Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Piros, hámló foltok az arcon. Mi lehet? Mi segítene? fórum

Piros, hámló foltok az arcon. Mi lehet? Mi segítene? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. laufer (válaszként erre: 36. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 19:05

Megírnád, hogy mi a neve az avonos alapozónak?

köszi

44. c1e9612cd3 (válaszként erre: 40. - Dark$ide)
2009. nov. 22. 18:51
ok! Kíváncsi vagyok én is, hogy mi lesz az eredményed!
43. c1e9612cd3 (válaszként erre: 41. - Laufer)
2009. nov. 22. 18:50

nem vagyunki egyformák. Kinek ez jön be, kinek az. Az tény, hogy a húsokat az utóbbi hónapokban kevésbé kívántam, így eléggé leredukáltam a fogyasztását. Lehet van köze a dologhoz. Egy próbát sztem megér. Aztán majd kiderül.

Én annyira nem kívántam, hogy szó szerint kitúrkáltam az ételből a húsdarabokat, és inkább csak a szaftot ettem körettel.

42. laufer (válaszként erre: 36. - C1e9612cd3)
2009. nov. 22. 18:39
a folyadékot természetesen külsőleg.
41. laufer (válaszként erre: 36. - C1e9612cd3)
2009. nov. 22. 18:38

A fogorvosom, aki egyben természetgyógyász is azt mondja, hogy ne is számítsak javulásra addig amíg az étkezésen nem változtatok. Vegyes étrenden vagyok, ő azt mondta, hogy hagyjak el mindenféle állati fehérjét. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Ha igen, akkor ez segített.

Ja, egy hete szedek Tetrasylt, és zink tartalmú rázófolyadékot. Az eredmény: nulla.

40. dark$ide (válaszként erre: 39. - C1e9612cd3)
2009. nov. 22. 13:22
háát sajnos mi is erre gondolunk(házi orvosom szerint is lupusról lehet szó).mivel tényleg semmi nem használt.remélem a hét közepére meglesznek az eredmények és ha erről van szó kiderül véégre.(majd megirom h mi van velem:)
39. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Dark$ide)
2009. nov. 21. 21:06
ha ennyire nem használ semmi eddigi kezelés, lehet vmi olyasmi okozza a foltjaid. Lupus, vagy hasonló...
38. dark$ide (válaszként erre: 37. - C1e9612cd3)
2009. nov. 20. 18:38
most voltam vérvételen autoimmun betegség gyanúja miatt.jövő hétre lesz eredménye!
37. c1e9612cd3 (válaszként erre: 35. - Dark$ide)
2009. nov. 20. 17:14
autoimmun betegségre vizsgáltak már?
36. c1e9612cd3 (válaszként erre: 34. - Laufer)
2009. nov. 20. 17:00
Várd meg, amíg kiürül az Elocom a bőrödből! Én is addig, amíg az hittem allergia, azzal kentem, az le is húzta, de amikor abbahagytam, mert azt hittem elmúlt, újjult erővel lángolt fel! Állítólag ez jellemző erre a dermatitisre. Azt mondta a bőrgyógyász, hogy mindenképpen felejtsem el az Elocomot és társait, mert csak rontanak a helyzeten. Viszont arra is felkészített, hogy amint felfüggesztem a használatát, romlani fog a bőröm állapota. Felírta az ecsetelőt, a kenőcsöt, át kellett váltanom fluor mentes fogkrémre, és tényleg kb. 1 hónap után eltüntek a gyulladt plakkok az arcomról. Amit én még megfigyeltem, gogy az Avonnak van 1 alapozója, ami nagyon jó volt rá! Mivel borzalmasan nézett ki az én bőröm is, ki kellett találnom vmit, arra az esetre, ha társaságba megyek. Ezt az alapozót használom már évek óta, így ezzel kentem le. És rájöttem, hogy beszárítja, és húzza lefelé a gyulladást. Nekem ezzel kombinálva az orvos álltal felírt dolgok, nagyon jók voltak!
2009. nov. 18. 13:33
nekem nincsenek hólyagok és nem folyik belőle semmi.fogkrémet már én is cseréltem..de nincs változás.egyszer kaptam vénásan szteroidot mert nagyon eldurvult a helyzet.az 3 napra teljesen elmulasztotta az összes bőrtünetemet..de azota persze ujra csunya,hámló,égő vörös:( én sem megyek sehova szinte mert nagyon zavar teljesen kivagyok ettől a teljes tudatlanságtól,a fájdalomtól és attól h senki nem tudott eddig segíteni és h nem mulik.
34. laufer
2009. nov. 18. 12:01

Szia!


Nekem is periorális dermatitszem van, de én nem vagyok ilyen szerencsés mint te. Fél éve küzdök vele, járok bőrgyógyásztól - bőrgyógyászig. A második kúra antibiotikumnál tartok, és a x. kenőcsnél. A jelenlegi bőrgyógyászom azt mondta, hogy arcra semmilyen szteroidos krémet nem szabad kenni. No, jókor szólnak. Használtam Eloncont, azzal úgy-ahogy kordában lehetett tartani, de most, hogy abbahagytam, sokszoros erővel lángolt fel a bőröm. Tisztára depressziós vagyok, félek emberek közé, utcára menni, mert mindenki megbámulja a szám körüli lángoló területet.

2009. nov. 18. 01:07
Ferjemnek,a pajesza alatt voltak piros hamlo foltok.Mondta a doki,hogy a naptol is lehet,de csereljen szappant.Vettem neki glicerines szappant,meg kapot valamilyen kremet ra.
2009. nov. 18. 01:06
amúgy a hámlás alatt nincsenek pici hólyagocskák, amik olyanok, mintha pattanások lennének, de közben csak sárga lé folyik belőlük?
31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 29. - Dark$ide)
2009. nov. 18. 01:05
neked lehet pont vmi szteroidos krém kellene a hámló foltjaidra!
2009. nov. 18. 01:03
na, amit kifelejtettem tegnap, hogy azt mondta a doki, cseréljem le a fogkrémemet fluor mentesre, mert annak is köze lehet a dologhoz. Szóval a Dalacin és Nizorál mellé még ezt kellett tennem.
29. dark$ide (válaszként erre: 28. - C1e9612cd3)
2009. nov. 17. 23:24
én is több mint fél éve szenvedek..csak azt nem tudni még h mivel is..én is kaptam Dalacint és Nizoralt..rajtam nem segitett.kaptam szteroidos krémeket is ,gyógyszertári svájci cuccot(Lipolotion,Hydrolotion)egyik sem használt:(
28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 23. - Pitypang75)
2009. nov. 16. 23:40

Én most több, mint fél évig szenvedtem a periorális dermatitiszemmel. Már, amikor teljesen tanácstalan voltam, akkor mentem orvoshoz, és akkor tudtam meg, hogy ez az. Nagyon csúnyán tele volt az egész állam, és mindkét oldalon az orrcimpám mellett, és a szám felett. Nekem is azt mondta a doki, hopgy a valós kiváltó okát nem tudni, alkati kérdés. Kerülnöm kellett a kozmetikumokat, a szteroidos krémeket. Kaptam Dalacin ecsetelőt, és Nizoral krémet rá. A Dalacinnal naponta többször kellett ecsetelnem, hogy beszárítsa, A beszáradt plakkokat pedig a Nizoral krémmel kellett kennem. Én nappal ecseteltem, éjszakára pedig kentem a Nizorallal. Rohamosan gyógyulni kezdett, miután megkaptam az ecsetelőt, és a krémet! Amúgy azt mondta a doki, hogy, ha az ecsetelő és a krém nem használt volna, vagy nem elég gyorsan, akkor tablettát kaptam volna. Azt ne kérdezd, hogy milyet, mert én se kérdeztem akkor az orvost, most meg már szerencsére nincs rá szükségem.(szerencsére!)

Mostmár ismét tudok használni minden kozmetikumomat, de az egész nyarat végigszenvedtem ezzel a vacakkal. Borzalmas volt! Hol fájt, égett, hol meg viszketett az egész. Levedzettek a hólyagocskák... Remélem többé nem jön ki!

2009. nov. 13. 09:56

Úgy vélem valami allergia is lehet a kiváltó ok+ a száraz arcbőr érzékenysége.


Hogy mit eszik az ember? Nem voltam allergiateszten, de időnként valamivel besokallhat a szervezetem és akkor minden mindegy.

Én a parlagfűre vagy valamilyen pollenre gyanakszon.

Kozmetikus szerint a kozmetikum illatanyaga is kiválthatja a gyulladást.


Mosdókenőcs és gyógyszertári hidratálókrém nekem semmit sem ért.

2009. nov. 12. 13:04
Nekem azt szokták mondani, hogy ne egyek fűszeresen. A figyelmeztetésük nélkül sem eszek fűszeresen, tehát nekem ezzel nincs összefüggésben.
2009. nov. 12. 12:18

háát én is mosdókenőcsöt használok most de a tüneteim nem mulnak..:( a vérképemből sem mutattak ki semmi lényegeset és allergiás sem vagyok semmire.folytatódnak a vizsgálatok..ha bármi javulást eredményez megírom nektek hátha rajtatok is segit..

pitypang75: mien ételekre erősödnek a tüneteid?

a mosdókrémmel bekened a felületet,majd vizzel lemosod.tényleg mint a szappant:)

2009. nov. 12. 09:06

Szerintem ezek a hámlásos betegségek sosem gyógyulnak meg. Nekem 20 éve (szülés óta) van meg. A bőrgyogyász által felírt krémtől elmúlik, enyhül, de ha abbahagyom előjön ismét...


A mosdókrémet úgy kell használni, mint a szappant.

23. pitypang75 (válaszként erre: 20. - C1e9612cd3)
2009. nov. 11. 14:07

Nekem is perioralis dermatitisem van, kb két hónapja. Annyit mondott a bőrgyogyó, hogy nem tudja az okát és kenegessem lehetőség szerint csak illat-, szín-, tartósítószer-, stb....mentes krémmel és majd, hosszú hónapok alatt meggyógyul.

Érdeklődöm van-e ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

Bizonyos ételekre erősödnek a tünetek, azokat kerülöm. Illetve Protopic krémmel kenem.

Érdekelne továbbá, hogy a hydrophilicum nonionicum nevű mosdókenőcsöt, hogy kell használni? Én vizes vattára teszek és áttörlöm vele az arcom. Le kell mosni? (le szoktam)

Köszi!

22. c1e9612cd3 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2009. nov. 3. 21:20
sztem van lanolinmentes is.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - C1e9612cd3)
2009. nov. 3. 21:08

Na az ilyenek miatt kell az allergia teszt:)

Nekem is ezt ajánlották sokan, bőrgyógyász is. fürödtem is vele lelkesen, aztán az új dokim elküldött allergia vizsgálatra, azóta letiltottak róla. A laolinra iszonyú allergiás vagyok.

2009. nov. 3. 21:07

mutasd meg a biztonság kedvéért egy allergológusnak, bőrgyógyásznak! Nekem is volt évekkel ezelőtt ilyen, azóta ekzémám van (na nem az arcomon), és allergia tesztből kiderült, hogy vegyszerallergi okozza. Az arcomon azóta meg periorális dermatitisz jön ki, amikor rájön a hoppáré.

Ja, és ez a hámló dolog felhúzódott a fejbőrömre. De nekem viszket is. Csak T-gél samponnal tudom helyretenni :(

2009. nov. 3. 20:45

szia!


háát főként mindehol..leginkább ott ahol másoknak pirositóra van szüksége(orca?),a szám körül,az államon és mostmár a fülem mögött is :S

18. Kovrisz (válaszként erre: 1. - Dark$ide)
2009. nov. 3. 16:59

Szia!


Az arcod melyik területén jelentkezett a probléma?

2009. nov. 2. 22:53
én a helyedben vennék mosdókrémet, amolyan patikait, és csak azzal mosdanék, fürdenék. Olcsó, illatmentes, és lehet már ez önmagában segítene egy csomót a foltjaidon.
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Spatifillum)
2009. nov. 2. 20:18

Ezt a krémet meg fogom említeni a dokimnak:)

A borax sok dologra jó.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook