Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincsérv gyanú (valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata) fórum

Gerincsérv gyanú (valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata) (tudásbázis kérdés)


6. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - Anikó73)
2009. nov. 1. 19:03

A gerincproblemak borzasztoak. Nekem egy 3 mm-es servem van. 21 evesen jott elo, nem tudtam kimenni pisilni, mozdulni se tudtam.. sirtam, ugy meg voltam ijedve. Utana csinaltak MRI-t, nem javasoltak a mutetet. Fajt a karom, elzsibbadt a kisujjam, fajt a labam. Beutaltak egy hat hetes "nappali korhazba", ami a szechenyi furdo: hat hetig minden nap reggel nyolctol kettoig ott kellett lenni, kiveve vasarnap. massziroztak, vizben kellett tornazni, elektromos meg eteres kezelest kaptam, remes volt. de utana kicsit jobb lett.

a megvaltast viszont egy csontkovacs hozta, aki meghuzogatott itt-ott, es azt mondta, akarmit is mondott az orvos, keressek egy sportot, ami nekem jolesik, nem okoz fajdalmat, es csinaljam intenziven. elkezdtem rengeteget setalni, pl 10 villamosmegallokat az iskolaba meg ilyesmi, utana pedig nagyon sokat biciklizni - es mintha elfujtak volna...


a mai napig csak akkor jon elo a fajdalom, ha sokat ulok, nem mozgok.


most szerintem csinald, amit az orvos mondott, hatha csak becsipodott-begyulladt egy ideg, de nincs valodi elvaltozas. ebben az esetben a gyulladas megszuntevel el fognak mulni a tunetek. viszont ha visszaternek, meg kell csinalni a kepalkoto vizsgalatot sajnos, es a kep alapjan fognak kezelest javasolni.


kitartas es finom meleg vizben uszkalas addig. bar allitolag nem javasolt a forro viz, nekem nagyon jol esett a meleg kadban ucsorogni, nyugizni. hiszen a vizben megszunik a gerincre nehezedo nyomas. probald ki.

5. Martian (válaszként erre: 4. - Anikó73)
2009. nov. 1. 13:10

ezelőtt volt bajod a hátaddal, vagy más ízületeddel?


sajnos mint minden betegségnél türelmesnek kell lenni

2009. nov. 1. 12:31
Még nem.Azt mondta,hogy szedjem a gyuladáscsökkentöt,egy hét mulva ujra megvizsgál.Azt hittem a gyogyszer segiteni fog.Magam alatt vagyok
2009. nov. 1. 12:29
Ha az oka valoban az, hogy kicsuszott egy porkorong a helyerol a hatadban (es nyomja az idegeket), azt MRI vagy CT-vizsgalat tudja kideriteni. Beutalt ilyemsire az orvos?
2009. nov. 1. 12:19
Egy hete elkezdet fájni a bal lábam.Mostmár zsibbad is.Az orvos egyenlöre ideg gyuladással kezel.A helyzet nem sokat változot eléggé elvagyok keseredve
2009. nov. 1. 12:17
Gerincsérv gyanú (valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook