Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Halloween, és ami hozzá tartozik... fórum

Halloween, és ami hozzá tartozik... (beszélgetős fórum)


2009. nov. 4. 18:14

"A Halloween az utóbbi időben Németországban is mindinkább népszerű. Ismerjük-e azonban ennek a látszólag ártalmatlan gyerekriogató szokásnak az eredetét?


Kr. e. 200 körül ír kelták védekeznek így az elhaltak lelkeinek támadásaitól. E célból október 31-én emberáldozatot mutattak be. Az áldozatot fűzfakosarakban elevenen égették el.

Azoknak a családoknak a házai elé, melyeket az áldozatok állítására kijelöltek, (az áldozatok többnyire gyerekek voltak) a druidák kivájt tököt tetettek, melyben gyertya égett. Innen tudták a druidák fogdmegei, hová kell menniük.

Amennyiben a család a gyereket kiszolgáltatta nekik, a kivájt tök a ház és a család védelmére a helyén maradt. Ha azonban a család a gyerek kiadását megtagadta, a ház falára vért mázoltak s az éjszaka az egész családot kiírtották.


Kivándorló írek vitték magukkal e szokást Amerikába, ahol ma is október 31-én, a Mindenszentek ünnepe előtti estén tartják. (hallow: angolul "szent", eve pedig "este") Ekkor gyerekek járnak házról-házra és áldozatot (treat) követelnek. Ha nem kapnak édességet, megtréfálják(trick) a gyanútlan háziurat nem is sejtve, hogy a druidák egykori „trick or treat“-je halált és romlást jelentett és a bálványimádás legtisztább formája volt.


Gyermekeinkkel azt hitetik el, hogy a halloween valami vidám dolog. Talán meg is kérdezik, minek írok ilyensmit róla. Én azonban visszakérdezek: miként vélekedik Ön a Halloweenról? A Szentírásban az áll, hogy minden tettünkkel Isten dícsőségét szolgáljuk.


Lehet-e azonban egy démoni ünnepséggel Istent dícsőíteni?


(www.Kathtube.de)"

2009. nov. 1. 18:11
Most faragtam még egy "macskát"az unokaöcsémnek,mert megtetszett neki az enyém:)
13. e945905be5 (válaszként erre: 12. - 2d5a00656a)
2009. nov. 1. 13:07
Ha ha ha Köszi
2009. nov. 1. 12:16
Megnéztem:9Először azt hittem a felső három ,az nagyon brutálisan néz ki:)Az félelemetes..De aztán lejjebb lapozva láttama sajátod,az azért aranyosabb:)
2009. nov. 1. 08:25
Én is készitetem ott a naplomba
2009. okt. 31. 22:19
MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ MIAUUUUUUU??
9. doxikri (válaszként erre: 7. - 2d5a00656a)
2009. okt. 31. 22:17

Szia! Én is csináltam, ott van a naplómban!!

A tiéd tök jó! Tökre, mint Te!! :-)))

2009. okt. 31. 22:17
Én a szellemeimet szeretném átdeportálni...nem lehetne?
2009. okt. 31. 20:54
A tied is "vidám fej"nem egy félelmetes figura,én se ezt akartam:)Szerintem ez így jobb:)
2009. okt. 31. 20:50

Naplómban van ☺ Szolidra vettem én is, hogy a kisfiunknak legyen kedve barátkozni vele ☺

Én már megnéztem a Te lámpádat amit a fiacskáid macskának hívnak ☺

2009. okt. 31. 20:45
ÉN is:)De úgy látszik senki más csak mi:)Megmutatod?
2009. okt. 31. 20:44

Szia ☺

Én életemben előszőr ma faragtam töklámpást ☺

2009. okt. 31. 20:42
senki nem "tökölt"ma csak én???
2009. okt. 31. 19:12
Küldöm a sajátom a saját naplómban:)/Refresh/
2009. okt. 31. 19:11
Ma van halloween gondolom sokan csináltunk csináltatok lámpást!Rakjuk föl ,osszuk meg a sajátunkat mással:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook