Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek esti lefektetéséről fórum

Gyerekek esti lefektetéséről (beszélgetős fórum)


1 2
33. SF
2008. nov. 29. 19:28

Imádtam a gyerekeimet, de mindig úgy éreztem, hogy nekem is kell egy kis idő feltöltődésre. 8-kor ágyban voltak. Nem volt kötelező aludni, csak maradjanak a szobájukban, de soha nem éltek vissza vele.

Én meg csinálhattam, amit akartam, tanultam, tévét néztem, olvastam, meg ami egy házasságban előfordul:-)))

32. évi75
2008. szept. 10. 22:18

már régebben írtam ide, de azóta sok idő eltelt.

a kisebbik fiam 2,5 éves, a nagyobbik 5 múlt. fél 7-7 óra vacsi, aztán fürdés, meseolvasás és elsimogatpom őket. közéjük fekszek. nem alszok velük, bár a kicsi mindig átvándorol hozzám éjszaka.

2008. szept. 7. 18:56
Az én két fiam(10,5 és 7,5 évesek) nyáron és szünetekben legkésőbb 9-kor mennek aludni. Amikor iskola időszak van akkor 8-kor alvás, kivéve péntek és szombat akkor fél 9-ig fenn maradhatnak.
2008. márc. 28. 21:09
Sziasztok!Nálunk fél 8-kor fürdés ,A kicsi(1.5 éves)8-fél 9 legkésőbb már alszik.A naggyal már nehezebb ő 6 éves,de még mindíg közöttünk alszik,és akkor is csak úgy ha én bennt vagyok vele.Elrontottuk!
2008. márc. 28. 20:51

Mi a vasút mellett lakunk, és bár lefeküdtünk este kilenckor, csinálják a vágányt és valami írtó telitámpás vacak dolgozott a házunk mögött a fiam 11- ig állt az ablakban mire végre elaludt.

2éves!!

28. RLindi (válaszként erre: 26. - Mamoca1234)
2008. márc. 28. 15:55
Nem felejtetted benyomva véletlenül a caps lock-ot?
27. RLindi
2008. márc. 28. 15:54

Nekem 2 éves a kislányom 8-kor fürdik és fél 9-kor már többnyire alszik vagy alvás közeli állapotban van.

Reggel 7-8 közt ébred. Délután már sajnos nem mindig akar aludni de azért lefektetem amig pihen az is vmi.

2008. márc. 28. 15:51
KISGYEREKEKNEK 8-KOR ÁGYBAN A HELYE, 1-2 MESE ÉS ALVÁS.
2008. márc. 4. 10:56
Nálunk a lefekvés 8-kor van. Hétvégén 9, hacsak nincs valai extra (vendégség, stb). A fiam 10 éves...és a lefekvésnél nincs vita, úgysem ér vele semmit...
2008. márc. 4. 10:52

Ez jó kérdés! Nekünk most lett három éves a pici lányunk, az esti lefektetéssel mindig is baj volt, igaz szerintem ezt mi rontottuk el, mert megengedtük neki hogy fennmradjon velünk, hát, elég szépen hozzászokott, meg amúgy is egy energiabomba!

Most hogy ovis lett, most már valamennyire el tudjuk neki magyarázni, hogy korábban kell lefeküdni, hogy reggel könnyebben tudjon felkelni és ne aludjon el az oviban.

Az biztos, hogy a következőnél másképp csináljuk az esti elalvást! :)

23. BOM3
2008. febr. 29. 10:30

Sziasztok

Nekem 5é-2,5é-1é a gyerekeim. Nálunk 6kor vacsi,majd fürdés, aztán 1/2 8-tól mese, majd 8tól alvás. Egyik sem kivétel, főleg ha ovi van. Az 1 éves még plusz 2* alszik 1,5órát napközben, a középső 2,5éves pedig 1*alszik 2 órát.

Reggel 1/2 7- 7 között van kelés, "sajnos" hétvégén is, mert a megszokás nagy úr!!!

És ez a kulcsszó hogy ki mit szokik meg otthon.

2007. dec. 13. 10:51
Bocsi a piros betűs FILMért,nem tom,hogy csináltam rákattintósra.
2007. dec. 13. 10:49
Hahó!Nekem van egy 3évesem,meg egy 5és fél évesem.7 óra körűl vacsiznak,utána fürcsi meg pancsolás.Befekszünk mi hárman a szülői ágyba,8kor a kedvenc rajzfilm,meseolvasás,rendszerint kettő,mert mindkettő választhat mesét,néha belenéznek a Barátok köztbe,de 9körül már alszanak.Elalvás után átcipeljük őket apával a saját szobáikba,kisebbik alszik is reggelig, a nagy viszont visszatérő vendég éjszakánként.Nem tudom,le fog-e szokni erről valaha is.Egyáltalán nem zavar éjjel,hál'isten jó nagy az ágy,csak fura,hogy ilyen...
2007. dec. 3. 11:06
Hello! Az én fiam 8 éves lesz,minden nap együtt megyünk aludni,együtt is alszunk,az időpont mindíg tőle függ,de elalvás előtt már ágyban vagyunk,szórakozunk,beszélgetünk...utána átöleljük egymást,megfogja a hajamat és úgy alszik el.,éjjel is matat utánam-
2007. dec. 3. 10:16

Általában 7-kor fürdetés,vacsi,és utánna amikor elalszanak elalszanak.Nem eröltetem mert abból órákig tartó nem alvás lessz.Van amikor 8-8.30-kor már alszanak,de van amikor csak 10-10.30.

Ez függ attól,hogy a pici mennyit aludt délután.

(6éves a nagy,13-hós a kicsi)

2007. dec. 3. 09:47
Az én kislányom 13hós.Nálunk 8kor van fürdés,9-10 között alszik el.Én már 9 előtt nem is erőltetem a lefekvést,mert csak végeláthatatlan sírás lesz az eredmény.Reggel 7 körül kel.
2007. nov. 13. 22:20

Nehééééz.

Már azt hiszed, tuti a napirend, aztán olykor-olykor köönyen rajtakapod magad, mégsem.

De ez még belefér.

A kulcsszó az állandóság.

2007. nov. 13. 21:42
Az én kisfiam 9 hós. Este 7-kor fürdik, utána kaja, és alvás, ha nagyon nyűglősik is, legkésőbb 8-kor alszik. Nem nagy alvó, reggel 5-6 körül fent van, és nappal is jó ha 1,5-2 órát alszik két részletben.
15. évi75
2007. nov. 13. 20:08
nálunk fél 8 körül fürdés, elöbb elringatom a kicsit, bár már annyira nem is ringatom, inkább csak itt maradok vele a kiságy mellett (20hónapos), a nagyobbiknak mese olvasás, beszélgetés, (4,5 éves)8-9 között már mindekettö alszik
14. Minya
2007. máj. 12. 21:20
Nálunk fél 8 körül van a fürdés utána kajcsizik és néha már büfi közben elalszik a kezembe és van hogy csak 1-szer ébred fel éjjel akkor is eszik még utána csak reggel 7-fél 8 körül kel 11 hónapos lesz
13. monika1225 (válaszként erre: 12. - Grétus)
2007. máj. 8. 22:08

Mi leszoktunk a BK ról és átszoktunk Grimmre, Andersenre esti beszélgetésre 8 tól fél 9-ig ez az esti program amióta iskolások a nagyok! Ahogy kijövök a szobából 5 perc múlva alszanak! Persze van amikor reklamálnak hogy filmet néznének, de sajnos tapasztalat, hogy reggel nem bírnak kimászni az ágyból, ha 9 után alszanak el valamilyen ritka kivétel miatt! Nem ment könnyen, de én győztem:)))

Persze, félreértés ne essék ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne nézzen este filmet vagy bármi, én csak elmondtam a saját tapasztalatomat!

A környezetemben is van több olyan gyerek akik 9-10 körül kerülnek ágyba és nincs probléma, ezt nektek kell tudni hogy mennyi alvásigénye van a gyerkőcnek! Csak azt ne feledd, hogy az oviban még aludt, vagy pihent délben és nem volt annyira fárasztó mint a suli! Ha másnem akkor délután ha haza jön hagyjad pihenni egy kicsit, ami passzív pihenést és nem játszást jelent!

2007. máj. 8. 16:36
Sziasztok!Olyan jó olvasni az ilyen következetes szülők véleményét.Nekem van egy 7 éves (most elsős)kislányom, és borzasztó nehéz vele ilyen téren.Este 6 - vagy fél 7 kor vacsi, utána 7 -fél nyolc fürcsi utána BK az RTL-en utána alvás Ez azt jelenti ugye,hogy legkésőbb fél 10.Reggel 7 előtt 10 perccel van riadó, és nem igazán tettszik neki.Amin nem csodálkozom, de mire lefekvésre kerül a sor már nincs kedvem még amiatt is motyorékolni, pedig kellene:(A reggeli kelés pedig KATASZTRÓFA
2007. ápr. 12. 14:56
A lányom az este már 6-kor elaludt/elfáradt az úszáson/reménykedtem benne,hogy nem lesz beteg.Reggel már 6-kor úgy jött oda hozzánk,hogy én már fogat is mostam,most ő készült el 1-re az induláshoz.
2007. ápr. 9. 13:32

Ami segít…..


Ahhoz, hogy jól aludjunk, szükség van néhány szabály betartására. Lényeges a szabályos alvási rend kialakítása, tehát igyekezzünk minden nap azonos időben kelni és feküdni. Az időnkénti délutáni alvás és a hétvégi későn kelés is alkalmas az alvási ritmusunk megzavarására. Vannak olyan emberek, akik “pacsirták”, könnyen felkelnek korán, de korán is feküdnek, s vannak “baglyok”, akik este érik el aktivitásuk csúcsát, ők későn fekszenek, későn kelnek.


Segíti a nyugodt alvást a rendszeres testmozgás is. Vannak olyan, nem megerőltető gyakorlatok, amelyeket lefekvés előtt végezve, elősegíthetjük a zavartalan alvást.


Jó hatású a relaxáció is, amikor megpróbálunk “kikapcsolni”, s valamilyen számunkra kellemes dologra gondolni. Segíti a nyugodt alvást az is, ha esti rituálékat alakítunk ki.

2007. ápr. 9. 12:41

nekem a 4 gyerekem : 4 , 6 , 9 , 12 évesek. hétköznap este 7kor vacsora, fürdés, 8tól pontban ágyban vannak és mese olvasás nekik. aztán alvás! Még a 12 éves fiam is! Néha duzzog de a másnapi kelés miatt muszály! szünetben vagy péntek szombat is legkésőbb 9 kor alvás a nagyoknak, a kicsik 8kor fekszenek. Ez alól csak ha nagyon nekik való film van akkor lehet kivétel!

Nálunk ez bevált! Viszont egyik se alszik otthon délben 2 éves kora óta, az egyszerüen nem megy nekik.

8. c6b27363e5 (válaszként erre: 7. - M_Marcsa)
2007. ápr. 9. 11:22
evel énis egyetértek mindig ugyn aban az idöben legalábis meg kel probálni
2007. ápr. 9. 11:20

SZtem az esti szertartás legyen hasoműnló és ugyanakkor feküdjön le a gyerek. Neki is, nekünk is jobb így.

A 11 hós kicsi lányom legkésőbb 8-kor ágyban van, csodálkozva hallom, hogy ekkora gyerekek 1ö, 11-ig fent vannak.

2007. ápr. 9. 10:51

az én fiaim 5-és 2-évesek

nálunk 6 orakor van vacsora

7 kor fürdünk vele együt engedem hogy nagy pancsizanak

8 kor alvás van nálunk ez bevált

ha csuszunk akor zuhanyzunk de akor is nyolckoe alvás van

2007. ápr. 9. 09:04

Sziasztok!

Igazatok van,az alvás,sajnos nem szoktatás kérdése.Nekem is 3 van,és mind a három,teljesen más volt alvás terén.Pedig mindet próbáltam ugyanarra a rendszerre rá szoktatni.A lányomat ,a legkissebbiket nem is kellett,nem volt 2 hetes,amikor végig aludta az éjszakát,ebéd után később pedig ,bármilyen testhelyzetbe képes volt elaludni.Még a wc-n is egyszer lefejelte a fürdőkádat:)

2007. ápr. 9. 07:24
HÁT EZ NÁLUNK IS IGY VAN, ÉN MÁR BELENYUGODTAM. TUDOM IDEGESITŐ MIKOR MÁS GYEREKE DUPLA ANNYIT ALSZIK. HA A GYEREK NEM ÁLMOS SZOKÁS IDE VAGY ODA AKKOR SEM FOG ALUDNI. EZ INKÁBB ŐRÖKLÖTT DOLOG, HOGY MENNYI AZ ALVÁS IGÉNY.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook