Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hetes terhes vagyok. Hogyan szokás orvost megfogadni? Már a megfogadásnál is "illik" pénzt adni? fórum

15 hetes terhes vagyok. Hogyan szokás orvost megfogadni? Már a megfogadásnál is "illik" pénzt adni? (tudásbázis kérdés)


12. terek
2009. nov. 1. 18:32

Gratulálok :)

Én úgy hívtam fel, hogy terhes vagyok, kb. mikor fogok szülni, tudna-e vállalni... Mondta, hogy igen és kértem egy időpontot :) Csak a terhes gondozásért fizetek, külön pénzt nem adtam a megfogadásért. Szerintem jobb ezt a legelején tisztázni, nem járnék hozzá, ha nem tette volna szabaddá magát dec. elejére :)

2009. nov. 1. 18:31

én már felkértem az orvosomat, de a pénzről még nem esett szó

úgy tudom, hogy a vizsgálatok díjának 10x-e a szülés

10. jesse
2009. nov. 1. 18:19
Köszönöm a gyors válaszokat!
9. jesse (válaszként erre: 8. - Kírakitti)
2009. nov. 1. 18:18
Igen. Gondolom pénz beszél, kutya ugat... :(
2009. nov. 1. 18:08

szia! én az elsőnél csak meg kértem ,de nem adtam neki előre pénzt, és nem jött be mikor szültem , mert Húsvét vasárnap volt , pedig azt igérte, hogy bemegyek őt értesítik a kollégák és jön.

Ezért másodiknál más fogadtam meg de ő meg a mgán rendelőjébe hívottt így ott hagytam már szülés előt nála 20e t , a többit a szülés után adtam. Szerintem valamennyit adjál előre, nehogy úgy járj mint én. Jobb lett volna ha bejönn mert a gyerek belekakkált a vízbe már reggel8 kor délután 3 kor született meg, de azonnal elvitték lélegeztetőre, a fejébe egy héti kanül volt mert gyógyszer kellett neki, ha bejött volna másképp alakul.

2009. nov. 1. 18:06

Nyugodtan meg lehet - sőt meg kell - beszélni mindent az orvosoddal.


Én sokáig magánrendelésre jártam, de több ok miatt, végül dokit váltottam, és most szakrendelésre járok. A vizsgálatokért nem kér pénzt az orvos, de majd a szülésért igen.


Szerintem jó az, ha előre tisztázzátok az anyagiakat, mert így nem lesz csalódás egyik részről sem a dolog, és tudod, mire számíthatsz...

2009. nov. 1. 18:04

Érdemes már most tisztázni a dokival, hogy el tud-e vállalni, mennyit kér, stb.

Én pl. eddig szakrendelőbe jártam, de az én dokim kéri azt, hogy min. 4-szer a magárendelésére kell elmenni. Ez pedig csak akkor fér bele, ha nem az utolsó 2-3 hónapban kéred fel. Én a 16 hetes vizsgálaton beszéltem le vele a dolgot.

Szóval kérdezz rá időben nála, mert minden dokinál máshogy működik.

2009. nov. 1. 18:02
Varratszedésnél szokás fizetni, nem előre. Bármikor amikor ugy gondolod megmondod neki, hogy nála szeretnél szülni, ilyekor ha hozzá magánba jársz akkor általában nem fog pénzt kérni innentől kezdve és majd ha megszülsz adsz neki. Én 50et adtam.
2009. nov. 1. 17:58
Én szakrendelőbe jártam. Egyszer mondtam neki, hogy nála szeretnék szülni. Nem kérdeztem semmit. Adtam amennyit tudtam, vagy gondoltam a szülés végén. Megelőzvén azt, ha mond vagy 150-et úgysem tudom kifizetni.. (és nem is akartam ennyit)
2009. nov. 1. 17:56

Ha magán dokihoz jársz, akkor könnyű a dolog.

Én anno egy vizsgálat során mondtam a dokinak, hogy majd nála szeretnék szülni, és ezt természetesnek vette, hiszen hozzá járok magánrendelésre.

Nem fizettem neki ekkor semmit, csak megkérdeztem, hogy a szülésnél mekkora a honoráriuma.

És ezt az összeget is csak a varrat szedésnél adtam oda.

2009. nov. 1. 17:55
Dehogy nem kell neki adni,meg elég ha már betöltöd a 6.hónapot és akkor mondod hogy szeretnéd megfogadni.én csak amikor elmúltam 7 akkor kérdeztem meg,mert gondolta hogy ő lesz hisz hozzá jártam magánrendelésre.
2009. nov. 1. 17:53
15 hetes terhes vagyok. Hogyan szokás orvost megfogadni? Már a megfogadásnál is "illik" pénzt adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook