Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keszthelyen szülő és szült kismamák beszélgessünk. fórum

Keszthelyen szülő és szült kismamák beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


2010. nov. 15. 19:15

Sziasztok ezt a fórumot én indítottam és én abban a korházban szültem hát nekem is vegyesek az érzelmeim és sajnos az általad említett pap ervin minket majdnem eltett lábalol engem és a babámat is . jan 01-én szültem sürgős császárral hajnalban kezdődtek a fájásaim 2 körül 4 re értünk átt a korházba acsúszós út és a nagy köd miatt mondanom sem kell 3 perces fájásokkal vártam a dokit megvizsgált felmentünk a szülőszobára nst-e tettek és kb 2 óra elteltével azt mondta hogy levihetnek az osztályra miután áttadott a reggelesnek , még szerencse hogy a nappalos doki is megvizsgált és nem engedett le mert kül most nem tudnám ezt elmesélni. a doki észrevette hogy k...a magas a vérnyomásom és azonnal adott gyógyszert de na használt és én csak rosszabbul lettem és adott mégegyet deez sem használt így az mellet dőntőtt hogy ő nem kockáztat hogy esetlegeghalunk és azonnali császárt rendelt el így sajnos apa nem lehetett bent de élünk és mostmár jól vagyunk

Kicsi fiam már igazi don huan imádják a csajok és nagon okos és eleven gyerkőc igazi kincs.

20. moncsicsike1 (válaszként erre: 19. - Csillagtancos)
2010. nov. 14. 18:24

Szia!


Július végén voltál a kórházban?

Suerintrm mrllrttrm feküdtél. Móni vagyok és akkor voltam 12 hetes és bevéreztem. Mi újság van veled? Jól vagy?

2010. szept. 17. 19:08

Szeretném megosztani veletek a nyáron, nyaralásunk alatt a keszthelyi kórházban megtörtént esetemet figyelmeztető és elrettentő például:

Mi nem ehhez a kórházhoz tartozunk, csak a környéken nyaraltunk, így kerültem oda (sajnos):


Kedden du. a strandon éppen vettem volna át a fürdőrucim, amikor láttam, hogy tiszta barnás vér vagyok... Hát eléggé beparáztunk, ráadásul a gyomrom is elkezdett görcsölni. Épp Keszthelyen voltunk a strandon, jobbat nem tudtunk, irány a kórház. Nagy nehezen megtaláltuk, egy folyosó össz-vissz az egész nőgyógyászat, egy süket vén doki volt ott, azt hiszem dr Németh a neve. Ez du. 3kor volt, megvizsgált, UH-ra nem küldött, mert hogy aznap már nincs, de felvesznek az osztályra. Nem mondott semmit, hogy mi van, megmarad-e a baba, vagy ez vetélés lesz, majd holnap megtudjuk...

Nem akartam ottmaradni, de annyira mondta, hogy most feküdjek egy napig, reggel meg az UH-n meglátjuk, hogy mi van, hogy belementem. Gondolhatjátok, eléggé ki voltunk akadva.

Felhívtam az otthoni választott orvosom, ő is elmondta, hogy mi lehet, hogyha tényleg vetélés van stb, meg ki volt akadva, hogy milyen hely ez, h rögtön nincs UH, mert náluk ugye van a kórházban. Kaptam valami gyogyit este (Rutascorbin+Duphaston). Reggel jött egy főorvos (dr. Szegődi) vizitelni, nálam azzal nyitott, hogy megkérdezte, hogy terhes vagyok-e? Nem tudom, már mit mondtam, de sajnos csak utólag jutott eszembe, hogy mondhattam volna, nekem Ön igen, meg ilyenek. Mégis mit gondol, miért fekszem ott a terhesek között??

Mondta, hogy UH-ig ne is kapjak gyógyszert, arra, hogy mikor lesz UH, nem mondta, hogy mikor hívnak, kérdeztem, hogy de ma, ugye? Erre azt mondta, hogy 10-től van UH, és majd várjam, amíg hívnak. Na, az egyik szobatársam utána mondta, hogy ő már reggel volt UH-n,szóval frankón hazudott a prof, mert ez valami helyi atyaúristen...

Lényeg, hogy semmi nem történt még dél körül sem, a nővért kérdeztem, hogy mi van, ő mondta, hogy lent van a papírom az UH-n, de még nem szóltak, meg nem tudni, hogy ma sorra kerülök-e stb.stb. Én mondtam, hogy ezért maradtam itt, és ma haza akarok menni, mindenki tudja, hogy ráadásul nem is itt lakunk, hanem nyaralunk stb. De állítólag sok járóbeteg kismama van UH-n és most nincs kapacitás az osztályosokra (akiket ugye sürgősségiből vettek fel- ezt azért nem kell ragoznom, úgyis értitek...) Hát voltak arra a szobatársaim, kb öt kismamavolt az a nagyon sok tényleg!!

Beszéltem közben a férjemmel, mondtam, hogy mennyire nem akarnak megvizsgálni, meg a gyógyszerem se adják oda- ezt jó hangosan a folyosón mondtam- persze ő is mondta, hogy nyomjam a csengőt náluk, hogy derüljön ki, mi lesz. Na, ezután csak előkerült a gyógyszerem!

Na fél egy körül bejött a nővér, hogy ma csak egy UH lesz az osztályról, és az sem a mi szobánkból. Erre totál kiakadtam. Kimentem, mondtam a nővérnek, hogy ne vegye magára, amit mondok, hanem mondja meg, kinél lehet reklamálni, meg hol van az UH, de milyen hely ez, hogy nem látják el az embert, rábeszélik, hogy csak ezért maradjon, közben nem foglalkoznak vele, normális kórházban ez fel sem merülne, mert ott rögtön eldöntik, hogy indokolt-e bentmaradni (este óta ugyanis semmi vérzésem nem volt, úgyhogy lehet, hogy eleve fel se kellett volna venniük), rögtön van UH, és mi az, hogy talán holnap sorra kerülök, és azonnal elmegyek olyan helyre, ahol normálisan ellátják az embert, kérem a papírjaimat,és azt, hogy kinél tehetek panaszt, mert ezt nem ússzák meg szárazon stb. stb.

Öt percen belül jött a nővér, hogy most jött a telefon, mégis van még egy hely az UH-n...

Az UH-n rajtam kívül 2 kismama volt még, mondanom sem kell egy ürességtől kongó otthoni OEP-es UH-napon kb a 20szorosa van ennek a létszámnak. Az UH-s doki (dr. Pap Ervin) volt az egyetlen normális,kedves volt, rendesen megvizsgált, és a lényeg, 5mm-es embrió és szikhólyag a petezsákban, és szívhang is volt!!! És azt mondta, hogy mehetek haza, de azért pihenjek, de egyáltalán nem kell ott maradnom.

Még szép, jöttem is el.


Azért ez a viselkedés, amit ott, abban a kórházban megengedtek maguknak, tarthatatlan, emberhez nem méltó! Egy napig (ha rajtuk múlott volna többig is) teljes bizonytalanságban tartani egy kismamát arról, hogy vajon él-e a magzata, vagy sem, ez egyszerűen felháborító! Emellett a bunkó, hazudozó, lekezelő viselkedés, amit ez a SZEGŐDI megenged magának, minden határon túl van!!! Úgy látszik, ebben a kórházban egyedül az vezet oda, hogy rendesen ellássanak, ha a betegjogaidra hivatkozol, amit nem mindenki ismer és mer megtenni ugye. Érdekes módon akkor rögtön minden akadály elhárul és mégiscsak kiderül, hogy meg lehet vizsgálni. Nekem ez már nem az első gyerekem lesz, merek határozottabb lenni, de egy első gyerekes, esetleg fiatal, bátortalan kismamival mit csinálnak? Napokig fektetik ellátatlanul, rutingyógyszerekkel tömve??


Egyedül a még megemlített Pap Ervin érdemel dícséretet, és némelyik nővér, akinek sajnos nem tudom a nevét, de aki a bekerülésemkor még poharat és evőeszközt is adott kölcsön, mivel ugye nyaraltunk, és ilyeneket nem hurcoltunk magunkkal.


Úgyhogy én itt nem szülnék, és megfogadtam, hogy minden fórumon el fogom mondani, hogy mire képesek ma a magyar egészségügyben, mert nem ezt a viselkedést érdemli meg az, aki gyermeket vállal!

2009. nov. 9. 16:13
Sziasztok ujra itthon végre hát ez a korház nem semmi
2009. nov. 1. 13:25

Az én szülésznő keresztneve Judit, (sajnos csak ennyit tudok) én is szívesen ajánlom.

És így igaz, sokkal több múlik a szülésznőn mint a dokin. A doki tul.képp csak a kitoláshoz jön, vág és varr.

2009. nov. 1. 09:33
Hát ez igen szép Marta,de még mindig jobb mit az ajkai korház oda akkor semm mennék ha nem lenne más korház,inkább itthon megszülném.
2009. okt. 31. 19:16

Sziasztok!


Én idén júniusban szültem Keszthelyen.4 óra 45 perc alatt meg volt a kis fiam.Nekem fogadott orvosom volt nagyon sokat segített talán többet is mint a szülésznő aki ott volt velem.Majd a második babámat is ott szeretném megszülni az orvosomnál, de akkor már szülésznőt is fogadok mert nem voltam meg elégedve azzal aki akkor épp ügyeletben volt.Igazából akkor nézet rám mikor nst-t kellett csinálni különben egy már megszült kismamával beszélgetett.Az volt a szerencse, hogy ott volt velem a párom.Nekem kellett szólnom a szülésznőnek, hogy szóljon az orvosomnak, mivel nem tudott végig velem lenni, mert ő volt az ügyeletes.Sajnos az én szemfülességemen múlott, hogy nem lett baja a babának, mivel lassult a szívverése.Sokat köszönhetek viszont az orvosomnak mert hamar közbe lépett és sikerült természetes úton megszülnöm a kicsi babám és nem volt szükség császárra.A szülésznő vezeték nevét nem tudom, de a kereszt neve Valéria őt nem ajánlom.Akit ajánlani tudok egy várvölgyi hölgy azt hiszem Gyöngyinek hívják.Ő nagyon aranyos és a szülés után is sokat segít a nála szült kismamáknak és azoknak is akik nem nála szültek.

2009. okt. 31. 18:40

Nagyon köszönöm az infókat. A férjem bejön velem de még igy is vannak félelmeim, a gátmetszéstől tartok a legjobban.

Réka légyszi ird meg hogy mi kell, előre is köszi mindent.

2009. okt. 31. 15:10

Sziasztok!



Én most szültem szeptember 13-án itt Keszthelyen.Megpróbálok én is válaszolni a kérdéseidre.Én nem féltem a szüléstől.Elég hamar sikerült is.Neked is azt ajánlom pozitívan állj hozzá sokat segít.Nekem is volt fogadott orvosom,de szerintem a szülésznőn több minden múlik.Van aki csak azt fogad és nem is tesz rosszul.Ha gondolod tudok ajánlani neked...

Nálunk is apás szülés volt és nagyon örültem neki hogy ott volt és segített nekem.Azt mindenképp javaslom valaki mindenképp menjen be veled.Ha a párod nem is akkor anyukád vagy egy barát.Először baba-mamaba voltam,de utána átköltöztem simába.Sokkal jobb...Nem kell mindig felkellned ha látógatód jön,mert ugye oda senki nem mehet be.Na meg szükséged van pihenésre is.Olyan hamar eltelnek a szoptatások közötti idők,hogy hihetetlen.

A kiítr időpontom előtt két héttel hamarabb szültem Lucát és nekem is fájásokkal indult a móka..:-))))Ha gondolod megírom neked privátba mi legyen nálad feltétlenül.

2009. okt. 31. 12:37

Tapolcaiak vagyunk.

A csecsemős nővérek megmutatják hogyan kell mellre tenni. Arra készülj fel, hogy eleinte nagyon fájni fog, amíg meg nem edződik a mellbimbó. Vegyél garmastan kenőcsőt és kenegesd majd.


Ha kéred megmutatnak mindent, de leginkább majd magadnak kell kitapasztalnod. A szobatárak is inkább magukkal+ a babáikkal vannak elfoglalva.

2009. okt. 31. 12:19
ÉS azt megkérdezhetem hogy te hol laksz??
2009. okt. 31. 12:18

ÉPpp most olvastam el. REmélem én is ilyen szerencsés leszek mint te és ilyen gyorsan megy majd minden.

ÉS a másnap honnan tudtad hogyan kell szoptatni megfogni mit kell vele csinálni? volt olyan szobatársad aki tudott segíteni??

2009. okt. 31. 12:06

Igen Apás volt :)

Természetes, hogy félsz. Mindenki fél főként attól, hogy ismeretlen ez az egész! (Olvasd el ha gondolod a szüléstörténetemet, abban leírtam mindent).


Én 15-re voltam kiírva, de 9-én éjjel fájásokra ébredtem és mentünk. Természetes volt, h. megyek hiszen fájt és éreztem, h. itt az idő.


Ha nem szülsz meg a kiírt napig, figyelni fognak rád, hiszen jársz NST-re majd.

2009. okt. 31. 12:00
Apás szülés volt?? Én már most tiszta para vagyok ugy félek tőle, hogy mi hogyan fog történni. Azt tudom hogy szülés után még 2 órát fennkell lenni az örzőben és utánna?? mi van ha már fájásokkal megyek nem azért mert itt a kiírt nap??
2009. okt. 31. 11:56
Igen, volt dokim de éppen nyaralt. Ilyenkor lehetőség van arra, hogy átadjon egy másik dokinak, nálunk ez nem történt meg, mert azt hitte hazaér a szülésre :) na nem ért, így ügyeletesnél szültem dr. Varga Tamásnál, totálisan meg voltam Vele elégedve. (Bár gyorsan és "könnyen" is szültem). Igen a szülőszoba fent van. Kérdezz bátran bármit, tudom ilyen para ez az egész ismeretlenség :)
2009. okt. 31. 11:51
A szülőszoba 1 emelettel feljebb van mint az oszály ugye jól tudom?
2009. okt. 31. 11:49
És megkérdezhetem hogy kinél szültél ,fogadott dokid volt?
2009. okt. 31. 11:42
Nem. Bár lehet kérni, de gondoltam pihenek inkább. Így is sokat volt velem a baba, mert 3óránkánt hozzák szopizni és akkor egy órát ott van.
2009. okt. 31. 11:40
Szia és milyen a tapasztalatod baba mama szobában voltál??
2009. okt. 31. 11:39
Szia, én ott szültem tavaly szeptemberben.
2009. okt. 31. 11:31
Sziasztok én keszthelyen szeetnék szülni az első babámat várom, a korházat már ismerem de mégis milyen a tapasztalatotok??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook