Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinálnál ha gyermeked (20hónapos) kezét valaki megfogná, hozzáérne? fórum

Mit csinálnál ha gyermeked (20hónapos) kezét valaki megfogná, hozzáérne? (beszélgetős fórum)

26. dzsigg
2009. okt. 31. 21:26

hoppà,ma volt egy ugyanilyen kérdés egy màsik portàlon.

Nos:

Az enyémet megfoghatja bàrki.Örülök ha a kicsim ismerkedik màsokkal is,és nem fogja elpityeregni magàt idegenek làttàn.Puszi:Ha rokon adja,nem bànom,mig tudom az a személy nem beteg.Idegen:Nem szoktàk idegenek puszilni,annyira azért nem tolakodoak.Baràt,szomszéd:Ilyen történt,amire a fogamat csikorgattam,de végülis nem egy 2 hetes cscsemöröl van szo.Viszont volt hogy a gyerekem ette a puffasztott rizset,és ha nem figyelek oda az a "baràt" simàn beleharap abba,amit a gyrekem a szàjàba vesz.Na azt màr nem!!!!!!!!!!!!!!!

Azt se szeretem ha màs akarja etetni a gyerekem,mert mindig tul etetnék.Mintha éhezne a gyerekem,Hiàba mondom elég.De ök megakarjàk mutatni hogy igenis tud a gyerek duplàjàt enni,megeszi,majd kihànnya,akkor beszolnak:ne haragudj,nem tudtam hogy nem éhes....Pedig elötte szoltam.Nem szeretek bunko lenni.

4 honapos koràig nem engedtem puszilgatni,mert nem akartam hogy beteg legyen,de miota sajàt maga mindent amit elér a szàjàba vesz,nincs bajom sem a puszikkal,sem a fogdosàssal.Tudom influenza jàrvàny van,de azt nem lehet kikerülni,lehet én kapom el,és fertözöm tovàbb a gyereket.20 honapos baba meg nem baba inkàbb kisgyerek.

Ha bajod van vele,töröld le.Nekem személy szerint nincs,mig tudom hogy az illetö tiszta,nem alkoholista...

Pàrom gyàrba dolgozik,egésznap benzinnel.Ennyi erövel töle is félthetném a gyereket,vagy én erös tisztitoszereket hasznàlok kessztyü nélkül.Ja mennyi koszt felfog még magàtol szedni,el se hinnéd!!!!!!!!

Max ha vendégek mennek nàlatok,finoman ird ki a mosdoba,hogy mossanak kezet,mielött babàhoz nyulnak,bàr nàlunk szokàs hogy akàrhol voltunk lakàson kivül,ha hazaértünk elsö a kézmosàs.Egyedül szàjra ne engedd puszilni,oda én sem adok a sajàtomnak.

2009. okt. 31. 20:21

nem kell törölni-semmi baja nem lesz-egy csomó mindent megfog amit más is használ-boltba kosár,pénzérme,ajtó kilincs,pad,mászóka és sorolhatnám.de elhiszem aggódsz, de fölösleges.

és nem is szimpatikus dolog meg a babónak se jót adsz vele-csak gátlásai lesznek.

én is tapasztaltam játszótéren hogy valamelyik gyerek nem mászókázhatott hintázhatott mert azt más gyerek is megfogta-nagyon nagyon csalódott volt a gyerek emiatt.és azt is hogy másik anyuka elzavarja elküldte a gyerekemet-hogy nehogy hozzáérjen az övéhez-és a kislány ezt úgy élte meg hogy a fiam bántani akarja ezért nem engedi az anyja és sírt.pedig tiszták vagyunk a kisfiam meg csak udvarolni akart:)

és az immunrendszerének jó ha kap piszkot-erősebb lesz.egy gyerekdoki naplójában olvastam úgy viszi sétálni a fiát hogy kezébe nyom egy kiflit és hagyja hogy a koszos kezével egye-nem mossa a kezét-így sétálnak a parkba.

ja és még máskor is jött ez a kézmosás mánia-pl homokozóból volt aki 10 percenként törölte vagy vitte mosni a kicsi kezét persze fél perc múlva már megint koszos volt.vagy az enyémnek nem adtak ropit a kezébe mert homokos a keze-ez engem nem zavart.max ha egy egy hasmenésünk volt.2 éves koráig.én nem törölgettem nem mostam-csak ha hazaértünk.most már más-mert egyedül wc-zik,mos kezet,és közösségbe most tanulják meg.meg jön a náthás idő és azt mondják jó kezet mosni-én pl. bevásárlás után mindig mosok a kosárhasználat miatt.

de ne vidd túlzásba.

24. megryan (válaszként erre: 20. - Misz)
2009. okt. 31. 19:22

Ennyi erővel akkor is megtörlöd ha megfogja a padot a parkban? Mert azon bizony előtte hajléktalan ülhetett vagy ha megfogja a buszon a kapaszkodót? Mert azt is foghatta előtte H1N1-es ember...

Szerintem egy majd' 2 éves gyereket már nem kell törölgetni, 1 év alatt esetleg, de akkor sem kell túlzásba vinni.

23. Hoxa
2009. okt. 31. 19:17

Az a baj, hogy az emberek unalmukban már mást nem tudnak, mint fórumokban másokat lehülyéznek, lebutáznak, kiforgatják a szavaikat...


Aki itt szétoffolta ezt a témát a humorizálásával, meg a lehülyézéssel, a következő hasonló megnyilvánulásánál számíthat az automatikus törlésre. Mármint tagságtörlésre.


Ha unatkoztok, fejtsetek rejtvényt, vagy olvassatok könyvet...

2009. okt. 31. 19:09

Az a baj, hogy ehhez a témához nem lehet élc nélkül hozzászólni, annyira butácskára sikeredett:(


Nem lehet valaki ennyire "tisztaságmániás", hogy ilyen kérdést feltegyen!!

Az a baj, hogy az emberek már unalmukban, mindenféle hülye, kitalált, mondvacsinált témában, írnak ki fórumokat, meg kérdéseket, persze, hogy felmegy egy normális emberben a pumpa:(

2009. okt. 31. 19:07
Azt hiszem, hogy ehhez a témához érdemben nem igazán tud senki hozzászólni, úgyhogy lehet, hogy marad a csend.............:(
20. misz (válaszként erre: 1. - 91688e22cd)
2009. okt. 31. 19:06

Pánikba nem esnék, de tuti megtörölném a kezét utána.


A rosszindulattal meg ne foglalkozz! Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.


Szerintem, ha valaki tanácsot kér: ha tudunk segítsünk, ha nem tudunk, hagyjuk békén.

19. Hoxa
2009. okt. 31. 18:47
Az offolásokat és a humorizálást töröltem, innen jó lenne, ha aki nem tud érdemben a témához szólni, az inkább csendben maradna.
18. 694168ecfd (válaszként erre: 16. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 31. 15:59
heheheheh:Digaz...
2009. okt. 31. 15:58

20 hónapos?

Az már nem kisbaba. Nyugodtan hozzáérhet az utcán máshoz, otthon majd kezet mosunk úgyis.

16. 8559ed0e1b (válaszként erre: 13. - Vviki2)
2009. okt. 31. 15:57
akkor az tegye az Üngyümbüngyümkéjét a vitrinbe..))
15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 31. 15:55

Ja. Meg majd amikor előszeretettel nyomja a homokot kétpofára :D Meg a csikket a földről... észre sem veszi az ember, és már ott is van a szájában. Ezek a kis "szörnyetegek" mindenre képesek :D


A harmadik gyerek után már normál alaphelyzet, hogy nem nagyon foglalkozik ilyennel az ember. Az elsőt még tényleg hipózza, a másodikat már csak esténként, a harmadikat meg sosem :)

14. dogiz
2009. okt. 31. 15:54
Írj már valamit, mért is kérdezted? - mi történt? vagy csak csupán kíváncsi vagy a véleményekre?
13. vviki2 (válaszként erre: 10. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 31. 15:54
Bár van olyan aki pont ezért nem viszi játszótérre a gyerekét, sem bölcsibe...:-S
12. vviki2 (válaszként erre: 10. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 31. 15:53
Hát ez az!!!
11. vviki2
2009. okt. 31. 15:53
Sosem törölgettem a gyerekeket az utcán, bár nem is nagyon fogdozza őket senki. De nekem felszednek mindenfélét, megfogdossák a kavicsokat..stb., így amikor hazaérünk egyből kézmosás. De nem fertőtlenítem őket. :-)
2009. okt. 31. 15:52

miért baj,ha valaki megfogja a kezét?

könyörgöm,játszótéren,oviban ez elkerülhetetlen lesz!

Én sosem csináltam ügyet ebből..

9. megryan (válaszként erre: 1. - 91688e22cd)
2009. okt. 31. 15:51
Egyébként a bölcsiben sem törölgetik a gyerekeket...
8. megryan (válaszként erre: 1. - 91688e22cd)
2009. okt. 31. 15:50

Ha egy szemlátomást tiszta öreg néni, másik gyerek, anyuka tenné, akkor semmit nem tennék, még le sem törölnék.

Egy koszos ember meg el sem jutna odáig hogy megfogja, ha véletlen mégis, azt azért letörölném.

2009. okt. 31. 15:48
milyen hulye kérdés...
6. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - 91688e22cd)
2009. okt. 31. 15:48

Idegenek, pl utcán?

Hát..biztos nem örülnék, de az igazat megvallva, az sem jó, ha a gyerek állandóan "fertőtlenítve" van; pocsék lesz az immunrendszere, nem tud majd semmi ellen védekezni..

Nem tudom, mit csinálnék...

2009. okt. 31. 15:47
Nem..miért?
2009. okt. 31. 15:47
Hát, attól függ ki és miért érne hozzá... Ha az utcán egy vadidegen akkor se pánikolnák, de letörölném.
2009. okt. 31. 15:47
???
2009. okt. 31. 15:47
Mért tenném azt? Valami konkrétabbat írjál.
2009. okt. 31. 15:45
mit csinálnál ha gyermeked (20hónapos)kezét valaki megfogná, hozzáérne. Bepánikolnál és azznnal letörölnéd a kezét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook