Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
479. szimba
2010. jan. 9. 21:00
Sziasztok! Meda, én sok-sok évig szedtem szteroidot (és biztos fogok is még), de nálam szerencsére nem jelentkezett mellékhatás. Volt olyan, hogy amíg szedtem, rosszabb volt a vérképem, az abbahagyása után viszont azonnal visszaálltak a normális értékek. Megmondom őszintén, hogy nem olvastam utána a várható mellékhatásoknak, mert volt már olyan, hogy olvastam egy gyógyszernél, hogy szájszárazságot okozhat, és onnantól kezdve folyton szomjan akartam halni! :-) De addig semmi ilyesmi nem volt. Valami "pavlovi reflex" lehetett. Úgyhogy én inkább nem akarom tudni, mi mit okozhat, mert kikerülni úgysem tudom, muszáj szedni, akkor meg mit idegesítsem magamat... :-)
478. Pipőci (válaszként erre: 477. - Meda)
2010. jan. 9. 20:55

Én spec arról még nem hallottam. Nálunk maga a betegség károsíthatja a szemet, nem a gyógyszerek.

Egyébként hogy vagy?

477. Meda (válaszként erre: 476. - Pipőci)
2010. jan. 9. 16:10
Hm, elég komolyak a mellékhatások, a szemet károsítják?
476. Pipőci (válaszként erre: 475. - Meda)
2010. jan. 9. 12:32

Főként máj és vese, vérképző szervek a támadások központjai.

Mellékhatása elsősorban a szervezet folyadékvisszatartása, de számtalan más is lehet.

A többiek biztosan tudnak majd még sok-sok okosságot mondani Neked... :))

475. Meda
2010. jan. 9. 11:55

körkérdés:

A szteroid gyógyszereknek mik a mellékhatásai és melyik szervet támadja meg. Mert én asztmára szedem és "pipázok".


ezért kérdem.

Tudom, hogy Ti ízületi betegek vagytok de Ti is kaptok szteroid kezeléseket....

474. Meda (válaszként erre: 473. - Era81)
2010. jan. 8. 20:09
Köszi Era az együttérzést. :) Jólesett, pedig offoltam.
473. Era81 (válaszként erre: 472. - Meda)
2010. jan. 8. 18:21

Sziasztok!

Jobbulást, Meda! És jobbulást indenkinek, aki rosszul érzi magát.Én egy kicsit jobban vagyok, újévi fogadalmam, hogy rendesen fogok tornázni.

472. Meda
2010. jan. 7. 20:38

Sziasztok. BÚÉK utólagosan!


Rémálom volt a karácsony és a szilveszter, mert kórházban voltam 8 napig lázas, súlyos hörgőgyulladással asztmás rohammal és vírussal kombinálva. Előlről kellett megtanulnomm: járni-enni-inni....A vírust kiöltek, de a köhögés megmaradt. Nehezen veszem a levegőt, hosszú kúrának nézek elébe. Bocs az offért.

471. f64f0d9a69 (válaszként erre: 470. - Kingi7)
2010. jan. 6. 21:47

Biztosan nem lesz egyszerű meccs, de szép lassan helyre lehet állítani.

Olvasd el a cikket amit küldtem az előző hsz-ben!

Nagyon sok jó tanács és segítség van benne.

A vércsoport szerinti étrend nagyon hasznos, mert azt is meg lehet nézni, melyik hogyan hat a pajzsmirigyre! Mi az amelyik anyagcsere serkentő.

A stressz felemészti a vitaminokat és ásványi anyagokat, amivel a pm. is működne. Nincs vitamin, nincs működés! Ezért ördögi kör - dióhéjban.

470. kingi7 (válaszként erre: 469. - F64f0d9a69)
2010. jan. 6. 21:22

Nehéz lesz simán, mert autoimmun a szervezetem, vagyis megeszi a pajzsmirigyemet.

Salaktalanítani, klasz mostanában zöldségezek, de minden egyes falatot úgy kell letömködni :( és tartom mereven a súlyomat.

Tudom, hogy fontos a mozgás, de amikor az ágyból is úgy kell felhúzni, szerintem nem éppen a legjobb megoldás. Nem kifogások, de annyira "túllőttem" magamon, ahonnét elég nehéz visszakecmeregni :( szerintem a szülés rádobott, amivel 12 éve kínlódom és csak gömbölyödöm és napról napra jobban fájok :(

De minden érdekel, hátha találok valamit :) küldd el nekem :) Ja, a stressz az alapja, de sajnos ezen nem tudok változtatni, ördögi kör, a munkámmal jár :(((

469. f64f0d9a69 (válaszként erre: 466. - Kingi7)
2010. jan. 6. 21:09

Szia kingi7!

[link]

Érdemes elolvasni, én is ezt használtam. A pajzsmirigy működését helyre lehet állítani!

A szervezetet salaktalanítani kell.Így elmúlnak (jelentősen csökkennek)az ízületi betegségek és a pikkelysömör.

Én évek óta a vércsoport szerinti étrendet használom.

A mozgás nagyon fontos és még sok más is, amit azért nem írok le, mert legtöbbször egyáltalán nem is reagálnak rá, de még hónapok múlva is ugyanúgy panaszkodnak. Nekem sikerült sok nyavalyából kikecmeregni, neked is sikerülhet!

468. szimba
2010. jan. 6. 19:27
Era, köszi a krém nevét, utánanézek!
467. szimba (válaszként erre: 466. - Kingi7)
2010. jan. 6. 19:27

Szia!

Sajnos ebben nem tudok segíteni, de az ORFI-ban biztos jó kezekben leszel.

466. kingi7
2010. jan. 5. 18:26

Hát újként vagyok sajna ebbe a fórumba, lehetetlen visszaolvasni...

Segítséget kérnék, ha valaki tudna, minden érdekelne...

Évek óta "mindenhol" fáj, a vállam, karom, lábam, csípőm...stb... sokszor a napi dolgaim elvégzése is szőrnyű...:( mellé 2 db gerincsérv is társult, meg íszonyú fáradság, ja meg extraként pikkelysömör. Aflamin, tramadol,mydeton nem használ, a fortedolt most fejeztem be, átmanetileg jobb volt, de nem. Most vizsgálgatnak az Orfiba... úgy néz ki a pajzsmirigyem alul működik... ettől lehet valami?


Valaki valami tapasztalat?

465. Era81
2010. jan. 5. 17:50

Na mizu veletek?

Mindenki meggyógyult? Az nem lenne rossz, de attól még írhattok!

464. Era81 (válaszként erre: 463. - Szimba)
2010. jan. 1. 12:21

Szia!

Én nem szüneteltetem magam, csak nem írt mostanában senki.

Szóval a krém neve Leovet Cold Pack, eredetileg versenylovaknak találták ki izomlazítónak. Csak gyógynövényeket tartalmaz, hűsítő krém, erős gyulladáscsökkentő. A baj csak az hogy gyógynövényboltokban nem nagyon van, én egy állattenyésztőknek "kitalált" boltban vettem.

De interneten is lehet rendelni. Én 3700 Ft-ért vettem a fél literes tégelyt (kisebb nincs metrhogy elvileg lovacskáknak való), ha úgy vesszük nem is olyan drága.

463. szimba (válaszként erre: 462. - Era81)
2010. jan. 1. 08:32

Mindenki szünnetelteti magát? :-)


Era, örülnék, ha megírnád ennek a krémnek a nevét! (Bár néhányat már használtam, vajmi kevés sikerrel, de hátha....)

462. Era81 (válaszként erre: 461. - Era81)
2009. dec. 23. 07:44
Egyébként én még nem olvastam "rémhíreket" a Diprophrostról, egyszer már kaptam, nem jelentkezett mellékhatás és úgy szaladtam tőle, mint egy versenyló. A versenylóról jut eszembe, hogy találtam egy jó krémet gyulladásra, ha gondolod megosztom az infót.
461. Era81 (válaszként erre: 459. - Szimba)
2009. dec. 23. 07:40

Szia!

Na legközelebb én is megpróbálok majd az ORFI-ban elmenni kardiológiára, mert a kardiológusnak, akihez jártam szintén nem nagyon van fogalma a dolgokról.De egyszer még a háziorvosom is elhajtott a Humirás dossziémmal együtt, hogy hogy gondolom azt, hogy ő nekem aláír olyasmit, amit nem is ismer. Jó nem?

460. szimba
2009. dec. 23. 07:14
Era, remélem, szerencséd lesz a biológiai terápiával, már annyiból, hogy tényleg megkapod januárban. Biztos fog használni, sokkal jobb lesz vele! Csak nekem július végére ígérték, és október lett belőle. Addig nekem is a Diprophost ajánlotta a doktornő, de elolvastam róla itt a hoxás fórumot, és úgy döntöttem, inkább szenvedek! :-)
459. szimba (válaszként erre: 458. - Era81)
2009. dec. 23. 07:12
Igen, az elsőn van az intenzív osztály, én meg szoktam kérni a doktornőt, hogy írjon oda beutalót, mert egyszerűen ha máshol megjelenek, hogy biológiai terápia miatt jöttem kontrollra, azt se tudják, mi van. Pedig már jó pár éve van ez a kezelés, meg mondjuk az ÁEK, ahová járok pl tüdőgyógyra is, nem egy kis kórház... De folyton úgy néznek rám, mint egy zombira, hogy mit akarok... Így egyszerűbb az ORFI-ban, az meg most külön jó volt, hogy nem volt náluk senki, így rögtön mehettem (máskor azért 2-3 hét múlvára adnak időpontot).
458. Era81 (válaszként erre: 453. - Szimba)
2009. dec. 23. 06:21

Sziasztok.

Én tegnap nagyon ügyes voltam. Azt mondta a doktornő, hogy 4 körül menjek, fél 4-kor ott voltam, 4-kor behívott és 15 perc alatt végeztem. Nem szúrta meg a bokámat, mert azt mondta nem jó, hogy ilyen sűrűn szurkál (mostanában kb 3 hetente mindig más izületet). Adott inkább egy Diprophrost, azzal remélhetőleg kihúzom januárig, akkor lesz meg az új biológiai terápia.Hát kiváncsi leszek!

Szimba, téged ott az épületen belül küldtek el kardiológiára?

457. szimba (válaszként erre: 454. - Meda)
2009. dec. 22. 20:00

A biológiai terápia mellett muszáj félévente immunológiai, kardiológiai és tüdőgyógyászati kontroll. Lehetnek elég komoly mellékhatásai (pl. TBC).

Na a doktornő aztán alaposan átvizsgált, a bal térdem, csuklóm és a jobb bokám azért most is aktív, de mondtam, hogy nekem ez az eddigiekhez képest nagyon jónak számít, úgyhogy nem bolygatta.

456. Morka
2009. dec. 22. 19:25

Áldott estén, karácsony éjen,

Angyalok szállnak fenn az égen,

Mindenkihez be-benéznek, mindenhová odaérnek,

Áldást hoznak minden házra, csillagot a fenyőfára.


Minden fórumozónak szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok!

455. Meda
2009. dec. 22. 19:04

Sziasztok! Boldog, bekes unnepeket kivanok, valamint fajdalommentes, vidam szep napokat kivanok Mindenkinek, az osszes regi es uj forumozoknak egyarant.

Majd elobujok ujra, most kicsit szuneteltetem magam.

454. Meda (válaszként erre: 449. - Szimba)
2009. dec. 22. 18:58

Ertem, az orvosok neha ilyenek, mondjuk ha nem latnak nem ertik vagy azt hiszik: szimulalok :(((

Ejha, jo sokat vartal a dokinore...Nem semmi az sem, hogy ide-oda kuldozgetett. Biztos akar lenni a dolgaban.

453. szimba
2009. dec. 22. 14:33
Sziasztok! Most értem haza, Erával kb. pont elkerültük egymást. Remélem, ő gyorsabban végez, mint én. Fél 10-fél 2-ig ott voltam, ebből az utolsó órában voltam a doktornőnél, kardiológián és levették az immunológiát. Az első három óra a várakozásé volt...
452. Era81 (válaszként erre: 451. - Szimba)
2009. dec. 22. 07:47
Én csak délután megyek, viszem a nagy paksamétát is az új biológiai terápiához, meg a nem is tudom hány féle kérdőívet.
451. szimba (válaszként erre: 450. - Era81)
2009. dec. 22. 07:43
Igen, ma megyek, fél 10 körül. Elvileg az osztályon lesz, oda.
450. Era81 (válaszként erre: 449. - Szimba)
2009. dec. 22. 07:39

Szia!

Jó, hogy jobban van a térded.Ma mész Sevcichez? Én is arra felé járok ma. (Ha feljutunk vidékről a doktornőmhöz a kb fél méteres hóban.)Szúrni fognak. Jajjaj!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook