Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen házi praktikákat tudtok ajánlani hajhullás ellen? fórum

Milyen házi praktikákat tudtok ajánlani hajhullás ellen? (beszélgetős fórum)


12. VendrinerPiroska (válaszként erre: 9. - Chrissy28)
2018. máj. 14. 08:45
A Hashimotodat, gondolom, kezelik és kapsz gyógyszert rá, ezért nem biztos, hogy ez a hunyó. Viszont biotint megpróbálhatsz szedni rá. Az sok esetben segít.
2018. máj. 12. 02:35
a hajhullast vitamihiany okozza/tobbnyire vas,de okozhatja betegseg is pl.pajzsmirigy problema.....stb
10. Imisz (válaszként erre: 1. - Chrissy28)
2018. márc. 11. 17:41
Szia! Nekem is hullik hol jobban, hol kevésbé. Én is próbálkozom. eddig Cink kúrán vagyok túl, (nem sok sikerrel). Ami nekem láthatólag javított az a kovaföld volt, de az sem állította meg teljesen. Most hajmosás előtt ricinus olajjal kenem a fejbőröm, és harmadik hónapja iszom az angyalgyökér teát. Nekem valószínű a hormonváltozások okozzák, és az arra jó. Na nem szeretnék visszakerülni a szülőképes korba, de az írások szerint egyensúlyba hozza a hormonokat. Eddig sikerült, ismét láthatóan kevés hullik, épp ami normálisnak mondható. Most esetleg a ricinus olajtól a hajnövekedést (visszanövést) várom.
9. Chrissy28 (válaszként erre: 8. - Zuzu70)
2009. nov. 1. 22:28
Igen, Hashimoto betegségem van. A fogaim rendben (a héten voltam ellenőrzésen), 2 hete hasi CT-n (nem volt ciszta is minden rendben, szerencsére). Igen, a pajzsmirigy alulűködés okozza, de én szeretném a hajam megőrizni, és mindent megtenni azért, hogy egészséges legyen/maradjon.
2009. nov. 1. 22:22
A szervezetben lévö gocok is okozhatnak hajhullást. Fog, nöi rész, cisták, és a hormonális dolgok.
7. halacska87 (válaszként erre: 6. - Chrissy28)
2009. nov. 1. 21:13
nagyon szivesen örvendek,hogy segithettem
6. Chrissy28 (válaszként erre: 4. - Halacska87)
2009. nov. 1. 21:08
Ez jó ötlet, köszi! Meg fogom próbálni.
2009. nov. 1. 20:57
Én azt is olvastam már, hogy a rossz fogak miatt is hullhat...
2009. nov. 1. 20:49

Diófalapiból teát kell főzni és azzal kell leöbliteni a hajat hajmosás után.(sajnos szinezi a hajat vöröses sötétbarnára)

1 citrom levét fel kell oldani 1/2 l vizben és azzal kell leöbliteni hajmosás után.Semlegesiti a samponban levö káros anyagokat.Este lefekvés elött oliva olajjal jól be kell dörzsölni a fejbört,a hajgyökereket törölközöt vagy sapkát kell tenni a fejre éjszakára.Másnap reggel bő vizzel leöbliteni.

A dokim ajánlotta nekem ,mert szörnyen hull a hajam.

Nekem a vérszegénység miatt,de állitólag összel és tavasszal mindenkinek jobban hull a haja.

2009. nov. 1. 20:39

Állítólag a hajhullás velejárója lehet a pajzsmirigy alulműködésnek, a Hashimotonak.

Ezt a dokim is megerősítette, de örülni nem örülök neki. Biztos, hogy vannak jó házi/természetes megoldások.

2009. nov. 1. 20:38
Fejbőrmasszázs hajmosáskor, vitaminok.
2009. nov. 1. 20:36
Várom jó ötleteiteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook