Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nálatok ki otthon a pénzügyes? fórum

Nálatok ki otthon a pénzügyes? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 13. 22:34
én
79. judy47
2009. nov. 2. 13:43
Mi is közös kasszán vagyunk.De ha mondjuk nagybevásárlást szeretnék megbeszéljük.Nagyon kevés pénzböl élünk és ez természetes.Mi mindent megbeszélünk én ezt természetesnek tartom.
2009. nov. 2. 10:56
Igen, igazad van, hogy nem szabad feldúltan dönteni. De már régóta forr bennem a méreg, aztán kitörök, akkor egy kicsit jobb, de aztán kezdődik előről. Szóval nem tudom még hány esélyt kell adnom ennek a kapcsolatnak. Sőt, házasságnak.Írtam neked priviben.
2009. nov. 2. 10:49
nem szamit, ezt akartam irni, keves vagy sok penzzel az NEM szamit!
76. kavicska (válaszként erre: 74. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 10:48

Meg csak annyi, hogy ne feldultan hozz meg egy ilyen nagy donteset! Adj idot magadnak, mert ha meghozod a dontest akkor viszont tarts ki mellette!

Nekem is meg kellett tanulnom, hogy akkor tudok masokat szeretni, ha eloszor megtanulom magamt szertni! Szoval neked magadat kell szeretni annyira, hogy a legjobbat akard magadnak! A legfontosabb, hogy BOLDOG legyel ebben az eletben! Hidd el nekem! Keves vagy sok penzzel az szamit, csak egy olyan emberrel aki ertekel Teged es nem azert tisztel mert jol keresel!

En igyekszem ugy elni, hogy semmit ne kelljen megbannom kesobb! Na, most megyek! Csak higgadtan!:-)) en azt mondom! Aztan majd varom a beszamolot!

2009. nov. 2. 10:43

Ertem!Hat, nem tudom mi lenne a megoldas, de valami kell mert neked igy sajnos nem jo!

Azt tudom, hogy en nem tudnek egyutt elni senkivel akinek ennyire fontos a penz es ezt erezteti is a masikkal!

Akkor mit csinalna, ha te valamiert nem tudnal dolgozni? (mint en)

Most mennem kell, mert 9 orval vagyunk elorebb es ossze kell keszitenem a dolgokat a Ferjemnek holnapra!De benezek majd legkozelebb is!

Kivanom Neked, hogy talalj valami megoldast, mert igy nem lehet egy kapcsolatot sokaig mukodtetni!

Kuldok neked pozitiv energiat es egy kis vidamsagot, mert az sok mindenben segit! Minden jot!

2009. nov. 2. 10:42

Kavicska, köszi, hogy válaszolsz, jól esik. Azt akartam még elmesélni, hogy mi volt a válasz az ötletemre, hogy ezentúl fizesse ő a lakáshitelt és akkor nekem is marad pénzem. A válasz: "Minek nekem pénz, mit csinálnék vele?Ha kell valami szóljak és majd megbeszéljük."

AZt hiszem este kiadósan elbeszélgetek,de ha nem jutunk dűlőre akkor tényleg elvállnak útjaink ezt ma meg is mondom neki.

2009. nov. 2. 10:36
Neki is volt öröksége, felesban van a ház.
72. kavicska (válaszként erre: 71. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 10:35

AKkor most a haz amiben eltek az kettotok neven van?

De az nem a Te orokseged volt?

Talan azet erzi, hogy a haz nem is az ove, azert nem akarja az o szamlajarol fizetni!

Hany eve vagytok hazasok? mert en ugy tudom, hogy 5 ev utan kell mindent felezni, ha nem volt a hazassag elott vagyonszerzodes!

71. d029ea20ca (válaszként erre: 70. - Kavicska)
2009. nov. 2. 10:31

Bejött a munkahelyemre. Ilyenkor úgy próbál tenni, mintha semmi sem történt volna, pedig nagyon összevesztünk.

A hitel kártyámon vásároltunk a múltkor, és most egy összegbe visszafizetnénk, és jön, hogy adjam meg a bankszámom, amire befizetheti, mondtam neki, hogy nem kell, hiszen a saját pénzemből ki tudom fizetni, ha kifizeti a lakás hitelt, ami egyébként meg úgyis az ő nevén van.

De nem akarja! Vajon mért nem jó neki, így? Amikor ez a logikus?? Lehet, hogy a dolgok mögött tényleg az van, hogy azt szeretné, hogy hálálkodjak neki, meg úgy érezzem, megint ő tesz szívességet???Kész vagyok tőle.

70. kavicska (válaszként erre: 68. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 10:21

Ne haragudj,de a tisztelet az nem penz mertek fuggo!

Ha az alap felallast veszzuk, akkor neki kellene annyit keresnie, hogy neked ne kelljen dolgozni, mert hiszen ez volt ugye az eredeti alapfelallas!

A tisztelet az azert van, mert emberek vagyunk es az emberek tisztelik a masik embert! Nem azert mert tobbet keres! Ez butasag! Nem teged akarlak bantani, csak en ilyet meg nem is hallotam!


Nem vagy gyava, csak ismet egy kerdes: nem gondolod, hogy elveszed magadtol az idot azzal, hogy ilyen meltatlan dolgon kell nap mint nap agyalnod, ahelyett, hogy boldog lennel?

Meg nincs gyerek, nincs felelosseg es igazabol elvezni kellene egymast es az eletet! nektek viszont megkeseriti a mindennapjaitokat a penz kerdes!

Szerintem, a penz csak a szukseges rossz! Persze kell, mert ha nincs akkor nagy a baj, de hogy azon veszekedjek, hogy ki keres tobbet es ezert kit nem tisztelek! hat???? nem tudom!!

69. kavicska (válaszként erre: 64. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 10:14

Timea! En csak a sajat tortenetetemet tudom elmeselni! Nem akarok en senkit semmire bizttatni!

En mar elvaltam egyszer mikor 26 evs voltam! & evig voltunk egyutt a Ferjemmel es abbol 5 ev hazassag volt. Most azt nem is reszleteznem, hogy miert is tortent ez, O akarta en nem tudtam mit tenni elfogadtam a donteset.

Na, ezt csak azert meseltem el, mert igen nagyon nehez egy valas, akkor is ha Te akarod es akkor is ha nem Te! Akkor nagyon fajt, de ma mar orulok neki! Mert van egy csodalatos Ferjem akivel (tegnap) voltunk egyutt 7 eve es babat tervezunk (remelem mar jovore 3-an leszunk) es nem csinalnek vissza semmit es nem cserelnek senkivel!

Nem az szamit, hogy mit szol a kornyezeted! Minden csoda 3 napig tart, vagy egy kicsit tovabb! (mi meg egy munkahelyen is dolgoztunk a volt Ferjemmel es egy olyan helyen ami igazan nem hetkoznapi) szoval mindenki ugy erezte, hogy joga van hozzaszolni, vagy velemenyt nyilvanitani! De aztan elmult es szep lassan minden a helyere kerult! En meg egyhazilag is ervenytelenitettem a hazassagom! Mert nekem ez nagyon fontos volt!

Szerintem a szuleid is azt szeretnek, hogy te boldog legy! CSak ennyit! De en ugy erzem, Te nagyon nem vagy az!

2009. nov. 2. 10:07
Azt hiszem első körben ezt fogom vele megbeszélni, hogy a lakás hitel ezentúl fizesse ő. Mert nem is érzi, hogy ez nem kevés pénz, nekem a fizetésemnek több mint a fele,a többit fiezetem. Mert én valahogy úgy érzem azért nem tisztel, mert úgy érzi, hogy ő tesz le többet, ezzel egyet is értek, de javíthatnék a helyzeten, ha nem nekem kellene sokat fizetnem.
67. kavicska (válaszként erre: 63. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 10:03

Akkor nalatok sem igazan erdekli a parodat, hogy mire koltesz, hiszen tudja, hogy nem hulyesegre! Igaz?

A szuleimnel Anyikam kezeli, APukam odaadja amit kap. Ott ANyukamnak van szamlaja es csak az O neven, APukam meg kezbe kapja a penzt! De soha nem volt ebbol gond, pedig nekem is O a masodik Apukam, kozel 30 eve vannak egyutt es soha nem hallottuk, hogy mi nem a noveremmel nem az O gyerekei vagyunk!

66. böbe83 (válaszként erre: 16. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 10:02
Szia szerintem, ha az ő számlájáról mennének a hitelek, számlák, akkor maradhatna a sajátszámládon annyi, amennyi neked kell. Ezt nem lehet vele megbeszélni? (Bár nem olvastam végig a válaszokat, úgyh. lehet már írtak ilyet)
65. tnde (válaszként erre: 63. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 10:00
Elmegy bevásárolni, de nincs benne köszönet.Nem azt vesz ami fontos lenne egy háztartásban.Eleinte még adott is pénzt,hogy menjek vásároljak be,még az autót is kölcsönadta.De mostmár nem adja ide a pénzt, inkább elmegy ő.És vesz egy csomó hülyeséget.
2009. nov. 2. 09:59

Tök igazad van kavicska! De akkor most mit tegyek, azt hiszem gyáva vagyok a válásra. De szerintem is muszáj lenne. Eddig féltem attól, hogy mit szólnak a szüleim. Mert nagy esküvő volt, bár azt sem én akartam. Hanem a férjem, mert az a másik mániája, hogy a haveroknak meg kell mutatni !

A mai vitánkra szerintem az lesz a válasza, hogy elmehetej egy pulóvert venni magamnak, mert ahol dolgozom elég gyér a fűtés, és mondtam, hogy szükségem lenne egyre (kb 2 hete)De ilyenkor már ki tudna örülni bárminek is, amikor előtte jól össze kell veszni érte?!

63. 00346cf747 (válaszként erre: 60. - Kavicska)
2009. nov. 2. 09:57

:) Erről pont az jutott eszembe, hogy amikor a páromék munkahelyén kötelezővé vált a számlára utalás, az enyém az akkori, egyetlen családi számlát nevezte meg, és egyetlen kártyát igényeltünk, az én nevemre. Indoka: utál bevásárolni.

Eddig panaszkodtam, hogy nem segít a bolti cipekedésben, mostantól inkább befogom a csőrömet!

2009. nov. 2. 09:55
Én:)
61. 00346cf747 (válaszként erre: 58. - Tnde)
2009. nov. 2. 09:54
Mások problémáját leegyszerűsítve látjuk, mert nincsenek szubjektív érzéseink. Pedig néha jó lenne, ha úgy látnánk saját dolgainkat, mint egy kívülálló: képzeljük azt, hogy mással történne, hogyan reagálnánk? Segíthet egy-egy döntés meghozásában.
60. kavicska (válaszként erre: 54. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:53

Tudod, nekem mar az fura, hogy egy hazassagon belul ugy beszelnek egymassal, hogy hulye!

Lehet, hogy en naiv vagyok (33 evesen) de en soha nem beszelek igy es a Ferjem sem velem, mi tiszteljuk egymast! Mert ez egy nagyon fontos dolog!

Jol tetted, hogy nem engeted, hogy a szamladhoz kapjon kartyat!

Bar mondom, nekunk egy szamlank van es a kettonk neven es van egy hitelszamlank is es az is a kettonk neven es neki is es nekem is van kartyam hozza!

59. tnde (válaszként erre: 57. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 09:52
Az én drága párom nem alkoholista,de megissza a magáét.Ha félrészeg akkor kötekszik,ha szóvá teszem hogy miért iszik,azt mondja megdolgozik érte.Nem az enyémet issza el.
58. tnde (válaszként erre: 51. - Kavicska)
2009. nov. 2. 09:49
Csakhogy adjak fel mindent,amiért megdolgoztam keményen,amiben mindenem benne van,amiért vállaltam, hogy gondozok valakit.A szó szoros értelmében.Én kezdjek új életet.Ha talán nem lennének gyerekeim,akkor megpróbálnám de így.Én nem gondolok róla semmi rosszat, még a mai napig megpróbálom benne a jót keresni.Hogy ő mit gondol rólam,számoljon a lelkiismeretével el.
57. 00346cf747 (válaszként erre: 53. - Tnde)
2009. nov. 2. 09:46

Középiskolás koromban beszélgettünk az osztálytársakkal, meséltek mindenfélét a szüleikről, zsarnok, szigorú apáról, akit utálnak. Az enyém iszákos volt, akkor úgy éreztem, hogy ennél rosszabb nincs, ha valaki nem iszik, az csak normális lehet.

Tévedtem! Ital nélkül is lehet elviselhetetlen.

56. d029ea20ca (válaszként erre: 49. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 09:45
A ház közös. Örököltem, és ugyanannyit beletettem a kezdetkor.Azóta ő keresett többet, de egy évig a szűleimnél laktunk teljesen ingyen. Szóval azt gondolom, hogy nem járt rosszul velem, a családom is, is próbálunk megtenni mindent. De képzeld el, ha a házban semmi tulajdonom nem lenne!Bár akkor már biztos nem lennék vele..
55. 00346cf747 (válaszként erre: 51. - Kavicska)
2009. nov. 2. 09:43
Hááát... elvileg igen, de a gyakorlatban tényleg nehéz lelépni, elképzelhető, hogy nem látni a kiutat. Van, akinek tényleg nincs hová mennie. Szomorú, hogy ilyen megtörténhet.
54. d029ea20ca (válaszként erre: 46. - Kavicska)
2009. nov. 2. 09:42
Na igen, nekem is fura, mert nem ezért vagy azért, de én úgy gondolom, hogy ha szeretsz valakit, mindened odaadod, és én azt a keveset is, vagy ha máshonnan jön bevételem, mert szokott, azt is odaadom.Ő meg úgy gondolja, az nála van jó helyen! Én hűlye múltkor felajánlottam neki, hogy a bankszámlám legyen közös. Az övét meg szüntessük meg, mert azon nincs forgalom. Erre bement a bankba, a bankkártyáját visszaadta, de a számláját nem szüntette meg, mert ingyenes, az enyémre meg kérni akarta, hogy hadd lehessen hozzá férése,(azt hitte otthon van) mire a bankba mondták neki, hogy az nem úgy van, kell az én beleegyezésem.Én meg azt mondtam, hogy ez már tényleg nem fer, hogy külön számlája marad, amihez nekem semmi közöm, az enyémhez meg hozzá fér! Azt mondja én vagyok a hülye, mert a számláján nincs pénz. Oké, most nincs, és később???Szerintetek ki a hűlye?
53. tnde (válaszként erre: 50. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 09:41
Igen ez lelkileg tesz tönkre teljesen.Ez a pénzkérdés teljesen felöröl bennem mindent.Beszélgetés,ugyan már .Már annak is örülnöm kellene ha este hazajön.
52. kavicska (válaszként erre: 48. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:41

Ne haragudj, de azt gondolom, hogy akkor is lenne problema, ha a sajta lesz majd! Mert Te szeretnel venni neki dolgokat (nem csak kotelezo hasznos dolgokat) es O meg majd azt mondja, az minek!

Szerintem nagyon nehez lesz! Mint ahogy tnde is irj!

51. kavicska (válaszként erre: 50. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 09:38

En biztos nem tudnek igy elni!

Jopofizni es kozben meg mindenki gondol amit gondol a masikrol!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook