Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
749. szimba (válaszként erre: 747. - Kertikacsa)
2010. jún. 4. 14:01

rajtam nem nagyon tudtak/tudnak segíteni, egy elég komoly ízületi gyulladás alakult ki nálam. ebben tönkre ment mindkét csípőm és az egyik bokám, de most a biológiai terápiának hála, úgy tűnik, legalább itt megállt a dolog, bár a gyulladásaim továbbra is megvannak, csak talán nem olyan aktívak.

milyen műtétre gondolsz?

ha komoly a gyulladás, sajnos nincs más megoldás, mint a gyógyszerek. én is rendkívül gyógyszer-ellenes vagyok, de nélkülük már megmozdulni se tudnék. rengeteg alternatív módszert kipróbáltam, de semmi nem javított az állapotomon.

a labor elég csalóka, a tegnapi nekem is teljesen jó, mindemellett most is be van gyulladva az egyik csuklóm és mindkét térdem. nem tudom, mi ennek a magyarázata.

748. 16d1dd6891 (válaszként erre: 746. - Szimba)
2010. jún. 4. 10:26

köszönöm:)

most még ezt a fórumot olvasgatom, és szégyellem magam, h a szánalmas tüneteimmel panaszkodni merek.


azt nem tudom, h ha orvoshoz megyek (ha eljutok), akkor említsem az érzelmi megzakkanást? vagy csak hülyének néz utána? érzem, h van ennek is szerepe, vagy csak ennek van, de orvosilag mennyire lehet értékelhető?

(orvosfóbiám is van többek között:)

747. kertikacsa (válaszként erre: 742. - Szimba)
2010. jún. 4. 10:09

Köszönöm szimba, hogy írtál veled mi lett, segítettek az orvosok?

Én utána próbáltam nézni a neten, nagyon indokolt esteben műtenek csak, de nem is szeretném, gyógyszeres fájdalomcsillapítás nem érdekel, idősebb koromban lesz rá úgyis még elég szükségem.

Ezért keresnék inkább valami mást.

Teljes laboron túl vagyok az mindent rendben talált ez szerintem már meglepő, ha egyszer gyulladás van valahol, ami azonban elég egyértelmű jeleket ad, hogy hullik a hajam, nem kicsit, sokkal jobban aggaszt, minthogy a laobr O.K. volt.

746. szimba (válaszként erre: 745. - 16d1dd6891)
2010. jún. 4. 09:59

Szia! Már működik a klub, lehet oda is írni! :)

Könnyen lehet, hogy a torokgyulladás és az érzelmi trauma is szerepet játszik a betegségedben, nálam is hasonló volt a helyzet. '99 őszén halt meg a pótnagymamám, Karácsonykor volt egy magas lázas betegségem (életemben kb. 3-szor voltam összesen lázas addig - azóta egyszer sem), és 2000 tavaszán kezdődött a betegségem.

2010. jún. 4. 09:23

sziasztok! örülök, h megtaláltam ezt a topikot (igazából a klubba jelentkeztem, de az még nem működik). végig fogom olvasni az egészet, mert sajnos mélyen érint a téma.

pár hete kezdődött -- tán illik megemlíteni, h volt egy hetekig nem múló torokgyulladásom, nem tudom, lehet-e köze hozzá. szóval egy nap úgy éreztem, mintha "mindenem" fájna. aznap este már alig tudtam mozdulni, még az is nehezemre esett, h az ágyban fekve keresztbe tegyem a lábam. aznap bevettem egy fájdalomcsillapítót, másnap egész emberes voltam. utána kezdett fájni a bokám, de kegyetlenül. vagyis inkább hátul, az achilles-ínnál éreztem.(estére be is dagadt). és fájtak a lábujjaim is, így nehéz lett a járás. nagyon rossz volt, főleg reggel, akkor tényleg csak vánszorogtam. egyedül élek és munkanélküli vagyok, szóval megengedhettem azt a luxust, h az állataim etetésén kívül nem mozogtam semmit, de így se javult. aztán viszont, ahogy csökkent a lábamban a fájdalom, kiterjedt más helyekre is, pl. a térdemre és a kézujjaimra. néhány ujjamon megjelentek kis "puklik" vagy mik, kis kinövések. tudom, h ennek fele se tréfa, orvoshoz kell mennem, de eddig még nem voltam olyan jól, h el is jussak.

szóval ez a történetem, lesznek kérdéseim, de először visszaolvasok.

ja, azt hozzáteszem, h 3 hónappal ezelőtt érzelmi trauma ért (9 éves kapcsolat felbomlása, ún. "barátok" eltűnése stb.), szerintem ennek lehet köze a mostani betegséghez.

744. szimba (válaszként erre: 743. - Meda)
2010. jún. 3. 21:00
Én olyan közepesen. Esténként a csuklóm fáj nagyon, reggelente a térdeim. Viszont ma csináltattam labort, és teljesen jók az értékeim.
743. Meda
2010. jún. 3. 20:10
Sziasztok, hogy vagytok?
742. szimba (válaszként erre: 741. - Kertikacsa)
2010. jún. 3. 10:22
Ha hiszel a természetes gyógymódokban, ártani nem ártanak (max. a pénztárcádnak), de én egy orvossal is mindenképp megnézetném. Első körben akár csak a háziorvossal. Mikor először dagadtak be a térdeim egyik percről a másikra, nálam ő csak ránézett és sürgősséggel küldött is tovább a reumatológiára. Hátha neked nem kell eddig eljutnod, de így látatlanban senki nem fogja tudni megmondani neked a tutit.
2010. jún. 3. 09:11

Sziasztok Lányok és ha vannak fiúk Őket is üdvözlöm.

Ha olvassátok és tudtok válaszolni várom a hozzászólásokat.


Szépen visszafogytam tavaly ez kajával és futással ment le nekem csak így sikerül.


Most azonban hetek óta nagyon fáj a bal térdem. Nem csak erőltetésre, lépcső, bicigli, tánc, sok séta. Hanem egyszerűen éjjel is arra kelek, hogy fájdalomat érzek.

Ha nagyon terhelem még meleg, piros duzzadt és lüktet is.

Most pihentetetm, de mozognom kell.

Mit lehet tenni? Nem hiszem, hogy műtétre szorulna.

A Voltaren krém csak 1-2 órára segít.

Fájdalomcsillapítót nem akarok elkezdeni napi színten szedni.

Tud valaki más megoldást. Akupunktúra, vagy bármi homeó bogyó?

Ide is privibe is várom a válaszokat. Előre is köszi mindenkinek.

740. Timcseee (válaszként erre: 734. - Szimba)
2010. máj. 22. 15:07
Ő az mert 6-7 éve nekem is az Ortopédiai klinikára kelett mennem hozzá..szerintem jó orvos nagyon.
739. Timcseee (válaszként erre: 736. - Ania1986)
2010. máj. 22. 15:05
Hát néha fáj a bokám de gyógyszert egyáltalán nem szedek csak embrelt.nem bírja a gyomrom a gyógyszereket és már ez is valami hogy elhagytam az összes gyógyszerem..:)
738. szimba (válaszként erre: 737. - Era81)
2010. máj. 22. 10:42
ezek szerint igen, ő már nagyon régóta az Orthopéd Klinikán van.
737. Era81 (válaszként erre: 734. - Szimba)
2010. máj. 22. 09:47
Én is voltam Böröcznél. az ORFI-ban az egyik gyógytornász azt mondta, hogy ha rászánom magam a csuklóműtétre, akkor ő mindenképp legyen ott.Lakatos doktor a Budai Irgalmasrendi Kórházban is van, akihez te járszaz egy másik Lakatos?
736. ania1986 (válaszként erre: 733. - Timcseee)
2010. máj. 21. 23:27

szia!igen nagyon bízom benne,és nem akarok elkiabálni,de ma nem vettem be a medrolt,és bár "érzem" itt ott az izületeimet,de nem mondanám,h fáj.kiváncsi leszek mi lesz reggel,ha akkor is jol leszek akkor ez már tuti az enbrel hatása,és annak nagyon örülnék.már kb.2 éve volt,h ki tudtam hagyni egy napot,hogy ne vegyem be a medrolt.

Te teljesen tünetmentes vagy?

735. szimba (válaszként erre: 734. - Szimba)
2010. máj. 21. 17:58
második "keresztnév"=vezetéknév :)
734. szimba (válaszként erre: 732. - Timcseee)
2010. máj. 21. 17:58

Őt ismerem, ő 3 éve (de szerintem már 6 éve is) az Ortopéd Klinikán volt. Bár a keresztnévre nem emlékszem, de gondolom, nem sok ortopédus szaladgál ilyen keresztnévvel. :)

Egyébként az én dokim (Lakatos József) is a régi máv kórházban volt régen, lehet, hogy ez az intézmény onnan vált ki?

733. Timcseee (válaszként erre: 721. - Ania1986)
2010. máj. 21. 17:41

Szia!


Ha megvagy fázva akkor nem szabad adni enbrelt.És én évek óta a hasamba szúrom az is lehet hogy ugyanoda de semmi bajom tőle.

732. Timcseee (válaszként erre: 712. - Fede238543)
2010. máj. 21. 17:38
Én a régi máv korházban voltam Dr,Böröcz Istvánnál nála jobb ortopédust nem tudok mondani ő műtötte a bokámat 12 éve és azóta egyáltalán nem fáj..érdeklődj nálla
731. Timcseee (válaszként erre: 704. - Ania1986)
2010. máj. 21. 17:35

Szia!


Én 4 éve kapom az embrelt és bíztan állíthatom hogy nagyon jó...én most 2 hónapra abba hagytam baba vállalás miatt de nem bírtam már mozdulni se annyira fájtak az ízületeim és ezért újból kezdtem és már a 2-3 alkalom után sokkal jobb volt a kezem a vállam az ujjaim.szerintem neked is használni fog..sok sikert hozzá

730. Timcseee (válaszként erre: 705. - Szimba)
2010. máj. 21. 17:31
Hát nem mellette lehet de amikor abbahagyod az infúziót akkor elvileg tünetmentes leszel és ez idő alatt lehet teherbe esni.Én bármit megadnék hogy beváljon mert nagyon szeretnénk gyereket..
729. ania1986 (válaszként erre: 728. - Szimba)
2010. máj. 21. 14:21
De aranyos!:-) Az jó lehet,és ilyenkor mit csináltok?megetetitek,meg játszotok vele?
728. szimba (válaszként erre: 727. - Ania1986)
2010. máj. 21. 11:16
mi vasárnap állatkertezünk :) a férjem örökbe fogadott nekem egy barikát, és most ilyen "nevelőszülők napja" lesz :)))
727. ania1986 (válaszként erre: 743. - Szimba)
2010. máj. 21. 09:45
hát,én sem szeretem szúrkálni magam,de azt mondták,h mivel gyerekkorom óta beteg vagyok,így kétszer kel hetente,végülis mindegy nekem csak legyen hatása.itt a hétvége!!!:-)ti mit csináltok hétvégén?mi megyünk pecázni.:-)
726. Meda (válaszként erre: 725. - Ania1986)
2010. máj. 16. 20:09
Márc. 2.-án...Láttam őket együtt dolgozni...B és S doktorok jól együttműködnek. B nagyobb tudású vmiben kolléganőjénél. Csak hát...
725. ania1986 (válaszként erre: 724. - Meda)
2010. máj. 16. 14:25
szia!nem tudom miért,igazából,nem sok nézni való van rajtam szerintem:-).hozzám se mindig amugy csak néha szokta behívni.megnézi a csukloimat és ennyi.nem tudom miért hivja be.mikor voltál utoljára orfiban?
724. Meda (válaszként erre: 716. - Ania1986)
2010. máj. 16. 12:06

Szia Ania1986!


Szintén ORFI-ba járok ugyanahhoz a Doktornőhöz, ahová Te és Szimba. 1 éve kezel engem.

Meglepve olvasom: Így beszél Rólad a Balognak? Miért hívogatja őt állandóan? Amikor nála vagyok, sosem hívja be....


Üdv!

2010. máj. 15. 15:17
köszönöm, sok sikert a vizsgákhoz, remélem beszélünk még.
722. szimba (válaszként erre: 721. - Ania1986)
2010. máj. 14. 17:01

szia! nem fárasztasz :) csak ma vizsgáztam, meg még holnap is vizsgázok, kicsit kevesebbet vagyok itt. a megfázást mindenesetre kérdezd meg, az biztos, ha egy kis lázad is van, szigorúan tilos beadni!! azonnal hívni kell a doktornőt vagy a főorvos urat, legalábbis nekem mindig ezt mondják, hogy telefonáljak, ha lázas vagyok.

én mindig a hasamba adom az injekciót, de sose jegyzem meg, melyik oldalra :) úgy kellene, hogy egyszer jobb, a következőt a bal oldalra, de én ezt se tartom be mindig. ha meg tudod jegyezni, az már jó, de nekem így sincs bajom :)

2010. máj. 14. 12:49
szia szimba ha olvasod ma is a fórumot!ne haragudj, h ismét fárasztalak!csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ha pl. egy kicsit vagy éppen nagyon meg vagyok fázva akkor is be lehet adni az enbrelt, és még valami: azt mondta a doktornő, hogy kétszer ugyanarra a helyre ne szurjak, és a már nem lesz hely akkor mit csináljak? vagy lehet, hogy ezek hülye kérdések, ne haragudj.
720. szimba (válaszként erre: 719. - Ania1986)
2010. máj. 13. 19:38

az agresszív leginkább azt jelentheti, hogy nem reagál a kezelésekre. az enyémet is ennek mondják, pedig a medrol azért használt meg ez a biológiai terápia is. drukkolok neked is, hogy jobb legyen!

nekem a gyulladásaim egyébként nem olyan vészesek, csak abban a három ízületben, amit hamar tönkre is tett. ezeken kívül még a két térdem, egy csuklóm és egy bokám gyulladt, de szinte alig okoznak problémát, minimálisan duzzadtak, alig-alig fájnak, bár csak ennyi bajom lenne! ez is persze csak az injekció mellett van így, nyáron nem kaptam pár hétig, na akkor se menni, se aludni nem tudtam én se, minden ízületemen éjjel-nappal hideg borogatás... hú az borzasztó volt.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook