Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Átszenvedett hónapok fórum

Átszenvedett hónapok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Átszenvedett hónapok

2011. febr. 16. 21:10

az egyik ismerosom kislanya ilyen,reggeltol estig uvolt(de igazabol csak naluk).nem is alszanak az emeleten,hogy a szomszedok ne halljak,bolcsoben,vagy a hintaszekben alszik a kislany.ok is elvittek orvoshoz,bar o hipohonder es majdnem 3naponta jart a gyerekkel orvoshoz,hogy csinaljanak vele valamit,de o is makk egeszseges.

most hogy lattam masnak is van ilyen problemaja,es olvastam a tanacsokat,igy talan tudok neki segiteni.

19. Vikszi
2010. nov. 17. 10:26

hu komoly egy cikk:)

hát én meg nyuzom ha kell ha nem.már ölbe kapattam asszem

2010. aug. 6. 21:51
Sziasztok! Nekem egy nagyon kis lusti jólnevelt baba volt a lánykám, néha sírdogált, sajna nem szopott, de nem is igen volt éjszakázás, a kicsi szobájában volt egy kihúzható kanapé, megetettem, símogattam a buksiját pár perc múlva elaludt. Korán rászoktattam (pár hónapos) az ebéd utáni alvásra. Ez lett az én nagy szerencsém mert most 20 hónapos, reggel alvás helyett(6-1/2 7 ) ugrál,dumál.Viszont ebédig elfárad, akkor én is ledőlök vele aludni egyet. Amikor kisbaba volt mindeki azt mondta hogy akkor pihenjek,aludjak amikor a baba is nyugton van. Ezt tettem.
2010. aug. 6. 20:56

Sziasztok!


Nekem most múlt 9napos a babám.És az esti időszakban jön elő a sírás,meg néha napközben(de inkább este).Volt olyan éjszaka hogy éjfélig ill.fél 3ig egyfolytában sírt.Nem merem ágyba hagyni,félek hogy baja lesz.Megszakad a szivem.Viszomt én meg teljesen kimerülök,nem foglalkozom magammal,többször elkap a sírás napközben,tehetetlennek érzem magamat és rossz anyának.Nem tudom mit csináljak,és közben attól is félek hogy a tejem nehogy elapadjon.

Kétségbe vagyok esve!

2010. márc. 4. 15:50
Sziasztok!!Az én kisfiam 10napos korától 11hónapos koráig üvöltött!!1éves elmúlt mikor át aludta az első éjszakát!!Az első 4hónapban 24órából 20 órát ordított!!El vittem kivizsgálásokra makk egészséges!!!(hála az égnek)Mindenki azt mondta biztos hasfájós!! Akkor a nagyszülőkkel éltünk együtt de ő csak rontottak a helyzeten!!!Ma már egy örökké mosolygós vidám tündéri kisfiam van!!Aki hasonló cipőben jár annak azt tudom mondani kitartást el fog múlni!!!Tudom kevés vigasz!!!De a mosolya és az ölelések el feledtetnek minden rosszat!!!
2009. nov. 5. 15:46
Teljesen egyet értek, a gyerekkel kezdettől fogva tudatosan kell viselkedni.
2009. nov. 4. 13:50
A legtöbb baba nem sír ok nélkül, ezért nem ajánlgatnám mindenkinek a sírni hagyós módszert.
2009. nov. 3. 06:44
Gratulálok a babyhez,és a kitartásodhoz!!!A nagylányomat 2,5 éves koráig kézben altattam a nagymama jóvoltából.Utána csak úgy volt hajlandó elaludni,ha odafekszem mellé.A kicsiket babakocsiban altattam 14 hós korukig.Utána kiságy.Szerencsémre nem volt hiszti,sírás,pillanatok alatt megszokták.Pár ember ezért furcsán nézett rám,hogy miért nem altatom őket,miért nem vagyok mellettük addig,amíg elalszanak.Igen,szívbemarkolóan tudnak sírni,de ha engedünk,magunkkal is,a gyerekkel is kiszúrunk.Az első gyereknél sztem mindenki aggódósabb,mint a többinél.
12. kingi7 (válaszként erre: 10. - 9242a6388c)
2009. nov. 2. 22:13
Én azért pozitívan állok hozzá :)
2009. nov. 2. 15:09
hisztik... akart lenni:)
10. 9242a6388c (válaszként erre: 5. - Kingi7)
2009. nov. 2. 15:09

A mi kislányunk másfél éves koráig egy angyal volt, este 8-kor elaludt, reggel 7-kor kelt... mosolygós, barátságos, nem volt hasfájós, szóval egy álom bébi... na most a 17. hónap után minden megváltozott, esti sirások, nappali hiszik... ez van, ez életkori sajátosság... Sok anyukával beszélgettem, akik hasonló tapasztalatokról meséltek...

Szóval hajrá anyukák!!!

2009. nov. 2. 14:59
Gratulálálok, nagyon jó cikk!!! Csak igy tovább!!!
2009. nov. 2. 14:48

Örülök a cikknek, mert szerintem sincs túl még az ember lánya a szülés eseményei után a "nehezén":)

A kisebb lányom úgymond hasfájós volt,mi sem aludtunk 3-4 hónapig, aztán elmúlott. Probléma kissé hasonló volt, mint nálad.

Már csak azért is kétségbeestem, mert a nagyobb gyerekem probléma mentes volt.

2009. nov. 2. 11:43
Szia, sok boldogságot kívánok nektek, és örülök, hogy sikerül megoldani a problémát. Nekem három hónapig ordított éjjel-nappal a kisfiam, mert hasfájós volt, úgyhogy teljesen megértem a helyzetedet. Szerencsére aztán ez elmúlt a 13. héttől, és azóta mosolygós, édes babácskám van. Örülök, hogy túl vagytok a keményen időszakon, és gratulálok a kitartásodhoz!
2009. nov. 2. 11:02
Lemaradt, hogy gratulálok, hogy ezt a problémát neked is sikerült megoldani! Sokmboldogságot és egészséget kívánok! :)
2009. nov. 2. 11:01

Én nekem hála az istennek hihetetlen jó babám van, akkor nyafizik, ha éhes...DE! sok dolgot tettem meg érte, hogy az elejétől kezdve jól működjön....az én stratésgiám....


A terhességem alatt igyekeztem nyugodt lenni,simogattuk, babusgattuk...

Amikor megszületett, akkor is állandóan mosoly és vidámság vette körül egy hangos vagy rossz, ideges szó sem hagyta el a szánkat-ezt a baba megérzi- a fekvő helyét kimértük, hogy hartmann és vízér mentes legyen, 2 volt nyügös és kezelhetetlen, ekkor mint kiderült szemmel verés áldozata lett, ahogy levettük róla ezt, úgy aludt, mint a tejbetök. A 2 héttől este 10-kor lefeküdt 5-6-ig aludt, most 3,5 hónapos, egy hete már végigalussza az éjszakát 9-6-ig állandóan mosolyog :) Napközben is alszik, meg tudok mindent csinálni és rengeteget tudok vele foglalkozni én is meg az apja is.

Ráéreztünk-anyai ösztön-mikor mi a baja, ha a tápszer nem volt jó neki, rögtön tudtuk...

Én tényleg hálát adok a jó Istennek, hogy ilyen babám van!

2009. nov. 2. 11:00

Nagyon jó a cikk. Gratulálok a kisfiadhoz.

Igen keménynek és magabiztosnak kell lenni már a legelején. Az én kislányom majdnem három hónapos koráig üvöltött. Hasfájós volt, de utánna is folytatta az üvöltést, mert megszokta, hogy sokat van kézben. Mivel már 4. hónapos elhatároztam keményen, hogy három hónapig cipeltem és sokat sirtam a kiborulásoktól, mert én is belefáradtam az állandó készenlétbe. Tehát elterveztem, hogy márpedig az lesz, amit én akarok. Pár napig hagytam sírni a kiságyban, megtanulta, hogy el kell magától aludnia. Hagytam sirni a hordozóban, mivel már elég nagy és elnézelődhetne. Sirt pár napot, de megszokta, most tündéri, mosolyog, elvan egyedül is, ha dolgom van. Én most kezdtem élvezni az anyaságot, hogy látom, hogy ő boldog, mindig mosolyog és nem ordít egyfolytában, és nem bosszant engem. Mert igen is egy egyfolytában ordító csecsemő irtó idegesitő tud lenni, én is átéltem és én is ideges voltam, másokon töltöttem ki a bosszúmat, olyanokon, akik meg sem érdemelték volna.

A napirend igenis fontos, hogy tudja, hogy mikor kell aludni és azt a pici időt, amig ő alszik, azt pihenéssel töltse mindenki, töltődjön fel, hogy legyen elég ereje a naphoz, a háztartás megvár.

2009. nov. 2. 10:57

Gratulálok a babához, és az elhatározáshoz.

Ilyen írásokat szeretek olvasni, mert megvigasztalnak, hogy nem vagyok egy banya, amiért már az első perctől betartom a gyerekeimnél az általad leírt szabályokat (pedig elég sokan igyekeznek meggyőzni róla).

Sok sikert, és hasonló következetességet kívánok az gyerekneveléshez a későbbiekben is.

2009. nov. 2. 10:52

Először is gratulálok a kisfiadhoz!

Nem hiába szokták mondani,hogy sok erőt és kitartást kívánnak az újszülött babához.Össze kell szokni.Hiszen ahogy fejlődnek,úgy nyilvánítják ki az akaratukat.Persze ha az ember következetes!

Gratulálok!!!!!!!!!!

2009. nov. 2. 10:03
Nehézségeimről írok, amikkel a gyermekem születésekor szembe kellett néznem. Ma már nevetek rajta, de akkor nem tudta mihez kezdjek. Pont ezért szeretnék segíteni annak, aki elolvassa a cikkemet. Az írásom magáért beszél.

Ugrás a teljes írásra: Átszenvedett hónapok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook