Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Homeopátia a mindennapokban. Azok írjanak akik tanácsot tudnának adni, estleg ezzel foglalkoznak. fórum

Homeopátia a mindennapokban. Azok írjanak akik tanácsot tudnának adni, estleg ezzel foglalkoznak. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
187. Anne33 (válaszként erre: 186. - Bcb6de9272)
2010. nov. 29. 13:45
szia? milyen célokból használod? milyen problémákra?
2010. nov. 29. 13:43

Mindenki megtalálja a problémájára a megfelelő gyógymódot a homeopátia alkalmazásával.

Én eleinte nem igazán hittem ebben,az egészben, de mióta magam tapasztalom hatását elmélyültem e témában.

2010. nov. 29. 13:42

írhat bárki, akit érdekel a homeopátia, az is, akinek még ismeretlen...szóval bárki, akit érdekel...szeretettel várok mindenkit:)

Gyertek bátran mert, izgalmas ez a téma....

184. Shally
2010. nov. 24. 10:39

Sziasztok!

Segítsetek nekem, egy hete voltam homeos orvosnál, allergiám miatt. Azóta ugye nem ihatok kávét, zölt teát élénkítőt. Az a kérdésem hogy szerintetek az Energy termékét a celitint lehet szedni? Ginko bilobát, és lecitint tartalmaz és sereknti az agyműködést. Mikor viszgákra készültem szedtem. Most meg nem lehet semmi élénkítőt és sajnos még éjszaka dugul az orrom, így nem túl pihenetető az alvásom...:( Ez hátha kicsit felpörgetne, hogy ne essen le a fejem napközben :))

183. e12a6df509 (válaszként erre: 179. - Ágica...)
2010. szept. 14. 20:27
Hahó! Én tudom mi ez csak azt kellene megírnod, hogy mire kaptad, mert a szer olyan sokrétű, és olyan sokmindenre hat hogy nem tudok egy egész regényt írni ide. Egyébként ez egy növényi szer, hánytató dió a magyar megnevezése, rengeteg féle testi és lelki panaszt gyógyít, én is sokszor haszálom.
182. e12a6df509 (válaszként erre: 181. - 0b116bf0d6)
2010. szept. 14. 20:21

Szióka ! új vagyok itt de homeopátiában nem vagyok kezdő, ha még keresed a segitséget akkor adok ötletet: tehát gátseb kb 6 hetes: arnica montana- sebgyógyító, gyulladás csökkentő, és hat a kapillárisokra, így vérzéscsillapító. Következő: Hypericum - az idegvégződések (amiket elvágtak) nagy gyógyszere, tehát idegfájdalmak a vágott seb mentén. Legfontosabb: delphinium staphysagria- a vágott, metszett sebek nagy gyógyszere ( gyorsan összeforraszt) és mentálisan is nagy segítség a szüléssel kapcsolatos traumák feldolgozásához.

Remélem segítettem. Üdv. Judit

2010. szept. 9. 19:07

Sziasztok!

Nem tudja vki, hogy milyen homeopátiás szer jó a gátseb gyógyulására? 6 hete szültem, de még mindig fáj. Próbáltam utánaolvasni, és találtam vagy 5 különböző bogyót, mostmár összezavarodtam, melyik a jó?

180. f64f0d9a69 (válaszként erre: 179. - Ágica...)
2010. júl. 5. 11:17

Google a barátom...

Olvass el többfélét is!

2010. júl. 4. 23:31

Szeretném tudni, h ez mire jó! Aki tud nekem segíteni legyen olyan kedves..

STRYCHNOS NUX-VOMICA (NUX VOMICA)

2010. júl. 2. 11:54
2010. jún. 25. 10:57

Sziasztok

Nekem nagyon bejött a homeopátia, jobban mint a hagyományos orvosok, pedig soknál jártam. Próbáltam több homeopatát is, de aztán rájöttem hogy azért nem gyógyulok, mert nekik többet ér az ha én folyton visszajárok minthogy véglegesen elmúljon a betegségem. Aztán váltottam orvost és már 3 éve semmi bajom mert ő véglegesen meggyógyított a homeopátiával.

2010. jún. 21. 17:44

Az orvostudományban nem szabad meginogni.

A homeopatia is működik,sőt kiegészítheti a gyógyszereket.Nagyon sok információt kapsz csak írd

googleba....

175. cbe267d9cf (válaszként erre: 174. - 2e0047e47d)
2010. jún. 21. 16:24

Én a kisfiamat homeopata doktornénivel gyógyíttatom, nekünk nagyon bejött. Ide járok, a honlapon elég sok info fent van, és van tanfolyam is anyukáknak.

[link]

2010. jún. 21. 16:18

Szia mindenki!


Szeretném megismerni a homeopátiát,és a természetes gyógymódokat.Eddig az orvostudományban hittem,de megingott a bizalmam.

Tud valaki segíteni?

173. Sylvia81 (válaszként erre: 172. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 3. 10:23
A naplómban leírtam már az elejét, a folytatását majd ma, ha lesz rá lelki erőm.
172. 7ed48e33ee (válaszként erre: 170. - Sylvia81)
2009. dec. 3. 10:14

Ezt nem értem...kifejtenéd bővebben?

de levélben is leírhatod ha nem akarod itt le írni....

171. Sylvia81 (válaszként erre: 169. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 3. 09:30
Amúgy pénteken töltöm a 8. hetet.
170. Sylvia81 (válaszként erre: 169. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 3. 09:30
Köszönöm! Most épp nem jó, de azért, mert van egy "kis" problémánk. Nem a pocaklakóval!!! Szóval kb. 1 hétig tudtam örülni annak, hogy nyáron kétszeres anyuka leszek. Most viszont leginkább bőgnék.
169. 7ed48e33ee (válaszként erre: 167. - Sylvia81)
2009. dec. 3. 09:26

Gratulálok nekd!

Mennyi idős terhes vagy?

És milyen érzés várandósnak lenni?

2009. dec. 3. 09:18
Sajnos dokiból csak a mienket ismerem, de Sopron marha messze van Bp-től...
167. Sylvia81 (válaszként erre: 166. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 3. 09:18
Nem oltattam be magam, a homeopatám nem igazán javasolta. Azt mondta, úgysem tilthatja meg, én döntök, de ha rá hallgatok, nem oltatok. És most már amúgy se lehet, mert babánk lesz, első trimeszterben nem oltanak tudtommal.
166. 7ed48e33ee (válaszként erre: 165. - Sylvia81)
2009. dec. 3. 09:13

De szerintem ha nem venném be a Oscillot akkor is fájna nbéha a torkom.de olyan mintha reagálna a szervezet erre a szerre, mert utánna minden ok.De a lélek valóban érdekes, és nállam a torok az ami meg fájdúl ha valamit benyelek....És nekem a torok csakrám az érzékeny.........Nállam a lelki problémák torok fájásban jönnek ki.És ha kimondtam ami fáj akkor megkönnyebülök.

Te beoltattad magad? Én heti egyszer vettem be eddig...de az elég megelőzés képpen.Nem vagyok taknyos nem köhögök,csak ezzel próbálok védekezni.

Az Echinaceát szedem én főleg.....tehát ezt a 2 dolgot szedem.Meg sok gyógyteát iszom.Meg kivették a mandulámat és nekem az érzékeny. Hidegtől melegtől képpes meg fájdulni.De egyébbként jól vagyok.Tanúlmányozom a kis homeopátiás könyvecskémet....de mielőbb szeretnék egy homeopátiás dokit felkeresni.

Esetleg valaki nem tud Budapesten egy jó doktort?

Mert az felmérné hol kell esetleg a szervezetemet erőssíteni....de nagyon tetszik ez a homeopátia nagyon jó.

2009. dec. 2. 13:20

Oscillot csak akkor szedj naponta, ha taknyolsz.

Szerintem az, hogy kicsit megfájdul a torkod, valami mellékhatás-féle. A homeos bogyók úgy működnek, hogy azokat az anyagokat tartalmazzák agyonhigítva, tehát csak információ-szinten, amik az egészséges szervezetet megbetegítenék.

Az, hogy a torkod megfájdul, nekem azt sugallja, hogy gyenge. Ennek lehet fizikális oka (pl. valami betegség nem múlt el teljesen, bár ha többször előfordult, a másik ok lehet a valódi), vagy lehet lelki eredetű. Utóbbi alatt azt értem, hogy van valami az életedben, amit vagy nem tudsz "lenyelni", tehát egyszerűen nem bírod feldolgozni, vagy van valami, amit marhára belemondanál valaki szemébe, csak nem lehet, mert neked lesz rosszabb utána. Értem ezalatt pl. azt, hogy elküldenéd a főnöködet kekszet kapálni valahova Afrikába, olyan repülőtérre, ahonnan sose jö vissza gép, csak nem mered, mert attól félsz, hogy kirúg. Vagy valami ilyesmi.

Ezek, amiket leírtam, simán torokfájóssá tehetik az embert. És az, hogy nem jön elő direktbe a torokfájás, azt sugallja, hogy igazából elfogadtad a helyzetet, de azért böki a csőrödet.

Huhh, hát szupi kis lélekelemzést tartottam itt neked... :D De tény, hogy a lélek képes megbetegíteni a testet. A homeopátia meg ugye egyes tüneteket felerősíthet. Remélem, azért érthető voltam. :)

2009. dec. 2. 12:51

Ja még egy kérdés?

Minden nap bevehetek egyet megelőzés képpen? Vagy maradjak a heti egynél?

Még kezdő vagyok ebben a dologban.

2009. dec. 2. 12:50

Sziasztok!

oscillococcinum-ot elkezdtem szedni.

Heti egy adagot....de miért fájdúl meg útánna picit a tokom?

Azután elmúlik...de egyébbként használ, mert érzem nem kaptam el eddig semmit sem.

162. Sylvia81 (válaszként erre: 161. - Pitypang75)
2009. dec. 2. 12:48
Nekem az első kúra 63 napos volt, ez az alapozó, azért ilyen hosszú. Valamikor jan-febr környékére van betervezve az ismétlés, de az már csak 45 napos. Nekem is az rémlik, hogy félévente lehet ismételni, de asszem akkor már csak 30napos egy kúra. De majd rákérdezek.
161. pitypang75 (válaszként erre: 160. - Sylvia81)
2009. dec. 2. 09:33

Aha, engem is pucol :-D

Erre az éhgyomor dologra akkor figyelek ezentúl.

Mennyi időnként lehet amúgy ismételi a kúrát? Most járok a felénél....

Fél évre emlékszem..

160. Sylvia81 (válaszként erre: 159. - Pitypang75)
2009. dec. 1. 19:10

Nekem eleinte fájt. Arra nagyon figyelj oda, hogy reggel, éhgyomorra ne vedd be, egyél előtte fél órával pár falatot. És napközben se idd, csak akkor, ha amúgy nem érzed magad éhesnek.

Én egyszer az utóbbi hibába estem, hát, mit ne mondjak, alaposan kipucolt fél órán belül.

2009. dec. 1. 19:02

Hahó!

Lehet volt már erről szó itt, de azért rákérdezek.

Fájhat a gyomrom a Phönix cseppektől?

Nagy hígításban iszom, de ... nem tudom.

Vélemény?

158. f64f0d9a69 (válaszként erre: 157. - Sylvia81)
2009. nov. 20. 14:28
:D
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook