
2008. aug. 7. 21:24
Amikor stresszhelyzet ér, bánatos vagyok, vagy ideges, nálam ilyenkor lép fel evéskényszer. Érdekes, mert a normál ember ilyen helyzetekben nem tud enni.
2008. aug. 1. 12:56
Nekem is van, ez egy kényszerbetegség, amikor már tényleg nem tudsz parancsolni magadnak és már kikészülsz miatta. Én 3 hete járok pont emiatt pszichológushoz, mert legalább felismertem és beismertem magamnak, hogy ez betegség.
30. Alexx
2008. aug. 1. 12:49
unalomból
29. pimpi3
2008. ápr. 23. 20:42
Ma nekem is evéskényszerem van!Nemtudom mitöl van ez!Nekem nem szokott lenni!
28. o.andi
2008. ápr. 23. 20:40
Van akinek evéskényszere van..van akinek ivás:-)))Nekem sajna evés:-(
2008. ápr. 23. 20:33
VAN AKI AMIKOR IDEGES NEM TUD ENNI, VAN AKI KÉTSZERANNYIT ESZIK!
2008. márc. 9. 09:23
Sziasztok. Milyen mószeretek van evéskényszer ellen? Nem vészes a dolog, de több, mint ami normális lenne. Filmnézés közben, itthoni munka közben, valahogy mindig azt érzem, hogy izekre vágyik a szám. :) Hiába kötöm le a figyelmem, időnként csak azt veszem észre, hogy már megint valami elfogyott. Nem káros, nem vészes a helyzet, csak már nagyon zavar. Nem dohányzom, elég sokszor rágózom, és mégis... Tudnátok segiteni, hogy ezt az orális fixációt hogyan tudnám legyőzni?
25. Icus (válaszként erre: 23. - Druida)
2007. ápr. 18. 07:22
Milyen módszerre gondolsz, amikor a szénhidrát, gyors és hatékony kiürítéséről beszélsz?
24. druida (válaszként erre: 15. - Zolko96)
2007. ápr. 17. 19:58

Ezekben nem hinni kell. Működnek a hit nélkül is, ráadásul közömbös hogy mit gondolsz róluk.

Használd őket a szükséges mértékben ha gyors és pontos válaszokat akarsz egyes kérdésekre. A modern tudomány nem tudott helyettük jobbat létrehozni. A találgatásig jutottak, aztán elfogyott a lendület.

23. druida (válaszként erre: 12. - Icus)
2007. ápr. 17. 19:48

Ez nem baj. Léteznek olyan módszerek, amelyekkel ehetsz szénhidrátot vágyad szerint. Például az egyoldalú táplálkozás. (De át lehet kódolni az emésztőrendszer működését is akár nagyobb mennyiségű szénhidrát feldolgozására.) Ha súlygyarapodást okoz a szénhidrátbevitel, akkor pedig gondoskodni kell a gyors, hatékony és maradék nélküli kiürüléséről. Erre nagyon sok módszer van.

A joghurton nem csodálkozom hogy éhséget okoz, mert a mai joghurtok elég furcsa dolgokat tartalmaznak.

A salátákban pedig elég sok olyan vitamin van amelyek zsírban oldódnak, de legalábbis a bevitelükhöz-felszívódásukhoz szükséges valamilyen zsír. Zsírok közül is sok fajta van. A növényi zsírok egy része nagyon kicsit különbözik csak a disznózsírtól. Én ilyenekkel főzök sok esetben.

2007. ápr. 14. 17:53
Bocsánat, a nyitókérdés cikkjére próbáltam a magam válaszát megirni az evéskényszer témában.
2007. ápr. 14. 17:51
Ez igy van. Nagyon nehéz időszak után, mely egyben egy gyógyulás utáni állapot volt, megtapasztaltam a pozitiv gondolatok, a jó bőrben levés élményét. Odafigyeléssel, testmozgással 25 kg-tól szabadultam meg, igaz visszajött 5 kg, de 2 éve tartom a minusz 20-at. Jól mondják a gondolatainkban születnek a jó és a rossz dolgok egyaránt, magunkban kell keresni a megoldást a túlsuly kérdésre, nem a csodaszerek számitanak, hanem az hogy mit akarunk és azért miről vagyunk hajlandóak lemondani, és azt következetesen betartani. Akarat-akarat, az egészséges életmód betartása az egyik legnagyobb és legnehezebb feladat.
20. Darien (válaszként erre: 18. - Mókica)
2007. ápr. 14. 15:41

Állj, állj, én nem azt mondtam, hogy az akaratgyengeség pozitív dolog, csak annyit, hogy aki bevallja, hogy azért túlsúlyos, mert imád enni, és nem olyan dolgokat, amelyek szinten tartják a kívánatos súlyt (és főleg nem annyit, ami még egészséges mértékű), azokat tisztelem. Ettől még nem emelem őket piedesztálra, mert mindenki tisztában van azzal, hogy a jelentős túlsúly nemcsak esztétikai szempontból, hanem egészségügyi szempontból is káros. (Itt most nem 2-3 kg-ról beszélek.)


Én is sokáig szenvedtem az evéskényszertől, mára már megtanultam annyira ellenőrzés alatt tartani, hogy csak erős stresszhelyzetben tör rám. Akkor szoktam nasizni, de megvan az a porció, amit megengedek magamnak (szám szerint négy keksz vagy egy szelet csoki). Nem az étellel oldom meg (látszólag) a problémákat.


Igen, úgy döntöttem, hogy szeretnék karcsú lenni, és ehhez kiválasztottam egy olyan módszert, ami a leginkább közel áll hozzám. Apránként jön a siker, de látogatom a módszerrel kapcsolatos fórumot, és lelkesen jegyzem a mérlegeredményeket. Erőt merítek a többiek sikeréből is.


De valóban: alapvető szemléletváltás nélkül nem lehet megtartani az álomsúlyt, akármennyire is halált megvető bátorsággal és elszántsággal csináltuk végig a fogyókúrát. Mert abban gondolom egyetértünk, hogy a súly elérése csupán egy szakasz a karcsúsághoz vezető úton. Megtartani a sikert sokkal nehezebb.


Ráadásul szerintem, amikor fogyókúrázik az ember - tehát súlyvesztő és nem súlytartó szakaszban van optimális esetben - akkor nemcsak testileg, hanem lelkileg is változik. Sokan annyira hozzászoknak, hogy szürkék és érdektelenek a többiek számára, hogy nem tudnak megbirkózni a hirtelen jött népszerűséggel, mert belül még mindig túlsúlyosak és kövérek.


Hangsúlyozom, hogy egy mérsékelten telt test is szép - magam is rajongok a gömbölyded formákért - de egyetértek Mókicával abban, hogy vagy fogadjuk el magunkat olyan ducinak, túlsúlyosnak, kövérnek, akármilyennek, amilyenek vagyunk, vagy tegyünk azért, hogy olyanok legyünk, amilyenek szeretnénk lenni ésszerű határokon belül persze. A diéta pont az a pálya, ahol sopánkodásnak nincs helye. Kemény meló, sok lemondás, viszont az eredmény önmagáért beszél.


Na, most jól elfelejtettem, hogy mit akartam kihozni ebből a világmegváltó okoskodásból... :-) Mindegy, az a lényeg, hogy én tisztelgek azelőtt, aki őszintén bevallja a hibáit - akkor is, ha lusti bármit is tenni a leküzdésükre. Pedig bevallani, hogy igen, akaratgyenge vagyok, majdnem annyi erőbe kerül, mint megkérdezni magunktól, hogy: "Ilyen is akarok maradni?" vagy "Mi lenne, ha megpróbálnám másképp? Nem lenne izgalmas végigkalandozni egy olyan úton, ahol még nem jártam?"


Vagy túl naív vagyok? :-)

19. Icus (válaszként erre: 18. - Mókica)
2007. ápr. 13. 12:54

Nem akarok "sírni", de ezt azt hiszem én is és sokan hozzám hasonlóak jól tudjuk. Csak attól nem hízól amit nem eszel meg. Leírni könnyű, és vannak akik be is tudják tartani. Nekem nem sikerül. Nem tudok "élet módot váltani". Nem tudok a szokásaimon változtatni. Egy ideig megy, klassz eredménnyel és utána minden szépen vissza az eredeti helyzetbe.


Most hallottam, "diéta a fejben". Tényleg igaz, amig ott nem tudok "rendet tenni" addig semmi sem fog változni.

18. Mókica (válaszként erre: 16. - Darien)
2007. ápr. 12. 12:18
De akkor őszintén mitől várjátok, hogy lefogyjatok?? Fogadjátok el magatokat amilyenek vagytok ! Vagy ha zavar titeket a súlyotok, sajos tenni kell érte,lemondani dolgokról! Azért mert fogyizol nem feltétlen jelenti, hogy le kell mondanod a finom kajcsikról, csak ne kell teletömnötök a pocakotokat velük:(( És itt jön az akarat!!Valamit valamiért!
2007. ápr. 12. 11:17

A baj az,hogy én is akaratgyenge vagyok,és imádok enni!!! Vannak problémáim,persze,de mutassatok egy embert akinek nincs.....! Világ életemben baj volt a súlyommal,és ez így lesz amíg világ a világ. De megfogadtam ha "beledöglök" is,de lefogyok 60 kg-ra. Azért még szerencsésnek mondhatom magam,mert eddig mindig sikerült lefogynom ha keményen elhatároztam magam,és nem voltam lusta mozogni. Aki tud,annak bátran ajánlom a hullahoppozást...,a legjobb zsírégető,és hasizom a világon!!! Én nem tudok futni,mert asztmás vagyok,(ezért hagytam abba a bagót is)ugyhogy úszok,hullahoppozok. Ezt a kettőt imádom csinálni.

Már elmúlt az evéskényszerem is,meg bírom állni,hogy ne egyek már este,vagy unalmamban. Ha rámjön,gyorsan elfoglalom magam.

16. Darien (válaszként erre: 14. - Icus)
2007. ápr. 12. 11:16
De Te legalább bevallod, hogy az vagy. Minden tiszteletem a Tiéd.
15. zolko96 (válaszként erre: 10. - Druida)
2007. ápr. 11. 15:55
Az a baj ezekben nemhiszek.
14. Icus (válaszként erre: 13. - Mókica)
2007. ápr. 11. 15:24

Nem lelki, mert én "mindig" kövér voltam. 5.-ben a tanárnénim 50kg volt én 52kg. Első fogyásom középiskolában volt. 107-ről lementem 75-re. Nevetséges, de csont és bőr voltam. Én nagyon tetszettem magamnak, a környezetem állandóan szőrnyűlködött. Aztán, szép lasan vissza jöttek a kilók. Pár év és ismét 108kg voltam. A férjem így ismert meg, vett el feleségül, ő így szeret. Én vagyok csak mindig elégedetlen magammal. Most azt mondom, hogy egy 90 kilóval kiegyeznék.

Most megint elengedtem magam, január óta vagy 8kg-ot híztam.(115-118kg vagyok). szőőőrnyű!!! Ilyenkor odafigyelek egy kicsit és visszabandukolok 110-re, és kezdődik minden előlről. Én nem "lelki beteg" vagyok, hanem "akarat gyenge". Valamint imádok enni!!!! Habosat, krémeset,sósat édeset, mindegy csak "ártson"

13. Mókica (válaszként erre: 12. - Icus)
2007. ápr. 11. 11:47

Szia:)

Remélem nem haragszol ha most kérdezek valamit. Voltam én is hasonló helyzetben évekig..mindig ettem...mindig találtam rá okot, hogy egyek...és ehettem 2× annyit a diétás kajákbó, még éhesebb voltam....enni akartam!!

Problémáim voltak...elég komoly lelki, párkapcsolati!

Nálatok minden rendben van? Boldog vagy? Nincs valami ami nagyon bánt és nem tudsz belőle kitörni?? Nem akarok túl okos lenni, de nálam ez okozta a kényszeresvést:(((

?????????????????????????????????????????????????

12. Icus (válaszként erre: 9. - Druida)
2007. ápr. 11. 10:53
Az a baj, hogy tele ehetem, magam salátával, joghurttal, vagy bármi "egészséges" "normál kalóriás, szénhidrátos" dologgal magamat, akkor is éhes vagyok. Ahogy mondani szokták, szinte mát elérem a kaját annyit ettem, de éhes vagyok, ha csak zöldséget, salátát eszem. Ilyenkor egy jó zsíroskenyér is többet ér mindennél. Igazából akkor lakom jól, ha jó sok szénhidrátot eszem.
11. Darien
2007. ápr. 10. 19:43
Én legtöbbször akkor esem bele a kényszerevés csapdájába, amikor érzemileg kiegyensúlyozatlannak érzem magam.
10. druida (válaszként erre: 7. - Zolko96)
2007. ápr. 10. 16:29

A hiba odaát van, a diéta oldalán. Ez is jelzi, hogy sok diétát olyanok találnak ki, akiknek nem volt sok közük a gyakrolati hatások megéléséhez.

Tehát találd ki a saját diétádat. Rengeteg segédeszköz van hozzá: Holdnaptár, saját megfigyelések a bőröd állapotáról (egy napló nem árt), a hangulatod és az időjárás (meteorológiai adatok) összehasonlítása, és még sok egyéb.

9. druida (válaszként erre: 8. - Icus)
2007. ápr. 10. 16:23
Ha enni szeretnél, akkor készíts salátákat. Találj ki minél bonyolultabbakat. Öntetként kerüld a tejtermékeket, inkább olajokat, paradicsomos dolgokat, biológiai erjesztéssel készült eceteket használj. Ha tényleg nincs időd bonyolult dolgokat készíteni, akkor egyél zöldségeket, amiket hámozni kell. Aprítsd fel minél kisebb szeletekre, és tartsd be az egyik vegetáriánus szabályt: minden falatot 100-szor kell megrágni. Legalább. A hagymát is...
8. Icus
2007. ápr. 10. 16:06
Nekem, ha örömöm van akkor is eszem, ha bánatom van akkor is eszem. Az a baj evésre mindig találok okot. Ha tanulok, nem tudok koncentrálni, mert állanóan arra gondolok, valamit enni kéne és amig nincs egy kis nasi addig nem is tudok másra koncentrálni. Tény és való van vagy 40 kiló súly feleslegem, de én az az ember vagyok aki nem a levegőtől hízik. (Legalábbis bevalja ezt magának!)
7. zolko96 (válaszként erre: 6. - Druida)
2007. ápr. 10. 16:03
Az a baj a diéta nem így írja elő.
6. druida (válaszként erre: 5. - Zolko96)
2007. ápr. 10. 16:02
Ezért kínáld meg a szevezetedet valamivel. Ha mást kíván, akkor azon a vonalon menj tovább. A te életed a tiéd, és a szervezeted pontosan megmondja, hogy milyen nap van éppen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook