Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Görögországi tapasztalatok fórum

Görögországi tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. márc. 22. 09:48
Parália tényleg nagyon jó hely!Mégis számomra Korfu a nyatalás netovábbja!17 évesen voltam ott repcsivel,azóta is felejthetetlen élmény!
2007. márc. 21. 12:18

Én már 3X is voltam Görögben.Mindig Parálián.Egy tapasztalat:sokkal olcsóbb az út,ha magadnak előre lefoglalod a szállást.persze ehhez nyelvtudás kell, vagy tolmács ismerős.Angolul beszélnek általában.De ha valaki mégis utazási irodával menne:akkor érdemes megtudnia szálloda címét, letölteni egy térképet, és megnézni hol vana szálloda, tengeparthoz, városközponthoz képest.A fő utca közvetlen a tengerpart melletti utca.Annak a környékén érdemes megszállni.Klíma nélküli, szobakonyhás(egybe van a szoba, konyha), szállodába nem menjen senki!!!!!!Volt hozzá szerencsém!Ha valaki főzőcskézni akar, érdemes bemenni egy bevásárlóközpontba,ott akár egy euróval is olcsóbb pl a kenyér.A zöldség,gyümölcs nagyon olcsó.A többi dolog viszonylag drága.Érdemes körülnézni az éttermekben,gyorskajáldákban.Van egy étterem, ahol 4 euróért egy komplett ebédet kaphatunk.Van A főutca majdnem végén egy gyrosos , ahol tudnak magyarul.Ott elég jó a sertésgyros.De a piatsa szendvicsbárban is nagyon finom minden.

A tengerben néha van valami kis akármi ami megcsíp:ezek kis rákok, csigaházban.Ha nagyon csípnek, érdemes pár méterrel arébbmenni.Habár nemiagzán jellemző.


Kisregény lett ez is, mintminden művem...

21. rika (válaszként erre: 1. - F72d419d5f)
2007. márc. 21. 11:22

Szia tilva!

Én is voltam már busszal is meg autoval is. Nem büntettek meg minket bár mi számítottunk rá és tettünk félre erre eurot.

Hogy szeretnél menni egyénileg vagy irodával?

20. tigyi (válaszként erre: 12. - Igi)
2007. márc. 21. 11:20
Szia Igi !Jövő nyárra tervezzük görögországot.Évek óta Olaszországba járunk.Szeretnénk már mást is látni. Görögországról szinte csak dicséretet hallok.Ha időd engedi írj! Anonim
2007. márc. 19. 20:06
Tavaly csodálatos nyaralásunk volt Sartin,.. idén Paráliára megyünk...
2007. márc. 19. 16:02
Imádom Görögországot! Rabul ejtett, először stavroson voltunk, majd tavaly lefkadán ami mese dzép volt és árban is elérhető! Az idén zakynthosra megyünk... nem tudunk máshova menni, hűek vagyunk!!! Meg az az igazság hogy a kintlét sokkal olcsóbb mint más európai országban, és az sajnos nem mindegy...
2007. márc. 19. 15:15
Kos sziegeten voltam repülővel.Nagyon jó volt,egy pár év múlva szeretnénk visszamenni.Legközelebb is Görögbe megyünk nyaralni,rabul ejtett minket!
16. Ancika
2007. márc. 19. 15:12

Én voltam Chalkidikin, autóval. Athénban autóval. Thassos szigetén, busz- Thessalonikiig aztán taxi, hajó. Korfun repülővel.

Idén szeptemberre tervezünk egy leutat megint. Dubrovnik- Albánia- Görögország.

15. zolko96 (válaszként erre: 14. - F72d419d5f)
2007. márc. 19. 14:21
Menj el 1 utazási irodába ott adnak infót+katalógusokat,biztosítás nélkül ne indulj el.Elő és utó szezonban olcsóbb minden.
2007. márc. 19. 13:22
Köszi a válaszokat egyre inkább kedvem van ide menni,de majd a családi tanács dönt ezt a Helles apartmant feltétlenül megnézem a neten,katalógusból néztétek ki?
2007. márc. 19. 12:41
Mi tavaly voltunk Parálián. A Hellasban volt a szállásunk. Nekem nagyon tetszett. A meteorák voltak nekem a legemlékezetesebbek. Idén Montenegróba megyünk, de ha még egyszer Görögbe mennénk én egy szigetet választanék. Tetszett Parália is, de a parton lévő templomon kívül na és a fincsi gyroson kívül nem volt igazán görögös. Nekem legalább is....
12. igi
2007. márc. 19. 12:34

Szia Tilva !

Mi 2 nyáron egymás után Paralián voltuk, és idén juliuba ismét oda megyünk, csak most két hétre. Mi eddig a Helles apartmanba voltunk, de csak jót mondhatok, figyelmesek , és kedvesek az emberek, olyan hihetetlen kedvesek a görögök, hogy mi alig hittük el.A parton,vagy bárhol bármit otthagyhatsz örizetlenül nem nyulnak hozzá, ha lopás van az magyar volt. Sok lehetőség van kirándulni, a tengerpart finom homokos, és este az utcákon olyan élet van hogy elvarázsol.Ja és nagyon fontos hogy árban is nagyon jók, olyan pékárut itthon még nem ettünk mint kint.Én csak ajánlani tudom.

11. gpetra
2007. márc. 19. 11:26
A fakultatív programokkal kapcsolatban maximálisan egyetértek.
10. zolko96 (válaszként erre: 8. - F72d419d5f)
2007. márc. 19. 11:23
Szia mi tavaly júliusban voltunk egy hetet Paralián.Kocsival mentünk nem volt semmi baj az úton.Csak éjszaka érdemes utazni akkor lehet haladni.Szerbián és makedónián keresztül mentünk,a határnál max 15 percet álltunk.Majdnem én vezettem le az egészet a párom kb 1órát.Este fél6-kor ind.másnap délelőtt 9-10 között érkeztünk.Nekünk minden bejött,szállás-apartman,kaja-önellátó,az egész hely gyönyörű,érdemes kihasználni a fakultatív programokat-görögest-meteorák-hajókirándulás.Mi egy nap lementünk ATHÉNBA is.Ha kérdésed van szivesen válaszolok.
9. gpetra (válaszként erre: 8. - F72d419d5f)
2007. márc. 19. 11:05
Na én azt nagyon nem szerettem. Mi a szomszédos Olympic Beach-en voltunk (igaz, 15 éve), de Paraliába is átmentünk... Barátnőmék tavaly voltak, ő szerette, nekem nagyon nem tetszett.
2007. márc. 19. 10:35
Paráliát néztük
7. gpetra (válaszként erre: 6. - F72d419d5f)
2007. márc. 19. 10:31

Én szerelmes vagyok Olaszországba, ha választanom kellene, biztos oda mennék. Ennek ellenére nem szeretnélek lebeszélni Görögországról, mert csodálatos ország, csak oda kell figyelni, hogy milyen szállást választ az ember. Én másban nem csalódtam.

Hova szeretnétek menni?

6. f72d419d5f (válaszként erre: 5. - Gpetra)
2007. márc. 19. 10:28
Mi idáid Olaszországban voltunk többször,de most talán ez lenne az uticél.Talán kocsival ,még csak tervezgetünk,köszi a választ,de még írhatsz
2007. márc. 19. 10:23

Kocsival többször mentünk, mint repülővel, sőt mentünk busszal is. Szerbián keresztül mentünk minden alkalommal, soha nem volt gond (büntetés, defekt, stb.), de hallottam már ellentétes tapasztalotokról is. Barátaink defektet kaptak véletlenül pont a gumis előtt, és a cseregumi sem volt az igazi. De ez szerintem nem általános.

A szállásokról megvan a véleményem, extra rosz tapasztalataim nincsenek, de egyik sem olyan volt, mint amilyenre számítottunk.

Viszont a természet gyönyörű, a tenger kellemes, az emberek kedvesek, az ételek finomak. Ennek ellenére nem hiszem, hogy pont Görögországot választanám úticélul. Esetleg valamelyik szigetet.

4. f72d419d5f (válaszként erre: 3. - Gpetra)
2007. márc. 19. 10:08
Milyenek a szállások ,ha kocsival voltál merre mentetek ,megbűntettek-e,stb úgy általában ami eszedbe jut
2007. márc. 19. 09:12
Én is voltam, kocsival és repülővel is. Mi érdekelne?
2. rika
2007. márc. 19. 08:46
Szia! Én voltam mire vagy kíváncsi?
2007. márc. 19. 08:21
Aki volt már a fent említett helyen,akár kocsival akár repülővel ,írjon!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook