Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiváltottam a chamomilla vulgaris ch5 alvászavarra, szerintetek elég jó? Én a ch15 kértem azt mondta a patikus ez is jó?! fórum

Kiváltottam a chamomilla vulgaris ch5 alvászavarra, szerintetek elég jó? Én a ch15 kértem azt mondta a patikus ez is jó?! (tudásbázis kérdés)


19. kinni (válaszként erre: 16. - Jéghegy)
2009. nov. 2. 13:55
Egyetértek. A kisfiam 14 hónapos, eddig tavasszal volt egy nehezebb időszak mikor jött a foga és álmában is kúszott mászott, sokszor felsírt éjszaka. Kb egy hétig kapott chamomillát és sedatifet aminek segítségével nyugodtan átaludta az éjszakát. Most jönnek az őrlőfogai, de szerencsére nem szenved velük, ha sírna vagy esetleg nem aludna jól biztos adnék neki, miért szenvedne ha tudok rajta segíteni?
2009. nov. 2. 13:49
nem azt akartam ezzel mondani hogy rossz a homeopátia-mert mi is használjuk-csak azt ha nyugtalan éjjel és nappal meg sokat alszik-kialussza magát akkor éjjel nem fog annyit és olyan mélyen aludni.
17. ében11 (válaszként erre: 15. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 2. 13:48
van benne valami...napi ritmus-mindig a babához nigazítva-de fogzás betegség keresztűl húzhatja a számításokat...nálunk fogzáskor éjjel ébredezett volt hogy 15 percenként felsírt...nappal meg sokkal többet aludt 4 órákat is.de átvészeltük-fáradttan
2009. nov. 2. 13:46

Nyugodtam adhatod neki!!!

Sokan a homeos cuccokat gyógyszereknek minősítik, meg félnek tőle, de hidd el, hogy nem kell.

Csak segít aludni a kicsinek, nem teszel vele semmi rosszat.

És, ha lehet könnyíteni a babának, és magadnak akkor miért ne tennéd meg!!!!!

15. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 14. - Böbe83)
2009. nov. 2. 13:37
Egyetértek, csak nem tudok ilyen szépen fogalmazni. Nem a mellékhatás a lényeg...ha beteg akkor tényleg kezelni kell és ilyenkor nálunk is a homeopátiáé az első hely. De ez nem betegség, nem kellene bogyóval beleavatkozni. Csak türelem és kitartás. Nagyobb öröm lesz majd, ha észleled, hogy magától szépen felveszi az éjszaka/nappali ritmust.
2009. nov. 2. 11:41
Szerintetek, ez tényleg hat:S Ha hatna akkor főleg nem adnám. egyébként semmiképp sem adnám, szerintem a természetes lelki érés része, hogy kel éjszaka. :)
13. kinni (válaszként erre: 9. - Monácska30)
2009. nov. 2. 09:29

A sedatif pc tabletta, pici vízben kell feloldani, lefekvés előtt egy szem.

A chamomilla bogyó, abból 5 bogyót kell feloldani, de ezt lehet adni 2-szer 3-szor is naponta fogzás miatti fájdalomra.

12. ében11 (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. nov. 2. 09:23
most meg azért mert a szekrények "szörnyek" és mehetek megmenteni őt!egyszer még megébred éjszaka-pedig 3 éves.
11. ében11 (válaszként erre: 10. - Monácska30)
2009. nov. 2. 09:21

ez sajna ilyen...lehet próbálkozni, de akkor lesz jó ha kibújik az összes fog.

én sima fájdalomcsillapítót adtam egy egy alkalommal-amikor sok fog jött ki és már fürdés után is sírt.

aztán meg jön más-pl. az enyém álmodós lett 2 éves korában-és akkor meg azért keltünk fel:)

2009. nov. 2. 09:18
felkel sírva, kiveszem akkor szopik 2 percig visszateszem az ágyába alszik tovább 1-2 óra múlva megint, vagy csak masszíroztassa az ínyét
2009. nov. 2. 09:16
a cedatif pc az nem tapletta? ilyen kicsiknek is létezik?, amúgy fogalmam sincs miért kel, ilyenkor jönnek általában a fogaik,akkor becsapott a patikus? és ebből mennyi bogyót adjak be?, ő azt mondta 2x1 et ez hülyeség nem
2009. nov. 2. 09:15
persze adható-de jó lenne tudni mi zavarja éjjel?
2009. nov. 2. 09:11

Szerintem van különbség. Az alacsony potencia 5ch inkább a testei tünetekre hat, a 15 ch már közepes potenciának számít, az a lélekre is hat. Én a 15 ch-t javasolnám az esetedben. A sedatif pc jó még alvászavarra a gyerekeknek is.

Nyugodtan adhatod őket, nem szokik hozzá a gyerek, nincs semmi mellékhatása, a homeopátia szelíd gyógymód.

6. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 4. - Monácska30)
2009. nov. 2. 09:07

Nem adnék neki semmit sem, még homeopátiás bogyót sem emiatt.

Az én fiam is éjszakánként vagy 10x ébredt egészen két éves koráig, aztán egyik napról a másikra magától elkezdte átaludni az éjszakákat.

Tudom, hogy nehéz, de tartsatok ki, és hagyjátok, hogy a saját ritmusa szerint haladjon. Ti magatokon füldugóval segíthettek (felváltva hordjátok, egyik este egyikőtök aludhat másik este másikótok).

5. ében11 (válaszként erre: 4. - Monácska30)
2009. nov. 2. 09:01
és mi az oka?-fogzik, szopizik?
2009. nov. 2. 08:57
már a kislányom , nem sokat alszik ,de persze így mi sem(15 hónapos)
2009. nov. 2. 08:56
magadnak vagy a babának?
2009. nov. 2. 08:55
hát nem hiszem ,de nem vitáztam vele! aludni szeretnék!
2009. nov. 2. 08:54
Kiváltottam a chamomilla vulgaris ch5 alvászavarra, szerintetek elég jó? én a ch15 kértem azt mondta a patikus ez is jó?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook