Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
269. Era81
2009. okt. 20. 17:55

Sziasztok!

Hát ehhez a szeronegatív RA-hoz nem tudok nagyon hozzászólni( én egyébként szeropozitív vagyok).Tényleg fura.

De van egy körkérdésem: van köztetek valaki, akinek már van gyereke? Beszéltem már egy pár RA-ssal, aki már szült, mindannyian azt mondták, hogy jól voltak a terhesség alatt, sőt javult is valamelyest az állapotuk. A terhesség után viszont állítólag nagyon le lehet robbanni.

268. szimba (válaszként erre: 267. - Meda)
2009. okt. 20. 15:53
Futni csak tesiórán, amikor muszáj volt (bár nekem még a főiskolán is volt tesi), azt nem nagyon szerettem. :-) De versenyszerűen asztaliteniszeztem hét évig, és az iskolai csapatokban kézilabdáztam, kosaraztam és atletizáltam.
267. Meda (válaszként erre: 266. - Szimba)
2009. okt. 20. 14:53

Köszönöm mindkét hozzászólásodat Szimba.


Írtad, hogy futottál és sportoltál. Mit és hol sportoltál mennyi ideig?

266. szimba (válaszként erre: 264. - Meda)
2009. okt. 20. 12:09
Szerintem ebben mindenkivel ilyen, nagyon komoly baj lehet belőle, ha lázasan szúrod magad. És ez elsősorban az ő felelőssége, természetes, hogy nagyon figyel rá.
265. szimba (válaszként erre: 263. - Meda)
2009. okt. 20. 12:08

Ez nem az orvos meg a kórház hibája, sajnos ezek az ízületi bezegségek ilyenek, nagyon furcsa a természetük. Na most szerinted ha az RA tüneteiből nálam 1 (néha 2) áll fenn, és 4-nek kellene lennie ehhez a betegséghez, akkor ez az a betegség? Hát, furcsa lenne. De valami diagnózist mégis kell írni a papírokra.

Az a rossz nekünk, reumatikus betegeknek, hogy hiába fejlett és napról napra fejlődik az orvostudomány, de ezek olyan kiszámíthatatlan és semmiből jövő betegségek, hogy egyszerűen nem ismerik még jól őket. Én egyik nap még futottam, sportoltam, SEMMI de SEMMI bajom nem volt soha életemben, a legeslegkisebb fájdalom se, az ízületeimben, majd egy nap reggel szó szerint nem tudtam megmozdulni az ágyban. Senki nem tudja a mai napig, és ezt meg is mondja mindenki őszintén, hogy fogalma sincs, hogy mitől.

264. Meda (válaszként erre: 261. - Szimba)
2009. okt. 19. 21:25

Nocsak Balogh!



Nem tudtam, hogy ilyen törődős. Mással is ilyen, vagy csak Veled?????


Mi a véleményetek?

263. Meda (válaszként erre: 259. - Szimba)
2009. okt. 19. 21:23
Nem tudtam hogy rá lehet fogni csak úgy egy betegséget valakire.... Országos hírű kórházi orvostól, háááááát.....
262. Era81
2009. okt. 19. 20:01
Köszönöm az infot.Azt én is tudtam, hogy lázasan nem szabad, de 37,4 még nem láz, azt nem tudtam, hogy hőemelkedéssel lehet-e. Az orvosomat nem tudtam megkérdezni, mert szabadságon van. De én is erre gondoltam, hogy várok a szurival. Azt mondták, hogy a láz fertőzésre utalhat és vigyázni kell.De a bokám most eléggé be van gyulladva, attól is lehet hőemelkedésem, akkor viszont jobb lenne mielőbb beadni. De mindegy, 1-2 napon nem múlik semmi.
261. szimba (válaszként erre: 260. - Era81)
2009. okt. 19. 19:29
Persze, a Balogh egyszer majdnem lekapott a tíz körmömről, amikor nem vágtam rá azonnal, hogy mikor nem szabad beadni a szurit (pedig tudtam, csak éppen 10 éve nem voltam lázas, eszembe se jutott). Szóval szigorúan nem szabad lázasan beadni, ha van egy kis hőemelkedés, akkor is várj 1-2 napot, és ha elmúlik, akkor adjátok be, csúszni szabad az injekcióval. De nagyon csodálom, hogy ezt nektek nem mondták, a Balogh tényleg folyton ezen a témán lovagol, nálam mindig megkérdezi a lázat, meg elmondja, hogy nehogy beadjam úgy. Sőt, nekem azt is mondta, ha lázas vagyok, telefonáljak neki. (Persze azóta se voltam.)
260. Era81
2009. okt. 19. 18:27

Hali!

Szimba,főleg hozzád intézem a kérdést, mert tudom, hogy te is Humirát kapsz.Szerinted be lehet adni hőemelkedéssel? A tájékoztatón az áll, hogy láznál nem szabad. Mondott neked erről valamit az orvos?

259. szimba (válaszként erre: 258. - Meda)
2009. okt. 16. 07:05
volt már olyan orvos, aki nekem azt mondta, hogy a szeronegatív (amikor a vérből nem mutatható ki) RA, ami elvileg nekem van, egy humbug, ilyen nincs. csak rámondják, amire nem tudnak jobbat kitalálni. tényleg furcsa, hogy van-egy csomó érték a vérben, aminek erre kellene utalnia - nekem meg mind tökéletes, mégis ez a betegségem? érdekes...
258. Meda
2009. okt. 15. 21:25

Sziasztok!


Nálam a helyzet az hogy mivel kopásos reumában szenvedek, nem vagyok RA-s.

Poór Gyulának annyiban nem adok igazat, hogy ez pont az idősek betegsége(kopás)...

Lentebb már megírtam, hogy a környezetemben nagyon sok a fiatal kopásos beteg. Ezen a fórumon lehet hogy én vagyok a rangidős, ettől függetlenül más téma is érdekel.


A cikkel kapcsolatban csodálkozva veszem észre hogy nem mindenki tud vmit a saját betegségéről és nem mindenkinek PONT úgy alakult a betegség lefolyásának tünetei sorrendje vagy nem lelik magán az egészet. De sztem ez még nem jelenti azt, h nem RA-s?

257. szimba (válaszként erre: 256. - Andriss)
2009. okt. 15. 21:03
ezek újfajta készítmények, injekciók vagy infúziók, de nagyon hosszú a protokollja, hosszas nemszteroidos és mindenféle kezelést kell előbb végigcsinálni, és ha nem használ, akkor van esély ezeket megkapni, szintén hosszas engedényeztetés után. éves költségük ugyanis kb. 4 millió forint.... én most a második félét kapom, de erre is négy hónapot vártam, minden megvolt hozzá, csak egy aláírásra...
256. Andriss
2009. okt. 15. 14:50

a Biológia készitmények mit takarnak?

mert a Medrol-la még mindíg nem vagyok kibékülve és nem sokat javult a helyzetem .sőt...

255. Era81
2009. okt. 15. 13:39

Nálam a tünetekből majdnem mind megvan, most.De a betegség kezdetén csak 1-2 volt.Ahhoz képest, hogy a betegségem főleg a kéz kisizületeit érinti, totál nem így kezdődött az egész, hanem nyaki fájdalmakkal.

Egyébként jók a cikkek,és nagyon tipikus, hogy az RA-t időskori betegségnek hiszik.Engem még az ORFI-ban is sok idős beteg szólított le csodálkozva, hogy: jajjaj mit keres itt ilyen fiatalon stb.

254. szimba (válaszként erre: 253. - Meda)
2009. okt. 14. 21:37
Én azt tudom, hogy nálam nagyon nehezen diagnisztizálták az RA-t, végül szerintem csak nem tudtak jobbat kitalálni, és ráfogták. Mert nekem ezekből a tünetekből talán 1-2 ha megvan.
253. Meda
2009. okt. 14. 21:20
Ennyit az újságcikkről..., mi a véleményetek erről?
252. Meda
2009. okt. 14. 21:18

És egy harmadik, ábrával bemutatott rész követkeik:


AZ ALÁBBIAK KÖZÜL 4 TÜNET EGYIDEJŰ JELENLÉTE A BETEGSÉG FENNÁLLÁSÁT VALÓSZÍNŰSÍTI:


- az ujjak ízületeteinek reggeli merevsége


- ugyanazon ízületek szimmetrikus duzzanata a test mindkét oldalán


- fájdalom mozgatáskor és nyomásra


- reumás csomók a bőr alatt, az alkaron és a lábszáron


- egyre korlátozottabb mozgás


- tipikus radiológiai elváltozások


- reumafaktor jelenléte a vérben


SOKAN NEM FIGYELNEK FEL IDŐBEN A TÜNETEKRE

251. Meda
2009. okt. 14. 21:11

Ehhez kapcsolódik a Metropolban egy másik, keretes cikk is.


ÁTLAG TTÍZ ÉVVEL RÖVIDEBB IDEIG ÉLNEK AZ ÉRINTETTEK


Világnap


Október 12.-én világszerte megemlékeztek a reuumatoid arthritisben szenvedő betegekről. Az ízületi gyulladások világszerte kiemelkedő és egyre növekvő népegészsgügyi problémát jelentenek, ami komoly terhet ró az egyénre, a családra és a társadalomra egyaránt.

Ennek oka nemcsak a betegségek magas számában, hanem az általuk okozott tartós életminőségromlásban, rokkantságban és keresőképtelenségen, valamint az extrém költségekben is keresendő.


NEM ÁRT leszögezni, hogy a közfelfogással ellentétben egyes mozgásszervi kórképek magasabb halálozással is járnak.

Az RA-s betegek átlagos élettartama tíz évvel rövidebb, mint az átlag népességé.

Mára a biológiai gyógyszreket világszerte több millió gyulladásos reumatológiai betegen használják nagy sikerrel. Az injekcióban és infúzióban adott készítmények nemcsak fájdalmas tüneteket csökkentik minden korábbi szernél hatékonyabban, hanem meggátolják a betegség előremenetelét, és így megóvják a beteget az elnyomorodástól, a szövődményektől és élettartamuk megrövidülésétől.

Magyarországon a reumatológia területén eddig több mint háromezer ízületi gyulladásban szenvedő felnőtt és fiatal betegen alkalmaztak eddig biológiai készítményt, nagy többségükben kiváló eredménnyel.

250. Meda
2009. okt. 14. 20:54

Sziasztok!


A mai Metropol újságban benne volt a reuma arthritis-téma, a kopásosról csak 1 mondatban beszélt Dr. Poór Gyula. Világszerte okt. 12.-én megemlékeztek, akkor volt a reuma világnapja......


Azt mondta: "Míg az ízületi porcot érintő kopásos, a csontrendszeri és a lágyékrészekben zajló kórfolyamatok elsősorban az idősekben alakulnak ki, addig az ízületi belhártya elváltozását okozó gyulladásos természetű betegségek (ízületi gyulladások, arthritisek)a középkorú és afiatal korosztályt, számos esetben a gyermekeket is veszélyeztetik.

Meg kell tehát szabadulnunk attól a tévhittől, hogy a "reuma" az öregkor betegsége, hiszen intézetünkben (ORFI) is nagyon sok iskoláskorú vagy még fiatalabb betegeket kezelünk.


Szerencsére a reumatológiai kórképek alapfolyamatainak megismmerését napjainkban rendkívül gyorsan követi az ezeket előnyösen befolyásolni tudó gyógyszermolekulák kifejlesztése.

De mindig szakorvosnak és speciális vizsgálatoknak kell eldönteniük, hogy a kéz kisizületeinek vagy a nagyizületeknek az arthritise mögött milyen kórfolyamat húzódik meg. Ezért hazánkban is kiépítettük az arthritiscentrumok országos hálózatát, mely ma már több mint húsz, szakemberekkel és diagnosztikai lehetőségekkell jól ellátott szakambulanciát jelent."

2009. okt. 14. 19:51

Kedves Fórumozók!

Olyan betegeket keresek, akik reumatoid artritisz-ben, arthritis psoriatica-ban vagy Bechterew kórban (spondilitisz ankolopetika) szenvednek és jelenleg biológiai terápián vannak (Remicade, Enbrel vagy Humira). Egy személyes beszélgetés keretein belül szeretném megismerni kórtörténetüket, hogy hogyan jutottak el a biológiai terápiáig és milyen változást hozott betegségükben a kezelés.

Amennyiben úgy érzi, szívesen mesélne tapasztalatairól, kérem jelentkezzen a citka@freemail.hu e-mail címen, vagy az alábbi telefonszámon: 06-70-389-10-99


Üdvözlettel: Leskó Zita

248. szimba (válaszként erre: 247. - Meda)
2009. okt. 13. 21:47

Szia Meda!

Holnap válaszolok neked privátban az üzeneteidre, ma már fáradt vagyok. Jó éjt mindenkinek!

247. Meda (válaszként erre: 239. - Era81)
2009. okt. 13. 21:26

Sziasztok!


Hát mondjuk az ORFI a reumatológusok reumatológiája,elvileg. Ahogy írtad: fellegvár.

Itt olyan híres orvosok dolgoznak..... de a magyar egészségügy már csak ilyen. Vannak orvosok akik eléggé leterheltek, ahogyan Szimba írta....


Jobbulást és jó egészséget Mindenkinek!

246. Meda
2009. okt. 13. 21:20

Csatlakozom a többi fórumozóhoz Andriss kérdése okán, hogy tényleg konzultálni kell az orvossal és kérdezni-kérdezni....

Betegjog is van a világon.

245. szimba (válaszként erre: 243. - Andriss)
2009. okt. 12. 18:48
Én most csak 8 mg-ot szedek, mert mellette már kapom a biológiai terápiát. Mikor magában szedtem a szteroidot, akkor nekem is 16-32 mg volt az adag. Akkor nem is tudtam tovább lecsökkenteni.
244. Era81 (válaszként erre: 240. - Andriss)
2009. okt. 12. 18:44

Szia!

Én csak egyet tudok érteni Szimbával abban, hogy konzultálni kellene az orvossal, hogy tud-e más gyógyszert felírni.Nekem egy kicsit fura, hogy nemrég derült ki az izületi gyulladásod és már Medrolt adnak.Úgy tudtam, először nem szteroid gyulladáscsökkentőkkel szokták elkezdeni a kezelést, és ha az nem használ, akkor szokták a szteroidot bevetni. A Medrollal egyébként nincs tapasztalatom. De az is fura, hogy rosszabbul érzed magad tőle, mert elvileg a szteroidnak gyorsan kellene hatni.Jobbulást!

243. Andriss
2009. okt. 12. 18:37
Még annyi hány mg -ot kell szedned ?nekem 32 -t írtak ,s ezt csökkentsem hetente 4-el ,12 ig.
242. Andriss (válaszként erre: 241. - Szimba)
2009. okt. 12. 18:32
Köszi!
241. szimba (válaszként erre: 240. - Andriss)
2009. okt. 12. 18:07

Szia!

A Medrollal van tapasztalatom, erről tudok neked írni. Sajnos én nagyon sokáig szedtem, kis kihagyásokkal egyszer 2002-2007-ig, most június óta pedig újra, de most remélhetőleg december körül el tudom majd hagyni.

Ez a legerősebb gyulladásgátló, az biztos, és csak akkor szokták alkalmazni, ha a nem-szteroidok nem használnak. Ennek megfelelően elvileg tényleg szinte azonnal hatnia kellene. Én azt is megérzem, ha este elfelejtem bevenni. Reggelre olyankor alig tudok megmozdulni. De amint beveszem, néhány óra múlva már csökken is a fájdalom és a gyulladás.

Mellékhatások tekintetében nekem nagy szerencsém volt, semmit nem tapasztaltam, sőt én mellette nagyon (igaz, túlságosan is) lefogytam, pedig elvileg "hízlal" (vízvisszartás, szénhidrát-éhség). Rendszeres teljes labor szükséges mellette, azzal elvileg hamar ke lehet mutatni az esetleges károsodásokat, máj és társai. Minél rövidebb ideig szedi az ember, annál jobb (vagyis az se jó), mert a mellékvesekéreg leállíthatja a saját hormontermelését, ha túlságosan hozzászokik.

Az biztos, hogy nagyon kell figyelni minden tünetre, és azonnal jelezni az orvosnak. Meg kell érdeklődni, hogy nincs-e más "megoldás" a bajodra.

Valódi gyógyszer sajnos nincs, spontán gyógyulhat az ízületi gyulladás (na nem évek után, de egy pár hete tartó még nyomtalanul el is tűnhet), de sajnos ez egy gyógyíthatatlan betegség egyelőre. A legújabb biológiai szerek állítólag nagyon bíztatóak, én most kapom a második félét (az első sajnos nem vált be).

Az orvosok pedig sajnos nagyon leterheltek, én nem egy hetet, hanem heteket, hónapokat várok, mire időpontot kapok. A műtéteimről már nem is beszélek, ott több, mint fél év volt a várólista. Ehhez sajnos hozzá kell szokni, ilyen a magyar egészségügy.

240. Andriss
2009. okt. 12. 17:43

Sziasztok !29 éves férfi vagyok.kb 2 hónapja volt egy zúzódásom a jobb lábfejemen.az szépen el is múlt pár hét alatt.

Viszont ezáltal(vszínű) kijött mindkét lábfejemen egy elég erős izületi gyulladás.

Az orvosok csak küldözgettek jobbra-balra és 2 hónap tortúra után az immunológiai véreredmények alapján felírták a Medrol gyógyszert.

Ezt 1 hete szedem de sokkal rosszabb lett.

Elvileg azt mondták pár nap után jobb lesz.

De egyik reggel még ki sem tudtam lépni az ágyból.

Előtte ilyen nem volt.

Eléggé tartózkodom eme gyógyszertől.Most utánna is néztem.A mellékhatássok aggasztanak (tönkreteszi a májat a beleket felpuffasztja sz arcot stb..)

mivel szteroid az egész.

valaki tudna tanácsot adni??vagy lenne egy jobb módszer mert rövid úton tönkretenni nem akarom magam.

nem is csak a mellékhatásokkal hanem a működésével is problémám van ,ugyanis nem gyógyít csak elnyomja a betegséget..

Az orvosokról pedig szörnyű véleményem van!

1 hetet kell várni az időpontokra!

s a véreredményekre 1 hónapot??ez lehetséges?

mivel dolgozom/nék nem túl bíztató a helyzet.

Várom valaki válaszát!

Szép napot!

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook