Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Piros, hámló foltok az arcon. Mi lehet? Mi segítene? fórum

Piros, hámló foltok az arcon. Mi lehet? Mi segítene? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. nov. 2. 20:15

Én már biztos vagyok benne, hogy szeborea. Sajnos ezzel sokat nem lehet tenni. A napfényt nem azért mondtam, mert a hidegtől jön ki, hanem azért, mert a nyári napfénytől szinte teljesen eltűnik.

Az krémem szteroidos volt közel 20 évig. Hidrokortizon és még valami (nizoral, vagy alkesol) Nem lett vastag az arcomon a bőr, nem lettem borostás sem. Igaz csak akkor kenem ha kezdtek előjönni a foltjaim. Most nyáron elég sok dolog irritálta a bőröm (nap, izzadság), így ismét irattam fel. ebben most nincs hidrokortizon, nem is használ....Nagyon kell figyelni minden kencére (sampon, zselé, hajhab, hajlakk, tusfürdő, kézkrém, naptej, kézmosó, stb.) Ez mind kerülhet az arcodra és jönnek a foltok. Én 20 éve élek ezzel. A szülés óta.....

Ja, nem árt egy allergia teszt sem.

2009. nov. 2. 19:21

szerintem is szeboreának tűnik a leirásodból, megoldást nem tudok rá, nálunk is van ilyen a családban, tapasztalatok alapján naptejet használnak rá, fejbőrre meg kéthetente olajat, de nem tudom neked ez bejönne e


dokihoz azért menj vissza szerintem

2009. nov. 2. 18:22

köszönöm..ez már most jó h ennyien tanácsot adtok..

sose viszket,nem a hideg hozta ki..kb fél éve tart.szteroidos kenőcs sem segitett.vmiko hihetetlenül kiszárad..és vmiko nagyon piros és ég.de el nem mulik teljesen csak enyhül a pír

várom a további tapasztalatokat és h nektek mi segit(ha vmi nekem is végre fog mindenképp megosztom veletek):)


jah és nem mondtál butaságot spatifillum a nem megfelelő krémektől és szteroidos krémektől megvastagodhat a bőr.

2009. nov. 2. 17:41

Kék írisznek igaza lehet, bár én sem vagyok orvos.

Feltétlenül orvoshoz kell menni.

Én borax-ftorokort keveréket kapok rá évek óta. Most A-vitamin is van benne.

Ha annyira begyullad, még szurit is kapok.


Az asszisztens felhívta rá a figyelmem, hogy valamilyen kozmetikummal ki kell váltanom a kenőcsőt, mert hosszabb távon a bőr megvastagodik tőle (vagy mi, ne nevessetek ki).


Tengeri sós fürdő, tengervizes hidratáló krém, éjszakai krém.

Pár napig, hétig tünetmentes vagyok. Mihelyt egy kicsit kiszárad, már hámlik az arcom.

Nekem nem múlik.

2009. nov. 2. 16:36

Ezt szólítják ha minden igaz szeborreás bőrnek.

Nekem azt mondta a dokim, hogy még vízzel se mossam, hanem tejszínnel:)

Írt fel valami kutyulékot, az úgy ahogy rendben tartja.

Ez sajnos nem gyógyul meg. Rá kell jönni, hogy mi irritálja, azt kerülni kell. én nem kenek semmit az arcomra, mert mindentől iszonyat lesz. A nap viszont csodákat tesz.

10. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Dark$ide)
2009. nov. 2. 16:34
börképző kenöcs
9. ce53b9ff5e (válaszként erre: 1. - Dark$ide)
2009. nov. 2. 16:31
szerintem allergias leszel vmire. En nem kennek ra semmit, persze eezt nehez megallni,menj el borgyogyaszhoz,adnak ra kremet.NEkem is volt ilyen. Nivea kremre voltam allergias.
8. Nicole01 (válaszként erre: 1. - Dark$ide)
2009. nov. 2. 16:27
Aloe Vera zselé!nekem ez segített!Télen gyakran előfordult,hogy szinte pikkelyes volt az arcom!viszont ez segített!
2009. nov. 2. 16:27
Néha piros és viszket, néha pedig száraz és hámló?
2009. nov. 2. 16:23

Tudom mire gondolsz, nekem pont ugyanilyen az arcom.

Krém-krém-kérm. Fullra ki van száradva az arcod!!!

2009. nov. 2. 16:11
Nekem van ételallergiám és attól szokott megjelenni,mikor kicsit felgyűlik a szervezetemben,ilyen pl az élesztő,amit nem nagyon tudok elkerülni,szerencsére nem túl gyakran fordul elő és pár nap leforgása alatt el is múlik.
4. a9338a7669 (válaszként erre: 1. - Dark$ide)
2009. nov. 2. 16:02
Nincs rossz fogad? Nekem volt már, hogy a rossz fogamtól lett piros folt az arcomon.
3. édesfelhő (válaszként erre: 1. - Dark$ide)
2009. nov. 2. 16:01
Én voltam bőrgyógyásznál ezzel a problémával.Azt mondta,hogy érzékeny a bőröm..próbáljam meg azt,hogy ne mossam szappannal meg semmivel sem,hanem sima vízzel..nekem bevált,ha a hűvössel együtt jön ki akkor a hidegre érzékeny a bőröd..keress olyan arcápolót amiben nincsenek mesterséges cuccok.
2009. nov. 2. 15:59
Orvos?
2009. nov. 2. 15:57
ötletek a kiváltó okra?krém ami esetleg segitene?néha nagyon vörös néha csak kicsit pirosas,néha hámlik(nem viszket)segitsen bármien tanáccsal aki tud:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook