Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy főzzem a tejberízst, hogy maradjon leve? fórum

Hogy főzzem a tejberízst, hogy maradjon leve? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 10. 07:31
Véleményem szerint vízben kell elkezdeni a főzést, egy csipet só sem árt bele, aztán apránként utánaöntögetni a tejet, de kevergetni kell, nem lehet otthagyni. Elég sok tejet felvesz, én még hűlés közben is át szoktam keverni. Hosszú a főzési idő is!
29. judyt640 (válaszként erre: 28. - Sylvia81)
2009. nov. 10. 06:44
Nálam is azóta szeretik amiota igy fözöm.A tv ben láttam egy külföldi hires szakács fözte igy.
2009. nov. 9. 23:25

Sziasztok ismét!

Jelentem, ötszörös mennyiségű tejjel végre olyan volt az állaga, amilyet szeretünk. :) Nagyon finom lett! :P

2009. nov. 3. 20:20
Én még úgy tudom, a tejberizshez a rövid szemű rizs a jó! Nekem az jött be, és annak ellenére, hogy tej mellé kevés vizet is teszek bele, nagyon jó volt a fogadtatása.
2009. nov. 3. 17:09
Rizsfajtán is múlik, hogy mennyi ideig kell főzni, amit tovább kell, ahhoz több tej kell, amit rövidebb ideig kell főzni, ahhoz kevesebb.
25. Indián lány (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2009. nov. 2. 20:28

Úgy nem tudom:(

A múltkor 1 liter tejbe 10 evőkanál rizst tettem.Így alig volt leve.Szerintem tegyél csak 8-at bele.

2009. nov. 2. 20:17
Én kb. 20 dkg rizshez teszek 1 liter tejet és 3dl vizet. Észre se venni, hogy víz is van benne. És marad is valamennyi leve is.
2009. nov. 2. 20:16

Köszönöm szépen mindannyiótoknak a válaszokat és az ötleteket!

Első körben kipróbálom majd az ötszörös mennyiségű tejet, mert azt nem kell figyelgetni, csak néha megkeverni. :)

Aztán majd jöhet a többi, de inkább a tisztán tejben főzöttek lesznek a favoritok...

Még egyszer köszönöm mindenkinek!!!

2009. nov. 2. 19:57
Ötször annyi tej , mint rizs. Nekem így marad "leve".
21. MelisUK (válaszként erre: 20. - 480a1bea09)
2009. nov. 2. 19:52
Az olyan, hogy félig kifőzik vízben, majd leöntik a vizet és utána tejben főzik tovább. De ez így nem tuti, csak sokan így csinálják, mert így kevesebb tej kell.
20. 480a1bea09 (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. nov. 2. 19:50
Milyen az a vízben főtt, amit te említesz? Csak vízben főzik ki? Akkor mitől lesz TEJBERIZS?
2009. nov. 2. 19:46
Én úgy tanultam egy szakácstól, hogy cukros vízben kell elkezdeni főzni és amikor kezd fogyni a víz, akkor öntöm fel tejjel. Úgy mondanám kb, hogy 2 rész víz + 3 rész tej. És így nem is ég le, és nem is fut ki a tej a fazékból, ha picit magára hagyom. Én mindig kevergetni szoktam a tejberizst, mert annak, nem baj, ha összetörnek a rizs szemek, és krémesebb is lesz! Nagyon bevált recept :)
2009. nov. 2. 19:45
sziasztok. ez a probléma velem is előfordolt. én azt a megoldást találtam rá hogy 0,9 liter tejbe megfőztem a rizst úgy, hogy bőven maradjon leve és a végén a maradék 1 deci tejbe kevertem 1/2 zacskó tejszínes vagy vanilliás pudingot meg a cukrot és ezzel sűrítettem, ez tuti finom!!!
2009. nov. 2. 19:37
Szia! Én is azt javaslom, hogy folyamatosan töltögesd, 1 rész rizs, 3 rész tejjel kezdd, és folyamatosan tölts utána. És mikor kész és elzártad a gázt akkor rakod bele a vajat meg a cukrot, elkevered, és egyből utána tegyél bele még egy kicsi tejet, amíg annyira híg nem lesz amennyire akarod. Nekem ez a tuti :)
16. judyt640 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2009. nov. 2. 19:30
Isteni ize van ha valódi vanilia rudbol vágsz egy 1 cm darabot belekaparod a közepét a tejbe a hélyát is beledobod ugy fözöd
15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Judyt640)
2009. nov. 2. 19:24
vagy ezt? gyerek mellett erre több esélyem van...
14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. nov. 2. 19:24

Csak lehűtött forralt tejet tudok beletenni, mert házitejet iszunk. :)

De legközelebb asszem kipróbálom ezt is... :)

2009. nov. 2. 19:23
1' rész rizs 5 rész tej
12. MelisUK (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2009. nov. 2. 19:20

Pontosan, igazad van, vízzel főzve a tejberizs nem is tejberizs. Annak szinte ehetetlen íze van azok számára, akik szeretik az igazi tejben főtt tejberizst. De ha csak egy kicsi vizet teszel hozzá, 1dl-t, plusz pár szem cseresznye befőttet, akkor nem fogod érezni, hogy vizezve van, így csinálják a menzákon is.

Mondom, annyit kell tenned, hogy amikor már sűrűsödik, de még a rizs nincs kész, akkor öntessz hozzá még tejet. Nem kell forraltnak lennie, hideget önts bele nyugodtan, 1-2 pillanat alatt úgyis felforr benne. Én mindig így csinálom. A párom imádja, mondja is mindig, hogy olyan finomat csinálok, mint a dédije csinált annak idején. Az anyja vízben főzte ki előre, azt nem szereti, csak az enyémet.

2009. nov. 2. 19:15
Ha lehet, nem főzném vízben... Múltkor úgy csinltam, hogy 1 bögre rízshez 1 víz és 2 tej, de nem volt olyan finom, mint most...
2009. nov. 2. 19:13
Megfőzöd vízben a rizst, aztán annyi tejet öntesz hozzá, amennyit akarsz. ha keveset, sűrű lesz, ha sokat, leveses.
2009. nov. 2. 19:12

Én úgy csinálom, hogy inkább mindig öntök hozzá egy kis tejet, nem az elején adok hozzá túl sokat, mert az úgy nagy hőveszteség, túl sokat kell fölmelegíteni egyszerre. Így ahogy fő és már sűrűvé válik, elkezd "puszogni", akkor felöntöm valamennyi tejjel. Nem szeretem, ha túl híg, így inkább többször öntöm fel kisebb adag tejjel.

Lehet vizet is adni hozzá egy keveset az elején, de akkor pár szem cseresznye befőttet is kell bele tenni, mert anélkül vízízű lesz, a befőtt végett viszont olyan lesz, mintha csak tejjel készült volna.

Van olyan is, aki kifőzi a rizst félig vízben, ezt nem ajánlom, mert akkor nem lesz a végére jó íze a tejberizsnek. A lényeg az, hogy tejben kell főnie.

2009. nov. 2. 19:10
Én úgy tudom,hogy először kis vízben félpuhára főzni,és utána tejjel töltögetni.
2009. nov. 2. 19:09
Pelda;Egy kanal rizshez negy kanal vizet rakjal.
6. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Indián lány)
2009. nov. 2. 19:09
Bögrére lefordítva? :)
2009. nov. 2. 19:09
Bő tejben.Na jó.Ha véletlenül sűrűnek találom,simán utána öntök még forralt tejet.
2009. nov. 2. 19:08
1 liter tejbe 20 dkg rizs
2009. nov. 2. 19:08
Úgy, hogy folyamatosan öntögetsz hozzá tejet.
2009. nov. 2. 19:08

Sziasztok!

A kérdés adott. Ízre eltalálom, a rízs is megpuhul, de felszívja az összes tejet... Pedig most úgy főztem, hogy négyszeres (!) mennyiségű tejet adtam hozzá... Még van egy nagyon kevés leve, de szerintem csak azért, mert még elég meleg. Mire ehetőre hül, már nem lesz neki... :(

2009. nov. 2. 19:07
Hogy főzzem a tejberízst, hogy maradjon leve?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook